Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

A ja chciałam Wam zameldować że dzis w nocy na świat przyszło kolejne 6 szczeniorków. Tym razem znowu Kobitki górą :) 5 lasek i 1 macho :)

Foty sa juz na nazej www
Mioty - wiecej o szczeniakach - galeria

ZAPRASZMY :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']A ja chciałam Wam zameldować że dzis w nocy na świat przyszło kolejne 6 szczeniorków. Tym razem znowu Kobitki górą :) 5 lasek i 1 macho :)

Foty sa juz na nazej www
Mioty - wiecej o szczeniakach - galeria

ZAPRASZMY :)[/quote]


Gratulacje , gratulacje . A czemu pomineliscie literke F w nazwach miotów , czyżby sie nie podobała albo dla livki zostawiona???

Link to comment
Share on other sites

No to ja się też do gratulacji dla Agatki dołączam. Już nawet szczeniuszki pooglądałam i najbardziej mi się spodobała dziewczyna nr 3. Przebojowa jakaś będzie, jak tę łepetynę tak wyzywająco do góry zadziera. Nawet imiona odczytałam ( co przy moim monitorze jest sukcesem nie lada).
Tomek, zerknij tu [URL="http://arda.org.pl/index.php?dzial=4&sekcja=34"]http://arda.org.pl/index.php?dzial=4&sekcja=34[/URL], a prawdopodobnie będziesz miał wyjaśnienie braku litery "f".
Agatko, czy mam rację: w "Dolinie Rivendell" nie ma zbyt wielu imion i nazw własnych na F?;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Wiesz co ankiety za kilka dni beda dostepne wszedzie.
Dostał je odemnie kazdy kto chciał. I powiedz mi jakie to ma znaczenie kto je zbiera i kto odwali czarna robote. Zastanów sie. Zastanów sie co Ty kobieto robisz...
EOT tak jak na prv[/quote]
A skąd wspomniany "każdy" miał wiedzieć o tym klubie ? Rozesłałaś ankiety tylko do kilku wybranych przez siebie osób. Owszem, nie musisz znac wszystkich właściecieli sznaucerów w Polsce , ale zarówno ja i kilka innych osób, które bardzo dobrze znasz ( nawet kilka z dogomanii ! ) takiej informacji i ankiety [U]od Ciebie [/U]nie otrzymało. Nie podałaś żadnej informacji o nowopowstającym Klubie Sznaucera ani na dogomanii ani na liscie dyskusyjnej. Wybacz, ale w świetle tych faktów wyglada to tak,że miał to być klub dla wybranych.
Oczywiście masz prawo założyć swój Klub sznaucera na własnych zasadach i nic mi do tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']A skąd wspomniany "każdy" miał wiedzieć o tym klubie ? .............
Oczywiście masz prawo założyć swój Klub sznaucera na własnych zasadach i nic mi do tego.[/quote]
Dziewczyny a o jakim Wy klubie rozprawiacie:crazyeye::crazyeye::crazyeye: ? Przecież jest w Polsce Klub Sznaucera i Pinczera a przewodniczącym, jak się nie mylę jest Piotr Król:gent:. Sądziłam, że propozycja orsini to żart jakiś:turn-l:. Czyżby powstawały kolejne 2 konkurencyjne kluby :mdleje:?

Link to comment
Share on other sites

Klub bynajmniej nie był pomysłem dla wybranych. Rozsyłanie informacji dopiero sie rozpoczęło. Niestety dla mnie teraz ważniejsze były moje suki niż podawanie informacji na listach dyskusyjnych i forach. Takowa informacja zostanie w ciagu najbliższych dni przygotowana i rozesłana wszedzie gdzie to bedzie możliwe.

Klub , a własciwie Komisja przy ZG w zasadzie nic nie robi i z tad wział sie pomysł powołania Klubu z władzami wybieralnymi. Klubu który reprezentowałby nas , hodowcó sznaucerów w Polsce a nie waska grupe "elity". I ja mam taka propozycje abysmy zajeli sie nasza rasa i jej rozwojem, szkoleniem i zdobywaniem wiedzy i przestali sie żrec z byle powodu bo to do niczego nie prowadzi. Zamiast atakowac i niszczyc pomózcie żeby sie udało !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Klub bynajmniej nie był pomysłem dla wybranych. ....Zamiast atakowac i niszczyc pomózcie żeby sie udało !!!![/quote]
Aha, dziękuję za wyjaśnienie, czekam cierpliwie na dalsze informacje:lol:. Nie miałam zamiaru atakować:nono:. Jestem za tym, żeby się nie kłócić:mad:, ale dyskutować i wypowiadać soje zdanie, czasem odmienne od innych. Mogę Iza co :Cool!:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska']Moje wrazenia z Katowic


Jadac do Katowic spodziewalam sie po szwedzkim sedzim niewiadomo czego raczej z zabarwieniem negatywnym, jednak milo mnie zaskoczyl. Wybieral psy w jednym typie tu moze byc wyjatkiem suczka ktora dostala cacib.Jest ona w nieco innym typie niz poszczegolni zwyciezcy klas, mniejsza drobniejsza ale niewatpliwe bardzo krotka zwarta i ladnie sie ruszajaca, jak dla mnie nieco za malo dostojna i za niska( chociaz mieszczaca sie we wzorcu) Kazdy zwyciezca klasy prezentowal sie bardzo ladnie, pan sedzia nie mial zadnych wpadek na 1 lokacie nie znajdziemyy zadnego kociuba cacuszka czy jak kto zwal. Nie da sie nie zauwazyc ze psy zwyciezcy klas to psy wywodzace sie z hod Sasquehenna lub po rodzicach z tej hodowli. Nie dyskutuje tu w czyich sa rekach bo to sparwa drugorzedna faktem jest ze praca hdowlana w tej hodowli nie poszla na marne i przyczynila sie do rozwoju rasy:))


Przy okazji chcialam zauwazyc ze forum sluzy zamieszczaniu naszych opini, wymianie pogladow i spostrzezen a nie tylko slodzeniu sobie nawzajem......[/quote]

Postanowiłam odgrzebać tego posta, bo nie zgadzam się z koleżanką. Suczka, która zdobyła CACIB-a była śliczna:Cool!:. Dla mnie i jak widać dla sędziego była najładniejsza z prezentowanych na tej wystawie:lol:. Była bardzo prawidłowych rozmiarów, w przeciwieństwie, do tych większych. Mam skalę porównawczą, bo Wektorek ma dokładnie 35cm w kłębie a więc jest na górnej granicy wzrostu a należał raczej do tych mniejszych egzemplarzy a wiemy, że pożądane jest, aby suczki były raczej mniejsze od psów niż większe:lol:.

Gdybym mogła sobie wybrać spośród wszystkich prezentowanych na tej wystawie suczek cz-s, z pewnością właśnie tą bym chętnie zabrała do domu
:Cool!:.



Nikt nie kwestionuje zasług właścicielki hodowli Sasquehanna w rozwój rasy:lol:. Wiemy, że jest to hodowca z dużym doświadczeniem:lol:. A jak jeszcze zdecyduje się na zaprzestanie kopiowania ogonów i uszu to będę pełna uznania:eviltong:. Owszem podobają mi się kopiowane psy, ale od kiedy po raz pierwszy na wystawie w Poznaniu zobaczyłam naturalne miniatury, tak mi się one spodobały, że nie zmienię zdania na ten temat:nono:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']
1. Fufa (Santina) - na krycie jej zdecydowalam sie nie pamietam dokladnie kiedy: koniec grudnia 2005 albo poczatek stycznia 2006 i to sie NIE zmienilo. Kryje ja psem REPITITION'S LIFE oF CRIME. wIDZIALAM TEGO PSA I mi sie zaj... podoba!Jest krociusienki, malutki, ma super szyje, glowe,kolor, ........... ze jest taki psiak w Polsce!!!!
2.Fantasy(Mafia)- to chyba o tej slynnej suczce w takim razie mowila pani Anna, bo to z nia bylam umowiona na krycie innym psem. Zmienilam zdanie..........po tym kryciu zrazilam sie totalnie do inseminacji-drugi raz i drugi raz 1 szczeniatko!........... a nawet ma zostawiony ogonek:lol: :lol: :lol:............
Milego wieczoru zycze wszystkim!!![/quote]

Orsini, jak się można było spodziewać po Tobie namieszałaś:nono:, narobiłaś nadziei na krycie swoich przepięknych suczek a potem się wycofałaś bez słowa:niewiem:. Oj nie ładnie:motz:. A co Ci do głowy wpadło z tą inseminacją:cool3:? Odbierać pieskom przyjemność:shiny:? Bez sensu jest walczyć z naturą. To, że kryjesz swoim psem, to ok, po to go chyba min. masz. To, że wybrałaś, małego psa dla swojej ślicznej, jednakowoż trochę przydużejFufy to trafny wybór, tylko po co wcześniej umawiasz się na lewo i prawo:niewiem:. Z tego wszystkiego zrozumiałam, że Mafia to miała być najpierw kryta Dengim, potem Koniakiem a na koniec a fuj, jakaś inseminacja:mdleje:.

Przepraszam, że się wtrącam, ale sama to upubliczniłaś:shake:.

Całe szczęście, że ogonek oszczędziłaś:mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'] To, że wybrałaś, małego psa dla swojej ślicznej, jednakowoż trochę przydużejFufy to trafny wybór, tylko po co wcześniej umawiasz się na lewo i prawo:niewiem:. Z tego wszystkiego zrozumiałam, że Mafia to miała być najpierw kryta Dengim, potem Koniakiem a na koniec a fuj, jakaś inseminacja:mdleje:.[/quote]
Zosiu, a suczki to Ci sie aby nie pomyliły ??? Na jakiej podstawie twierdzisz,że Fufa jest przyduża ? Ma 35 cm, tyle, ile wg Cibie ma Twój Wektorek. Oczywiscie,. jeśli wg Ciebie suczki powinny mieć 33-34 cm, to tak Fufa jest wg [U]Twojego wzorca[/U] "przuduża".
Poza tym, jak możesz mówić coś o wzroscie na podstawie tylko i wyłacznie obserwacji na ringu ??? Nie mierzyłaś tych psów ! Ja także miałam pytania, czy aby moja biała nie jest za duza, a Heaven ma nie wiecej jak 34 cm. Ale jest mocna i sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Sama kiedyś dałabym sobie ręke uciac, ze jeden czarny pies jest za duzy, dopuki nie przystawilam go do mojego psa i szczeka mi opadla ! Kolejny , tym razem "odwrotny" przykład to piesek , którym teraz kryłam swoja Myszę - wg hodowcy ma 34 cm. A wyglada na tyle ? NIE ! Wyglada na max 33 !
Tak więc, jesli nie mierzyłaś psów profesjonalna miarka, nie wypowiadaj sie proszę, który jest za duzy, a który nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Aha, dziękuję za wyjaśnienie, czekam cierpliwie na dalsze informacje:lol:. Nie miałam zamiaru atakować:nono:. Jestem za tym, żeby się nie kłócić:mad:, ale dyskutować i wypowiadać soje zdanie, czasem odmienne od innych. Mogę Iza co :Cool!:?[/quote]

To o pomaganiu a nie szkodzeniu nie było do Ciebie, a do Kreski i Orsini. I one doskonale wiedza dlaczego , chyba że to jest tylko wymyślone zdanie Orsini to wtedy przepraszam Kreske.

A każde odmienne zdanie było i bedzie mile widziane. :) Pod jednym warunkiem, ze bedzie wyrażone kulturalnie a nie jak to niektórzy maja w zwyczaju ubarwione róznymi niecenzuralnymi słówkami, lub wypisane obraźliwym tonem.
Już na jednym forum była osoba która próbowała zawładnac wszystkimi i albo z nami albo przeciwko nam, i co teraz to samo ma byc tutaj ? NO ludzie! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']To o pomaganiu a nie szkodzeniu nie było do Ciebie, a do Kreski i Orsini. I one doskonale wiedza dlaczego , chyba że to jest tylko wymyślone zdanie Orsini to wtedy przepraszam Kreske. [/quote]

Niestety ja nie wiem dlaczego. Moj post na dogomanii był jedyna moja publiczna wypowiedzia w tym temacie. Nie rozmawialam tez z Toba na priv na temat Klubu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'] To, że wybrałaś, małego psa dla swojej ślicznej, jednakowoż trochę przydużejFufy to trafny wybór, .[/quote]
przyduzej???
a mozesz to rozwinac????
bo ona ma 35cm, a mi sie wydawalo , ze wzorzec cos o tej wysokosci mowi????ale Ty wiesz lepiej , bo zawsze sie na ten wzorzec powolujesz, wiec co nagle jest on nieistotny??????
Fufa jak do tej pory to jest jedną z najbardziej utytulowanych suk w Polsce i swoje tytuly wygrywala ZAWSZE w licznej konkurencji, ma 11 CACiBow w tym 11 z Polski, zosiu ile ma Twoj Wektorek ma z Polski CACiBow????bo Santina ma m.in. z Katowic jak sedziowal Luis Pinto Texeira co wywalal z dobrymi za wzrost!a my mamy od niego BEST OF BREED!!!chcesz wiecej????

a propos Koniaka: skad Ci do glowki przyszlo ze mialam kryc Koniakiem???????????no to juz pomowienie normalnie!!!jak ja nawet nie rozmawialam z pania masterton!!!!!!ciekawe ktora to wymyslila: ona czy Agatka!!!!
Zosiu napewno moge Ci jedno zagwarantowac: nie krylam, nie kryje i w zyciu NIE pokryje Twoim pieskiem:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonka_']No to ja się też do gratulacji dla Agatki dołączam. Już nawet szczeniuszki pooglądałam i najbardziej mi się spodobała dziewczyna nr 3. Przebojowa jakaś będzie, jak tę łepetynę tak wyzywająco do góry zadziera. Nawet imiona odczytałam ( co przy moim monitorze jest sukcesem nie lada).
Tomek, zerknij tu [URL="http://arda.org.pl/index.php?dzial=4&sekcja=34"]http://arda.org.pl/index.php?dzial=4&sekcja=34[/URL], a prawdopodobnie będziesz miał wyjaśnienie braku litery "f".
Agatko, czy mam rację: w "Dolinie Rivendell" nie ma zbyt wielu imion i nazw własnych na F?;-)[/quote]

Iwonko dzieki .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']Niestety ja nie wiem dlaczego. Moj post na dogomanii był jedyna moja publiczna wypowiedzia w tym temacie. Nie rozmawialam tez z Toba na priv na temat Klubu.[/quote]

Myśle, że to żadna tajemnica i chyba mogę to napisac, bo chyba to oficjalne stanowisko jak zrozumiałam.
Wczoraj dowiedziałam się, że nikt z Olsztyna nie podpisze deklaracji tylko dlatego, że ja podjęłam sie zbierania dokumentów. I gdyby to zrobiła inna osoba to wszyscy by się chętnie podpisali. Powiedziano mi, że to zdanie Was wszystkich, ale może to nie prawda.

A podjęłam sie opracowania dokumentacji, bo ktoś to musiał zrobić. Nie widze żadnej róznicy w tym kto wyśle papiery do ZG, ale widac przeszkadza to pewnym osobom. Przeciez potem i tak jest walne zgromadzenie członków i i tak wybiera sie zarzad jaki wszystkim pasuje. Więc jakie znaczenie ma to kto kto deklaracje pozbiera i odwali tak naprawde czarna robote :( NO cóż jest mi tylko przykro... Ale macie prawo do takiego stanowiska :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Miot na Literke F będzie tylko był zarezerwowany dla Livki która miała rodzic pierwsza a urodzi ostatnia. Wczoraj byliśmy na USG i wszystko jest w super porzadku więc dalej czekamy :)[/quote]

o dzieki za wyjasnienie tak cos czułem ze jednak będzie ta F ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...