Jump to content
Dogomania

[Szczecin]ONka Luka -STAŁ SIĘ CUD - LUKA W PRAWDZIWYM DOMU !!!!!


doris_day

Recommended Posts

Czytałam pobieżnie, wiem że potencjalny dom tymczasowy się wycofał.

Skorzystajcie z mapy dogo i sprawdźcie tymczas u Hespri, może to faktycznie dla suki szansa?! Ja zwróciłam uwagę na koszt tymczasu, bo zawsze zdawało mi się, że opłaca się tylko wyżywienie psa i ewentualne wizyty u weterynarz (o ile z opiekunem nie zostanie ustalone inaczej).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 433
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Greven[/B], zapewniam Cię że nie chce sobie dorobić na psie ze schroniska :shake: . Jeśli ewentualnie zostanie coś z kosztów utrzymania to będe odkładała na ewentualne wizyty u weterynarza a jeśli i tak pieniądze zostaną to jest tyle psów w potrzebie, że można się umówić na ewentualne przekazanie tego co zostanie, myśle że w porównaniu z hotelikami to nie jest aż tak dużo. Oczywiście chciałabym móc wziąść utrzymanie psa na siebie tak jak zrobiłam ze szczeniakami ale niestety realia pienięzne są jakie są. Ja daję taką propozycje, chce pomóc na tyle na ile będe w stanie czyli dać dom przy człowieku, pełną miche i opiekę.

[B]Co do transportu[/B], myśle że gdyby Luke udało się przetransportować do Warszawy to może AśkaK podwiozłaby mi ją tak jak to było z młodymi, bo z tego co się orientuję co jakiś czas przejezdza z Wawy do Bielska-Białej czyli w moje okolice - ale to trzebaby było się z Asią zapytać i dogadać.
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76154[/URL] <- link do tematu o szczeniakach z których dwoma się opiekowałam a teraz doglądam w nowych domach. Oczywiście zapraszam do sprawdzenia tymczasu ( mieszkanie w bloku, stale mieszkająca suczka uległa średniej wielkości i kotka, 3 pokoje, córa większość dnia w domu ).

Żeby była jasność, [B]nie deklaruję się w tym momęcie na 100 %[/B], musze się z tym przespać albo przynajmniej przepić to popołudniową kawką więc odezwe się wieczorem dziś lub jutro.

przy okazji podnoszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herspri'][B]Greven[/B], zapewniam Cię że nie chce sobie dorobić na psie ze schroniska[/quote]
Hespri, nie podejrzewam Cię o to. Zasugerowałam 200 zł, bo miałam wrażenie, że wahasz się co do stawki. A 200 zł to właśnie przeciętny koszt miesięcznego utrzymania psa.

Dodam, że najlepiej wszystko - karmę i usługi weterynaryjne - brać na faktury. Było już kilka niefajnych akcji z DT na dogo i dlatego uważam, że sprawy finansowe powinny być w pełni przejrzyste, głównie dlatego, żebyś Ty nie miała później nieprzyjemności.

Link to comment
Share on other sites

To moze ustalcie poprostu, co pies bedzie jadł ( tak ogólnie ) i policzcie orientacyjnie z góry ile samo wyżywienieprzez miesiąc, co trzeba u weta załatwić, zwsze mozna zadzwonić do lecznicy i zorientować sie ogólnie co do kosztów, i na tej podstawie ustalić stawke z Herspri, jesli, sie zdecyduje ona i wy na ten tymczas ;) .

A ja mam takie inne pytanie, czy fakture mozna u kazdego weta brać? czy wczesniej trzeba sie dowiedzić czy wystawia faktury ?

Link to comment
Share on other sites

Cioteczko Ago!
Kazdy wet powinien wystawiać fakturę,skoro ma /musi!/ zarejestrowana działalność gospodarczą!
Może to być rachunek,jesli nie jest vatowcem!
Tylko im sie często nie chce,bo jeśli w kompie nie maja programu do wystawiania faktur,to trzeba pisac ręcznie i to główny powód niechęci!
A takich co chcą faktury jest niewielu.

Link to comment
Share on other sites

Na życzenie każdy lekarz wystawia. Nie musi być faktura, może być rachunek.

Ja uważam, że DT powinien dostać te 200 zł, nawet gdyby karma wyszła trochę taniej, bo przecież do sklepu trzeba dojechać (paliwo, bilet), to samo do lecznicy. Wg mnie stawka 200 zł jest uczciwa. A cała reszta (weterynarz, dodatkowe zakupy typu miski, obroża i smycz, fryzjer, szkolenie itd.) to już na faktury, czyli DT załatwia usługę, lub dokonuje zakupu i na podstawie faktury / rachunku dostaje zwrot kosztów.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisała Greven /
Wrazie czego - 200 zł na karmę i tu faktury nie musiałabym brać ( ewentualnie rachunki wystarczą ) a jakieś dodatkowe typu weterynarz czy coś takiego pilnego to na fakture. Miski smycze i inne zapewnie we własnym zakresie więc z tym 0 problemu to samo z podobnymi duperelkami.
Tak ? Mogło by tak być ?

Link to comment
Share on other sites

znalazłam ogłoszenie - szukaja ONKa :)

wklejam tu i jeszcze wkleję innym onkom które kocham :)
[B]Region:[/B] Śląskie

Przyjmę bądź kupię za symboliczną kwotę psa owczarka niemieckiego. Osoby zainteresowane proszę o kontakt :)


[IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/n.gif[/IMG]
W przypadku kontaktu ze sprzedającym, prosimy o powołanie się na serwis Alegratka.pl. Dziękujemy.

Daria W.
Bytom
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[B][COLOR=#0066ff][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0066ff][IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_telefon.gif[/IMG][/COLOR][/B] [B]Telefon:[/B] (032)286-99-90
[IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_telefon.gif[/IMG] [B]Drugi telefon:[/B] 0517-262-620
[IMG]http://s.ale.gratka.pl/g/ico_gg.gif[/IMG] [B]GG:[/B] [URL="gg:6879968"][B]6879968[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...