Jump to content
Dogomania

Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi


Thaned

Recommended Posts

[quote name='Evelina'][img]http://pageperso.aol.fr/Ewelinea/images/Dogo/Paques2005.jpg[/img][/quote]

Nie mow, ze drozdzowe oklaplo... Bo na zdjatku wyglada na zdrowo wyrosniete :D

[color=green][size=6]Robaczki DoGoManiacke!
Superanckich Swiat, udanych spacerkow wiosennych, mnostwa pysznosci (wyrosnietych i z zakalcem, bo wiem, ze mnostwo luda lubi wlasnie ten zakalec najmocniej) i wesolego Dyngusa![/size][/color]
[img]http://www.fuw.edu.pl/~pytel/easterneggs.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Samba']Nie mow, ze drozdzowe oklaplo... Bo na zdjatku wyglada na zdrowo wyrosniete :D [/quote]Nie oklaplo :oops: , bo wogole rosnac nie zaczelo. :lol:

Wlaczylam piekarnik, zeby ciutek go nagrzac, aby babie pomoc przy rosnieciu, mialam go po minucie wylaczyc.
Niestety polazlam na kompa. Piekarnik nie pytajac mnie o zgode dokonal dziela zniszczenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Łomatko Eve :roflt:
Cukiernik z Ciebie pierwszej klasy :cunao:[/quote] :lol:

Ale za to jako piekarz się wykazałam :roll:
Może nie jest śliczny mój wielkanocny chlebuś ? :angel:

[img]http://www.bellapix.com/user/global/ACCOUNTS/USER422439dc0f392/images/424903e67474f.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][quote name='PIKA']Łomatko Eve :roflt:
Cukiernik z Ciebie pierwszej klasy :cunao:[/quote] :lol:

Ale za to jako piekarz się wykazałam :roll:
Może nie jest śliczny mój wielkanocny chlebuś ? :angel:

[img]http://www.bellapix.com/user/global/ACCOUNTS/USER422439dc0f392/images/424903e67474f.jpg[/img][/quote]

Nie no mniodzio! I z jakim laurem! Zupelnie jak laurka! Masz taka forme, czy plotlas listki sama? :o
Co do upieczenia drozdzowego [b]przed[/b] upieczeniem, to mi sie tez pare razy zdarzylo... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samba']Nie no mniodzio! I z jakim laurem! Zupelnie jak laurka! Masz taka forme, czy plotlas listki sama? :o [/quote]Warkoczyk z ciasta uplotłam :lol:
Drożdżowe tak fajnie w łapkach daje się modelować :oops:
To był chlebuś wielkanocny więc nie mogłam poszaleć, ale kiedyś znajomym, jak nic zrobię kawał i podam chlebek z hmmmm :oops: wzorkiem :roll:
Ciepełko w piecu tak ładnie wszystko powiększa :oops:

[quote name='Samba']Co do upieczenia drozdzowego [b]przed[/b] upieczeniem, to mi sie tez pare razy zdarzylo... :oops:[/quote]Siosto [img]http://perso.wanadoo.fr/atil/forum/tevla.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Warkoczyk z ciasta uplotłam :lol:
Drożdżowe tak fajnie w łapkach daje się modelować :oops:
[/quote]

Ach... Teraz obejrzalam chlebus na lepszym monitorze (wiecej kolorkow, a nie tylko 16 :lol: ) i dostrzeglam, ze ten laur, to warkoczyk z kokardka!!! Super patent. Czy wychodzi rowniez na placku ze sliwkami? 8)

[quote name='Evelina']
To był chlebuś wielkanocny więc nie mogłam poszaleć,
[/quote]

Daj przepis, daj przepis, daj przepis...

[quote name='Evelina']
ale kiedyś znajomym, jak nic zrobię kawał i podam chlebek z hmmmm :oops: wzorkiem :roll:
Ciepełko w piecu tak ładnie wszystko powiększa :oops:
[/quote]

[b]Evelinko![/b]
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

[quote name='Evelina']
[quote name='Samba']Co do upieczenia drozdzowego [b]przed[/b] upieczeniem, to mi sie tez pare razy zdarzylo... :oops:[/quote]Siosto [img]http://perso.wanadoo.fr/atil/forum/tevla.gif[/img][/quote]
[img]http://perso.wanadoo.fr/atil/forum/tevla.gif[/img]
Ale musisz przyznac, ze takie upieczone przed upieczeniem tez pieknie pachnie!

:ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samba']Ach... Teraz obejrzalam chlebus na lepszym monitorze (wiecej kolorkow, a nie tylko 16 :lol: ) i dostrzeglam, ze ten laur, to warkoczyk z kokardka!!! Super patent. [b]Czy wychodzi rowniez na placku ze sliwkami?[/b] 8)[/quote]Napewno, trzeba tylko ciastko ładnie uformować, zapleść, wyciągnąć, pomiętosić i włączyć wyobraźnię. 8)

[quote name='Samba']Daj przepis, daj przepis, daj przepis...[/quote]Pewnie, ze dam, tylko musze go na polski przełożyć.
Jakby co szukaj maki typ 550-chlebowej. :wink:

[quote name='Samba']Ale musisz przyznac, ze takie upieczone przed upieczeniem tez pieknie pachnie![/quote]Może i pieknie, moj zmysl powonienia zareagował niestety troszku za późno, gdy baba zaczynała się zwęglać :oops:
Podstawa sukcesu to jednak rodzynki. Gdy zakalec ich nie zawiera kiepsko konczy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'] trzeba tylko ciastko ładnie uformować, zapleść, wyciągnąć, pomiętosić i włączyć wyobraźnię. 8)
[/quote]
Tia...

[quote name='Evelina']
[quote name='Samba']Daj przepis, daj przepis, daj przepis...[/quote]Pewnie, ze dam, tylko musze go na polski przełożyć.
Jakby co szukaj [u]maki typ 550-chlebowej[/u]. :wink:
[/quote]
Kurcze felek! A po polsku?

[quote name='Evelina']
[quote name='Samba']Ale musisz przyznac, ze takie upieczone przed upieczeniem tez pieknie pachnie![/quote]Może i pieknie, moj zmysl powonienia zareagował niestety troszku za późno, gdy baba zaczynała się zwęglać :oops:
Podstawa sukcesu to jednak rodzynki. Gdy zakalec ich nie zawiera kiepsko konczy :roll:[/quote]
Jestes entuzjastka rodzynek, zupelnie jak moj malzowinek! Ja jestem entuzjastka wydlubywania rodzynek. Ale oczywiscie na wstepie musza byc, bo musze miec co wydlubywac!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samba'][quote name='Evelina'][quote name='Samba']Daj przepis, daj przepis, daj przepis...[/quote]Pewnie, ze dam, tylko musze go na polski przełożyć.
Jakby co szukaj [u]maki typ 550-chlebowej[/u]. :wink:
[/quote]
[b]Kurcze felek! A po polsku?[/b] [/quote]Przeca po polsku bylo :o
Po francusku to [b]Farine type 55[/b] :lol:

[quote name='Samba']
Jestes entuzjastka rodzynek, zupelnie jak moj malzowinek! [b]Ja jestem entuzjastka wydlubywania rodzynek[/b]. Ale oczywiscie na wstepie musza byc, bo musze miec co wydlubywac![/quote]Do tej pory jeszcze wszystkich nie wydlubalam :oops:
Domowa meska brac jakos nie chce mnie wesprzec :roll:
Okruszki, bardzo pozywne ptaszkom oddaje :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote][b]Kurcze felek! A po polsku?[/b] Przeca po polsku bylo :o
Po francusku to [b]Farine type 55[/b] :lol:[/quote]
Exkize mła, :lol: że się wtrącę, ale [b]Evelinie[/b] chyba chodzi o typ mąki. Każda mąka ma swój typ, np. 200,300,400 itd. Myślę że to 550 to z tych cięższych mąk (mąków?) typu razowe. Im mniejszy numer tym lżejsza mąką. Te najlżejsze dobre są na biszkopty i inne lekkie ciasta. Na każdym opakowaniu mąki jest napisane jaki to typ.
Pozdrawiam,
Shiva

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][quote name='Shiva']Exkize mła, :lol: że się wtrącę, [/quote]Excuse moi ? :o
Fais comme chez Toi :wink:
Tu derrange personne. Bienvenue :wink:[/quote]

*&^*&%$ (*%!(^)^#^%!
(*&&%(*&%(*% )&^ 97 &^)^) )!
(*&)^)&^). :wink:

Dzienki [b]shiva[/b] :ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][quote name='Shiva']Exkize mła, :lol: że się wtrącę, [/quote]Excuse moi ? :o
Fais comme chez Toi :wink:
Tu derrange personne. Bienvenue :wink:[/quote]
EVELINA, napisałam "excuse moi" niejako fonetycznie, bo myślałam że będzie śmieszniej. Tak samo gdy piszę plizz, ofkurse itd. Niektórych to śmieszy. :-? Mój francuski jest na poziomie depresyjnym, choć uczyłam się go, ale to było sto lat temu :) Gdybym jednak nie wiedziała jak napisać "excuse moi" to sięgnęłabym do translatora (mejbi). Jak mówiłam, miało być śmiesznie. Ale to było 1-go. A dziś komu by się chciało śmiać? :placz:

Link to comment
Share on other sites

EVELINA,
A tak przy okazji, w związku z tym, że jesteś w tej chwili jedyną osobą, którą znam :wink: i która mieszka we Francji powiedź mi, jak to jest z tymi Francuzami?
Czy według ciebie są bardziej laiccy, czy bardziej lewaccy? Czy może laiccy bo lewaccy?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...