Jump to content
Dogomania

Taszka - psa jakby pół albo ćwierć... - została "siostrzyczką" wielkiego labradora :)


Nutusia

Recommended Posts

Wbrew pozorom nie taki prosty... Jeśli już, to bardziej w typie Uli jest Szyszka (bo kudłata ;)), ale Włodek stanowczo zabronił zwiększania liczebności stada. A zadzierać z nim nie mogę, bo i tak już "przeforsowałam" dokompletowanie po śmierci Niki i zakwaterowałam u nich sunię od Murki ;) W jednym sąsiedzie już wroga mam - nic przyjemnego - więc z drugim ryzykować nie mogę :(

A Ula to właściwie prawie każdego mojego tymczasa chciała adoptować :D

Link to comment
Share on other sites

Nosy odgryza Krecha - Taszka znienacka daje buziaki i na oślep mała łapkami, więc gdy się zbliża (z prędkością światła) do twarzy, lepiej od razu zamknąć oczy! :D

 

Dziś jedziemy do lecznicy. Zrobiłam sobie spis spraw do Doktora, żeby nic mi nie umknęło. Łapka nadal omyka kroki, ale daje radę wskoczyć, gdzie sobie Taszyna wymyśli ;) Musimy sprawdzić gruczoły, bo jazda na pupie została zaobserwowana. Wczoraj też zauważyłam niewielką rankę, jakby otarcie przy jednym z sutków. Nie mam pojęcia skąd się wzięło... Jest dość mocno czerwone.

 

Mała jest śmieszna, bo cały czas mi asystuje. Nie pójdzie do sypialni, nie położy się na łóżku, jak reszta leniwców, tylko cały czas jest gdzieś na mojej orbicie... A ja nie mam dla niej czasu. Wczoraj szorowałam resztę szafek, żeby były gotowe do montażu drzwiczek na sobotę. Skończyłam o 23ciej. Gdy się położyłam do łóżka, jeszcze chwilę Taszka z Imką szalały po łóżku, ale ciotka Kreśka była śpiąca i nie życzyła sobie takich ekscesów pod jej długim nosem. To było coś niesamowitego - Kreska warknęła cicho RAZ! I natychmiast obie panny zaprzestały harców i ułożyły się do spania...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

CByło nie było, jestem po zoologii , więc pamiętam, że jest rodzina ryb taszowatych, ale nazwę łacińską, ściągnęłam z wiki. Pamięć już nie ta  ;). Natomiast do końca życia będę pamiętała, że sroka to Pica pica, dzwoniec Chloris chloris, a żmijowiec - Echium vulgare  :Dy

------------------------

Już wiem co to jest żmijowiec...

Odkąd przeczytałam,że jakiś ,,inteligent,, wypuścił w Łodzi na wolność kobrę to wszędzie ją widzę a teraz jeszcze będę widziała żmijowca...Mój małżonek się śmiał,że dobrze   iż nie wypuszczono Czarnej Mamby na wolność..Jeśli faktycznie wypuszczono Kobrę na wolność to naprawdę dziw jacy ludzie są bezmyślni...Czy w Polsce jest dostępna odtrutka na jad Kobry?I ciekawe kto ją będzie łapał i kto ma sprzęt do łapania?Eko-Patrol jest szkolony do łapania ?czy znowu będzie się czekać,że jakoś to będzie?

Wracając do psiny bohaterki wątku-podoba mi się,jest śliczna..

E/W/R

Link to comment
Share on other sites

Ech... człowiek to najbardziej bezmyślna istota na tej ziemi, jak rany... :(

 

Krysiu, jakoś dajemy radę. Tylko psiaki jakby trochę zaniedbane emocjonalnie :( Ale niedługo zima - czas mojej "nieegzystencji". Zapadam jakby w sen zimowy i ograniczam aktywność do niezbędnego minimum. Głównie siedzę, leżę, czytam i... głaszczę :D

 

A drzwiczki do szafek przyjadą już jutro! Hurrrraaaaa!!!!! Czeka mnie baaaaaaaaardzo pracowity weekend, ale wreszcie widać światełko w tunelu, za którym jest NORMALNOŚĆ ;)

Link to comment
Share on other sites

?

Nutusiu , nie mogę się nadziwić, jak Ty to wszystko ogarniasz? I jeszcze piszesz, że chodzisz spać?

Stado własnych psów i tymczasów, remont, praca zawodowa .......

Nutusia nie tylko pisze ,że chodzi spać ,ale naprawdę czasami śpi.

To fakt, ja też podziwiam jak ona to ogarnia.Ehh, młodość.

Link to comment
Share on other sites

Taszka jest prześmiesznym maleńtasem, który najchętniej nie schodziłby z kolan albo z rąk ;) :) Niestety bardzo słabo działa mi internet (wyczerpał się limit) i zdjęcia uda mi się wgrać dopiero po weekendzie. Przepraszam ale po prostu nie dam rady ich teraz ściągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...