Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='NightQueen']a jak ma się to do kopiowania?

zaczynam się zastanawiać o czym ten wątek właściwie jest[/QUOTE]
Jakos się chyba ma skoro Doginka nanapisała to odnośnie kopiowania właśnie. Chce udowodnić, że skoro ona może to i psy teź? Wydaje mi się, że powinno być wręcz przeciwnie, po czymś takim, chciałbym psu oszczędzić podobnych doświadczeń.

[quote name='Doginka'] Moje psy tez nie narzekają na krótkie uszy;-)[/QUOTE]

Bo niby jak miały by ci zakomunikować, że wolały by nie przechodzić przez ten cały cyrk?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Sama się ogarnij. Jaki ma związek ratowanie życia jeśli ma się raka, a obcinanie uszu, żeby wyglądać "ładniej"?[/QUOTE]
Nie możesz się czepnąć jednego, czepiasz się drugiego...I takie są właśnie wasze dyskusje:razz:

A ja zdanie nadal mam swoje i go nie zmienię:lol:

Link to comment
Share on other sites

Poczytuje co tu piszecie i uważam , że samo tupanie w dalszym ciągu nie ma sensu . Każdy stoi przy swoim zdaniu . Jedyna rzecz którą teraz warto zrobić to zgłosić do prokuratury konkretny przypadek obcięcia psa i zaczekać co będzie się działo .Sąd oceni i spór raz na zawsze skończy się . Nie szkoda wam czasu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiakot']Doginko, skopiuj sobie uszy ( w znieczuleniu miejscowym) i ogonek...yyyy...mężowi :D[/QUOTE]
Dlaczego znęcać się nad Bogu ducha winnym facetem?
Przecież jego los i tak już dość pokarał, że ma taką żonę Heterę...
Panie Doginek, współczuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Dlaczego znęcać się nad Bogu ducha winnym facetem?
Przecież jego los i tak już dość pokarał, że ma taką żonę Heterę...
Panie Doginek, współczuję![/QUOTE]
Chyba miałaś na myśli Megierę a nie Heterę? Sprawdź proszę :) i sprostuj :)
Watek został założony by prowokować i proszę .....
Od kilku dni na pierwszej stronie tylko, że kopiowanie jest zgodne z prawem:)
Przeciwników kopiowania zapraszam na wątek, który zaczyna się od słów Stop kopiowaniu....:)
Tutaj odpuście, dajecie się jak małe dzieci:)

Link to comment
Share on other sites

A włażenie komuś z butami do... prywatnego życia to chamstwo:crazyeye: Nie znasz mnie chamico, to odwal się od mła męża. A może ja jestem lesbijką? I skąd ta pewność, ze się kłócę w domu:hmmmm::roflt:Ale to dalej nie ten watek:mad::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Seata[/B]
[QUOTE]Twoje przekonanie bierze się z Twojej nieznajomości prawa. No, ale to akurat nikogo tutaj zapewne nie dziwi. Kwestia [B]horyzontu[/B]![/QUOTE]Kicia wakacje sa!, daj sobie deczko luzu.Jeszcze troche i staniesz przed tablica....tylko co bys tam miala robic :)?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']A włażenie komuś z butami do... prywatnego życia to chamstwo:crazyeye: Nie znasz mnie chamico, to odwal się od mła męża. A może ja jestem lesbijką? I skąd ta pewność, ze się kłócę w domu:hmmmm::roflt:Ale to dalej nie ten watek:mad::angryy:[/QUOTE]
idźmy na całość - jesteś ze mną w związku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Poczytuje co tu piszecie i uważam , że samo tupanie w dalszym ciągu nie ma sensu . Każdy stoi przy swoim zdaniu .[B] Jedyna rzecz którą teraz warto zrobić to zgłosić do prokuratury konkretny przypadek obcięcia psa i zaczekać co będzie się działo [/B].Sąd oceni i spór raz na zawsze skończy się . Nie szkoda wam czasu ?[/QUOTE]
Widocznie za malo [B]"poczytujesz"[/B] co tu piszemy :roll:
Zgloszenia juz byly! w prawie za duzo furtek.
Ci ktorzy uwazaja ze kopiowanie jest zgodne z prawem, za nic od nich nie dowiesz sie ktory to wet poobcinal im psa :angryy:
Nic nowego nie wnioslas,poczytaj wiecej zanim bedziesz w ten sposob radzila.:shake:

"[B]Jedyna rzecz którą TERAZ warto zrobić"[/B]
to ja Ci powiem ,koniecznie trzeba ten projekt przepchac !!!

[quote name='"kahoona"']

[CENTER][SIZE=5][B][U][FONT=&quot]Do miłośników zwierząt w całym kraju![/FONT][/U][/B][/SIZE]


[/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nadszedł moment, gdy polskie psy razem ze swoimi opiekunami pójdą pod Sejm RP, aby wspomóc Posłów w walce o zmianę Ustawy o ochronie zwierząt.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nasz wyjątkowy marsz pod hasłem:[/FONT][/B][/SIZE]


[/CENTER]


[CENTER][SIZE=5][SIZE=7][COLOR=red][B][FONT=&quot]„Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK”[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]odbędzie się [/FONT][/B][B][FONT=&quot]18.08.2011 r.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]18 sierpnia w Sejmie odbywać się będzie debata nad naszą nowelizacją, [/FONT][/B][/SIZE]
[CENTER][B][SIZE=4][FONT=&quot]na 19 sierpnia przewidziane jest głosowanie nad projektem.[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
[/CENTER]


[CENTER]

[U][B][SIZE=4][FONT=&quot][COLOR=red][SIZE=5]To decydujący dzień.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/U][/CENTER]


[CENTER]

[B][SIZE=4][FONT=&quot]Jeśli wygramy [/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]– to od 1 stycznia 2012 roku los zwierząt w Polsce znacznie się poprawi.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zwierzęta nie mogą przemówić, aby upomnieć o swoje prawa![/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]My, ludzie – mamy obowiązek przemówić za nie i w ich imieniu.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nasz głos musi być słyszalny na Sali Plenarnej Sejmu RP i w mediach. [/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zademonstrujmy, naszą jedność, gdy chodzi o sprawę tak wielkie wagi.[/FONT][/B][/SIZE]


[/CENTER]


[CENTER][FONT=&quot][SIZE=4]Zapraszamy wszystkich tych, którzy dostrzegają cierpienie zwierząt i nie są obojętni.[/SIZE][/FONT][/CENTER]


[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Przybądźmy z naszymi czworonogami, ubierzmy je w błękitne chustki na znak pokoju i jedności.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]


[CENTER]

[U][B][SIZE=4][FONT=&quot][COLOR=red][SIZE=5]Przyłączcie się [/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/U][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]– zapraszamy Wszystkich - organizacje pro zwierzęce z całego kraju, z bannerami i transparentami oraz osoby prywatne z ukochanymi czworonogami.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[U][B][FONT=&quot][SIZE=4]Projekt nowelizacji zakłada:[/SIZE][/FONT][/B][/U]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]1. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]2. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zwiększenie odpowiedzialności gmin za los bezdomnych zwierząt[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]3. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Polepszenie bytu psów łańcuchowych[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]4. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Polepszenie bytu zwierząt gospodarskich[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]5. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zakaz handlu psami i kotami na targowiskach i w sklepach[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]6. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Likwidacja pseudohodowli psów i kotów[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]7. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zakaz sprzedaży ryb bez odpowiedniej ilości wody[/FONT][/B][/SIZE]
[B][SIZE=4][FONT=&quot]8. Zakaz obcinania psom uszu i ogonów - kopiowania[/FONT][/SIZE][/B]



[FONT=&quot][SIZE=4]1[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4].[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Zbiórka o godz. 10.00-10.30 na parkingu przed Giełdą Papierów Wartościowych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]2.[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Przemarsz Alejami Ujazdowskimi , ul. Piękną, ul. Wiejską, pod gmach Sejmu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]3. [/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Spotkanie z Posłami z Parlamentarnego Koła Przyjaciół Zwierząt najbardziej zaangażowanymi w prace nad nowelizacją UoZ.[/SIZE][/FONT]

[SIZE=4][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][U]Do tej chwili swój udział potwierdzili:[/U] [/SIZE][/FONT][/SIZE]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]1.[SIZE=4] [B][B]Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt[/B][/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]- [B]OTOZ ANIMALS[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]2. Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych [B]EMIR [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]3. [B]Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt [/B][B]VIVA![/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]4. [B]BERNARDYN[/B] Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]5. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt [B]ARKA[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]6. Fundacja [B]GŁOSEM ZWIERZĄT[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]7. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt [B]HELP ANIMALS[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]8. [B][B]Fundacja[/B][/B][B] PRO ANIMALS – [/B][B][B]Na Pomoc Zwierzętom[/B][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]9. Komitet Pomocy dla Zwierząt [B]PRZYSTAŃ OCALENIE[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]10. [/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]Bydgoskie Stowarzyszenie [B]ANIMALI LEX[/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]11. Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]12. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]13. Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom [B]AMICUS[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]14.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]15.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][SIZE=3] [SIZE=4]SOZ Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]16. [SIZE=4]Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt [B]IUS ANIMALIA[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]17. Miesięcznik "Mój Pies" - Fundacja [B]ZWIERZOFANI[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=4][B][SIZE=5][COLOR=red]18. Związek Kynologiczny w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][/FONT][SIZE=4]

[FONT=Book Antiqua]19. [B]Związek Artystów Scen Polskich [/B]Oddział Warszawski[/FONT]
[FONT=Book Antiqua]20. Fundacja [B]KARUNA[/B] - Ludzie dla Zwierząt[/FONT][/SIZE]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]21.[/SIZE][SIZE=4] [SIZE=4]Organizacja do Spraw Ochrony Zwierząt [B]SOS[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]22. Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt[B] NICZYJE[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]23.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Pomorska Fundacja[B][B] ROTTKA[/B][/B][/SIZE][/FONT][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]24.[B][B] NESTA [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Magdalena Pakuła[B][B] -[/B][/B] Grodzisk Maz.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]25.[B][B] APWET [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Przemysław Albin - Milanówek[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]26.[B][B] Dorota Sumińska[/B][/B] z ekipą [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]27. [B][B]POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA [/B][/B]Waldemar "Major" Frydrych28.[B][B] Marzena Trybała [/B][/B][/FONT][/SIZE][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]29. Centrum Edukacji Kynologicznej[B][B] ZUZIK[/B][/B][/FONT][/SIZE][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]30. [COLOR=#2a2a2a][B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce[/B] - Zarząd Główny[/COLOR][/FONT][/SIZE]


[SIZE=4][U][FONT=&quot]Informacja porządkowa :[/FONT][/U] [/SIZE][FONT=&quot][SIZE=4]psy muszą być prowadzone na smyczach i mieć kagańce[/SIZE][/FONT]

[SIZE=4][U][FONT=&quot]Kontakt do organizatorów:[/FONT][/U] [/SIZE]

[SIZE=4][FONT=&quot]Fundacja EMIR[/FONT][/SIZE]
[FONT=&quot][SIZE=4][COLOR=#4444ff][B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]Tel. 609 036 046[/SIZE][/FONT]

[FONT=&quot][SIZE=4]OTOZ Animals[/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][B][FONT=&quot][COLOR=#4444ff][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR][/FONT][/B] [/SIZE]
[FONT=&quot][SIZE=4]Tel.[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]58 550 43 73[/SIZE][/FONT][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Iwono , czy możesz zaprzestać spamować?
zajmij się lepiej , swoim kopiowanym na życzenie psem :)[/QUOTE]

Wg Ciebie jest to spamowanie !?!? wg mnie jest przywracanie tematu, ktory jest przez Ciebie i Tobie podobnym uporczywie spychany.Przypominam w ten sposob o czynnym udziale w tej akcji, widac niektorych to drazni.
Mysle ze rowniez powinnas sie zajac tym co powinno do Ciebie nalezec ,przypominam :

[quote name='Doginka']Ufffff, Vectra, ale mi się ciśnienie podnosi, jak czytam te hipokryzje na wątku kopiowania i chachania jaj:razz::roflt:Ależ tam matoły piszą:roll:[/QUOTE]

Mam Ci przypomniec jak to bylo z [B]olekg89 [/B]????? sa tacy co pamietaja :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Ale to dalej nie ten watek:mad::angryy:[/QUOTE]
No właśnie, nie ten wątek. Nadal czekam aż mnie oświecisz superlatywami płynącymi z kopiowania psów :D
Sukcesywnie omijasz moje pytania które są dla ciebie niewygodne a sama zarzucasz ludziom zmianę tematu. btw, jesteś dorosłym człowiekiem? nie uwierzę, myślałam że trolle kończą się na granicy wieku 14 lat. Świat mnie nigdy nie przestanie zaskakiwać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']No właśnie, nie ten wątek. Nadal czekam aż mnie oświecisz superlatywami płynącymi z kopiowania psów :D
Sukcesywnie omijasz moje pytania które są dla ciebie niewygodne a sama zarzucasz ludziom zmianę tematu. btw, jesteś dorosłym człowiekiem? nie uwierzę, myślałam że trolle kończą się na granicy wieku 14 lat. Świat mnie nigdy nie przestanie zaskakiwać :)[/QUOTE]
Jak się nie mylę podałam już swój argument i nie zamierzam sie powtarzać. Jak chcesz sie dowiedzieć, to sie cofnij.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=blue][B]DO ADMINISTRATORA!

Proszę o zmianę tytułu tego wątku, gdyż wprowadza on w błąd użytkowników co do obowiązujących w Polsce przepisów w tym zakresie.[/B][/COLOR][/SIZE]

Ponieważ zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt kopiowanie psom uszu i ogonów jest zabiegiem prawnie niedozwolonym, a w świetle art. 6 ust. 2 pkt 1 stanowi znęcanie się nad zwierzętami, [B]zamieszczanie w ogólnodostępnym forum tytułów wyraźnie stwierdzających, że zgodne z prawem jest to, co faktycznie jest zabronione, może narazić administrację na zarzut przyzwalania na świadome wprowadzanie w błąd użytkowników przez założyciela tego wątku.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta'][SIZE=4][COLOR=blue][B]DO ADMINISTRATORA!

Proszę o zmianę tytułu tego wątku, gdyż wprowadza on w błąd użytkowników co do obowiązujących w Polsce przepisów w tym zakresie.[/B][/COLOR][/SIZE]

Ponieważ zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt kopiowanie psom uszu i ogonów jest zabiegiem prawnie niedozwolonym, a w świetle art. 6 ust. 2 pkt 1 stanowi znęcanie się nad zwierzętami, [B]zamieszczanie w ogólnodostępnym forum tytułów wyraźnie stwierdzających, że zgodne z prawem jest to, co faktycznie jest zabronione, może narazić administrację na zarzut przyzwalania na świadome wprowadzanie w błąd użytkowników przez założyciela tego wątku.[/B][/QUOTE]

Rownie dobrze tytul moze sie odnosic do jakiegokolwiek kraju gdzie kopiowanie psow jest dozwolone.Nie zebym sie czepiala,ale w tytule nie jest podana nazwa kraju do ktorego tytul sie odnosi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...