Jump to content
Dogomania

szczeniak sam w domu


megann

Recommended Posts

A odnośnie klatek... Czy wie ktoś może skąd się wziął pomysł w PL na zostawianie psów, szczeniąt (dla ich bezpieczeństwa) w klatkach? I skąd te klatki początkowo były sprowadzane? Może się mylę, ale coś kojarzę, że ów "trend" przybył do tej wstrętnej Polski (w której krzywdzi się psy dręcząc je trzymaniem w łazienkach i małych mieszkaniach itd.) ze wspaniałego, niekrzywdzącego psów Zachodu, o którym w samych superlatywach pisze [B]xxxx52-[/B]wielka przeciwniczka klatek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Saite-pomysl klatkowy o przetrzymawaniu zwierzat ,jest i byl zawsze np w schroniskach te klatki przeznaczone sa jako kwarantannowe,sluzyly do przewozenia psow w autach przez hycli ,przewozenie ,na psich wystawach
Klatak metalowa zostala ochrzczona kennel ,gdyz egzotycznie sie slyszy.
jest katalog w sklepach dla zwierzat Kennel,w ktorym sa nie tylko druciane klatki.
najczestrze klatki sprowadzane do Polski sa z Chin.Wiadomo ,po co im klatki takie sa potrzebne.:mad:
Pomysly ,czy rozne mody przychodza niestety z USA,kraju skrajnosci.
Zdrowy rosadek czy dobro zwierzat to margines.najwazniejszy jest bisnes.czekam jeszcze na mode noszenia elektrycznych obrozek,plotow pod pradem,wycinania strun glosowych,farbowanych psow, klonowania itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Saite-pomysl klatkowy o przetrzymawaniu zwierzat ,jest i byl zawsze np w schroniskach te klatki przeznaczone sa jako kwarantannowe,sluzyly do przewozenia psow w autach przez hycli ,przewozenie ,na psich wystawach
Klatak metalowa zostala ochrzczona kennel ,gdyz egzotycznie sie slyszy.
jest katalog w sklepach dla zwierzat Kennel,w ktorym sa nie tylko druciane klatki.
najczestrze klatki sprowadzane do Polski sa z Chin.Wiadomo ,po co im klatki takie sa potrzebne.:mad:
Pomysly ,czy rozne mody przychodza niestety z USA,kraju skrajnosci.
Zdrowy rosadek czy dobro zwierzat to margines.najwazniejszy jest bisnes.[/quote]
Ależ czuję się teraz oświecona!;) Nie do końca mi o to chodziło, ale miło, że poświęciłaś czas na stworzenie tego posta. Co do określenia kennel, znaczeń ma parę i bynajmniej nie wszystkie pozytywne, więc nie mówmy o egzotyce. I o Chinach w tym temacie też.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]I się nie dowiedziałam czy o tą budę chodzi...:roll:[/I][/B][/quote]
mnie wydaje sie ze o ta chodzilo xxxx
[url]http://allegro.pl/item430368302_super_buda_nowa_50_60_od_ss_rozne_kolory.html[/url]
drzwiczek nie ma ;) no i jest super miekka i jak szczeniak zasika to fajna do czyszczenia :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']mnie wydaje sie ze o ta chodzilo xxxx
[URL]http://allegro.pl/item430368302_super_buda_nowa_50_60_od_ss_rozne_kolory.html[/URL]
drzwiczek nie ma ;) no i jest super miekka i jak szczeniak zasika to fajna do czyszczenia :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
[B][I]Ona sama nie wie o co jej chodziło dlatego już się nie odzywa :evil_lol: zbrakło argumentów :evil_lol:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Rinuś ! nie przyznawaj się ile Twój pies zostaje sam. Toż to zbrodnia :lol: i powinnaś poprosić sąsiadkę o pomos :evil_lol:[/quote]
[B][I]ja mam tylko nadzieję, że xxxxx nie knuje żadnego planu żeby cichaczem mnie napaść i odebrac mi biednego maltretowanego Brutuska :placz:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Rinuś[/B], Ty nie miej nadziei, tylko się czym prędzej razem z psem zarygluj w łazience, jeśli masz tam okno to je zabij dechami, żeby Ci wysłannicy z Niemiec(?) na czele z.... siłą Brutusa z domu nie wywlekli ratując go przed Tobą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Zniszczeń można uniknąć odpowiedno dom zabezpieczając. Trzeba jednak chcieć. Klata to łatwiejsze rozwiązanie[/quote]

Boshe, [B]Karmi [/B]jak takaś mądra to zabezpiecz moje mieszkanie :roll: bo mój pies niestety jest w stanie wyżuć WSZYSTKO.

[quote name='Rinuś'][B][I]Oczywiście trzeba się przygotować..ale Karmi jak to zrobić?wziąć urlop na rok ? :roll: własnie to jest przygotowanie...duża klatka..i nauka psa że jest w niej bezpieczny i że jak zostanie klatka zamknięta to nic mu się w niej nie stanie,...[/I][/B][/quote]

Dokładnie, nikt nie mówi o zamykaniu psa w klatce na siłę, ale uczeniu od szczeniaka, że to jego własna bezpieczna nora.

[quote name='xxxx52']Rinus-na alegro nie wchodze
zamkniecie malego szczeniaczka w duzej XL ,2 godziny ,to oczywiscie nie duza tragedna.Piesek moze sobie pochodzic ,przemieszczac sie,ale nie dorosle duze zwierze ,przez 8-9 godzin ,zamkniety musi byc w klatce:shake:[/quote]

Mój ma na tyle dużą klatkę, że mieści się w niej stojak z miskami (oprócz vet bedu oczywiście) i może swobodnie wstać, usiąśc, obrócić się lub położyć, a ma 63 cm w kłębie i 44 kg wagi, więc malutki to on nie jest.

[quote name='Saite']A odnośnie klatek... Czy wie ktoś może skąd się wziął pomysł w PL na zostawianie psów, szczeniąt (dla ich bezpieczeństwa) w klatkach? I skąd te klatki początkowo były sprowadzane? Może się mylę, ale coś kojarzę, że ów "trend" przybył do tej wstrętnej Polski (w której krzywdzi się psy dręcząc je trzymaniem w łazienkach i małych mieszkaniach itd.) ze wspaniałego, niekrzywdzącego psów Zachodu, o którym w samych superlatywach pisze [B]xxxx52-[/B]wielka przeciwniczka klatek.[/quote]

Oczywiście, że z Zachodu. W Anglii znają to od dawna.

[quote name='xxxx52']Klatak metalowa zostala ochrzczona kennel ,gdyz egzotycznie sie slyszy.[/quote]

Co się egzotycznie słyszy? W Polsce może nazwali kennel żeby się ludziom z więxieniem nie kojarzyło (klatki to w zoo itp), ale w anglii mówią normalnie: crate, cage. Bo kennel to kennel- zupełnie co innego.

[quote name='xxxx52']jest katalog w sklepach dla zwierzat Kennel,w ktorym sa nie tylko druciane klatki.[/quote]

Bo kennel to ogólnie zazwyczaj zewnętrzne pomieszczenia, w których trzyma się psy :shake:

[quote name='xxxx52']najczestrze klatki sprowadzane do Polski sa z Chin.Wiadomo ,po co im klatki takie sa potrzebne.:mad:[/quote]

Nie wiem, po co? Buty i ciuchy też często z Chin sprowadzane... Ciekawe jaki to ma związek :evil_lol:
[quote name='xxxx52']czekam jeszcze na mode noszenia elektrycznych obrozek,plotow pod pradem, [/quote]

No płoty, to pewno by się psom ciężko nosiło :roll: A jak jeszcze pod prądem... :lol:
[quote name='zaba14']mnie wydaje sie ze o ta chodzilo xxxx
[URL]http://allegro.pl/item430368302_super_buda_nowa_50_60_od_ss_rozne_kolory.html[/URL]
drzwiczek nie ma ;) no i jest super miekka i jak szczeniak zasika to fajna do czyszczenia :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

O tak! Kupię taką Bonusowemu! Wyżuje ją w mig :cool3:

[quote name='Saite'][B]Rinuś[/B], Ty nie miej nadziei, tylko się czym prędzej razem z psem zarygluj w łazience, jeśli masz tam okno to je zabij dechami, żeby Ci wysłannicy z Niemiec(?) na czele z.... siłą Brutusa z domu nie wywlekli ratując go przed Tobą :evil_lol:[/quote]

Dokładnie [B]Rinuś[/B]! Ja już adres zmieniłam... Tak na wszelki wypadek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

po przeczytaniu powyższych postów :diabloti: doszłam do wniosku, że ani ja, ani żaden z moich znajomych nie nadaje się na właściciela psa....:roll: Cóż, współczuję sama moim psom, które, nie potrafię pojąć w jaki sposób, przetrwały w moim otoczeniu okres szczenięcy i chyba w akcie skruchy oddam moją koszulkę dogomanii bezdomnym....:cool1:


Rinusiowa - masz co chciałaś - było mi po drodze....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Boshe, [B]Karmi [/B]jak takaś mądra to zabezpiecz moje mieszkanie :roll: bo mój pies niestety jest w stanie wyżuć WSZYSTKO.
[/quote]
Nie ma sprawy.Ile płacisz? Mozesz przelać na jakies dogomaniackie bidy.:razz:
Mówiąc serio. Podtrzymuję: mieszkanie mozna zabezpieczyć. Mam 2 beaucki. To nie są mysie-pysie. Potrafią zrobić niezłą demolkę. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Nie ma sprawy.Ile płacisz? Mozesz przelać na jakies dogomaniackie bidy.:razz:
Mówiąc serio. Podtrzymuję: mieszkanie mozna zabezpieczyć. Mam 2 beaucki. To nie są mysie-pysie. Potrafią zrobić niezłą demolkę. ;)[/quote]

A ja mówię poważnie [B]Karmi[/B]: jak masz zamiar zabezpieczyć sofę, łóżko??? Skoro on nawet ciuchy z szuflad wywleka (szuflady uchwytów nie mają, więc nie wiem jak umie je otworzyć :cool3:). Poza tym ja po prostu kojce/ klatki LUBIĘ. Mój drugi pies (tym razem będę go miała od szczylka) też będzie miał swój własny kojec :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']I o to chyba własnie chodzi...;)[/quote]

No właśnie nie do końca o to ;) Bonus nie przebywa w klatce od samego początku gdy z nami zamieszkał. Próbowaliśmy zamykać go w naszej sypialni (mieszkamy ze współlokatorami i nie mogliśmy zostawiać go w salonie), to robił taki burdel, że szok. Miałam ochotę ukręcić mu łeb za każdym razem jak zastawałam mój pokój w stanie jak po przejściu tornada :angryy: Mógł mieć zostawione jakieś żujki i nic- wolał poduszkę na przykład. I to nie jest lęk separacyjny, bo były dni, gdy po prostu spał. Jak zostaje w klatce też śpi; nie piszczy/ szczeka/ wyje.

BTW dla mnie pozwolenie psu spać w klatce/ kojcu ma swój urok :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nic złego w wykorzystywaniu klatki do nauki pozostawiania psa same go w domu, wszystko jedno czy szczeniaka, czy dorosłego ale zamykanie go w klatce na 8 , 9 godzin dziennie to już barbarzyństwo.(można to zrobić na maksimum 3 godziny). Wychowałam kilka psów od szczeniaka, teraz mam znajdę z ulicy i żaden nie był zamykany na cały dzień w klatce, mimo że pracuję na cały etat. Biorąc szczeniaka , brałam również urlop aby stopniowi go przyzwyczaić do zostawania. Pies był zamykany w dużej , widnej kuchni z zabawkami i gryzakami a jak nauczył się siusiać w jednym miejscu to miał do dyspozycji kuchnię i przedpokój. A jak dorósł i minęła mu faza niszczycielska miał do dyspozycji całe mieszkanie z loggią(tak ma mój obecny pies). Dzięki temu może się swobodnie poruszać. Nie wyobrażam sobie zamknięcia psa na cały dzień w klatce. Zwyczajnie podpada to pod znęcanie się. Rozumiem, że są
psy demolanty, niszczące przez całe życie, ktore nigdy nie zostaną spokojnie w domu. Ale powiem szczerze, że taki pies nie nadaje się do domu, gdzie wszyscy pracują i lepiej mu poszukać innego domu(np. z ogrodem) niż zamykać całe życie w klatce.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem po co te kłótnie ...
Kilka stron przepychanek słownych (przeczytałem 2-3 ale dalej to już mi sie poprostu nie chciało).
Zamiast spokojnie wytłumaczyć, to wjedziecie na kogoś Urraaa i myślicie, że będzie dalej z Wami dyskutował? (tak jest zresztą w wielu tematach!)
Często pytający po "pojechaniu" po nim ucieka, a wy dalej rzucacie się sobie do gardeł przez kolejne kilkanaście stron :evil_lol:
A nie lepiej wytłumaczyć, spróbować namówić na przystosowanie większej powierzchni dla szczeniaka, zapalenia światła, włączenia radia etc - cokolwiek...
Jak nie można osiągnąć ideału, to trzeba dążyć do kompromisowej poprawy ...
A tutaj często od odbojnika do odbojnika... :razz:
Umiaru, spokoju, wyrozumiałości (nie wszyscy wiedzą tyle co Wy, ale i Wy nie wiecie wszystkiego)... ;)

Link to comment
Share on other sites

[EMAIL="M@d"][B][I]M@d[/I][/B][/EMAIL][B][I] ale my właśnie staramy się to zrobić...ale po tym jak xxxxxxxxxxxxx zbluzgała osobe, która zostawia swjego psa w łazience ( nie wiemy czy po ciemku czy nie) to aż odechciewa się z taką osobą rozmawiać...nie wie jaki ta osoba ma waruni w domu ,a z góry zakłada, że ktoś katuje swoje zwierzę...Chciałaby być idealistką...ale niestety xxxxxxxxxxx w wielu sprawach się myli...[/I][/B]
[B][I]Wszędzie gdzie pojawia się xxxxxxxxxxxxx jest zamieszanie...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

tak, xxx52 pisze o tym, ze kazdy ma prawo sie wypowiadac. Ale znajac historie, jakby sie kilku osobom nie dało prawa głosu, to na lepsze by to światu wyszło.
Ja mam cały czas nieodparte wrażenie, ze xxx52 to troll, ale ma nabite kilka tysiecy postow, wiec to musi byc troll z pasją i uporem.
klatka jest bee, wiekszosc psow na swiecie jest maltretowana tymi Chinskimi maszynami, ktore maja mordercze drzwiczki do tortur.
moglabym zaprosic xxx52 do siebie i dac jej swojego szczeniaka borderka, ktory zostaje na 3-4 h sam w klatce. Chcialabym zeby zrobila tak, ze bez klatki nauczy go spac! Ale najpierw musi go porzadnie wybawic z jednoczesnym zajeciem umysłowym, robiac tak by to szczeniak nie nauczył jej czegos mądrego.
moj pies nie niszczy mebli. Moj pies chodzi po stole, chodzi po meblach, mopj pies sciaga rzeczy ze stołu, z kuchenki. Moj pies dzis po 12 w nocy, dlatgeo ze mial mniej aktywny spacer, rozgryzł ładowarke na 3 czesci, odgryzjac po kolei czesc do telefony, czesc do kontaktu, i przegryzajac kabel na pól. To była w owym czasie ładowarka ładujaca telefon... Po czym weszła na stół, zbiła kubek, potem otworzyła drzwi do mejgo pokoju z zwziętym warczeniem i stała pod łózkiem piszczac, zebym sie nia zajeła. Wiecie gdzie spała tej nocy? w klatce! Był spokoj, szczeniak wypoczety, nie piszczal tylko poszedł spac. powinni mi odebrac psa za katowanie.


Niech xxx52 zrozumie, ze ludzie musza pracowac, ze ludzie musza chodzic do sklepu, ze poza psem musza miec swoje zycie. ze my tu psami sie zajmjemy, szkolimy, dbamy o nie, bawimy sie, wybiegamy.
Moze Niemcy nie pracuja, a pieniadze spadaja im z nieba, albo dostaja miliony na dostatnie zycie od rządu.

niech xxx52 zaczeka. ruscy wejda do polski i sie skonczy babci sranie. naucza nas jak sie psami obsługiwac. wtedy bedzie miala pole do popisu:evil_lol:
wiem, ze to ni jest smieszne, a raczej tragiczne, ale nie wiem juz jak temu człwoiekowi cokolwiek przetlumaczyc.
kazdy jej post utrzymuje mnie w przekonaniu, ze to troll z pasja, dla ktorego trollowanie to caly sens zycia.

Link to comment
Share on other sites

xxx52 ma swoje racje, tyle, że wyraża je w sposób zbyt egzaltowany (a często zbyt napastliwy) i chciała by ideału, który trudno osiągnąć...
To co pisze to piękna teoria, ale piekne teorie wprowadzane w życie przeważnie w praktyce przeradzały się w rzeczy znacznie mniej piękne np. w krwawe reżimy...
Ponadto widać nie widziała polskich schronisk, bo gdyby widziała, to NIGDY nie proponowała by odbierania psa trzymanego przez kilka godzin w łazience i oddawania do schroniska ...
(spora część z nich kwalifikuje się tylko do tego ... aby natychmiast ... odebrać im psy ... :roll: )

Mój pies wzięty z DOBREGO (jak na nasze warunki, tylko przepełnionego i niedoinwestowanego) miał anemię i jednocześnie nadwagę, śmierdział POTWORNIE uryną od której miał zabrązowiąną sierśc na łapach i brzuchy, a ponadto miał rany na zagięciach, wewnątrz uszu i czarnobrązowe od kamienia zęby ...
Siedział tam 1,5 roku ...

Tak więc kilka godzin w łazience, nie jest najgorszym co może tutaj spotkać psa!
Ponadto nie każdy ma willę z ogrodem, albo kasę na to żeby wpuszczać instalację w całym domu w listwy itd... bo szczeniaczek lubi sobie pogryźć kabelek 240V... (a w większości domów jeszcze są bezpieczniki starego typu, które najpierw usmarzą szczeniaczka na węgielek, a potem "wyskoczą" ...)

Oczywiście możemy uznać, że każdemu kto nie spełnia ideału odbieramy psa.
Czyli realnie będzie to oznaczać 90% psów straci domy i zostanie wsadzone do boksu do schroniska...
Takie administracyjne wprowadzanie raju, to sytuacja jak w Anglii chyba jakoś w XIX wieku, gdy ichniejszy TOZ wprowadził zakaz używania psów do prac pociągowych...
Efekt - w ciągu kilku miesięcy zabito kilkadziesiąt tysięcy "nieprzydatnych" psów!
Trzeba więc uważać, aby chęć czynienia dobra nie przyniosła więcej szkody niż pożytku!

BTW:
Tak wyglądał mój pies w schronisku:
[IMG]http://images28.fotosik.pl/83/1c169903efc82fb4.jpg[/IMG]

A tak 2 tygodnie po wzięciu do nas:
[IMG]http://images29.fotosik.pl/182/37f1fc9363019bec.jpg[/IMG]

Czy trzeba więcej komentarza?
Zagadka - Czy ten pies wolałby np. posiedzieć kilka godzin w łazience, albo w kennelu w ogródku - czy wrócić do schroniska?

Link to comment
Share on other sites

[B]prittstick08[/B], [B]M@d[/B] zgadzam się z Wami :multi:
[B]
aaanna[/B] szkada, że gdy adoptowałam mojego psa nie wiedziałam, że z niego taki żujek. Czyli co mi sugerujesz? Dla dobra psa z powrotem do schronu i mieć nadzieję, że tym razem nie załamie się psychicznie tak jak gdy poprzedni właściciele go oddali? Jak myślisz, ilu jest chętnych na adopcję AB? :shake:
Zastanów się zanim coś napiszesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']
Tak więc kilka godzin w łazience, nie jest najgorszym co może tutaj spotkać psa!
Ponadto nie każdy ma willę z ogrodem, albo kasę na to żeby wpuszczać instalację w całym domu w listwy itd... bo szczeniaczek lubi sobie pogryźć kabelek 240V... (a w większości domów jeszcze są bezpieczniki starego typu, które najpierw usmarzą szczeniaczka na węgielek, a potem "wyskoczą" ...)

Oczywiście możemy uznać, że każdemu kto nie spełnia ideału odbieramy psa.
Czyli realnie będzie to oznaczać 90% psów straci domy i zostanie wsadzone do boksu do schroniska...
Takie administracyjne wprowadzanie raju, to sytuacja jak w Anglii chyba jakoś w XIX wieku, gdy ichniejszy TOZ wprowadził zakaz używania psów do prac pociągowych...
Efekt - w ciągu kilku miesięcy zabito kilkadziesiąt tysięcy "nieprzydatnych" psów!
Trzeba więc uważać, aby chęć czynienia dobra nie przyniosła więcej szkody niż pożytku!
[/quote]
[B][I]Świętość nad świętościami :loveu::multi: [/I][/B]
[B][I]Ale dla nietórych lepiej jednak zabierać te "biedne" psy i wsadzać je do schronisk gdzie albo spędzą całe swoje życie tam albo zostaną zlikwidowane bo schrony sa przepełnione...[/I][/B]
[B][I]chore rozumowanie...jak się ograniczy rozmnażanie psów w Polsce to wtedy można mysleć nad odbieraniem psów właścicielom ktorzy nie spełniają jakiś tam warunków...ale póki co to jest problemem przepełnienie w schroniskach i odbieranie ludziom psa bo siedzi 5 h w klatce pod nieobecnośc właściciela byłoby już chore totalnie.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...