Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

[quote name='marisia']Taki ogon jest chyba :thumbs: :lol: :lol: :lol:


[CENTER][IMG]http://img359.imageshack.us/img359/1969/linia0kx.jpg[/IMG][/CENTER]
[/quote]ogon Ok, ciekawe jak reszta:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='marisia']W końcu sznaucer to rasa niemiecka, więc ich zdanie się liczy. [/quote]

Niemcy niech się lepiej zajmą budową anamoniczną swoich sznaucerów w większości "cacuszek" - i mam na mysli całą resztę oprócz ogona, a nie sprowadzają wzorzec do ogona.

Obecnie, mam wrażenie, ze ich wzór prawidłowo zbudowanego sznaucera to: im mniejszy i bardzej pokraczny tym lepszy, a jak do tego dojdzie jeszcze ocenianie za ogon, to będzie dopiero ciekawie. :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Niemcy niech się lepiej zajmą budową anamoniczną swoich sznaucerów w większości "cacuszek" - i mam na mysli całą resztę oprócz ogona, a nie sprowadzają wzorzec do ogona.

Obecnie, mam wrażenie, ze ich wzór prawidłowo zbudowanego sznaucera to: im mniejszy i bardzej pokraczny tym lepszy, a jak do tego dojdzie jeszcze ocenianie za ogon, to będzie dopiero ciekawie. :diabloti: :diabloti:[/quote]
hahahahahahaha
GENIALNA jestes normalnie:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:
hahahahahaha
jak na razie we wzorcu nie ma nic o ogonie i niechaj juz tak lepiej zostanie, bo jak bedzie ze ma byc w szabelke to ciekawe co powie taka marisia na hlastanie ogonkow zeby byly w ksztalcie szabelki????to proste-wielokrotnie sie rani ogon nacinajac i naciagajac skore itd az w koncu nawet z zakreconego jak u prosiaka robi sie szabelka:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']
jak na razie we wzorcu nie ma nic o ogonie i niechaj juz tak lepiej zostanie, bo jak bedzie ze ma byc w szabelke to ciekawe co powie taka marisia na hlastanie ogonkow zeby byly w ksztalcie szabelki????to proste-wielokrotnie sie rani ogon nacinajac i naciagajac skore itd az w koncu nawet z zakreconego jak u prosiaka robi sie szabelka:diabloti: :diabloti: :diabloti:[/quote]
I oprocz tego, ze zwierzak cierpi, to jeszcze ten ogon strasznie wyglada, taki nienaturalny na maxa, az strach sie bac :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a ja nie wiem po co po raz kolejny walkowac ten temat ? :roll:[/QUOTE]
Bo jestem za naturalnymi psiakami i cieszę się, jak wygrywają :klacz: :klacz: :klacz: . Oczywiście nie uważam, żeby lepszy kopiowany miał tylko przez to przegrać, ale chciałabym dowiedzieć się pewnego dnia, że np. [U]jest zakaz wystawiania u nas wszystkich kopiowanych piesków urodzonych po 01-01-2007, bez względu na to gdzie przyszły na świat[/U]. Wałkowanie tego tematu może zwiększy szansę na taką ustawę :lol: :lol: :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Niemcy niech się lepiej zajmą budową anamoniczną swoich sznaucerów w większości "cacuszek" - i mam na mysli całą resztę oprócz ogona, a nie sprowadzają wzorzec do ogona.

Obecnie, mam wrażenie, ze ich wzór prawidłowo zbudowanego sznaucera to: im mniejszy i bardzej pokraczny tym lepszy, a jak do tego dojdzie jeszcze ocenianie za ogon, to będzie dopiero ciekawie. :diabloti: :diabloti:[/QUOTE]
Dobry sędzia bez względu na tzw. zalecenia i tak ocenia całego psa :lol: , oczywiście byłoby źle, gdyby ogon był podstawą oceny, ale jeśli będzie brany pod uwagę to wcale nie uważam, że to źle :cool3: . W końcu niemieckich sędziów nie gościmy zbyt często :cool3: a do Niemiec z kopiowanym również nie pojedziesz :lol: :lol: :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']I oprocz tego, ze zwierzak cierpi, to jeszcze ten ogon strasznie wyglada, taki nienaturalny na maxa, az strach sie bac :diabloti: .[/QUOTE]
Podcinanie uszu, żeby były poprawnie załamane, nacinanie ogonów, żeby miały właściwą formę jest chyba do wykrycia w większości przypadków :roll: . Powstają zrosty i blizny. Ktoś kiedyś na DGM pisał o dyskwalifikacji z powodu wykrycia chirurgicznie formowanego ogonka :roll:. Sprawą sędziów jest potępianie takich praktyk. Ja bym nawet dorzuciła [U]„ z wpisaniem do akt”[/U] :mad: . Może kiedyś się doczekamy ogłaszania ocen po wystawach, wtedy można by było np. przy ocenie za niektóre przewinienia umieścić powód dyskwalifikacji suczek/psów. Hodowcy pewnie by się pilnowali.
Chcecie powiedzieć, że to, iż niektórzy hodowcy podcinają uszy i ogony tłumaczy kopiowanie :shake: . Dla mnie wszystkie zabiegi chirurgiczne nie ratujące życia, może z wyłączeniem sterylizacji/kastracji, są naganne :shake: :shake: :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Odnośnie wystawy krakowskiej, jak już ptaszki doniosły Fancy wypadła źle, nie podobała się sędzinie. Swoją drogą jak to jest ,że fajna, zyskująca ogólne uznanie sędziów suka, na jednej wystawie ze stawki około 20 suk potrafi wygrać klasę i uplasować się na res. Cacib, a już na nastepnej jako jedyna w klasie wylatuje z bdb.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Hej!

Odnośnie wystawy krakowskiej, jak już ptaszki doniosły Fancy wypadła źle, nie podobała się sędzinie. Swoją drogą jak to jest ,że fajna, zyskująca ogólne uznanie sędziów suka, na jednej wystawie ze stawki około 20 suk potrafi wygrać klasę i uplasować się na res. Cacib, a już na nastepnej jako jedyna w klasie wylatuje z bdb.:shake:[/quote]Nie martw się sezon wystawowy w pełni i następnym razem będzie lepiej, a tą sędzine poprostu omijaj z daleka;).
A swoja drogą ,warto byłoby zrobić rankink sędziów z podziałem na tych normalnych (czyt. obiektywnych) i na tych których kryteria oceny nie są zrozumiałe nawet dla nich samych:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Olivka, [/B]Ty sie doszukujesz w ludziach obiektywizmu :crazyeye: hihi a olej to :diabloti: takie jest zycie wystawcy, raz pod .. raz nad hihi Fancy jest sliczna suka i to sie liczy :loveu:
A obiektywizmu moglismy sie nauczyc na ostatnich Watkowych wystawach :evil_lol: w Berlinie mamy opis ze sam miod cieknie... zdobywamy Zwyciestwo Berlina, ale juz w Dreznie jestesmy ogolnie beee... i zwyciestwo Drezna wygrywa pies ktorego w ogole nie bylo :diabloti: to sie nazywa obiektywizm :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']:cool3: . W końcu niemieckich sędziów nie gościmy zbyt często :cool3: .[/quote]

Ja nie pisałam o niemieckich sędziach, ale o niemieckich sznaucerach.:cool3:

[quote name='marisia']a do Niemiec z kopiowanym również nie pojedziesz :lol: :lol: :lol: .[/quote]

Jasne że nie pojadę, bo takiego nie mam.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mój ma uszi i ogonek :lol: :lol: :lol: ijak najbardziej do Niemiec może jechać.

A tak w ogóle, to do Niemiec można jechać z kopiowanym z zaświadczeniem od weterynarza.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Aga ogromne gratulacje a teraz moja nowina!!! ostrzyglam ucho Denisowi:) narazie jedno ale sama nie wiem jak to sie stalo!! przekopiuje to co juz napisalam na innej liscie bo mi sie nie chce drugi raz rozpisywac:

[FONT=Arial]Czy mozecoe mi powiedziec jak to jest?!? czyzby tak wiele zalezalo od naszej psychiki? wczesniej naprawde probowalam wiele razy zawsze konczylo sie to unikami!! a ostatnim razem to juz w ogole zblizyc mi sie nie dal.... ale wtdy zabieralam sie za niego pelna nadziei ze wszystko sie da.. a dzisiaj? a poszlam z nim na dol do jego kacika jak ja to nazywam (tam mam stol, on ma miski, legosiwko itd), najpierw wyczesalam mu lpki, brode stal bardzo spokojnie (ostatnim razem strzyglam go na polu, teraz w domu) no to mowie a co mi tam, udowodnie sobie raz jeszcze ze leki to ostatecznosc i my w takiej ostatecznosci jestesmy, ale spokojnie, bez nerwow, ze ja nic nie musze mu ostrzyc bo i tak wszyscy (rodzina) wiedza ze sie nie da itd... zalozylam mu taki skorkowy, mieciutki kaganiec bo inaczej to mi kreci glowa i brode wklada pod masyznke i po tym wygladalby nieciekawie, a tak to grzecznie stoi i zabieram sie za ucho - Madziu Romasowa strasznie dziekuje za pomysl ktory wydawal mi sie przy Denisie niewykonywalny... polozylam ucho na dloni zatykajac tym samym kanal sluchowy i wiecie ze ostrzyglam mu ucho!!! z zewnatrz... oczywiscie po kazdym maznieciu maszynka marcheweczka dla Deniska gratis;))) w przerwach gdy jadl marchewke maszynka byla wlaczona i potem wpokojnie ostrzyglam mu tez wewnetrzna strone, ale zatykajac kanal sluchowy wlasnie reka!! a potm nie uwierzycie, ale zaczelam mu przycinac wloski na okolo ucha i stal spokojnie!! jakby zaskoczony tym ze nic nie boli bo najpierw z przyzwyczajenia uciekal, ale gdy zobaczyl ze jeszcze po tem jest nagroda to juz ogole:) oparlam sobiejego glowe o moj bok i przytrzymalam reka ktora jednoczesnie zatykalam ucho a druga strzyglam:) i te wlosy sterczace z kanalu sl. najpirw strzyglam tylko milimetr bo jak najdalej od ucha i on coraz bardziej zdziwiony ze nie boli i tak doszlam prawie ze do nasady wlosow:) no moze prawe robi wielka roznice ale na epwno sporo obcielam!! powiedzcie mi czyzby tyle zalezalo od mojego nastawienia i psychiki? ze robilam to na odczep, bez nadziei ze sie uda? a innym razem mi zalezalo by to zrobic i sie nie udalo? a moze on dzisiaj byl spokojniejszy gdy robilam mu tylko ucho a nie caly grzbiet i glowe?! nie wiem.. dziwne to wszystko jest bo wczensiej probowalam roznych sposobow.. a teraz... nagle jak sie na niego poskarzylam to sie poprawil.... tak wic prawe uszko mamy z grubsza zrobione (jutro zrobie zdjecia porownawcze lewego i prawego by bylo widac jaka jest roznica bo jak teraz patrze to diametralna - ja sie juz tak do tych uszu przyzwyczailam ale porownianie jest szokujace!!!!) a jutro albo pojutrze zabiore sie za lewe i psiak bedzie gotowy (no jeszcze policzki i glowa ale to powinno pojsc juz latwo:)....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Hej!

Odnośnie wystawy krakowskiej, jak już ptaszki doniosły Fancy wypadła źle, nie podobała się sędzinie. Swoją drogą jak to jest ,że fajna, zyskująca ogólne uznanie sędziów suka, na jednej wystawie ze stawki około 20 suk potrafi wygrać klasę i uplasować się na res. Cacib, a już na nastepnej jako jedyna w klasie wylatuje z bdb.:shake:[/quote]
Oj Olivko Olivko ;) . W sumie mozna powiedziec, ze jestes dosc poczatkujacym wystawca wiec nie jestes do tego przyzwyczajona hiehie ;) . Czy to, ze sie akurat Fancy nie podobala tej sedzinie to jest jakas ujma dla niej czy jak, NIGDY nie ma tak, ze dany pies podoba sie wszystkim. Nie podobala sie i tyle, wiecej do danej sedzi nie jedziesz. Hiehie chociaz ... co powiesz na to: na jednej wystawie Dengik u "szalonej" Finki dostaje bdb, a za chwile doslownie, u tego samego arbitra zdobywa Zw. Klubu Slowacji.

Osobiscie uwazam, ze Fancy nie powinna dostac bdb, no ale coz zdazylo sie, tyle, uwazam ze Ty za bardzo wzielas to do siebie i zamiast sie z tego smiac to sie niepotrzebnie nakrecasz. Masz fajna suczke, wiec nie wiem czym sie przejmujesz. A jak np ktos jedzie duzo ponad 1000 km i dostaje bdb za np za duze uszy, albo za obfity wlos na lapkach :lol: . Glowa do gory.

Link to comment
Share on other sites

Aga gratulacje dla wnusiaczka :multi: :multi: :multi: .

Madziorko jestem z Ciebie dumna :multi: :cool3: .

A Romas sie nie pochwalila jak dzis ladnie pobiegla z Bianeczka na zawodach wewnetrznych :multi: - GRATULUJE dziewczyny :multi: (mimo tych niesportowych butow :evil_lol: ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Madziorko jestem z Ciebie dumna :multi: :cool3: .[/QUOTE]
a ja z Denisa:))) teraz dam mu kilka dni przerwy (dzieki Romas, za ostudzenie emocji i radosci, bo ja to bym wszystko dwa dni pod rzad zrobila i psiak by sie znowu zniechecil) i drugie uszysko:))


[QUOTE]
A Romas sie nie pochwalila jak dzis ladnie pobiegla z Bianeczka na zawodach wewnetrznych :multi: - GRATULUJE dziewczyny :multi: (mimo tych niesportowych butow :evil_lol: ;-) ).
[/QUOTE]
no nie.... tego to jej chyba nie wybacze!!! nawet ie powiedziała że startują co bym kciuki trzymała, a potem sie nawet nie pochwaliła?! ale było mineło i ja dołączam sie do WIELKICH GRATULACJI:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pitpoint']A swoja drogą ,warto byłoby zrobić rankink sędziów z podziałem na tych normalnych (czyt. obiektywnych) i na tych których kryteria oceny nie są zrozumiałe nawet dla nich samych:evil_lol:[/quote]
chyba kazdy ma swoja liste:))))))))bo jeden sedzia lubi taki typ a inny co innego, wiec jednej listy dla wszystkich sie nie da ulozyc.No i sa osobniki do ktorych sie nie jezdzi z niczym niezaleznie od typu:)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']chyba kazdy ma swoja liste:))))))))bo jeden sedzia lubi taki typ a inny co innego, wiec jednej listy dla wszystkich sie nie da ulozyc.No i sa osobniki do ktorych sie nie jezdzi z niczym niezaleznie od typu:)))))))))))[/quote]
Nio racja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Nio racja.[/quote]Ale jakies małe sugestie przydałyby sie wielu wystawcom i przyznam sie ,że sam bym z nich skorzystał .W prawdzie w pieski bawie się już od dłuższego czasu ale w chwili obecnej niektórzy sedziowie to dla mnie "czarna magia":ghost_2:.Kiedy ostatnio bywałem na wystawach(ok.6 lat do tyłu) to niektórzy dopiero zaczynali zabawę w sedziowanie a teraz to wielkie "gwiazdy polskiej kynologii" i bez kija nie podchodź:mad:, a nawet sedziowie których znam od dawna potrafia mieć swoje "wejście smoka";)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']A Romas sie nie pochwalila jak dzis ladnie pobiegla z Bianeczka na zawodach wewnetrznych :multi: - GRATULUJE dziewczyny :multi: (mimo tych niesportowych butow :evil_lol: ;) ).[/quote]


A bo tak jakos wyszlo i sie nie pochwalilam :-)
Dziekuje Ola, Madziorka za gratulacje ,ja jestem bardzo dumna z Bianki ,pobiegla pieknie jak na poczatkujacego psa i wszystkie bledy to wylacznie moja wina ,bo ona bardzo sie starala :-)
A buty faktycznie mialam akurat na zawody ,sanadaly na koturnie :lol: to przeciez wspaniale obuwie sportowe :lol: Coz..nerwy i wypalilam z domu zanim sie zastanowilam :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...