Jump to content
Dogomania

Myśliwy zabił mi psa


sagaj

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='MARS']Ale nie tylko wałęsających się psów...[/quote]

To ma być wytłumaczenie? - do psów nie,ale do innych zwierząt już tak?

[QUOTE]
Nie każdy myśliwy to psychol z bronią, tak jak nie każdy facet to gwałciciel i nie każdy kierowca to morderca. Uogólnienia są krzywdzące.
Zakażmy też sieci, połowów i przemysłowego chowu zwierząt - ja jestem za. Dzisiaj 13:44[/QUOTE]

Ale każdy myśliwy to morderca zwierząt.
Najlepiej się wypowiedział wczoraj wieczorem jeden z gości zaproszonych do tvn 24 - łowiectwo jest nieczystą grą,bo człowiek ma wielką przewagę nad zwierzęciem.
Co do łosia,to sprawa jest już wszczęta,a łowczy zawieszony w obowiązkach.

Link to comment
Share on other sites

Każdy myśliwy to morderca, fakt. Ale tak samo mordercą jest każdy człowiek który je mięso. Pytanie jak wiele osób się tak postrzega.

Łoś i sprawa z nim jest strasznie smutna. Powininen zostać uśpiony, przetransportowan w dziką głuszę i wypuszczony.

Jeśli chodzi o strzelanie - jeśli trzeba odstrzelić stare/chore bo nie ma na danym terenie naturalnych drapieżników, tak. Inaczej nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cedra']Tak, mysliwi tak sie tlumacza, ze odstrzeliwuja tylko chore i stare zwierzeta. Z tym ze nie wiem jak je odrozniaja od zdrowych, skoro nie potafia nieraz odroznic nawet dzika od swojego, lub innego mysliwego, PSA!!!![/QUOTE]

ja wciąż mówię o normalnych myśliwych, a nie pojebach ze strzelbą:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']heh... Wylałem dziś dwóm psom środek p/pchłom. Zginęło z mej ręki kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt stworzeń w ciągu kilku minut. Czuję się jak morderca...[/quote]
Ironia nie na miejscu. :shake:
Wytoczyłeś zbyt prymitywny ale często stosowany argument.
ps.ap pcheł myślę, że nikt spośród nawet najbardziej napalonych obrońców zwierząt nie będzie Ci miał tego za złe. :diabloti:
A jeśli aż tak bardzo boli Cię zabicie kilku pcheł to możesz nam o tym opowiedzieć. Porozmawiajmy Będzie Ci lżej na duszy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ja wciąż mówię o normalnych myśliwych, a nie pojebach ze strzelbą:roll:[/quote]

Tylko jak odróżnić jednych od drugich? ;)
Obawiam się, ze dla każdego myśliwego pies* w lesie to szkodnik.
Cóż, taki punkt widzenia...
*z oczywistych względów nie dotyczy to psów myśliwskich

Link to comment
Share on other sites

No boli mnie strasznie. Normalnie spac nie będę mógł. Ale może i dobrze, księżyc ładnie świeci to za dzikami połażę zanim jednemu z drugim rolnikowi do końca kukurydzę dopiero co sianą zjedzą.

Oświadczenie ZG PZŁ w sprawie łosia - dla chętnych:

[URL]http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/los_w_warszawie.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']No boli mnie strasznie. Normalnie spac nie będę mógł. Ale może i dobrze, księżyc ładnie świeci to za dzikami połażę zanim jednemu z drugim rolnikowi do końca kukurydzę dopiero co sianą zjedzą.

Oświadczenie ZG PZŁ w sprawie łosia - dla chętnych:

[URL]http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/los_w_warszawie.pdf[/URL][/quote]

...i tak ze zwykłej ludzkiej bezsenności rodzi się etos bochatera ;) co pomaga biednym, słabszym - tu objadanym rolnikom. A tak dla własnej egoistycznej przyjemnosci to już nic? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']

[URL]http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/los_w_warszawie.pdf[/URL][/quote]

Myśliwy, ale brak podstaw, żeby stwiedzić czy działał jako... myśliwy.
Bosko !!!
Skoro tak ładnie się zaczyna to jak skończy się obiecywane postępowanie dyscyplinarne??? To pytanie retoryczne.

Link to comment
Share on other sites

Większa selekcja, jakiś etos, kodeks honorowy, zaaaaa ehkh duże kary finansowe za przekroczenie norm i nie planowany odstrzał. Za odstrzał bez pozwolenia/zwierzęcia domowego wykluczenie, dożywotni zakaz używania broni, dozór/kontrola, duża kara pienieżna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']heh... Wylałem dziś dwóm psom środek p/pchłom. Zginęło z mej ręki kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt stworzeń w ciągu kilku minut. Czuję się jak morderca...[/quote]

[quote name='Karmi']Ironia nie na miejscu. :shake:
Wytoczyłeś zbyt prymitywny ale często stosowany argument.
ps.ap pcheł myślę, że nikt spośród nawet najbardziej napalonych obrońców zwierząt nie będzie Ci miał tego za złe. :diabloti:
A jeśli aż tak bardzo boli Cię zabicie kilku pcheł to możesz nam o tym opowiedzieć. Porozmawiajmy Będzie Ci lżej na duszy ;)[/quote]

Proponuję, żeby Mars, dla spokoju własnego sumienia potraktował każdą pchełkę środkiem usypiającym, a następnie przeniósł w bezpieczne miejsce :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ja wciąż mówię o normalnych myśliwych, a nie pojebach ze strzelbą:roll:[/quote]

Wladczyni, przypadek o ktorym mowie: to byl normalny mysliwy. Po prostu byl juz polmrok i myslal ze to dzik, a to byl czarny duzy pies. Wyjazd byl wyjazdem szkoleniowym, w ktorym brali udzial rowniez studenci nalezacy do kola zwierzat lownych. Mysliwy byl doswiadczony :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']dorzućmy jeszcze badania oczu. Jak można psa od dzika nie odróżnic?!:crazyeye:[/quote]

A to nie jedyny przypadek i nie jedyny mysliwy:cool3:
Wiec NIE UWIERZE ze odstrzeliwuja tylko konkretne (slabe czy stare) zwierzeta... strzelaja do wszystkiego. Nieraz widzialam zdjecia, nawet znajomych ode mnie z roku, z postrzelonymi mlodymi zwierzetami. Takie po prostu latwiej upolowac... a jak zobacza co postrzelili to juz niestety za pozno.

Link to comment
Share on other sites

[quote]No boli mnie strasznie. Normalnie spac nie będę mógł. Ale może i dobrze, księżyc ładnie świeci to za dzikami połażę zanim jednemu z drugim rolnikowi do końca kukurydzę dopiero co sianą zjedzą.[/quote]... :lol: Prawie jak Robin Hood :diabloti:
Ciekawe kto bronił biednych rolników gdy PZŁ jeszcze nie było?.:razz:
Najciekawsze jest tłumaczenie się myśliwych,ze nie ma już naturalnego środowiska i myśliwi muszą ingerować bo inaczej wszystko " szlag trafi ".:razz:
Najlepiej się wczoraj wypowiedział jeden z gości w TVN 24 - łowiectwo jest nie czystą grą,człowiek ma zbyt wielką przewagę nad zwierzęciem i każdy honorowy człowiek powinien się czymś takim brzydzić.

Co do łosia,to ciekawe wytłumaczenie - myśliwy,ale w tej chwili nie...:razz:
Najciekawsze jest to,że LP i LM nabrały wody w usta i nie komentują całej sprawy.;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostaliśmy pismo o umorzeniu śledztwa z powodu braku dowodów na to że myśliwy zastrzelił naszego psa. Jak napisano w uzasadnieniu, na pewno strzał padł, na pewno myśliwy był w pobliżu i na pewno strzelał, ale do dzika. Zwłok psa nie znaleziono. mamy 7 dni na odwołanie się od decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sagaj']Właśnie dostaliśmy pismo o umorzeniu śledztwa z powodu braku dowodów na to że myśliwy zastrzelił naszego psa. Jak napisano w uzasadnieniu, na pewno strzał padł, na pewno myśliwy był w pobliżu i na pewno strzelał, ale do dzika. Zwłok psa nie znaleziono. mamy 7 dni na odwołanie się od decyzji.[/quote]
Widzisz teraz, że miałem rację...
[quote name='TuathaDea']O ile w ogóle pies został przez myśliwego zastrzelony. Nie ma [I]corpus delicti, [/I]a odnalezienie psa dostrzelonego (wg relacji sagaja) w promieniu poniżej 20 metrów nie byłoby trudne. Ja nie wykluczam, że myśliwy rzeczywiście strzelał do dzika, a psy w reakcji na bliski strzał dały długą i jeden się nie odnalazł.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...