Jump to content
Dogomania

szczeniak sam w domu


megann

Recommended Posts

[quote name='WŁADCZYNI']Ja nie uważam że karcenie jest niezbędne - jeżeli pies niszczy to znaczy że albo jest zestresowany a to go uspokaja, albo znudzony, ewentualnie uważa to za świetną zabawę. Szczeniaka powinno się uczyć głównie co wolno - to wypiera czy nawet nie pozwala się pojawić zachowaniom nam nieodpowiadającym.

Klatki są w różnych rozmiarach na bernardyna jak się człowiek uprze to pewnie też znajdzie;) Tym bardziej na mniejszego psa. Najtaniej są /chyba/ na allegro.
I nie masz jej wsadzić, zamknąć i z głowy - najpierw psa trzeba doklatki przyzwyczaić.

Bonusowa mam y 40 miesięcznego, nieniszczącego psa a właściwie sukę która swoją klatkę kocha i wielbi:loveu:[/quote]

No tak ale jak ja przyzwyczaic :shake:ona nigdy niebyla w klatce a pozatym niewiem czy w takim zwyklym zoologicznym dostane i jak ceny ich sie wachaja.Niewyobrazam sobie jej zamknac w klatce...niewiem jak na to zareaguje czy nieprzypomni sobie tego jak jako szczeniak byla w chronisku....:-(......ale sprobuje odp

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak nie w zoologu to w necie. Jak mówiła [B]WŁADCZYNI [/B]możesz coś poszukać na allegro (widziałam za 180 zł /czy coś/ ) albo w sklepach internetowych...
Zooplus, Krakvet (nie jestem pewna czy są)
Albo najprościej w Google 'Klatki dla psów' :cool3:

Link to comment
Share on other sites

NIe widziałam w żadnym zoologicznym tak dużych klatek. Ceny zoologik vs allegro na małych wychodzą dużo korzystniej na allegro.

Najpierw klatka sobie stoi, jak jest ok to możesz włożyć tam jedzenie i dalej sobie stoi. Jak pies tam chętnie je to przymykasz drzwiczki, aż do zamknięcia jak jest ok to powoli wydłużasz czas zamkniętych drzwiczek, wychodzisz z pokoju. Wszystko powolutku tak żeby się nie bała.
Moja suka od szczeniaka używa klatki - ja jestem bardzo zadowolona, dało mi to duży komfort psychiczny że pies sobie niczego nie zrobi, nigdzie nie wejdzie itd pod moją nieobecność. Dodatkowy plus to taki że nigdy nie miała okazji nic zniszczyć więc zachowanie się nie pojawiło jak zaczeła zostawać po za klatką.
Nikt ze znajomych nie ma klatki którą mogłabyś pożyczyć?

Druga opcja jeżeli nie podoba Ci się klatka to posłanko na nim koszulka pachnąca Tobą bo to powinno psiaka choć trochę uspokoić i długi męczący spacer przed wyjściem tak żeby pies marzył że wreszcie sobie pójdziesz i dasz się przespać;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']NIe widziałam w żadnym zoologicznym tak dużych klatek. Ceny zoologik vs allegro na małych wychodzą dużo korzystniej na allegro.

Najpierw klatka sobie stoi, jak jest ok to możesz włożyć tam jedzenie i dalej sobie stoi. Jak pies tam chętnie je to przymykasz drzwiczki, aż do zamknięcia jak jest ok to powoli wydłużasz czas zamkniętych drzwiczek, wychodzisz z pokoju. Wszystko powolutku tak żeby się nie bała.
Moja suka od szczeniaka używa klatki - ja jestem bardzo zadowolona, dało mi to duży komfort psychiczny że pies sobie niczego nie zrobi, nigdzie nie wejdzie itd pod moją nieobecność. Dodatkowy plus to taki że nigdy nie miała okazji nic zniszczyć więc zachowanie się nie pojawiło jak zaczeła zostawać po za klatką.
Nikt ze znajomych nie ma klatki którą mogłabyś pożyczyć?

Druga opcja jeżeli nie podoba Ci się klatka to posłanko na nim koszulka pachnąca Tobą bo to powinno psiaka choć trochę uspokoić i długi męczący spacer przed wyjściem tak żeby pies marzył że wreszcie sobie pójdziesz i dasz się przespać;)[/quote]

Aha no to jest pomysl ...ja z nia zawsze wychodze na spacer ale czasem niemoge jej poswiecic dlugiego spaceru mam prace na zmiany i czasem tylko 15min mam zeby z nia wyjsc....ale sprobuje dziekuje za pomoc:):p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...