Jump to content
Dogomania

14-letni SZNAUCER ŚREDNI już za TM :(


maciaszek

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedy zrobiłam oba bazarki na Benjego, to pisałam w dziale Szneuceromaniacy - w formie zaproszenia do udziału w bazarku, ale zaczynałam od krótkiej historji Benjego. Nie było kompletnie żadnego echa. Pomijając to, ze nikt się nie odzywał na bazarkach, to nawet tam w dziale sznauceromaniaków po prostu nie było zadnego komentarza, żadnej odpowiedzi.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj u Bendżika. Obżarł mnie z kabanosików, ale po każdym kęsku zwiewał do budy i wcale nie dał się wziąć na spacer.
Obgadałam sprawę z Panem Tomkiem. Kupilam już oba szampony = 38 zł
Od teraz zaczynamy kąpiele. Pan Tomek doszedł do wniosku, że bez sensu będzie wozić Benjego gdzieś do salonu. U niego jest mały domek obok jego domu. Tam można będzie Benjego polać pierwszym szamponem - odtłuszczającym skórę, czymś go przez chwilę zając, a potem zmyć drugim szamponem tamten pierwszy. Benio zostanie potem w tym domku, nie będzie wychodził do zewnętrznego boksu.
Łapkę ma niezbyt ładną, ale mam nadzieję, że przy tych kapielach też może cokolwiek mu się poprawi.
Acha, no i na środę na godz. 18 jestem - tzn Benji jest umówiony na prześwietlenie klatki piersiowej - tfu tfu tfu!!!

Link to comment
Share on other sites

Benijku, pamiętam i myślę o Tobie cały czas...;)
Noto będziemy zaciskać łapki z Leą za środowe prześwietlenie:kciuki: będzie dobrze, zresztą musi być!! Innej myśli nie dopuszczam!

Muszę powiedzieć, że kolejny bazarek idzie marnie:-( ale to nic, mam pełen składzik pierdółek które na pewno sie nie zmarnują!;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagusiek']Benijku, pamiętam i myślę o Tobie cały czas...;)
Noto będziemy zaciskać łapki z Leą za środowe prześwietlenie:kciuki: będzie dobrze, zresztą musi być!! Innej myśli nie dopuszczam!

Muszę powiedzieć, że kolejny bazarek idzie marnie:-( ale to nic, mam pełen składzik pierdółek które na pewno sie nie zmarnują!;)

pozdrawiam[/quote]


Jesteś kochana. Zresztą wszystkie jesteście kochane.
Ja też mam jeszcze trochę rzeczy na bazarek, ale jakoś widze, że one ostatnio kuleją. Bazarki oczywiście, a nie rzeczy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Amiga jak tajemniczo :razz:

Zaciskam :kciuki: i o nic nie pytam

o! edytowałaś i już nie jest tak tajemniczo :lol: więc zaciskam :kciuki:[/quote]


To mój komp wyprawia jakieś dziwne rzeczy (albo ja jestem jakaś wyjątkowa specjalistka i coś zrobiłam, a nawet nie wiem co) że mi zjadł cały kawałek wpisu.
Własnie jadę po Bendżika. mam nadzieję, że po powrocie będę miała same dobre wiadomości

Link to comment
Share on other sites

Ufffffffffffff - nie mogłam za nic się wedrzeć do dogo po moim powrocie od Bendzika.
No i opowiadam -
Najważniejsze - nie ma tego najgorszego, czego się obawiałyśmy. Płuca są w porządku, natomiast wetowi za bardzo oskrzela się nie podobały. Ale osłuchowo w nich jest wszystko ok. Podejrzewamy, ze Benio - wtedy, kiedy tak dziwnie oddychał, mial zapalenie oskrzeli.
Teraz niezbyt dobre wiadomości - dziadzio Benio ma bardzo powiększone serducho. Mamy propozycję konsultacji kardiologicznej - pod koniec kwietnia przez wekend ma byc w tej lecznicy gdzie chodzimy z Bendżikiem jakaś dobra wetka - kardiolożka z Wrocławia. Będzie konsultować tylko kardiologiczne przypadki.
Powiedzialam,że jeśli Benio będzie jeszcze pod naszą opieką, to go zawieziemy na tę konsultację, a jeśli będzie już w nowym domku, to zobowiązuję się go na tę konsultację dowieźć. Oczywiście jeśli nowy,. najwspanialszy właściciel Benia się na to zgodzi.
No i jeszcze jedna niezbyt dobra wiadomośc - Bendzi ma dość solidne zmiany w kręgosłupie. W dwóch miejscach - jedno w odcinku piersiowym, które jest niezbyt ruchome, natomiast drugie w odcinku lędźwiowym i to jest dość bolesne, bo dość ruchliwe przy chodzeniu miejsce. Pewnie stąd się bierze niechęć dziadzia do spacerków. Tych zmian niestety nie da się [COLOR=black]wyleczyć[/COLOR], można ewentualnie przyhamować proces ich postępowania. Niestety nie jest to pewne, jak zareagowałby Bendżi na leczenie. A polegałoby ono na podawaniu środków przeciwzapalnych - najpierw co drugi dzień zastrzyki z Kokarboksylazy, a potem rimadyl i coś tam jeszcze. No i znowu - Bendżi w trakcie tego leczenia powinien byc w domu, a nie w hotelu.
Na łapkę też dostałam jakiś srodek w sprayu, który ma przyśpieszyć gojenie się odlezyny i ma lekkie działanie przeciwzapalne. Ale to się też powinno robić częściej, a nie tylko np 1 czy 2 razy dziennie - tak wiec znowu

[SIZE=4][COLOR=red][B]BENDŻI WOŁA O DOMEK [/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Biedny dziadziuś :(. Wiem coś na temat bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym...
Kurcze, najlepiej by było, gdyby miał domek, kochający domek, który by o niego dbał i chuchał, dmuchał na niego do ostatnich jego dni.

[COLOR=Red][B]DOMKU GDZIE JESTEŚ ????[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Bendżik dojechał do programu w nowiutkich szelkach. W samochodzie siedział grzecznie z przodu między kolanami pasażerki. Sam grzecznie wchodzi do auta, sam wychodzi grzecznie z autka. Nie trzeba żadnego kagańca.
No ale w programie jego cierpliwośc zosała wystawiona na próbę. Pani prowadząca - Magda Hejda paradowała z czarnym kotem na ręce. Kocur przespokojny, obojętnym bykiem patrzył na wszystkich, no ale kiedy pani Magda usiadła obok Bendżiego, to już tego było za wiele. Bendżi cały czas szczekał i rwał się do tego kota. Trochę to niestety skróciło przemowę cioteczki Karoliny, która musiała poskramiac zapędy Benjego.
Teraaz z nadzieją czekamy na efekty występków Benia :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...