Jump to content
Dogomania

Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi


Thaned

Recommended Posts

Daje znać :lol:

Pierwszy raz prześwietlałam psa dzisiaj.
Następnego też nie mam zamiaru prześwietlac wcześniej - jeżeli nie będzie objawów dysplazji, zwiększonego ryzyka (np. miotowe rodzeństwo chore). Troche się słyszy o tym, że u 4 miesięcznego Goldasa stawy sa określane jako chore (+ skierowanie psa na operację), a później okazuje się, że pies zdrowy.
Pilnowałam jak pies je, jak się rusza jako szczeniak. Z racji, że nie bło tego "zwiększonego ryzyka" ani jakichkolwiek objawów stwierdziłam, że wcześniejsze (nie hodowlane) prześwietlenie było zbędne.

(PS. resztę o prześwietleniu dałam na topiku o tym :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

troche Gazus sie z toba nie zgodze jesli chodzi o przeswietlenie psa przed tymi 15 miesiacami..
walsnie na forum o labkach jest jedna sunia ktora tez objamow klinicznych nie miala..poszla nniedawno tak jak ty na 1 RTG i wyszlo dysplazja E :( wiec ja jednak bede robic wczesniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']walsnie na forum o labkach jest jedna sunia ktora tez objamow klinicznych nie miala..poszla nniedawno tak jak ty na 1 RTG i wyszlo dysplazja E :( wiec ja jednak bede robic wczesniej...[/quote]

E? Dla mnie to troche dzwine, że pies z E mógł w ogóle chodzić. Znajomej urodziła się sunia z E - nawet nie mogła zacząć chodzić i szczeniaka trzeba było uśpić.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj bylam z psem na rowerze. W sumie to biegl tylko 10 min. bo to poczatki. Wszystko byłoby dobrze, gdyby pewnemu facetowi nie wbiegl kot pod rower. Lukas oczywiscie kocura zauwazyl i mało nie zaliczyłam gleby, naszczescie go puscilam(biedny kot niedosc ze potracony przez rower, to jeszcze uciekajacy przed psem) :roll: heh.

Link to comment
Share on other sites

Ja w sumie tez. wczoraj to byla mała uliczka, ale co by było jakby była to ruchliwa ulica? wole nie myslec.

Probowalam tez na rolkach, ale do tego nigdy bym sie sama nie odwazyla. Zawsze musze wziasc kogos do pomocy :p

Widzialam kiedys faceta jadacego na rolkach, ktorego ciagnely dwa wielkie mastify, nawet nie musze mowic z jaka predkoscia on jechal. Normlanie cos niezwyklego :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']Ja w sumie tez. wczoraj to byla mała uliczka, ale co by było jakby była to ruchliwa ulica? wole nie myslec.

Probowalam tez na rolkach, ale do tego nigdy bym sie sama nie odwazyla. Zawsze musze wziasc kogos do pomocy :p

[B]Widzialam kiedys faceta jadacego na rolkach, ktorego ciagnely dwa wielkie mastify,[/B] nawet nie musze mowic z jaka predkoscia on jechal. Normlanie cos niezwyklego :P[/quote]
O matko, to nieźle to musiało wyglądać :lol:
Ja nigdy z psem nie jeździłam na rolkach, jedynie na rowerze... wygodniej i bezpieczniej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']O matko, to nieźle to musiało wyglądać :lol:
Ja nigdy z psem nie jeździłam na rolkach, jedynie na rowerze... wygodniej i bezpieczniej ;)[/quote]

A ja dzisiaj byłam z psem u weta - w Gdańsku - bo na naszych nie mam co liczyć. Ogólne sprawdzenie nerek, wątroby i trzustki. Wątroba i nerki idealnie, w trzustce enzymy ma ok, ale coś tam ma podwyższone, co może oznaczać lekkie zapalenie - w razie czego dostaliśmy tabletki na pare dni... Dla mnie i tak najważniesjze, że niewydolność została praktycznie wykluczona :lol:

A jak rozmawiałam z wetem w Olsztynie, to powiedział, że połowa polskich labów i goldów ma genetycznie chorą trzustkę :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']To mnie przestaszylas :crazyeye:

U jakiego weta bylas? Ja tez musze wybrac sie w koncu na jakies badania(krwi, moczu, przeswietlenie stawow itp.)[/quote]

Byłam u dr. Szatkowskiej :lol: Ona pobiera wszystko, bada, a próbki przekazuje do drugiego budynku do laboratorium :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...