Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Mój Pączek ma zmiany nowotworowe na skórze. Rak zaczął szybko atakować.

Strasznie się boję  co będzie dalej. 

Kiedy uznaje się, że  szczeniaki są odrobaczone , czyste ?

Podjęłam straszne ryzyko biorąc szczeniaki ale to była kwestia ich życia. Lekarka mnie wyrugała  i powiedziała ,że muszę "wyczyścić" szczeniaki i dopiero wtedy mogą do mnie wrócić.

Asia bardzo mi pomogła ale też się martwię jak sobie potem poradzę z tą gromadą przy ciężko chorym psie.

Dodatkowo Cookie miała wczoraj operację wiązadła w kolanie i muszę ja nosić po schodach, waży 20kg.

Od wetów nie wychodzę:(

Link to comment
Share on other sites

Pączek  dostanie chemię ratunkową. Niestety będzie "szkodliwy" dla reszt domowników i zwierząt.

Dobrze ,że wnuki wyjechały.

Martwię się o szczeniaki . 

Czy mogłby ktoś przyjąć na dt jakiegoś maluszka? To małe cuda mam nadzieję ,że szybko znajdą domy.

Jestem  w domu z wszystkim zupełnie sama i wiem ,że nie udźwignę tylu obowiązków.

Link to comment
Share on other sites

Mam takiego gotowca , może się przyda.

 

ur. ok 20.04.2018r ok 7 tyg
docelowo średnie
przebywa w okolicach Krakowa
-----------
Zanim zadzwonisz przeczytaj 
-----------
Szczenięta dwa razy zaszczepione i odrobaczone.
OPIS: 
Piesek poszukuje domu świadomego i odpowiedzialnego, który zdaje sobie sprawę z trudu wychowania szczeniaka. Należy pamiętać, że pies to nie zabawka, a szczeniak to nie pluszowy miś-jest to żywa istota, która czuje i kocha 1f642.png:) Przypominamy również, że szczeniak to nie tylko słodka kulka, ale i tony qpek i siuśków, straty materialne oraz finansowe 1f642.png:) Sss    sskk   oomSą wesołe, zdrowe pełne energii i spragnione kontaktu z człowiekiem, lubią towarzystwo innych psów. Ze względu na młody wiek na pewno przyzwyczają się także do kota. To psy typowo domowe przyzwyczajone do przebywania w mieszkaniu z wyjściem do ogródka. 


Obowiązuje wizyta przedadopcyjna w domu zainteresowanych, umowa z zapisem o kastracji/sterylizacji w odpowiednim wieku psa. Zastrzegamy sobie wybór domu dla psiaka 1f642.png:) 
Zgłoszenie chęci adopcji NIE jest jednoznaczne z przekazaniem psa!!! 

Link to comment
Share on other sites

Błagam też o dt dla szczylków z tej piątki, która jest u Asi.

Pomóżcie mi proszę . Szczepienia dostaną, karmę i podkłady kupię za swoje ale nie poradzę sobie z opieką przy tak ciężko chorym psie i drugim po operacji wiązadła.

 

Link to comment
Share on other sites

Asiu dziękuję.

Może ktoś coś mądrego mi doradzi jak pielęgnować taką skórę. To jest rak więc wiem ,że nie ma nadziei ale często są sposoby , ktore pomogą ulżyć i przedłużyć komfort życia.

Wszędzie szukam pomocy.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Poker napisał:

Może Argotiab  w tubie.Goi odleżyny. Może i tu zadziała. Czy Pączek cierpi ?

Jeszcze  nie ale to nastąpi. Dostaje leki. Nie wiem czy go kąpać. Jedna wetka zaleca kąpiel , druga odradza..

Link to comment
Share on other sites

Trzeba wypróbować,który lek zadziała.

Plastry - Grassolind Neutral (rany)

Balsam Szostakowskiego (Avilin) (rany)  Jest także w sprayu (odparzenia)

Widzę,że rany są pryskane sreberkiem bardzo dobrze.Aguacel Ag (na otwarte rany)

Octenisept (odleżyny)

Żelowe opatrunki na przemian z maścią Mikulicza + płukanie rany roztworem NaCL z antybiotykiem przeciw zapalnym + inekcja domięśniowa z soleoserylu(aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych w komórkach i tkankach zagrożonych ich brakiem (rany otwarte) Trzymamy na ranie aż przesiąknie,jeżeli wysięku nie ma to 3-4 dni.Na opatrunek bandaż aby się trzymał i kołnierz wg.potrzeby.

Maść u weta na rany gnijące Newcharm albo Newpharm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Anula napisał:

Trzeba wypróbować,który lek zadziała.

Plastry - Grassolind Neutral (rany)

Balsam Szostakowskiego (Avilin) (rany)  Jest także w sprayu (odparzenia)

Widzę,że rany są pryskane sreberkiem bardzo dobrze.Aguacel Ag (na otwarte rany)

Octenisept (odleżyny)

Żelowe opatrunki na przemian z maścią Mikulicza + płukanie rany roztworem NaCL z antybiotykiem przeciw zapalnym + inekcja domięśniowa z soleoserylu(aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych w komórkach i tkankach zagrożonych ich brakiem (rany otwarte) Trzymamy na ranie aż przesiąknie,jeżeli wysięku nie ma to 3-4 dni.Na opatrunek bandaż aby się trzymał i kołnierz wg.potrzeby.

Maść u weta na rany gnijące Newcharm albo Newpharm.

Srebro , Octanisept, Dexapolcort N stosuję. Kazali mi jeszcze przemywać jodyną. Jakąś maść robi Pani doktor w aptece, dodatkowo mam Proptopic .

Skóra staje się sucha i pęka, z pęknięć wychodzą guzy , które  krwawią., na razie jest jeden spory i jeden mały.

Dziękuję Wam spróbuję jeszcze zastosować to co doradzacie.

A kąpałybyście go ?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewu napisał:

Jeszcze  nie ale to nastąpi. Dostaje leki. Nie wiem czy go kąpać. Jedna wetka zaleca kąpiel , druga odradza..

Nie jestem tutaj autorytetem ,ale myślę że ja bym nie kąpała... Basiu dostałaś wiele mądrych rad z różnymi medykamentami... pewnie bardzo dobrze działającymi, ale może spróbuje smarować wyciągiem z wrotyczy,  znam kilka przypadków gdzie inne medykamenty zawodziły a wrotycz zadziałała!... nie wierzę że to piszę, zawsze te wspomnienia bardzo bolą... ''kiedyś moja mamunia ,miała okropne obrzęki, w trakcie chemioterapii, jakieś limfatyczne i inne, lekarze zmieniali różne furosemidy  i inne... lekarz, którego uwielbiam!... powiedział .. mama jest już tak struta tą chemią ,nie dokładaj!  zrób jej soku pomidorowego, najlepiej z dobrych pomidorów /dobre czyli swoje , z ogrodu/  już po paru dniach picia soku pomidorowego, kilka razy dziennie, obrzęki zeszły!  nauczyłam się ,że naturalna medycyna  w niektórych przypadkach jest równie skuteczna co medykamenty a nawet bardziej!... i nie ma działań ubocznych...

Basiu, czekam na odpowiedź w sprawie Pimpusi,  jeśli chodzi o  maluszki nie mam pojęcia jak pomóc?   może tutaj ktoś ,będzie miał jakiś pomysł?   jestem przy naszej kochanej koleżance ,bo jest niestety jeszcze gorzej... poczuła się źle, była w szpitalu , nie może teraz dostać chemii :(     

...odezwę się w przyszłym tygodniu .

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

A kąpałybyście go ?

Ja bym raczej nie kąpała tylko przetarła mokrą myjką.Chociaż można by było wykąpać woda destylat) z zaparzonym rumiankiem(nie spłukiwać wodą.Rumianek też koi rany.Z tym,że zaraz posmarować rany lekami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...