Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='NightQueen']forumowy szpieg nr. 1 wkracza do akcji :roflt:[/QUOTE]
Mimo wszystko, obrażanie kogoś, z kim się dyskutuje na wątkach, do których najprawdopodobniej ten ktoś nie zagląda (nie wiem po co, może żeby się dowartościować, bo Vectra tak jak Doginka nie ma nic przeciw kopiowaniu..?) jest dosyć... dziecinne :roll:

I jak widać, znowu syndrom jedynej słusznej prawdy - wszyscy, którzy się nie zgadzają to hipokryci i matoły... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Mimo wszystko, obrażanie kogoś, z kim się dyskutuje na wątkach, do których najprawdopodobniej ten ktoś nie zagląda (nie wiem po co, może żeby się dowartościować, bo Vectra tak jak Doginka nie ma nic przeciw kopiowaniu..?) jest dosyć... dziecinne :roll:

I jak widać, znowu syndrom jedynej słusznej prawdy - wszyscy, którzy się nie zgadzają to hipokryci i matoły... :roll:[/QUOTE]

nie kwestionuje słuszności/nie słuszności zachowania Doginki, ale bawi mnie szpiegostwo i postawa deer, w stosunku do innych osób, które delikatnie mówiąc miały z nią wcześniej do czynienia, którą tak a nie inaczej prezentuje.



Ja na temat kopiowania nie mam twardo wytyczonej postawy, nie mam psa kopiowanego, ale chciałabym mieć, gdybym miała szczeniaki sama ciąć nie wiem czy bym się podjęła temu... hipokryzja? być może, ale nie jestem przysłowiową krową która zdania nie zmienia, więc nie będę zakładać teraz czegoś co mnie nie dotyczy a w przyszłości może, więc nie będę się wypierać bądź też zażarcie zakazu bronić, jednakże irytuje mnie strasznie podejście wielu piszących tu osób, zarówno tych za jak i przeciw, bo o ile rozumiem przesłanki obu stron, ich argumenty (choć nie wszystkie) to takie narzucanie na siłę drugiej stronie własnego zdania, wręcz propagandowe działanie jest dla mnie po prostu nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

przykro mi Deer , od dziś do środy , nie ma mnie - raportuj do woli - a czemu mnie nie ma , czytałaś zapewne
odpowiem tym co nie czytali , a też się bawią teraz w raporty , bo nie kraczę że kopiowanie jest BE
mój tata umarł , we wtorek mam pogrzeb ,a moja mama jest w złej formie psychicznej i teraz to będzie sie pogłębiać ...
aczkolwiek na jakiekolwiek zrozumienie u Deer , nie liczę - bo jej egoizm to przechodzi sam siebie ... już nie raz , nie dwa , nie trzy ...
ale wrócę tu do tematu ... jak ogarnę ..

Link to comment
Share on other sites

Mnie tu zupełnie nie chodzi o Deer, a o Doginkę i jej zachowanie. Bardzo czegoś takiego nie lubię - po pierwsze obrażania kogoś za plecami (zamiast napisać coś wprost tutaj), szukając poparcia i aprobaty u osób, które mają ten sam pogląd na daną sprawę, po drugie uważanie swojej racji za jedyną i niepodważalną, a wszyscy inni to "matoły" - ale żeby powiedzieć wprost to już nie, zabrakło jaj (tak apropo kastracji ;)).

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że jak przejdzie koalicja dla zwierząt to w tym wątku zwolennicy kopiowania będa mogli sobie pobiadolić. Bo zwiazek kynologiczny na pewno do koalicji się ustosunkuje a co za tym idzie kopiowane psy staną się bezwartościowe zarówno wystawowo jak i hodowlanie i wielcy zwolennicy cięcia będą musieli się z tym chcąc nie chcąc pogodzić. Jeśli nie to cóż, pozostanie im zejscie do szarej strefy pseudohodowli którym też nie bedzie łatwo i zbieranie kar za niedowzolone cięcie psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Prawda jest taka, że jak przejdzie koalicja dla zwierząt to w tym wątku zwolennicy kopiowania będa mogli sobie pobiadolić. Bo zwiazek kynologiczny na pewno do koalicji się ustosunkuje a co za tym idzie kopiowane psy staną się bezwartościowe zarówno wystawowo jak i hodowlanie i wielcy zwolennicy cięcia będą musieli się z tym chcąc nie chcąc pogodzić. Jeśli nie to cóż, pozostanie im zejscie do szarej strefy pseudohodowli którym też nie bedzie łatwo i zbieranie kar za niedowzolone cięcie psów.[/QUOTE]

ale kopiowanie tak czy siak będzie praktykowane, nawet jeśli Zk z tego zrezygnuje to i tak będzie on wykonywany "na lewo", szczeniaki z papierami dla osób które nie planują wystawiać bo i nie będzie można takich wystawić będą kopiowane, po za tym nie rozwiązuje to kwestii pseudo hodowli. Nie oszukujmy się - nie wszyscy weterynarze będą się do zakazu stosować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']
I jak widać, znowu syndrom jedynej słusznej prawdy - wszyscy, którzy się nie zgadzają to hipokryci i matoły... :roll:[/QUOTE]
Z czym tu ktokolwiek ma sie zgadzac czy nie zgadzac ? skoro :

[B][SIZE=2][COLOR=red][I][COLOR=blue]"W dniu dzisiejszym mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że wykonywanie tego zabiegu jest zabronione i grozi odpowiedzialnością karną.[/COLOR][/I][/COLOR] "-[/SIZE][/B]
[SIZE=2][B]Artur Dobrzyński,[/B] lekarz weterynarii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.[/SIZE]

W radiu TOK FM w dniu 24 lipca 2011 r. [B][SIZE=2]Pan Poseł Wnioskodawca[/SIZE][/B][SIZE=2] oświadcza na temat kopiowania psom uszu i ogonow :[/SIZE]

[SIZE=2][I][COLOR=blue][B]„W obecnym stanie prawnym te zabiegi [/B][B]są zabronione”[/B] [/COLOR][/I][/SIZE]
[I][COLOR=blue][B][SIZE=2]„Ustawa w dwóch miejscach precyzuje jakie zabiegi są dozwolone prawem, a jakie zabronione i akurat tego typu zabiegi zmieniające wygląd zwierzęcia kwalifikują się jako znęcanie”[/SIZE][/B][/COLOR][/I]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Moja logika jest dostosowana do tego tematu,Brak logiki to pisanie od kilku lat tych samych farmazonow i bicie piany w temacie ktory ze wzgledu na zmiany w swiatopogladzie ludzi jest [B]marginesalny[/B]. Przeciwnicy kopiowania to w czystej postaci populisci (od wczoraj zaczeli wymierac) ![/QUOTE]
[B]"Marginesalny choryzont"[/B]. Tam właśnie proponuję się udać i poczekać na cud. Wszak Pan przemienił wodę w wino. Czemuż nie miałby zamienić sieczki na garść szarych komórek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Chodzi mi o samo kopiowanie, niektórzy użytkownicy są za, niektórzy przeciw, niektórzy uważają swoja rację za jedyną słuszną - nie miałam tu na myśli kwestii prawnej.[/QUOTE]
Wymien mi argumenty za kopiowaniem ,czyli dlaczego kopisci uwazaja swoja racje za sluszna ? tylko nie pisz o chorobach uszu ,jezeli, to basseta uszy powinny pojsc 'na pierwszy ogien' pod noz !
Jezeli jest cos biale a ja powiem ze to jest czarne , przytakniesz ?
2+2 = 4 ja powiem 5 ,przytakniesz ?
Jezeli na kolko powiem ze to kwadrat ,przytakniesz ?
sa sprawy gdzie nie ma dwoch racji :)

Ja widze tylko w obcinanie psom ogonow i uszu, albo przesad, zabobon, lub stereotyp !

[COLOR=black][FONT=Verdana]"Konstrukcja jest banalnie prosta. To zlepek znanych od starożytności błędów logicznych, trochę magii sympatycznej oraz znany każdemu psychiatrze mechanizm racjonalizacji, czyli [B]dorabiania pozornie rozsądnych uzasadnień dla postępowania w sposób oczywisty nierozumnego, karygodnego czy absurdalnego[/B]."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/Tak we wstępie do książki o zabobonach piszą D.Bożekowska i A.Goryński/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

:mdleje:
A ty mi napisz, GDZIE ja napisałam, że jestem za kopiowaniem, no pokaż mi ten fragment.
Gdybyś nie zauważyła, to o jedynej słusznej prawdzie dotyczyło Doginki, no ale tak to jest, jak się czyta bez zrozumienia, dodatkowo ze zbędnymi emocjami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']przykro mi Deer , od dziś do środy , nie ma mnie - raportuj do woli - a czemu mnie nie ma , czytałaś zapewne
odpowiem tym co nie czytali , a też się bawią teraz w raporty , bo nie kraczę że kopiowanie jest BE
mój tata umarł , we wtorek mam pogrzeb ,a moja mama jest w złej formie psychicznej i teraz to będzie sie pogłębiać ...
aczkolwiek na jakiekolwiek zrozumienie u Deer , nie liczę - bo jej egoizm to przechodzi sam siebie ... już nie raz , nie dwa , nie trzy ...
ale wrócę tu do tematu ... jak ogarnę ..[/QUOTE]
Co innego zrozumienie dla trudnych sytuacji w domu czy w pracy. A zupelnie co innego zrozumienie dla chamstwa i obrazania innych bo tylko ja mam racje :roll: (tego drugiego nigdy nie bede tolerowac)

Opcja raportowania po cos jest przypominam Ci... Np po to zeby zaraportowac posty ktore lamia regulamin ([URL="http://www.dogomania.pl/threads/212081-Wielko%C5%9B%C4%87-zdj%C4%99%C4%87-%29?p=17380667&viewfull=1#post17380667"]http://www.dogomania.pl/threads/212081-Wielko%C5%9B%C4%87-zdj%C4%99%C4%87-)?p=17380667&viewfull=1#post17380667[/URL] wypowiedz Maupa4 o za duzych zdjeciach)

[QUOTE]
[B]5. POSTY[/B]

a) Zabrania się pisania postów o treści:
[B]- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem[/B]

[B]6. ZDJĘCIA[/B]

a) [B]Maksymalny rozmiar zdjęcia/grafiki to 640x640 pikseli.[/B] Większe wstawiamy w formie linka. Mimo zainstalowanego skryptu zmniejszającego zdjęcia moderatorzy będą zamieniać na linki te, które przekraczają regulaminowy rozmiar.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

A ja się swoją drogą zastanawiam, co zmieni konkretny zakaz, skoro już obowiązujący stan prawny pozwala na założenie sprawy osobie, która poddała psa kopiowaniu. Tak z ciekawości, ilu z przeciwników kopiowania zgłosiło na policję fakt takiego okaleczenia psa - w konkretnych przypadkach, przez znanych hodowców, przez sąsiadów, ludzi z tego forum choćby? Dowodów w necie pełno. Ile w tym roku toczyło się postępowań o takowe bezprawne okaleczenie zwierzęcia; nie ile osób ukarano, ale ile takich przypadków przynajmniej zgłoszono do rozpatrzenia?
Czy mi się wydaje, czy wszyscy krzyczą tylko, że to jest złe, ze jest albo powinno być nielegalne - a kto zrobił choć jeden krok w kierunku tego, żeby osoba poddająca psa takiemu zabiegowi poniosła konsekwencje z Ustawy o ochronie zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']:mdleje:
A ty mi napisz, GDZIE ja napisałam, że jestem za kopiowaniem, no pokaż mi ten fragment.
Gdybyś nie zauważyła, to o jedynej słusznej prawdzie dotyczyło Doginki, no ale tak to jest, jak się czyta bez zrozumienia, dodatkowo ze zbędnymi emocjami.[/QUOTE]

Zle mnie zrozumialas/es, nie pisze ze jestes czy nie jestes za kopiowaniem .
Odnosze sie tylko do niby tu jakiegos syndromu.
"I jak widać, znowu syndrom jedynej słusznej prawdy - wszyscy, którzy się nie zgadzają to hipokryci i matoły... "
W tym wypadku sprawa zakazu kopiowania psow jest tak oczywista ,ze nie ma sie z czym tu nie zgadzac. Tylko mi oto chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta'][B]"Marginesalny choryzont"[/B]. Tam właśnie proponuję się udać i poczekać na cud. Wszak Pan przemienił wodę w wino. Czemuż nie miałby zamienić sieczki na garść szarych komórek?[/QUOTE]

Kolejny forumowy belfer.Moglby dokonac tej przemiany,ale czy w twoim przypadku mjaloby to jakies znaczenie ,z braku nawet sieczki ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']
"I jak widać, znowu syndrom jedynej słusznej prawdy - wszyscy, którzy się nie zgadzają to hipokryci i matoły... "
[/QUOTE]
Tak, napisałam to w odniesieniu do Doginki, ponieważ w galerii Vectry nazwała was matołami. Ale skoro tobie to nie przeszkadza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A ja się swoją drogą zastanawiam, co zmieni konkretny zakaz, skoro już obowiązujący stan prawny pozwala na założenie sprawy osobie, która poddała psa kopiowaniu. Tak z ciekawości, ilu z przeciwników kopiowania zgłosiło na policję fakt takiego okaleczenia psa - w konkretnych przypadkach, przez znanych hodowców, przez sąsiadów, ludzi z tego forum choćby? Dowodów w necie pełno. Ile w tym roku toczyło się postępowań o takowe bezprawne okaleczenie zwierzęcia; nie ile osób ukarano, ale ile takich przypadków przynajmniej zgłoszono do rozpatrzenia?
Czy mi się wydaje, czy wszyscy krzyczą tylko, że to jest złe, ze jest albo powinno być nielegalne - a kto zrobił choć jeden krok w kierunku tego, żeby osoba poddająca psa takiemu zabiegowi poniosła konsekwencje z Ustawy o ochronie zwierząt?[/QUOTE]

Poza krzykiem na forum i jakimis petycjami (bardziej dla zaznaczenia sie na scenie anizeli w ochronie zwierzat) nikt nic nie robi.Zobacz ile jest w kraju wystaw.Widziales kiedykolwiek kogos kto by ktorakolwiek z nich probowal pikietowac. Co przecietni Kowalscy moga wiedziec o przepisach o ochronie zwierzat.Widza psa kopiowanego ,znaczy wolno.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że inteligentni i wygadani forumowicze są tak zaambarasowani wzajemnym obrzucaniem się gnojem w coraz to bardziej żałosny sposób, że moje dość chyba ważne pytanie (o dziwo na temat! co zaczyna być tu rzadkością) przeszło niezauważone. Chyba pora usunąć subskrypcję... Życzę miłej analizy zawartości czaszki uczestników dyskusji ;) bo połowa dyskutantów w ogóle już zapomniała, że wątek dotyczy psów.

EDIT:
kamila_vu, ja dobrze widziałam tabuny kopiowanych psów na wystawach - i jakoś o dziwo ani razu nie spotkałam się np. z interwencją policji z powodu okaleczonych zwierząt. A wszędzie dookoła pełno było z pewnością zagorzałych przeciwników kopiowania.
To tak, jakby krzyczeć w tv i na forum, że nie wolno znęcać się nad zwierzętami, po czym mijać obojętnie osobę, która w pobliskim lasku próbuje powiesić psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Tak, napisałam to w odniesieniu do Doginki, ponieważ w galerii Vectry nazwała was matołami. Ale skoro tobie to nie przeszkadza...[/QUOTE]
Juz prostuje ;)
Wyobraz sobie ze mnie nie przeszkadza, sama o sobie dala swiadectwo.Podkreslila tylko brak argumentow.
[b]Przeszkadza mi jedynie niesprawiedliwosc moderatorow, widza tylko to co chca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No na wszelki wypadek ,ulatniaja sie z watkow !!!!!!!!!!!!!![/b]

[quote name='Doginka']Ufffff, Vectra, ale mi się ciśnienie podnosi, jak czytam te hipokryzje na wątku kopiowania i chachania jaj:razz::roflt:Ależ tam matoły piszą:roll:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']ale kopiowanie tak czy siak będzie praktykowane, nawet jeśli Zk z tego zrezygnuje to i tak będzie on wykonywany "na lewo", szczeniaki z papierami dla osób które nie planują wystawiać bo i nie będzie można takich wystawić będą kopiowane, po za tym nie rozwiązuje to kwestii pseudo hodowli. Nie oszukujmy się - nie wszyscy weterynarze będą się do zakazu stosować[/QUOTE]

NightQueen,nie bedzie ,jestem tego pewna.Kwestia bardzo niedalekiej przyszlosci.Widze co jest w obecnych hodowlach,sznaucera,boxera,nawet amstaffow i etc.Znikoma czesc szczeniat jest kopiowana.Dobki sa chyba jeszcze najczesciej kopiowane,ale to przypadlosc tej rasy.W wielu rasach widok psa"ekologicznego"zaczyna byc norma to przy dobermanach,ja sama mam wciaz mieszane uczucia-ten pies z ogonem i uszami nie jest juz tym dobermanem.W moim miescie ok 500.000 mieszkancow,nie znajde weterynarza ktory by sie zgodzil na ten zabieg.Jasne,ze ktos moze byc bardziej zaprzyjazniony z wetem,ale nie osoba z ulicy chcaca szczeniorom skopiowac ogony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Widzę, że inteligentni i wygadani forumowicze są tak zaambarasowani wzajemnym obrzucaniem się gnojem w coraz to bardziej żałosny sposób, że moje dość chyba ważne pytanie (o dziwo na temat! co zaczyna być tu rzadkością) przeszło niezauważone. Chyba pora usunąć subskrypcję... Życzę miłej analizy zawartości czaszki uczestników dyskusji ;) bo połowa dyskutantów w ogóle już zapomniała, że wątek dotyczy psów.

EDIT:
kamila_vu, ja dobrze widziałam tabuny kopiowanych psów na wystawach - i jakoś o dziwo ani razu nie spotkałam się np. z interwencją policji z powodu okaleczonych zwierząt. A wszędzie dookoła pełno było z pewnością zagorzałych przeciwników kopiowania.
To tak, jakby krzyczeć w tv i na forum, że nie wolno znęcać się nad zwierzętami, po czym mijać obojętnie osobę, która w pobliskim lasku próbuje powiesić psa.[/QUOTE]

Bo to jest wlasnie populizm.Chwytanie sie tematu latwego ,dobrze sprzedajnego,nie wymagajacego jakichkolwiek dzialan.Dlaczego nowe organizacje wymachuja choragiewka, u nas wystawiac kopiowanych niet.? Dla mnie to proste,chca sie wstrzelic w swiadomosc ludzi ,ze oni sa ci fajni,czas dobry bo o sprawach zwierzat zaczelo sie sporo dyskutowac.Dla nich nie ma znaczenia ile psow bedzie na wystawie i tak lobbuja w kierunku dwuch podstawowych ras,ktore sie nie kopiuje.

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens, masz rację.[/B]

Dlatego zmieńmy tor rozmowy skoro zostało już dowiedzione że kopiowanie psów dobre nie jest a druga strona straciła argumenty :)
Kogo należy poinformować i jakie kroki należy podjąć by zgłosić złamanie prawa dotyczącego kopiowania psów uznawanego za znęcanie się? Myślę że nie tylko ja ale wiele osób będących przeciwnikami kopiowania chętnie skorzystają z takiej informacji i podejmą próby wyegzekwowania prawa, chociażby nieudane ale zawsze.
Ja bardzo chętnie zgłoszę kilka hodowli oraz weterynarzy którzy łamią prawo. Będę wdzięczna za dokłądną informację co zrobić, do kogo to zgłosić i co muszę mieć na taką osobę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka'][B]Martens, masz rację.[/B]

Dlatego zmieńmy tor rozmowy skoro zostało już dowiedzione że kopiowanie psów dobre nie jest a druga strona straciła argumenty :)
Kogo należy poinformować i jakie kroki należy podjąć by zgłosić złamanie prawa dotyczącego kopiowania psów uznawanego za znęcanie się? Myślę że nie tylko ja ale wiele osób będących przeciwnikami kopiowania chętnie skorzystają z takiej informacji i podejmą próby wyegzekwowania prawa, chociażby nieudane ale zawsze.
Ja bardzo chętnie zgłoszę kilka hodowli oraz weterynarzy którzy łamią prawo. Będę wdzięczna za dokłądną informację co zrobić, do kogo to zgłosić i co muszę mieć na taką osobę.[/QUOTE]

Policja ,straz miejska,ksiadz. Co im powiesz? Prosze pana ten pies ma uciete ucho.Jezeli odpowiednie ograna nie zbyja cie smiechem,wlasciciel powie,ze pies sobie rozdarl ucho na drucie.Kto jest w stanie udowodnic,ze to nieprawda? To nie chodzi o bieganie od hodowli do hodowli i zagladanie im przez parkan.Jedno zdecydowane zadeklarowanie sie przez ZK i problemu nie ma po wsze czasy.Powiedz mi jeszcze jak udowodnisz wetowi,ze cial psa bo tak sobie hodowca zazyczyl?

Link to comment
Share on other sites

kamila_vu a jak hodowca udowodni że wszystkie jego maluchy w miocie jeszcze nie zdążyły otworzyć oczu a już pouszkadzały sobie ogony i trzeba było ciąć? bo dowodów jest masa, zdjęcia ciętych, ślepych dobków, sznaucerów ... <- tu wpisz co jeszcze
A najczęćiej bywa tak, że człowiek nie lubi ponosić winy samotnie i sypnie weta, który to zrobił. A skoro jest takie prawo to i siłą wyegzekwować je można. Są przepisy, muszą się do nich ustosunkować nawet ludzie, których praca to przestrzeganie tegoż prawa. Ale jak napisałam :
"próby wyegzekwowania prawa, chociażby nieudane ale zawsze."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...