Jump to content
Dogomania

szczeniak sam w domu


megann

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Rinus-wpierw wyjasnij czy ona ma okno w lazience,generalnie lazienki sa male i bez okien.Ci co sa szczesliwcami i maja wlasny dom to posiadaja wieksze lazienki.
Wiesz slowo "pierdzielisz" to pasuje w sam raz do dogomanianki:crazyeye:
ze ty zamykasz psa w lazience ,to jedno ,nie musza wszyscy nasladowac co jest zle!ze stratami majac psa ,szczegolnie mlodego musimy sie liczyc ,a nie isc na latwizne ze szkoda na psychike psa.
Ps w bloku w ktorym mieszkalam 17 lat nie bylo lazienek z oknami ,i jeden zwyrodnialec trzymal 8 godzin boksera w ciemnej malej lazience.psa wydostalam,od tego chlopa ,bokser dostal leki ,niszczyl kiedy sie jego zamknelo ,za zaden sposob nie chcial wejsc do windy.tylko byl szczesliwy na dworze.
przyklad 2 -W jednym DT byl zamkniety pies w lazience z oknem, na 6 godzin,odbyla sie nie przewidziana kontrola wet.(ktos doniosl)zabrali nie tylko tego psa z lazienki ,ale inne 2.Tego u nas nie wolno.Co kraj to obyczaj.[/quote]
[B][I]aaaa mam mieszkanie 36 m2 i mam łazienkę z oknem :multi::multi:[/I][/B]
[B][I]łazienkę a nie kibelek !! nie myl pojęć...swojego psa nie zostawiam w łazience ponieważ nie niszczy jak zostaje sam te 8 h...:p[/I][/B]
[B][I]Ja mam kafelki w łazience i jak będę miała szczeniaka to albo będę go trzymała właśnie w łazience gdzie ma sporo miejsca albo w klatce (zamkniętej jak nikogo nie ma).[/I][/B]
[B][I]Oczywiście jeśli w łazience jest ciemno to nie polecam zostawiania tam szczeniaka.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bonusowa-przesle Tobie zdjecia mojej wyrwanej ze szponow hodowcy Funi co siedziala 6 lat w klatce,sluzyla jako fabryka do wyrabiania szczeniakow,prodzktem byly szczeniaki.Moja Funia siedziala w klatce metalowej.jest obecnie wrakiem psa.Z jednej strony ma zanik miesni i dostala jedna noge krotsza.przeciez psy nie moga tylko w klatkach siedziec ,one musza sie poruszac,przemieszczac.Ponoc klatka ma sluzyc tylko ,zeby pies moglby miec spokoj ,
a nie ja zamykac.Nie to jest jej cel i przeznaczenie.
Przeznaczenem jest kwarantanna,transport,ewentualnie schronienie ,ale z mozliwoscia wyjscia.
Bonusowa jezeli Twoj pies gryzie ,a nie jest szczeniakiem ,to za malo czasu mu poswiecasz(nie wiem jaka rase masz psa)

Link to comment
Share on other sites

[B][I]xxxxxxxxxxxxxxxxx52 serio piszesz głupoty...aż nie mam siły się już śmiać :evil_lol::evil_lol:[/I][/B]

[B][I]Każdy szczeniak gryzie jak zostaje sam różne rzeczy..niezależnie od rasy...chyba, że masz rasę psa bezzębną :evil_lol:[/I][/B]
[B][I]I jest różnica między zamknięciem psa w klatce czy łazience na kiolka godzin dziennie jak nikogo nie ma w domu a byciem pseudo hodowcą,który rozmnaża swoje psy bez papierów,a te psy siedza wiecznie w klatkach lub malutkich pomieszczeniach bez spacerów itd...[/I][/B]

[B][I]Cały czas mylisz pojęcie znęcania się nad psem ,a tym , że szczeniaka możźna zamknac na kilka godzin w klatce bez żadnego urazu na psychice...[/I][/B]

[B][I]Mając szczeniaka nie da się siedzieć z nim 24/h/7/365...po to ktoś mądry stworzył klatkę:loveu:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']bonusowa-przesle Tobie zdjecia mojej wyrwanej ze szponow hodowcy Funi co siedziala 6 lat w klatce,sluzyla jako fabryka do wyrabiania szczeniakow,prodzktem byly szczeniaki.Moja Funia siedziala w klatce metalowej.jest obecnie wrakiem psa.Z jednej strony ma zanik miesni i dostala jedna noge krotsza.[/quote]

Ja nie twierdzę, że pies traktowany jak przedmiot nie będzie po jakimś czasie wrakiem :shake: Ale co to za porównanie do zostawiania psa na kilka godzin zamkniętego jak nikogo nie ma?

A to , że [B]dostała[/B] (hihi) jedną nogę krótszą, to na pewno nie wina klatki tylko pewnie jakaś wada wrodzona.

[quote name='xxxx52']przeciez psy nie moga tylko w klatkach siedziec ,one musza sie poruszac,przemieszczac.Ponoc klatka ma sluzyc tylko ,zeby pies moglby miec spokoj ,
a nie ja zamykac.Nie to jest jej cel i przeznaczenie.[/quote]

Oczywiście, nikt nie mówi żeby psa trzymac w klatce jak chomika 23h/ dobę :roll: Ale gdyby klatka nie służyła do zamykania, to by drzwiczek nie miała :evil_lol:


[quote name='xxxx52']Bonusowa jezeli Twoj pies gryzie ,a nie jest szczeniakiem ,to za malo czasu mu poswiecasz(nie wiem jaka rase masz psa)[/quote]

Nie trzeba być bardzo inteligentnym, żeby wiedzieć jaką rasę mam. Wystarczy spostrzegawczość (mój avatar mówi wszystko) :cool3: I wyobraź sobie, że pies ma solidny spacer zanim wyjdę do pracy (nie ma mnie 5 godzin) i kolejny solidny po powrocie, potem następny na siku i wieczorny tyż długi. Poza tym bawimy się i szkolimy. Więc nie mów mi, że za mało czasu mu poświęcam :shake: Po prostu zostawię go samego na 30 min i mieszkanie wyżute. Zamknę go w sypialni- łóżko i ciuchy (które on wyjmuje z szuflad) wyżute. A w klatce jest aniołkiem :lilangel:

I jeszcze raz proszę, pisz gramatycznie bo takie bazgroły ciężko się czyta.

Link to comment
Share on other sites

moja psinka byla maszyna do rozmnazania szczeniakow z papierami,sama ma rodowod i metryke,ale przez lata siedzenia w drucianej klatce miesnie zanikly.
jezeli o poziomie inteligencji mozna powiedzion zwaracajac uwage na pieska na twoim avatarze, to tylko zalosnie mozna sie usmiechnac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jezeli o poziomie inteligencji mozna powiedzion zwaracajac uwage na pieska na twoim avatarze, to tylko zalosnie mozna sie usmiechnac.[/quote]

? No ja właśnie napisałam, że inteligentnym to nie trzeba być :evil_lol: Wystarczy spostrzegawczość i umiejętność czytania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']? No ja właśnie napisałam, że inteligentnym to nie trzeba być :evil_lol: Wystarczy spostrzegawczość i umiejętność czytania ;)[/quote]
[I][B]dla xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx52 to za dużo do myślenia :evil_lol:
Ona tylko potrafi wyciągać psy z rąk potworów i gadać, że jej pies dostał krótkiej nogi :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Rinus-juz lepiej nie myslec ,jak sie czyta takie posty:mdleje:
pies nie dostal krotkiej nogi ,Funie musialam od tych rozmnazaczy wykupic ,gdyz by ja te potwory uspili:-(juz sie wysluzyla rodzeniem.
jak sie na codzien czyta ,i widzi okrucienstwo wzgledem zwierzat to nie chce sie myslec ,czlowiek jest bezradny,ile tych potworkow zyje i uchodzi im bezkarnie.
Biedne sa tylko zwierzeta:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']a nie lepiej zamknąć drzwi do wszystkich pokoi i zostawić psiaka w przedpokoju z zabawkami, gryzakami , wodą i jedzonkiem? łazienka faktycznie nie jest odpowiednim miejscem do zostawiania tam psa na kilka godzin.[/quote]

hihi w poprzednim naszym mieszkaniu gdybym zamknela Dilusia w przedpokoju to przyjechali by obroncy zwierzat i mi go odebrali :evil_lol::evil_lol: po zamknieciu wszystkich drzwi w przedpokoju bylo ciemno jak w doopalonie a wielki byl taki ze hoho jakies 3 na 3 metra:roll:...w lazience a i owszem zamykac bym mogla bo byla wieeeeeelka i miala okno na pol sciany:evil_lol::evil_lol:
a tak na powaznie uwazam ,ze jesli trzeba psiaka zostawic i niestety mamy psa demolke to chyba najlepszym wyjsciem jest klatka....
Moj na szczescie niszczyl tylko kapcie i buty-wiec chowamy jak wychodzimy a jak czegos nie schowam to moge miec pretensje tylko do siebie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Dla mnie to jest chore żeby kupić szczeniaka i siedzieć z nim caly czas w domu :shake: logiczne, że trzeba wyjśc po zakupy czy gdzieś i własnie wtedy przydaje się klatka...albo czasem łazienka z OKNAMI :evil_lol:[/B][/I]
[I][B]miejsce gdzie szczeniak nie zrobi ani sobie krzywdy ani nie wyrządzi szkód...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Dla mnie to jest chore żeby kupić szczeniaka i siedzieć z nim caly czas w domu :shake: logiczne, że trzeba wyjśc po zakupy czy gdzieś i własnie wtedy przydaje się klatka...albo czasem łazienka z OKNAMI :evil_lol:[/B][/I]
[I][B]miejsce gdzie szczeniak nie zrobi ani sobie krzywdy ani nie wyrządzi szkód...[/B][/I][/quote]


Rinusiowa ty chyba oszalalas:crazyeye::diabloti:jak to??? to ty masz psa i zostawiasz go samego w domu:crazyeye::crazyeye:moze jeszcze do pracy idziesz sobie na 8 godzin:crazyeye:o ty niedobra:shake::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agbar']Rinusiowa ty chyba oszalalas:crazyeye::diabloti:jak to??? to ty masz psa i zostawiasz go samego w domu:crazyeye::crazyeye:moze jeszcze do pracy idziesz sobie na 8 godzin:crazyeye:o ty niedobra:shake::evil_lol:[/quote]
[B][I]No ja to powinnam się leczyć ogólnie...a gdyby xxxxx mieszkała w PL to już pewnie dawno by była u mnie w domu i zabrała mi Brutusa :placz::diabloti:bo biedacek 8h siedzi sam...a czasem jak po pracy musze gdzies skoczyć to do 10 h dochodzi nawet...ale to akurat rzadka rzadkość :diabloti:[/I][/B]
[B][I]niestety ale rodzice już powoli przestają mnie utrzymywać i trzeba zarabiać żeby grubas miał co jeść:evil_lol:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Rinus-dziewczyno jest stare powiedzenie "zlosc szkodzi urodzie"a kobiecie uroda jest tez potrzebna:evil_lol:

powaracajac do tematu watku,to wczoraj przeczytalam w broszurze firmy produkujacej karme dla psow BEWI. DOG ciekawe uwagi dla osob pragnacych posiadac w swoim domu szczeniaka np.

Tipp!-Zabierajmy szczeniaka przed poludniemdo siebie ,zeby za dnia sie przyzwyczail do nowego otoczenia,i noc uplynela mu spokojnie bez rozpaczania czy pisku
-pierwszej nocy w nowym domu ,polozmy do legowiska kolderke na ktorej wczesniej lezal z matka i rodzenstwem,bedzie psiak spokojniejszy noca,
do koszyczka polozmy stary tykajacy budzik ,co bedzie sie pieskowi kojarzylo z biciem serca swojej matki.
Tipp! w przypadku kiedy szczeniak szczeka ,lub warczy z powodu strachu ,lub niepewnosci w zadnym przypadku nie wolno mowic do niego lub krzyczec,poniewaz pies uzna glosny ton czlowieka jako zacheta do szczekana czy warczenia,pies nie rozumie tego zachowania czlowieka.

Link to comment
Share on other sites

Ja szczeniaka zostawiam zamkniętego w pokoju (ups..) ;)
Wszystkie kable są pochowane, zasłonięte czymś cięższym lub odłączone z kontaktu i wiszą na bezpiecznej wysokości. Na przyjście szczeniaka trzeba się przygotować, pochować wszystkie niebezpieczne przedmioty, które mogą się znaleźć w jego zasięgu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']b
Przeznaczenem jest kwarantanna,transport,ewentualnie schronienie ,ale z mozliwoscia wyjscia.
[/quote]
[I]XXX, juz tyle osob Ci wspomina, by troche pomyslec, co piszesz, ale grochem o sciane...
Juz widze wiezionego psa w transporterze z otwartymi drzwiczkami, swobodnie lazacego po samochodzie, kierowcy, moze jeszcze wysiadzie w trakcie jazdy, jak mu cos zapachnie za oknem, badz otwarta, gdy pies dochodzi do siebie po zabiegach i ma narzucone ograniczenia poruszania sie itp..... Uswiadom sobie wreszcie, ze klatka wyscielona jest po prostu psim legowiskiem i czasem, dla bezpieczenstwa psa i otoczenia jest zamykana. Bezsensowne sa podane przeznaczenia, bo moze miec zastosowanie wszedzie i przy uzyciu zamkniecia. Ciagle nie odrozniasz tozsamego zamkniecia w pomieszczeniu i w kojcu, moze czas poszerzyc horyzonty i troche sie doinformowac..
[/I]
[quote name='xxxx52']
przyklad 2 -W jednym DT byl zamkniety pies w lazience z oknem, na 6 godzin,odbyla sie nie przewidziana kontrola wet.(ktos doniosl)zabrali nie tylko tego psa z lazienki ,ale inne 2.Tego u nas nie wolno.Co kraj to obyczaj.[/quote]

Takie bajki tez mozna sobie darowac, od kiedy i gdzie wet ma uprawnienia policji i sadu i w ramach wolnego czasu.hobby lata po domach sprawdzajac lazienki ;)?
Poza tym wszedl pod nieobecnosc wlasciciela, a jesli wlasciciel by, to w koncu pies mogl przez moment byc w lazience - jak sprawdzono i oceniono dlugosc pobytu tam psa? Czy moze wlasciciel robil sesje dla sasiadow i otoczenie mialo staly wglad w jego lazienke?

[quote name='xxxx52']
Tipp!-Zabierajmy szczeniaka przed poludniemdo siebie ,zeby za dnia sie przyzwyczail do nowego otoczenia,i noc uplynela mu spokojnie bez rozpaczania czy pisku
-pierwszej nocy w nowym domu ,polozmy do legowiska kolderke na ktorej wczesniej lezal z matka i rodzenstwem,bedzie psiak spokojniejszy noca,
do koszyczka polozmy stary tykajacy budzik ,co bedzie sie pieskowi kojarzylo z biciem serca swojej matki.
Tipp! w przypadku kiedy szczeniak szczeka ,lub warczy z powodu strachu ,lub niepewnosci w zadnym przypadku nie wolno mowic do niego lub krzyczec,poniewaz pies uzna glosny ton czlowieka jako zacheta do szczekana czy warczenia,pies nie rozumie tego zachowania czlowieka.[/quote]

Tez przemysl, co czytasz i odrobine rozsadku..
Ilez tych kolderek musialby miec sunia z miotem, by hodowca dawal kazdemu taka w wyprawce?
Stary budzik na ogol z dosc delikatnym szklem na cyferblacie, jesli pies jest wiekszy, bardziej pobudzony i ma spac na budziku - "ciekawie" moze sie to skonczyc..
Jesli szczenior wydaje dzwieki, to nie mozna do niego mowic, tiaaaa, tylko co - piszczec, szczekac - to zrozumie?? Uhhh, mowienie nie jest wrzaskiem, a czesto uspokaja szczylka, dla niego jest znakiem obecnosci kogos obok.

XXX, prosze, zastanow sie, opanuj troche emocje i histerie, tu naprawde ludzie czesto szukaja rady, a nie bajek i nieprzemyslanych pseudoporad.
To nie pierwszy watek, gdzie mieszasz na zasadzie : dzwoni, ale w jakiem kosciele i gdzie?.

PS. Bonusowa, widzisz z Q to tylko na stale w Polsce, nie wiemy, ile tracimy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

karjo-to ty opanuj swoje emocje:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
wiesz co i inne osoby klatkowe co mowia mnie nie obchodzi ,jak Ciebie nic nie interesuje to nie wchodz na forum,gdyz Forum jest dla wst´zystkich a nie" karmienie z dzubkow"
tak trudno pomyslec ,ze jak jedziesz autem to drzwiczki musza byc zamkniete,ale komu to mowie,zaraz adrenalina uderzy Tobie do glowy.

dogomanianko ,jak sie nie podoba co pisze to nie czytaj prosta sprawa
nie zapomnij ,ze kazdy i to kazdy czy sie komus podoba moze uczestniczyc na dogomani .oczywiscie nikogo nie obrazajac To nie Targowica.I wypraszam sobie zakazy nakazy itd.
Gdyby wszyscy z tym wysokim IQ pozostali w Polsce to moze by takiej tragedi zwierzeta w Polsce nie mialy,jak maja!

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 masz sukę po przejściach, można zrozumieć awersję do klatki. Równie dobrze można coś innego skojarzyć psu z krzywdą na zasadzie warunkowania.
Pokazać gumową kaczkę i za każdym razem lać, zobacz jak będzie się po jakimś czasie zachowywał na widok tej gumowej kaczki...
Psy są w klatkach zamykane i żyją, są szczęśliwe, bo klatka jest ich "domem". Ludzie z nimi pracują nad tym, żeby pozytywnie ją skojarzyły, a nie wkładają i wychodzą na 10 godzin.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B][FONT=Arial]:placz::placz::placz:o matuś to ja jestem strasznie zła ....nie dość że psa wzięłam z hodowli [holender już minus że nie ze schroniska:roll:]to wzięłam ASTa , na dodatek pojechałam po niego o 16 wróciłam do domu ok 20. :mad:nie dostał kołderki tylko żarło od hodowcy to jeszcze pozwoliłam mu spać w kuchni :oops:...ide sie pochlastać :-([/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Rinus-po wypowiedziach twoich nie duzo z latami 13 latek ,podlotkow sie roznisz:evil_lol::evil_lol:
po drugie trzynastolatki nie sa pelnopletnie i duzo musza sie nauczyc.Dorosli adoptuja ,albo kupuja psa ,a nie niepelnoletnie osoby.nawet jako wolotariuszka w schronisku,to zeby podpisac umowe musisz byc pelnoletnia.
Wypowiadac sie mozna ,nie trzeba to akceptowac i stosowac.
Te Twoje wypowiedzi kojarza mnie sie z wypowiedziami jednego wet powiatowego w Polsce ,na moje zapytanie co pan sadzi o kastracji psow w schroniskach? cyt "przeciez suczki musza chociaz raz w swoim zyciu rodzic,a psa wykastrowanego bym nigdy nie kupil"
Dziewczyno ,przestan krytykowac zabierz ie za porzadne konstruktywne pisanie na temat:angryy:
przypominam ze jestesmy w temacie "szczeniak sam w domu"

Link to comment
Share on other sites

Biedna Alicja ,tak mnie Ciebie zal,;)Juz ide i wykonam egzekucji na broszu:evil_lol:rce.
Co ty chcesz od ASTow to wspaniale psy:angryy:nie doceniane:-(,a jezeli kupilas z rodowodem i metrykom z dobrej hodowli nie masz co sie biczowac;)na nasze polskie warunki to byl hodowca unikat ,ze dal Tobie jeszcze jedzonko,gdyz kolderki napewno psiak nie mial ,wiekszosc spi na slomie?moze sie myle.Kolderka moze i by byla ,ale jezeli suczka urodzilaby jednego szczeniaka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...