Jump to content
Dogomania

Szczeniak nie chce jeść suchej karmy - 6 miesięcy


shenandoh87

Recommended Posts

A jak dajecie jej jeść? Jedzenie w misce stoi całymi dniami?


Ja moje małe karmię Brit Care Junior Large Breed. Całkiem fajna jakość w dobrej cenie (przy dużym worku wychodzi ok. 11zł/kg). Jak miała przeboje pt. "nie jem" to po 15 minutach zabierałam miskę, trudno. Następna porcja była już zjadana normalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Madry pies - zawsze odmówi zjadania tego co mu szkodzi. [/QUOTE]
:roflt:
W życiu się tak nie uśmiałam. Moja suka przez rok jadła syf, puffi z biedry, po roku kupiliśmy jej lepszą karmę.
Skoro tak, to czemu Kena na spacerach próbuje zeżreć kości, które pewnie są otrute?

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z zaleceniami trenerki ma szkoleniu dla szczeniąt - miska nie stoi cały czas ma podłodze tylko 3 razy dziennie na 15 min jeśli nie zje to bierzemy. Tak od początku robiliśmy. Gdy jej zostawić miche na cały dzień - jak np. Idziemy do pracy też jej nie ruszy... :-( myślicie ze zmiana karmy na którąś z wyższej półki może pomóc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shenandoh87']Zgodnie z zaleceniami trenerki ma szkoleniu dla szczeniąt - miska nie stoi cały czas ma podłodze tylko 3 razy dziennie na 15 min jeśli nie zje to bierzemy. Tak od początku robiliśmy. Gdy jej zostawić miche na cały dzień - jak np. Idziemy do pracy też jej nie ruszy... :-( myślicie ze zmiana karmy na którąś z wyższej półki może pomóc?[/QUOTE]
Zmień royala ;) Jest przereklamowany, a najczęściej na pierwszym miejscu ma zboża. Spróbuj z lepszymi karmami, może jej posmakują ;) Niekiedy trzeba się naszukać odpowiednich karm dla niejadków ;) A nie myslałaś o gotowaniu? Prawie 2 lata dawałam rano gotowane, wieczorem brit care.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chcesz na siłe karmić suchym to spróbuj małych opakowań, nie musisz zaraz stosować wszystkich rodzai bezzbożówek czy karm zimnotłoczonych. wybierz pare na które będzie cię stać, jak podpasują to problem masz z głowy. jak nie.... zastanów się nad barfem lub gotowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Oj biedne, biedne te psy. Szkoda, ze ich wlasciciele choc raz w swoim zyciu nie doswiadcza przymuszania do jedzenia czegos, czego nie cierpia i nie poprzymieraja glodem jesli nie zjedza czegos, co im zostanie dane...

Mi weterynarz tez chcial wcisnac sucha karme, tyle ze amerykanska, bo te dostepne w Polsce to kiepskie sa, bo nie ma dla nich zadnych norm. A w USA normy sa i karma super swietna do zakupu tylko u niego...

i nie rozumiem oburzenia jakoby psa nierasowego nie dalo sie kupic. Juz w ogole pomijam psy bez rodowodow albo z "rodowodami z drukarki", ale kundla po kundlach tez kupic mozna. Inna rzecz, ze takie psy ludzie najczesciej oddaja.

Link to comment
Share on other sites

A mnie przyszedł jeszcze do głowy sposób karmienia...

Czy młoda zawsze je z miski? Próbowaliście jej dawać karmę z ręki?

Moja Sadza miała tak, że od szczeniaka wolała dostawać żarcie z ręki ( miska całymi dniami mogła stać nie ruszona), a z rączki szybciutko wszystko znikało. Teraz jesteśmy na barfie, i nadal od czasu do czasu, jak młoda nie chce jeść, to wystarczy podnieść coś z ziemi/miski potrzymać chwilę żeby sobie pomemłała i już spokojnie dojada.

Link to comment
Share on other sites

Mia je karmę z miski- miska leży na ziemi. Czasem zje z reki a czasem też nie - choć ostatnio jakoś nie próbowałam. Chcemy jej kopić nowe miski - takie na stojaczku- żeby trochę wyżej były- żeby się tak nie schylała. Ale nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie - bo jak jej się wrzuci np. chrząstki z kurczaka z rosołu, czy choćby mokra puchę - to wcina.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego skoro pies odmawia jedzenia suchej karmy nie dasz mu czegoś innego. Moja suka w wieku kilku miesięcy też odmówiła jedzenia karmy. Była szkielecikiem ze schroniska i na dodatek aktywna niesamowicie. Zaczęłam jej po prostu gotować kurczaka z ryżem i warzywami. Zawsze większą ilość porcjowałam i zamrażałam. Nie jest to problemowe bo wrzucasz do gara i się gotuje. Psica wyrosła wspaniale. Obecnie karmię psy suchą karmą bo tak mi wygodniej. Suka wybredziocha bez problemu zjada joserę festival ( nie żadna super jakość, ale smakuje bardzo). Psy dostają gotowane raz w tygodniu, twarożek, owoce i warzywa, mięso. Może spróbuj zamiast upierać się wyłącznie przy suchym.

Link to comment
Share on other sites

TY jestes zwolenniczką
Twój pies NIE CHCE tej karmy... NIE jest zwolennikiem suchej karmy
TY za wszelką cene chcesz z psa zrobić zwolennika suchej karmy
Mam propozycję - może sama zacznij jeść suchą karme i dowiedz się dlaczego twój pies jej nie chce?

nadal nie widzisz że się nad psem znęcasz?

jak długo jeszcze?

az niedozywienie spowoduje nieodwracalne skutki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']TY jestes zwolenniczką
Twój pies NIE CHCE tej karmy... NIE jest zwolennikiem suchej karmy
TY za wszelką cene chcesz z psa zrobić zwolennika suchej karmy
Mam propozycję - może sama zacznij jeść suchą karme i dowiedz się dlaczego twój pies jej nie chce?

nadal nie widzisz że się nad psem znęcasz?

jak długo jeszcze?

az niedozywienie spowoduje nieodwracalne skutki?[/QUOTE]
Czy jeśli moje dziecko jest zwolennikiem jedynie ciastek, czipsów i kanapek z keczupem to mam jej to dawać 2 razy dziennie? Jeśli nie chce jeść warzyw i ekologicznej piersi z kurczaka i w ogóle odmawia jedzenia to znaczy, że mam jej dać ciastka i czipsy? Bez przesady. To, że kobieta chce karmić swojego psa suchą karmą i szuka odpowiedniej nie jest niczym złym. A już na pewno nie jest znęcaniem się. Przerabiałam i barfa, i gotowane i suche żarło ze zdecydowaną przewagą tego ostatniego. Nie chciała jeść początkowo, ale kilka trików z zasmaczaniem jej tej karmy pomogło. Jeśli nie chce jeść samego suchego - nie zmuszaj jej. Dołóż odrobinę ugotowanej wołowiny czy cielaka czy też dobrej jakości puszki i pozwól jeść (bo z tego co wywnioskowałam jak jej zasmaczysz to je)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']

nadal nie widzisz że się nad psem znęcasz?

[/QUOTE]
Bez przesady , znęcanie się nad psem - to głodzenie psa albo podawanie chleba namoczonego wodą
Mój pies też nie jest zwolennikiem karmy i ja również. Pies nie chciał jeść karmy , skoro nie chciał , to po cholerę mam się denerwować . Je gotowane, czasami surowe , podaję suplementy i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Tak tak Isabelle301 i Twoje wredne - głupie docinki.
Jak by nie jadła w ogóle albo tylko porcje głodowe to by już dawno zdechła to po pierwsze. Trzeba czytać ze zrozumieniem !!!
Raz jest tak że jakaś karma jej spasi i ja je przez np. 2-3 tyg bez problemu ( o czym już pisałam!!)- a potem zaczyna na nią kręcić nosem - w takich sytuacjach staramy się jej z czymś zmieszać jedzenie aby jednak jadła. Nie będę jej gotować i przerzucać się na barf bo Ty mi tak każesz. A kim Ty jesteś aby mi rozkazywać? Nie głodzę psa i nie znęcam się nad nim - jak to sobie wyolbrzymiłaś. Wraz z mężem staramy się znaleźć rozwiązanie bo w ostatnich dniach sytuacja ta się pogłębiła. To że Ty jesteś fanatyczką nie znaczy że ja mam od razu zmieniać zdanie. Poza tym - bardzo wyolbrzymiasz sytuację- skoro samo karmienia psa suchą karmą jest dla Ciebie jego katowaniem. Zostaw Twoje wredne uwagi dla kogoś innego. Poza tysiąca psów jedzą karmy typu Chappi i pedigri przez całe życie i jakoś nic im nie jest są zadowolone z życia i swojego domu. I co wg Ciebie to jest powód do odebrania psa komuś? tylko dlatego że nie podaje mu gotowanego? Proszę Cie zanim coś napiszesz - pomyśl.
Kupiliśmy dziś nowość czeską na polskim rynku - Sam's Field - dobra jakościowo karma i w korzystnej cenie. Zobaczymy co nasz pies o tym sądzi. Kupiliśmy na próbę kilka mokrych puszek Rinti junior - które ma ok 70% miecha w składzie po wymieszaniu suchego z mokrym wcinała aż jej się uszy trzęsły- tyle że przewaga była mokrego - jutro spróbuje ten patent z odwrotną proporcją i zobaczymy. Ten rinti naprawdę fajnie pachnie choć cena 5,5 za puche 400 g to też nie mało.

Link to comment
Share on other sites

shenandoh87 a powiedz mi czy jak jej mieszacie to suche z czymś innym to gryzie chrupki czy połyka w całości? Bo my też walczymy z tym jedzeniem i zauważyłam, że faktycznie wcina jak jest z czymś pomieszane, ale połyka w całości chrupki bo nie słyszę chrupania...
Byliśmy wczoraj w maxizoo i dostaliśmy próbkę karmy ich produkcji (250 zł za 15 kg :crazyeye:) ale zjadł do ostatniego ziarenka. Z tym, że były to takie bardzo małe granulki a nie takie większe jak ma Bosch. Dzisiaj byliśmy w zoologicznym u nas na osiedlu i Pan zaproponował tą samą karmę co mamy w domu tylko inny smak - bez kurczaka. Kupiliśmy kilogram i porażka... znowu kręci nosem :( Ugotowałam mu właśnie kurczaka z ryżem i warzywami, poporcjuje i będę mieszać z karmą na razie. A tak w ogóle to ten facet starszej daty w zoologu powiedział, żeby za często nie zmieniać bo jak zobaczy, że co chwile dostaje coś innego to dopiero będzie wybrzydzać i żeby przeczekać to zacznie jeść - wiem że to podchodzi pod sadyzm (zwłaszcza wg niektórych :angryy:) ale kiedyś tak wychowywano psy i ani nie pozdychały a nie były nieszczęśliwe raczej :roll: nie mówię, że tak zrobię tylko się zastanawiam nad sensem tych słów

Link to comment
Share on other sites

Co do gotowania - oboje z mężem pracujemy i nie mamy czasu żeby jeszcze psu coś gotować - wolę zapewnić jej co dzień długi spacer żeby się wybiegała. co do podawaniu psu - surowego mięsa - to jakoś nie jestem przekonana - przecież w surowym mięchu - może być dużo bakterii i syfu od którego pies może się rozchorować.

edit: głodzeniem psa można nazwać to:
[url]http://www.pudelek.pl/artykul/70007/gwiazda_mtv_zaglodzila_szczeniaka_byl_zamkniety_3_tygodnie_bez_jedzenia/[/url]
a Mia wygląda tak:
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8604d39d3b53820c][IMG]http://images67.fotosik.pl/83/8604d39d3b53820cm.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=51f9a45841ad32b7][IMG]http://images68.fotosik.pl/83/51f9a45841ad32b7m.jpg[/IMG][/URL]

Edited by shenandoh87
Link to comment
Share on other sites

[quote name='shenandoh87']Co do gotowania - oboje z mężem pracujemy i nie mamy czasu żeby jeszcze psu coś gotować - wolę zapewnić jej co dzień długi spacer żeby się wybiegała. co do podawaniu psu - surowego mięsa - to jakoś nie jestem przekonana - przecież w surowym mięchu - może być dużo bakterii i syfu od którego pies może się rozchorować.[/QUOTE]
Ja też tak myślałam ;) Ale na wątku Barf wszystko dokładnie poczytałam, i teraz sama tak psa karmię (tam jest też polecana inna strona internetowa, którą polecam ;)). Nie będę namawiać do surowizny, jedynie z suchych karm to proponuje spróbować tych "lepszych" (na innych wątkach jest dużo karm polecanych, ja przetestowałam Brit Care z jagnięciną, a koleżanka Taste od the wild- te karmy smakowały). A puszki animondy daje dużo ludzi z mojej okolicy, psiaki je z reguły lubią, więc można spróbować czy posmakuje psiakowi ;)

Z obserwacji 1psa, który suchego nie chciał jeść (różnych firm)- niestety, żadna karma mu nie posmakowała tak, by jeść ją samą :roll: Cały czas miał dosmaczane puszkami, inaczej nie chciał jeść, wolał głodny chodzić. Ale w tym przypadku może wystarczy spróbować jeszcze innych firm karm ;)

PS. Śliczny psiak :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']. Ale w tym przypadku może wystarczy spróbować jeszcze innych firm karm ;)

PS. Śliczny psiak :loveu:[/QUOTE]

Taka mam nadzieję że któraś karma jej zasmakuje... Zobaczymy jak jej spasuje Sam-s Field i Vollmers ewentualnie TOWT albo Gosbi.

[quote name='marta1624'] A puszki animondy daje dużo ludzi z mojej okolicy, psiaki je z reguły lubią, więc można spróbować czy posmakuje psiakowi ;-)

[/QUOTE]

Co do puszek animondy - one na górze i na dnie maja taka warstwę niepotrzebnego tłuszczyku - i to mi nie pasuje - a wspomnany przeze mnie wczesniej Rinti ma lepszy skład - i nie ma tego tłuszczyka - a cenowo podobnie.
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rinti[/URL]

[quote name='marta1624']
PS. Śliczny psiak [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG][/QUOTE]

dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...