Jump to content
Dogomania

Całe życie w betonowym boksie - Sonia ma dom:)


Tola

Recommended Posts

jeny!! Jaka ona jest cudna. Taka typowo onkowata i przez to piękna :)

Historia Amali całkiem jak mojej Inki, którą zabrałam ze schroniska z Białej Podlaski, i która też całe swoje życie spędziła w schronisku :( do dnia kiedy ją wypatrzyłam w ogłoszenia na necie :) i postanowiłam ja adoptować, a głównym powodem było to, że miała takie smutne oczy. Bardzo chciałam dać jej nowe życie, żeby zobaczyła jak to jest na wolności, gdy ma się kochanego człowieka i innych czworonożnych współtowarzyszy :) jest już ze mną 3 lata i mimo, ze nie toleruje kotów to i tak ją kocham::) jest super!!!!

 

Dziewczyny proponuję przyjąć, że Amali też nie toleruje kotów, ale sądzę że ten kto ją pokocha i z tym sobie poradzi :)

 

Kocham takie babcie i będę trzymała mocno kciuki za sunię, żeby udało się jej poznać nowe życie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tola a czy sunia umie chodzić na smyczy? Czy np. opiekuje się nią może jakiś wolontariusz w schronisku, który wyprowadza ją na spacery??

U nas nie wyprowadza się psów na spacery, dlatego świadomość, że ona 7 lat nigdy nie biegała swobodnie,   nigdy nie bawiła się  jest dla mnie straszna:(

 

Mogę oczywiście poprosić o wyprowadzenie suni, ale jak ja potem wprowadzić do tego boksu, serce mi chyba pęknie, ona tak cieszy się na każdy bliższy kontakt :(

Ale chyba nie będzie innego wyjścia, bez informacji będzie jeszcze trudniej znależć  dt lub ds :(

 

 

Tak sobie po cichu marzę... Gdyby Tusia szybko znalazła dom, to może Sonia wskoczyłaby na jej miejsce u Murki?

Ja tez już o tym myślałam...

Myślę, ze jednak potrzebna byłyby chociaż połowa deklaracji na hotelik...

Ale poczekajmy -  zobaczymy jak szybko  Tusia znajdzie dom.

Link to comment
Share on other sites

U nas nie wyprowadza się psów na spacery, dlatego świadomość, że ona 7 lat nigdy nie biegała swobodnie,   nigdy nie bawiła się  jest dla mnie straszna:(

 

 

to tym bardziej szkoda mi psinki :(( i gdybym tylko nie miała tyle swoich ogonków to na pewno już bym po nią jechała. A tak mogę tylko ewentualnie zadeklarować niewielką kasę dla suni jakby była hotelikowana.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam i ja. Amali wygląda jak moja Bira, nawet mordzia siwa, tylko pulpecik z niej. Ten schroniskowy brak ruchu. Jeśli znalazłoby się dla niej gdzieś płatne miejsce ja deklaruję 50 zł miesięcznie i bazarki. Psy wcale nie są wrogami kotów (tych swoich), tylko trzeba ich tego nauczyć! Ja przy dwóch psach dorosłych mam obecnie kociaka, którego one tolerują, a wszystkie inne, czyli nie nasze, domowe, to nadal do gonienia są. Amali - powodzenia, będę zaglądać:)

Link to comment
Share on other sites

Mazowszanka 13, fegelle, agusiazet -witajcie u suni :)

Dzięki za chęc pomocy :)

Do hoteliku mogę ja zabrać choćby dzisiaj, ale co dalej :(

Tak przed chwilką rozmawiałam z jedną z dogomaniaczek, iz trzeba jednak przyjąć, że sunia nie potrafi chodzić na smyczy.

Ale jakby zdarzył się cud i znalazł się BDT, to zabrałybyśmy ją na jakiś czas do hoteliku na naukę.

Tak sobie tutaj  marzę...

 

Ja też zapisuję się u suni. Za 48 godzin, kończy się wyróżnienie ogłoszenia na OLX, przedłużę jej o kolejne 7 dni, ale na Wrocław. Może tu się uda. Swego czasu, niewidomy Jasper znalazł tu dom a też miał niewielkie szanse na dom.
I czekam na Maćka banerek.

Bardzo dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Ona wygląda trochę jak niewyrośnięty labuś.

Może takie określenie jej zwiększy jej szanse, że ktoś ją wypatrzy.

A ciekawe czy ma labkowaty charakter? do ludzi, psów?

Link to comment
Share on other sites

A ciekawe czy ma labkowaty charakter? do ludzi, psów?

 

Wiemy, że lgnie do ludzi, zabiega o ich uwagę i zgadza się z psami w boksie.

Ale rzecz jasna może być nieco inaczej poza nim, chociaż na pewno nie drastycznie odmiennie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem u suni

Witaj Jolu, bardzo się cieszę

 

A ciekawe czy ma labkowaty charakter? do ludzi, psów?

Kopiuję ze strony schroniska:

Przesympatyczna, kilkuletnia, wesoła sunia. To średnia(ok15kg), łagodna sunia - uwielbia ludzi, żywo reaguje na wołanie, zaczepia łapkami przez kraty - nie da się jej nie lubić i nie da się przy niej nie uśmiechać;-) Gorąco polecamy do adopcji!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Amali waży ok. 15 kg a jest okrąglutka to nie ma więcej jak 40 cm w kłębie.

No, ale mogę się mylić.

Masz rację, ona jest wielkością podobna do mojej Toli, która  miała 40 cm.

Jutro jadę do suni

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest naraz więcej (kilku) wolontariuszy w schronisku, to wtedy mozna naraz wyprowadzić wszystkie suczki z boksu bez obawy o zazdrość i podgryzanie się po powrocie. Rozumiem, że brak wolontariuszy jest przyczyną, dla której psy nie są wyprowadzane z boksu, tak?

Link to comment
Share on other sites

Maćku - świetne banerki, bardzo wymowne - o to chodziło;  wszystkie przypadły mi do gustuno i tez mam problem z wyborem...

Bardzo, bardzo dziękuję!

 

Fegelle - częstuj się, pokazuj Tusię.

 

Jeśli jest naraz więcej (kilku) wolontariuszy w schronisku, to wtedy mozna naraz wyprowadzić wszystkie suczki z boksu bez obawy o zazdrość i podgryzanie się po powrocie. Rozumiem, że brak wolontariuszy jest przyczyną, dla której psy nie są wyprowadzane z boksu, tak?

Nie wiem co jest przyczyną, być może brak wolontariuszy, nie potrafię powiedzieć,  u nas zawsze był z tym problem.

Z tego co wiem to czasami wyprowadzane są psy ras rzadko spotykanych (w schronie), które przebywają na początku na oddzielonym  terenie ( może chodzi o sprawdzenie  np umiejętności chodzenia na smyczy? zachowania? zrobienia zdjęć? ogłoszeń?).

Na pewno nie są wyprowadzane psy, które są już w boksach ogólnych.

 

 Ostatnio np. ten pies był wyprowadzany, a nadal jest w schronisku i teraz już w boksie ogólnym, czyli nie doczekał się domu, jak był odizolowany.

[url=http://www.fotosik.pl]fc8688210f6843b9med.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...