Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Wieści o Ergo wspaniałe, pies o cudownym charakterze .

Biedny ten Misio, będę go wspierała bazarkami.

Ciocie, widzicie jego zęby?

Wyglądają na zdrowiutkie a nie pieska 12 letniego. Może Misio nie ma tyle, ile mówią. Tylko te oczęta, może podrażnione od ciągłego przebywania wśród spalin?

 

ps. mnie też dogo muli od dwóch dni, że tracę cierpliwość

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, ewkar napisał:

A wiesz, że ja też zwróciłam uwagę na jego zęby? On ma jednak książeczkę zdrowia, w niej chyba jest informacja o wieku.

Ewa, a czy możesz skontaktować się z tą Panią, która przysłała Ci maila, żeby teraz dowiedziała się na miejscu, jak długo pies może tam być. Żeby powiedziała opiekunowi, że chcemy psiakowi pomóc i żeby go bronił przed schroniskiem.

A my w tym czasie zorientujemy się, czy u Murki jest szansa i kiedy!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Już przekazałam, że jest szansa na miejsce w hoteliku.

Pomijam już to, że jest to jakaś paranoja.Facet chce popełnić przestępstwo, pozbyć się psa i już.To nie jego kłopot, nikt mu nic za to nie zrobi.Gdyby nie ochroniarz, któremu żal się zrobiło Kajtka nikt by się o tym nie dowiedział nawet.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, jolantina napisał:

A czy ktoś pytał Murki, czy jest możliwość zapisania :) Kajtka do kolejki?

Mogę napisać PW, ale nie chcę bombardować :) jej zapytaniami ze wszystkich stron, jeżeli była już taka rozmowa.

Ja z nią wczoraj rozmawiałam ale o Staruszku oNku, o Kajtku nie. I raczej nikt nie pytał o Kajtka.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za wczorajszą nieobecność na wątku. Miałam wariacki dzień :(

Wieści o Ergusiu naprawdę bajkowe i wzruszające. Ten czas, który dla niego nastał to nagroda za wszystkie lata chłodu i głodu.

Misio bardzo fajny, psiakowi trzeba koniecznie pomóc. Napiszę do Murki z pytaniem o miejsce i czas oczekiwania. W razie czego, gdyby trzeba było bardzo długo czekać, chyba warto zapytać też inne hotele- np. Kikou, co? Oczywiście do Murki byłoby najlepiej, bo i najbliżej, ale psiak może nie móc tyle czekać..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.02.2017 o 06:48, ewkar napisał:

Wieści o Ergo zachwycające.To jest jak sen.Dlaczego taki pies tak długo musiał się marnować?

Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie Kajtkiem.Nie, nie widziałam go.Podobno jest średni, cokolwiek to znaczy.Bardzo miły i ogólnie zdrowy, tylko stary już i niepotrzebny, a więc morbital.Trudno się z czymś takim pogodzić, prawda?

Szukam tymczasu. Szkoda, że sama nie mogę mu dać tymczasu ale niestety. U nas i tak limit przekroczony :( pięć psów i trzecie piętro bez windy. Już nikogo nie upcham :( Pytam wśród znajomych, ale u wszystkich pełno zwierzaków :( No ale może coś się znajdzie?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewkar napisał:

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w pomoc dla Kajtka.Miłe, dobre psisko i wygląda, że jest w dobrej kondycji.

Faktycznie nie wygląda na staruszka u schyłku życia. Z oczu mu bardzo miło patrzy: spojrzenie poczciwiny. Oby się ktoś znalazł.

Link to comment
Share on other sites

podaję rozliczenie :)

30 grudnia 2015 roku  dług Ergo wynosił 44 zł. zł

Po wpłatach od Topi 40 zł deklaracja za styczeń

Olena84 20 zł deklaracja za styczeń i luty nadwyżka wynosiła 16 zł. wysłałam całość Murce wraz z nadwyżką (teoretyczną, bo dług z leki rósł)

Nadeszły wpłaty:

sleepingbyday 2 x po 10 zł czyli 20 zł.

Dulska 20 zł

pani Anna ze szczekocin 30 zł 

Yoana stała za tyczeń 15 zł

Ogromnie dziękuję wszystkim darczyńcom.

Razem 85 złotych.

Murko powiedz proszę jaki jest dlug Ergo po wpłaceniu przez Jolantinę kwoty z bazarku?

Link to comment
Share on other sites

W tym momencie trudno mi powiedzieć kiedy będziemy mieli miejsce, wszystko zależy od tego ile psiaków wybędzie (ma szansę wybyć nawet 3-4) i czy np. przyjadą szczeniaki, które są łapane (ich matka jest już u nas). W tym tygodniu powinno się to wszystko wyjaśnić i jest szansa, że dalibyśmy radę zmieścić staruszka.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Murka napisał:

W tym momencie trudno mi powiedzieć kiedy będziemy mieli miejsce, wszystko zależy od tego ile psiaków wybędzie (ma szansę wybyć nawet 3-4) i czy np. przyjadą szczeniaki, które są łapane (ich matka jest już u nas). W tym tygodniu powinno się to wszystko wyjaśnić i jest szansa, że dalibyśmy radę zmieścić staruszka.

Byłoby świetnie, bo coś mi się nie wydaje, aby znalazł się bdt, choć szukamy

 

Murko, ile jeszcze Ergo ma długu, bo chciałabym ostateczne rozliczenie zrobić:)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Murka napisał:

W tym momencie trudno mi powiedzieć kiedy będziemy mieli miejsce, wszystko zależy od tego ile psiaków wybędzie (ma szansę wybyć nawet 3-4) i czy np. przyjadą szczeniaki, które są łapane (ich matka jest już u nas). W tym tygodniu powinno się to wszystko wyjaśnić i jest szansa, że dalibyśmy radę zmieścić staruszka.

Dzięki Murko za odpowiedź. Czekamy zatem niecierpliwie na informację,

Ewkar, poproś znajomą, żeby jeszcze pomonitorowała sytuacje psiaka, żeby go nie uśpili. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2017 o 15:18, ewkar napisał:

Nie uśpią go, tak usłyszałam.Uff!

Eutanazja z powodu starości jest wbrew prawu. Usypia się psy nieuleczalnie chore i cierpiące ból bez szans na poprawę stanu

Link to comment
Share on other sites

Podobno ma zaczekać z eutanazją dopóki Kajtek nie znajdzie domu.Nie rozmawiałam z nim, nie znam człowieka, niezręcznie mi bardzo pisać cokolwiek, bo mam wieści od pośredników.Pies nie wygląda na zaniedbanego, na pewno nie był dręczony, bo jest bardzo przyjazny.Pisałam już, że bawi ( bawił ) się z kotem, co dobrze świadczy o jego charakterze.Mnie się on podoba, ale ja już chyba zboczona jestem, bo w sumie podoba mi się każdy pies.

Głupio się czuję, bo znowu sprawiam kłopot szukając pomocy dla psa, którego nie znam.Zadeklarować mogę tylko pomoc bazarkową.

Aga, wiemy wszyscy, że prawo swoje, a życie swoje.Prawo pozwala trzymać psa na łańcuchu tylko 12 godzin, nikt nie jest w stanie udowodnić, że pies wie, co to nawet chwila na wolności.Słyszałam, że jest projekt, aby łańcuchy zniknęły na dobre.Prezes Kaczyński ponoć za tym optuje.PSL nie jest w koalicji, a to oni twierdzili, że buda i łańcuch to ...polska tradycja.Zgroza.Oby się udało.Uśpienie zdrowego psa przez weta jest możliwe, zawsze może stwierdzić, że pies miał chore nerki, wątrobę, rak go zżerał.Niestety, ale coś wiem na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewkar napisał:

Podobno ma zaczekać z eutanazją dopóki Kajtek nie znajdzie domu.Nie rozmawiałam z nim, nie znam człowieka, niezręcznie mi bardzo pisać cokolwiek, bo mam wieści od pośredników.Pies nie wygląda na zaniedbanego, na pewno nie był dręczony, bo jest bardzo przyjazny.Pisałam już, że bawi ( bawił ) się z kotem, co dobrze świadczy o jego charakterze.Mnie się on podoba, ale ja już chyba zboczona jestem, bo w sumie podoba mi się każdy pies.

Głupio się czuję, bo znowu sprawiam kłopot szukając pomocy dla psa, którego nie znam.Zadeklarować mogę tylko pomoc bazarkową.

Aga, wiemy wszyscy, że prawo swoje, a życie swoje.Prawo pozwala trzymać psa na łańcuchu tylko 12 godzin, nikt nie jest w stanie udowodnić, że pies wie, co to nawet chwila na wolności.Słyszałam, że jest projekt, aby łańcuchy zniknęły na dobre.Prezes Kaczyński ponoć za tym optuje.PSL nie jest w koalicji, a to oni twierdzili, że buda i łańcuch to ...polska tradycja.Zgroza.Oby się udało.Uśpienie zdrowego psa przez weta jest możliwe, zawsze może stwierdzić, że pies miał chore nerki, wątrobę, rak go zżerał.Niestety, ale coś wiem na ten temat.

Bardzo mnie to martwi, że on stale zagrożony tam.... W budzie mieszka na terenie tego warsztatu? Ty wiesz, gdzie to jest?

Link to comment
Share on other sites

Kajtek ma tam budę.Problem jest tylko taki, że teraz nie ma bramy, czy jakiejś bramki i pies może wyjść.Tak już było, ale zaraz wrócił.Właściciel ma mu zrobić kojec, chyba jakiś prowizoryczny.Podobno to efekt "szumu" medialnego wokół psa.Nie wiem, gdzie ta firma jest.To są rejony, do których nie docieram.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, ewkar napisał:

Kajtek ma tam budę.Problem jest tylko taki, że teraz nie ma bramy, czy jakiejś bramki i pies może wyjść.Tak już było, ale zaraz wrócił.Właściciel ma mu zrobić kojec, chyba jakiś prowizoryczny.Podobno to efekt "szumu" medialnego wokół psa.Nie wiem, gdzie ta firma jest.To są rejony, do których nie docieram.

Też się tego boję, że wyjdzie i coś złego się stanie.Słabo widzi, słabo słyszy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...