Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

[quote name='marisia']Postanowiłam odgrzebać tego posta, bo nie zgadzam się z koleżanką. Suczka, która zdobyła CACIB-a była śliczna:Cool!:. Dla mnie i jak widać dla sędziego była najładniejsza z prezentowanych na tej wystawie:lol:. Była bardzo prawidłowych rozmiarów, w przeciwieństwie, do tych większych. Mam skalę porównawczą, bo Wektorek ma dokładnie 35cm w kłębie a więc jest na górnej granicy wzrostu a należał raczej do tych mniejszych egzemplarzy a wiemy, że pożądane jest, aby suczki były raczej mniejsze od psów niż większe:lol:.

Gdybym mogła sobie wybrać spośród wszystkich prezentowanych na tej wystawie suczek cz-s, z pewnością właśnie tą bym chętnie zabrała do domu
:Cool!:.


napisalam wyraznie ze to moje zdanie, ty mozesz miec swoje ale nie



Nikt nie kwestionuje zasług właścicielki hodowli Sasquehanna w rozwój rasy:lol:. Wiemy, że jest to hodowca z dużym doświadczeniem:lol:. A jak jeszcze zdecyduje się na zaprzestanie kopiowania ogonów i uszu to będę pełna uznania:eviltong:. Owszem podobają mi się kopiowane psy, ale od kiedy po raz pierwszy na wystawie w Poznaniu zobaczyłam naturalne miniatury, tak mi się one spodobały, że nie zmienię zdania na ten temat:nono:.[/quote]



napisalam wyraznie ze to moje zdanie, ty mozesz miec swoje mi akurat ta suka nie przypadal do gustu. Wg tego co napisalas wychodzi na to ze oprocz tej suki i Twojego psa nie bylo tam zadnego innego o prawidlowym wzroscie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Odnośnie klubu.

Co do klubu sznaucera, to nie ma sensu powoływać dwóch klubów :sznaucera amerykańskiego oraz klubu sznaucera.
Jeden zrzeszony z wielu ambitnych hodowców, tworzących silne lobby, to jest to.
Odczyty, pokazy groomingowe, prężnie działająca strona internetowa, fotograficzne relacje z wystaw, takie z prawdziwego zdarzenia z lokatami i oceną.
Nowości w hodowlach, sprowadzone suki, reproduktory, badanie genetyczne i wiele wiele innych przedsięwzięć.
Na to potrzeba ludzi z ambicjami. Nie ma sensu się dzielić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Odnośnie klubu.

Co do klubu sznaucera, to nie ma sensu powoływać dwóch klubów :sznaucera amerykańskiego oraz klubu sznaucera.
Jeden zrzeszony z wielu ambitnych hodowców, tworzących silne lobby, to jest to.
Odczyty, pokazy groomingowe, prężnie działająca strona internetowa, fotograficzne relacje z wystaw, takie z prawdziwego zdarzenia z lokatami i oceną.
Nowości w hodowlach, sprowadzone suki, reproduktory, badanie genetyczne i wiele wiele innych przedsięwzięć.
Na to potrzeba ludzi z ambicjami. Nie ma sensu się dzielić.[/quote]

NO dokładnie o to mi chodziło. Olivka wyjełas mi to wszystko z ust .
Do tego trzeba wielu wielu ludzi !!! I wymaga naprawde wiele pracy !!!
Livka chyba zabiera sie do pracy więc nie wiem czy dzis dam rade opublikowac wszystkie informacje, ale obiecuje ze jak tylko sie młyn skonczy to to zrobie.

Link to comment
Share on other sites

. Z tego wszystkiego zrozumiałam, że Mafia to miała być najpierw kryta Dengim, potem Koniakiem

Marisiu chyba zle zrozumiałaś,Koniak w tym całym zamieszaniu nie uczestniczył:shake: A propos szweckiej suczki cudo,w pełni podzielam twoje zdanie:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska']. Wg tego co napisalas wychodzi na to ze oprocz tej suki i Twojego psa nie bylo tam zadnego innego o prawidlowym wzroscie.[/quote]
pewnie tez masz za duza suke tak jak moja Intechampionka, Championka Polski, Slowacji, Ukrainy, Zwyciezczyni Europy Srodkowej i Wschodniej, Zwyciezczyni Litwy , Ukrainy, Slowacji, Mlodz. Championka Polski, mlodziezowa Zwyciezczyni polski, 11 razy CACiB itd:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']. ZMarisiu chyba zle zrozumiałaś,Koniak w tym całym zamieszaniu nie uczestniczył:shake: [/quote]
aha czyli to marysia plotki rozsiewa jak zwykle zreszta:mad: :mad: :mad: :mad:
albo ma wielkie klopoty ze zrozumieniem

Link to comment
Share on other sites

a ja tam wiem swoje: psy z Sasquehanny zasluzenie wygrywaja, bo co by o nich nie mowis sa w JEDNYM typie. Lepsze gorsze ale w JEDNYM typie!
moim marzeniem jest zeby mi tez sie takie szczeniaki rodzily-w jednym typie, ze od razu widac z jakiego sa kennelu. Nawet jak sa z innym przydomkiem ale po psach z tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']myślałaś że podciągne temat?????? o Agatce,hahahahaha....?????
wykopac to można ciebie ale mnie narazie nikt do niczego nie zmusił i nie bedzie zmuszał :lol: :lol: :lol:[/QUOTE]
[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif[/IMG][/URL] Oho!!! okazuje się ze ktoś podziela oficjalnie,moje opinie





[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb068_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb068&pp=ZRzeb002YYPL[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Agatko czy to Ty rozpowiadasz klamliwe informacje ze mialam Mafie kryc Koniakiem czy pani Masterton????jesli nie Ty to ona i wtedy bardzo chetnie powiem czemu takie krycie w ogole mi do glowy nie przyszlo, a teraz tylko powiem tyle: rodowod!wystarczy choc troche sie orientowac w sznaucerach miniaturowych zeby wiedziec na co mozna inbredowac a na co absolutnie nie. a jak ktos nie wie to mu potem wychodzi miocik np. z alergiami prawda?[/QUOTE]
Och!!!!p.Orsini jakże to wp. stylu dyskredytować inne pieski ,w tym przypadku mojego,tylko nie przyszło p.do głowy że w tym momencie oczernia p.hodowle SASQUEHANNA,bo to z tejże hodowli ten pies się wywodzi,a tak wogóle to ciekawa jestem skąd p.takie informacje posiada????Pewnie ma p. kontakty w stanach,tam przecież pewnie też p.znają....hahahaha...A tak przy okazji,dziwne są p.wypowiedzi i niespójne,ponieważ z tego co pamiętam sama p.w tych liniachp.chciała kryć(FANTOM)A teraz chce p.kryć psem który podobne linie posiada.A tak nawiasem mówiąc to co może p.wiedzieć o hodowli jak do tej pory jeszcze nawet nie udało się p.wyhodować nawet jednego championa, a jeśli wychodzi p. na ring to niestety z farbowanym psem,bo w Lesznie,p.pies był ciemnym pieprz i sól,a na klubówce,już był czarno-srebrny!!!!!!I widzi p.jak to jest cytuję "NIE RUSZAJ CUDZEGO PILNUJ SWOJEGO" Kij ma zawsze dwa końce!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich tu zgromadzonych w pochmurny dzień (nastrój).
Ostatnio bardzo rzadko na forum pojawia się moje słowo pisane ale pozwólcie dorzucę swoje trzy grosze.
[B]Orsini [/B]po raz kolejny zachowujesz się jakbyś odstawiła leki (...) i z zażenowaniem muszę stwierdzić że brakuje mi tu tylko jeszcze twoich fakenów. Żenujące jest również niestety to iż widzę że używasz podobnego sposobu konwersacji i toku rozumowania co "pewna osoba" z koła "barwnego fermentu" co niestety wiedzą w temacie hodowli nie grzeszy... Wstyd. Choć w sumie rozumiem że twoja specjalizacja nie pozwala na zbyt szerokie horyzonty, lecz czy nadrabiać to należy ignorancją i inwektywami ??
Co do naszego psa i inbredu to wybacz lecz o pracy hodowlanej masz troszkę mętne pojęcie (gdzieś dzwonią lecz nie bardzo wiadomo gdzie). Inbred nie tworzy wad lecz je tylko wydobywa na powierzchnię i dzięki temu jest dobrym narzędziem do oczyszczania puli genetycznej mając wpływ na cechy ilościowe. Używany jest bardzo często (i to nie tylko w stosunku do psów) jako nośnik lepszej budowy czy choćby prepotencji psów, jak również znane jest dobre narzędzie "hodowli na linię". Jeśli twoje zwoje kojarzą o co chodzi to resztę sobie doczytasz...
Żenujące jest jednak niestety to iż wyznajesz w praktyce zasadę obrzucania błotem na odległość i to zza płotu jak judaszowi obłudnicy, a do tego dajesz się sterować niskimi pobudkami psychologicznymi... Wstyd.
Jeśli masz jakieś niejasności tudzież pretensje to tu i teraz przy świadkach poddaję propozycję spotkania osobistego twarzą w twarz, oczywiście jeśli masz na tyle odwagi cywilnej aby osobiście unieść ciężar swoich obelg i inwektyw rozdawanych na lewo i prawo tym, którzy się z tobą nie zgadzają. Co do organizowania się w kręgu hodowców to z łaski swojej jak wyzbędziesz się zawiści to może będziesz w stanie coś w tej materii zdziałać, a na razie przynajmniej delikatnie mówiąc nie przeszkadzaj jak sama jesteś leniwa i zakłamana.
Reasumując wróć do pigułek, uwolnij nas od uciążliwej dyskusji z tobą i przestań rzucać błotem zza węgła bo w końcu zaczniesz tym błotem cuchnąć.
Pozdrawiam Wszystkich życząc miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Co do naszego psa i inbredu to wybacz lecz o pracy hodowlanej masz troszkę mętne pojęcie (gdzieś dzwonią lecz nie bardzo wiadomo gdzie). Inbred nie tworzy wad lecz je tylko wydobywa na powierzchnię i dzięki temu jest dobrym narzędziem do oczyszczania puli genetycznej mając wpływ na cechy ilościowe. Używany jest bardzo często (i to nie tylko w stosunku do psów) jako nośnik lepszej budowy czy choćby prepotencji psów, jak również znane jest dobre narzędzie "hodowli na linię". [/quote]Z tego co zrozumiałem orsini napisała po prostu, że za inbred powinni zabierać się tylko hodowcy doświadczeni, a nie, że każdy inbred powoduje wady, bo tak nie jest i również to napisała. [chyba :P]

Resztę wypowiedzi popieram rękami i nogami :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarekM']
Jeśli masz jakieś niejasności tudzierz pretensje to tu i teraz przy świadkach poddaję propozycję spotkania osobistego twarzą w twarz, oczywiście jeśli masz na tyle odwagi cywilnej aby osobiście unieść ciężar swoich obelg i inwektyw rozdawanych na lewo i prawo tym, którzy się z tobą nie zgadzają.
Reasumując wróć do pigułek, uwolnij nas od uciążliwej dyskusji z tobą i przestań rzucać błotem zza węgła bo w końcu zaczniesz tym błotem cuchnąć.
Pozdrawiam Wszystkich życząc miłego dnia.[/quote]
Marek M :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :modla: :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']Zosiu, a suczki to Ci sie aby nie pomyliły ??? Na jakiej podstawie twierdzisz,że Fufa jest przyduża ? Ma 35 cm, tyle, ile wg Cibie ma Twój Wektorek. Oczywiscie,. jeśli wg Ciebie suczki powinny mieć 33-34 cm, to tak Fufa jest wg [U]Twojego wzorca[/U] "przuduża".
Poza tym, jak możesz mówić coś o wzroscie na podstawie tylko i wyłacznie obserwacji na ringu ??? Nie mierzyłaś tych psów ! Ja także miałam pytania, czy aby moja biała nie jest za duza, a Heaven ma nie wiecej jak 34 cm. Ale jest mocna i sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Sama kiedyś dałabym sobie ręke uciac, ze jeden czarny pies jest za duzy, dopuki nie przystawilam go do mojego psa i szczeka mi opadla ! Kolejny , tym razem "odwrotny" przykład to piesek , którym teraz kryłam swoja Myszę - wg hodowcy ma 34 cm. A wyglada na tyle ? NIE ! Wyglada na max 33 !
Tak więc, jesli nie mierzyłaś psów profesjonalna miarka, nie wypowiadaj sie proszę, który jest za duzy, a który nie.[/quote]

[FONT=Tahoma]Nie Krysiu, nie nie pomyliły mi się:lol: . Nie wiem, dlaczego zaraz doszukujesz się w moim poście krytyki FUFY. Nie miałam zamiaru wcale krytykować tej [B][SIZE=3][COLOR=magenta]bardzo ładnej suczki[/COLOR][/SIZE][/B]. Bez podtekstów i podejrzeń o obłudę. [SIZE=3][COLOR=magenta][B]Nie napisałam,[/B][/COLOR][/SIZE] że FUFA jest [SIZE=3][COLOR=magenta][B]przerośnięta[/B][/COLOR][/SIZE]. Skoro określenie przyduża budzi tyle kontrowersji to sformułuję to inaczej: [B]wg mnie FUFA do małych suczek raczej nie należy:shake: [/B] a skoro właścicielka napisała, że wybrała dla niej partnera, który ma wiele zalet a jedną z nich jest to, że piesek nie jest duży, to sobie pomyślałam, że dobrze dobrała pieska, bo do niemałej suczki lepiej wybrać niezbyt okazałego partnera:roll: . [/FONT]
[FONT=Tahoma]Szkoda, że nigdy nie widziałam Heaven, bo słyszałam, że to bardzo ładna suczka:lol: . [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']przyduzej???
a mozesz to rozwinac????
bo ona ma 35cm, a mi sie wydawalo , ze wzorzec cos o tej wysokosci mowi????ale Ty wiesz lepiej , bo zawsze sie na ten wzorzec powolujesz, wiec co nagle jest on nieistotny??????
Fufa jak do tej pory to jest jedną z najbardziej utytulowanych suk w Polsce i swoje tytuly wygrywala ZAWSZE w licznej konkurencji, ma 11 CACiBow w tym 11 z Polski, zosiu ile ma Twoj Wektorek ma z Polski CACiBow????bo Santina ma m.in. z Katowic jak sedziowal Luis Pinto Texeira co wywalal z dobrymi za wzrost!a my mamy od niego BEST OF BREED!!!chcesz wiecej????

a propos Koniaka: skad Ci do glowki przyszlo ze mialam kryc Koniakiem???????????no to juz pomowienie normalnie!!!jak ja nawet nie rozmawialam z pania masterton!!!!!!ciekawe ktora to wymyslila: ona czy Agatka!!!!
Zosiu napewno moge Ci jedno zagwarantowac: nie krylam, nie kryje i w zyciu NIE pokryje Twoim pieskiem:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Już wyjaśniłam sprawę wielkości FUFY w poprzedniej odpowiedzi. Ogromnie emocjonalnie reagujecie Krysie – szt. 2 :eviltong: . Mogę napisać jeszcze raz [B][SIZE=3][COLOR=red][U]FUFA Cieknąca Broda jest bardzo ładną suczką i w pełni zasługuje na wszystkie trofea, które zdobyła na wystawach[/U][/COLOR][/SIZE][/B]. Ponieważ jednak, jak mi się wydaje nie należy do małych suczek, uważam, że dobrze zrobiła właścicielka, decydując się dobrać dla niej partnera niezbyt dużego a nawet jak sama napisała [B]orsini[/B]: [I][COLOR=red][B]„krociusienki, malutki,...”.[/B][/COLOR][/I] I żeby nie było, iż zarzuciłam temu pieskowi, że jest za mały:mad: :mad: :mad: . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Krysiu – [U]to do właścicielki FUFY[/U] – nie wiem co ma do tego wszystkiego mój Wektorek. Wiem, że jest to bardzo poprawny piesek i dostaje same doskonałe opisy, ale gwiazdą nie jest i nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że taka [B][COLOR=red]wielka gwiazda[/COLOR][/B] zawita kiedykolwiek w nasze skromne progi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Co do Koniaka, to przepraszam widocznie źle coś przeczytałam. Nieporozumienie wyniknęło nie z plotek, ale z Twojego postu [B]orsini.[/B] Napisałaś : [I][COLOR=red]„[/COLOR][B][COLOR=red]2[/COLOR][COLOR=red].Fantasy(Mafia)- to chyba o tej slynnej suczce w takim razie mówiła pani Anna, bo to z nia bylam umowiona na krycie innym psem”[/B][/I][/COLOR] wywnioskowałam, że pani Ania to Ania od Koniaka [COLOR=blue]( [B]Aniu[/B] przepraszam za wmieszanie Ciebie i Twojego pieska )[/COLOR]. Nie było dla mnie w tym nic dziwnego, bo Koniak jest bardzo ładny a Mafia również niczego sobie a w rodowody się nie zagłębiałam, bo to nie ja dobierałam skojarzenie. Wcześniej Iza pisała coś o planowanym kryciu Dengim i nieporozumienie jest gotowe:agrue: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_55.gif[/IMG][/URL] BRAVO!!!!!!!!!!!!BRAVISIMO!!!!!!!!!!POPIERAM





[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb068_ZRzeb002YYPL"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb068&pp=ZRzeb002YYPL[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma] [B]wg mnie FUFA do małych suczek raczej nie należy:shake:[/B][/FONT][FONT=Tahoma] [/FONT][/quote]

I dokładnie to tylko można było zrozumiec z tego postu. Czy to, że suka jest dosc duza to znaczy ze jest be?? Absolutnie nie. Ja tez mam w domu suki w górnej granicy normy. Miałam suke ponad norme. Ale mam i suki małe, naprawde Małe - Mimi 32 cm, Ginger - 31,5cm. To, że suka powina byc mniejsza od psa mówi nawet wzorzec. Zaklada sie, ze suka powinna miescic sie w granicy do 33 cm.
Niestety sznaucery w typie amerykańskim czesto sa wieksze. Mówi sie nawet o tolerancji do 37 cm. W pogodni za wygladem i eksterierem zagubiono gdzies wzrost, teraz coraz wiecej hodowców zaczyna na to zwracac uwage. Nie widze powodu zeby sie o to obrażać. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][COLOR=black][FONT=Verdana]Już wyjaśniłam sprawę wielkości FUFY w poprzedniej odpowiedzi. Ogromnie emocjonalnie reagujecie Krysie – szt. 2 :eviltong: . Mogę napisać jeszcze raz [B][SIZE=3][COLOR=red][U]FUFA Cieknąca Broda jest bardzo ładną suczką i w pełni zasługuje na wszystkie trofea, które zdobyła na wystawach[/U][/COLOR][/SIZE][/B]. Ponieważ jednak, jak mi się wydaje nie należy do małych suczek, uważam, że dobrze zrobiła właścicielka, decydując się dobrać dla niej partnera niezbyt dużego a nawet jak sama napisała [B]orsini[/B]: [I][COLOR=red][B]„krociusienki, malutki,...”.[/B][/COLOR][/I] I żeby nie było, iż zarzuciłam temu pieskowi, że jest za mały:mad: :mad: :mad: . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Krysiu – [U]to do właścicielki FUFY[/U] – nie wiem co ma do tego wszystkiego mój Wektorek. Wiem, że jest to bardzo poprawny piesek i dostaje same doskonałe opisy, ale gwiazdą nie jest i nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że taka [B][COLOR=red]wielka gwiazda[/COLOR][/B] zawita kiedykolwiek w nasze skromne progi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Co do Koniaka, to przepraszam widocznie źle coś przeczytałam. Nieporozumienie wyniknęło nie z plotek, ale z Twojego postu [B]orsini.[/B] Napisałaś : [I][COLOR=red]„[/COLOR][B][COLOR=red]2[/COLOR][COLOR=red].Fantasy(Mafia)- to chyba o tej slynnej suczce w takim razie mówiła pani Anna, bo to z nia bylam umowiona na krycie innym psem”[/B][/I][/COLOR] wywnioskowałam, że pani Ania to Ania od Koniaka [COLOR=blue]( [B]Aniu[/B] przepraszam za wmieszanie Ciebie i Twojego pieska )[/COLOR]. Nie było dla mnie w tym nic dziwnego, bo Koniak jest bardzo ładny a Mafia również niczego sobie a w rodowody się nie zagłębiałam, bo to nie ja dobierałam skojarzenie. Wcześniej Iza pisała coś o planowanym kryciu Dengim i nieporozumienie jest gotowe:agrue: .[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Marisiu mnie przepraszać nie musisz,całą aferę rozkręciła,ww.od początku wiedziałam że z Twojej strony nie wyszło nic,co miałoby komuś zaszkodzić!!!1

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Myśle, że to żadna tajemnica i chyba mogę to napisac, bo chyba to oficjalne stanowisko jak zrozumiałam.
Wczoraj dowiedziałam się, że nikt z Olsztyna nie podpisze deklaracji tylko dlatego, że ja podjęłam sie zbierania dokumentów. I gdyby to zrobiła inna osoba to wszyscy by się chętnie podpisali. Powiedziano mi, że to zdanie Was wszystkich, ale może to nie prawda.[/quote]

Mogę odpowiedzieć tylko za siebie. Tak, to prawda,że nie zamierzałam sie do nowego Klubu Sznaucera zapisać. Ale głównym powodem jest to,że ja JUŻ nie wierzę,że potrafimy ( tzn. my- hodowcy, właściciele sznaucerów ) zjednoczyć się i działać wspólnie. Na pewno pamietasz, ze kilka lat temu byla inicjatywa powolania nowego Klubu Sznaucera i ja ja bardzo popieralam. Ale JUZ nie, niestety. Nie potrafimy nawet normalnie ze sobą rozmawiac, a co dopiero stworzyc preznie dzialajacy Klub. Według mnie ten Klub przyczyni sie tylko do jeszcze wiekszych podziałow na "my" i "oni" oraz do większych kłotni i nieporozumień pomiedzy poszczególnymi osobami. DLATEGO, ja zdecydowałm sie pozostać neutralnym, niezrzeszonym małym hodowca. Nie zamierzam opowiadac sie po zadnej ze stron : zwolennikow czy aktywnych , zagorzalych przeciwnikow jakiegokolwiek nowego Klubu Sznaucera. Przynajmniej na razie.

Jesli chodzi o stronkę www- portal sznaucerów - juz jest. Co za problem ja zmodernizować, dodac dodatkowe informacje ( o których wspomniała Olivka ) i na biezaco uaktualniać ? Do tego nie potrzeba Klubu, który tylko podzieli srodowisko hodowców.
Tyle w skrócie ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']Mogę odpowiedzieć tylko za siebie. Tak, to prawda,że nie zamierzałam sie do nowego Klubu Sznaucera zapisać. Ale głównym powodem jest to,że ja JUŻ nie wierzę,że potrafimy ( tzn. my- hodowcy, właściciele sznaucerów ) zjednoczyć się i działać wspólnie. Na pewno pamietasz, ze kilka lat temu byla inicjatywa powolania nowego Klubu Sznaucera i ja ja bardzo popieralam. Ale JUZ nie, niestety. Nie potrafimy nawet normalnie ze sobą rozmawiac, a co dopiero stworzyc preznie dzialajacy Klub. Według mnie ten Klub przyczyni sie tylko do jeszcze wiekszych podziałow na "my" i "oni" oraz do większych kłotni i nieporozumień pomiedzy poszczególnymi osobami. DLATEGO, ja zdecydowałm sie pozostać neutralnym, niezrzeszonym małym hodowca. Nie zamierzam opowiadac sie po zadnej ze stron : zwolennikow czy aktywnych , zagorzalych przeciwnikow jakiegokolwiek nowego Klubu Sznaucera. Przynajmniej na razie.

Jesli chodzi o stronkę www- portal sznaucerów - juz jest. Co za problem ja zmodernizować, dodac dodatkowe informacje ( o których wspomniała Olivka ) i na biezaco uaktualniać ? Do tego nie potrzeba Klubu, który tylko podzieli srodowisko hodowców.
Tyle w skrócie ode mnie.[/quote]

Bardzo Ci dziekuje za twoje zdanie i oczywiście je szanuje . Bardzo bym chciała, żeby sie kiedyś okazało,że jdnak sie udało i ja napewno ze swojej strony dołoze do tego wszystkich sił :)

Niestety sam portal nic nie znaczy. Nie mamy żadnych praw a oddziały nie chca nam udzielac informacji. DO tego niestety potrzbeny nam jest oficjalny zatwierdzony klub :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']

Jesli chodzi o stronkę www- portal sznaucerów - juz jest. Co za problem ja zmodernizować, dodac dodatkowe informacje ( o których wspomniała Olivka ) i na biezaco uaktualniać ? Do tego nie potrzeba Klubu, który tylko podzieli srodowisko hodowców.
Tyle w skrócie ode mnie.[/quote]

Krysiu!

No fakt portal niby jest, ale sami widzimy jak to działa, Iza przeważnie wystawia psy i nie ma chyba na to czasu ,że by biegać po ringach, fotografować i dokumentować osiągnięcia.
To jest zadanie dla profesjonalisty z dobrym sprzętem fotograficznym, dysponującym samochodem, tak żeby był na KAŻDEJ wystawie w Polsce.
Do tego ktoś powinien spisywać wyniki. Żeby strona spałniała oczekiwania musi być na bierząco aktualizowana, więc ktoś musi poswięcić na to sporo swojego czasu, pieniędzy na bęzynę, na opłaty dotyczące sprawnego funkcjonowania strony , czyli szybki serwer , domenę itd.
Jeśli powstaje klub, to normalne, że jakieś będą konieczne jakieś składki, żeby to wszystko miało ręce i nogi. Przecież trzeba opłacić gości, zapłacić za ich noclegi.
Ja to tak sobie wyobrażam. Na to trzeba zaangażowania emocjonalnego, ale też jakiegoś wsparcia finansowego ze strony członków klubu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Krysiu!

No fakt portal niby jest, ale sami widzimy jak to działa, Iza przeważnie wystawia psy i nie ma chyba na to czasu ,że by biegać po ringach, fotografować i dokumentować osiągnięcia.
To jest zadanie dla profesjonalisty z dobrym sprzętem fotograficznym, dysponującym samochodem, tak żeby był na KAŻDEJ wystawie w Polsce.
Do tego ktoś powinien spisywać wyniki. Żeby strona spałniała oczekiwania musi być na bierząco aktualizowana, więc ktoś musi poswięcić na to sporo swojego czasu, pieniędzy na bęzynę, na opłaty dotyczące sprawnego funkcjonowania strony , czyli szybki serwer , domenę itd.
Jeśli powstaje klub, to normalne, że jakieś będą konieczne jakieś składki, żeby to wszystko miało ręce i nogi. Przecież trzeba opłacić gości, zapłacić za ich noclegi.
Ja to tak sobie wyobrażam. Na to trzeba zaangażowania emocjonalnego, ale też jakiegoś wsparcia finansowego ze strony członków klubu.[/quote]

Olivka to wszystko, święta prawda. Nie chodzi o to żeby był sobie klub dla klubu, ale, żeby ten klub cos robił. Żeby zgromadzili sie wokół niego ludzie którzy z sercem sie w to zaangazuja. Niestety chocby zaproszenie specjalisty od genetyki czy gromerstwa wymaga poparcia konkretnej organizacji, a nie sytuacji w której Pani A i Pani B prywatnie zapraszaja sobie profesora X. Na to potrzeba funduszy i to dobrze zarzadzanych funduszy. Każde takie działanie musi zostac zamkniete w prawnie dobrz eokreslonych ramach organizacyjnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote]tak żeby był na KAŻDEJ wystawie w Polsce.[/quote]No to musiałoby być trochę więcej, bo przecież w jednym dniu często odbywa się nie tylko jedna wystawa :P

najciekawszy pod tym względem jest chyba czerwiec i wrzesień - np 17 września jest wystawa w Zakopanym, Świerklańcu, Brynku, Koszalinie, Łodzi, Zielonej Górze i w Bydgoszczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska']napisalam wyraznie ze to moje zdanie, ty mozesz miec swoje mi akurat ta suka nie przypadal do gustu. Wg tego co napisalas wychodzi na to ze oprocz tej suki i Twojego psa nie bylo tam zadnego innego o prawidlowym wzroscie.[/quote]

[FONT=Tahoma]Oj dziewczyno, chyba również należysz do tych bardziej przewrażliwionych:eviltong: . Ja też wyraziłam swoje zdanie :lol: a podałam przykład swojego psa, bo jest on moim punktem odniesienia:evil_lol: . Podobnie zrobiła niemiecka sędzina na europejskiej w Bratysławie. Zmierzyła wybranego psa i to jej wystarczyło, nie musiała mierzyć wszystkich w stawce;) . Na wystawie w Katowicach było dużo zwierzątek różnego wzrostu:lol: . [/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Odpisałam na Twojego posta, bo zapamiętałam, że miał taki niesympatyczny wydźwięk, jakby nie można było spokojniej opisać swoich wrażeń z wystawy. Po co wymyślać wady suczce, która tak wielu osobom się podobała:klacz: . Lepiej skupić się na pozytywach, bo to przynajmniej nikogo nie jest w stanie urazić:-( :-( :-( . Jak się ma do Twojej wrażliwości przydomek DYPLOMACJA ?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Masterton- jak myslisz dlaczego zrezygnowalam z krycia wspomnianym Phantomem???Santina raz nim kryta nie zaszla-a za krycie zaplacilam i mam DARMOWA powtorke. Dlaczego zrezygnowalam z krycia Phantomem, ktory daje zajefajne dzieci?Zwyciezcow Europy x 2, Zwyciezczyni Swiata itd.
Jak myslisz??????a zreszta doskonale wiesz czemu.Jest to pies na ktorego nie mozna inbredowac jesli sie jest odpowiedzialnym za to co sie wypuszcza z hodowli
A psa ktorego wybralam ce****e jeszcze jedna bardzo pozytywna cecha: ma rodowod bez PRA i RD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...