Jump to content
Dogomania

Mała Dusia-Duszka już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

Bo to może być zwykłe zapalenie pęcherza. Ona mała, niska, a upałów nie było, jak ją znalazłaś. Zwłaszcza w nocy.

 

mar.gajko, uważasz że trzeba byłoby Małej to badanie moczu zrobić przed środą?     

Link to comment
Share on other sites

mar.gajko, uważasz że trzeba byłoby Małej to badanie moczu zrobić przed środą?     

 

Gosiu, ja nie uważam :) tylko radzę. Gdy mi pies lał, to natychmiast zrobiłam mocz i podstawowa krew, aby wykluczyć chorobę.

Inaczej jest jak leje bo chory, a inaczej jak trzeba uczyć na zewnatrz robić.

Link to comment
Share on other sites

Niestety do środy nie wyrobię się z badaniami  Małej :( a terminu sterylki już nie chciałabym przykładać . Martynka na pewno nie poradzi sobie z pobraniem siusiu....zresztą w przypadku Małej ja tez sobie z tym nie poradzę :(

Link to comment
Share on other sites

Gdy miałam psa - latałam z patelnią i dało radę szybko uzbierać. Przy mojej byłej dzikusce Usi (4,5 roku u mnie) - jakiekolwiek manewry w Jej kierunku,  z czymkolwiek - podczas siusiania to podniesienie dupci i zwiew. Na szczęście, tfu, tfu, tfu, dotychczas do diagnostyki Usi wystarczały wszelkie inne badania.

Tak głośno myślę, że jeśli w przypadku Małej - zdobyty fartem termin sterylki już w środę (pojutrze) to może zacznijmy trzymać kciuki za sterylkę? i zobaczmy jak będzie z siusianiem po zabiegu? 

Link to comment
Share on other sites

Tam coś po krwi było widać że stan zapalny? Może to ten pęcherz? Albo nerki?

Biochemii nie widziałam, albo przegapiłam albo nie było?

Mariolko, badania były tutaj - 21 kwietnia:

 

DSC_3402.jpg

 

Twoim zdaniem - sterylka może być w środę? czy lepiej odwlec i zbadac czy Mała nie ma stanu zapalnego? i czy znasz sposoby złapania moczu u bojaźliwej suczki?  

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, jest jakiś stan zapalny. Bo białe podniesione, ale nie dramatycznie. Ja nie wet ;)

te krwinkoczerwone mch mchc to moga być z lekkiego odwodnienia, bo pewnie na czczo no i sika.

gmanulocyty czasem rosną po cieczkach.

 

Szkoda, że nie ma biochemii. Bo to widać i nerki i watrobę.

 

Latam z rondelkiem - mam taki pasowny - wyłącznie do tego celu, emaliowany ;)

No i wiesz, kuca posuwamy, podskakuje i leci dalej my  za nią, kuca - jak już zacznie - to psu tak trudno przestać zaraz i coś tam łapie :)

 

Po zabiegu dostanie antybiotyk, po prostu poprosiłabym na dłużej. Na 2 tygodnie. Żeby przeleczyć ten stan zapalny.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, jest jakiś stan zapalny. Bo białe podniesione, ale nie dramatycznie. Ja nie wet ;)

te krwinkoczerwone mch mchc to moga być z lekkiego odwodnienia, bo pewnie na czczo no i sika.

gmanulocyty czasem rosną po cieczkach.

 

Szkoda, że nie ma biochemii. Bo to widać i nerki i watrobę.

 

Latam z rondelkiem - mam taki pasowny - wyłącznie do tego celu, emaliowany ;)

No i wiesz, kuca posuwamy, podskakuje i leci dalej my  za nią, kuca - jak już zacznie - to psu tak trudno przestać zaraz i coś tam łapie :)

 

Po zabiegu dostanie antybiotyk, po prostu poprosiłabym na dłużej. Na 2 tygodnie. Żeby przeleczyć ten stan zapalny.

Dziękuję Mariolko, dobre rady z życia wzięte zawsze cenię :) już martwiłam się, że trzeba będzie tę sterylkę odwoływać i znowu szukać terminu ... Uczulimy na te wyniki i dłużej ew. potencjalny stan zapalny :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...