Jump to content
Dogomania

Aster - przerażony, wychudzony mlody psiak prosi o pomoc


Recommended Posts

[quote name='ania68']Dostałam priv od dziewczyny zajmującej się chartami. Wejdzie tu w poniedziałek. Napisała, że na każdego mix charta trzeba mieć pozwolenie. Czyli, tak jak pisałam wyżej. Adoptujący Astera musi takie pozwolenie otrzymać, ale to w przyszłości. W tej chwili trzeba się skupić na zebraniu deklaracji, bo pieniądze będą mu potrzebne.[/QUOTE]

Aniu - czy możesz napisać coś więcej na temat owego pozwolenia? Na co ma być pozwolenia- na adopcję psa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MALWA']Aniu - czy możesz napisać coś więcej na temat owego pozwolenia? Na co ma być pozwolenia- na adopcję psa?[/QUOTE]

Pozwolenie wydaje starostwo lub urząd miejski lub gminny. Jako, że charty są wykorzystywane w kłusownictwie, to powstał taki przepis, aby temu zapobiegać. Wszystko powie nam dziewczyna od chartów, którą tutaj zaprosiłam, z braku czasu będzie tu dopiero w poniedziałek.

edit: tak, adoptujący będzie musiał takie pozwolenie otrzymać.

Edited by ania68
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania68']Pozwolenie wydaje starostwo lub urząd miejski lub gminny. Jako, że charty są wykorzystywane w kłusownictwie, to powstał taki przepis, aby temu zapobiegać. Wszystko powie nam dziewczyna od chartów, którą tutaj zaprosiłam, z braku czasu będzie tu dopiero w poniedziałek.

edit: tak, adoptujący będzie musiał takie pozwolenie otrzymać.[/QUOTE]


Dziękuję za wyjaśnienia. Nie wiedziałam, ze jest taki przepis. Ale tez nigdy się tym nie interesowałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Dobrze, że wstawiono tu link z FB!!
Stawia to hotelik betkak w innym świetle - jeśli zabrałaś ciężarną sunię z Olkusza, to znowu dopuścisz do przyjścia na świat kolejnych psich nieszczęść???!!!
Wstawiam link z petycją krążącą na FB:
[URL]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10558[/URL]
Z nadzieją, że jednak przemyślana i podpisana będzie.[/QUOTE]

Epe, możesz rozwinąc tego posta? Bo w tej formie jest trochę niezrozumiały.

Petycja do której lnka wstawiłas jest w 100% słuszna i chyba nie ma tu nic do przemyśleń. Nie rozumiem tylko czemu wstawiasz ją z sugestią, ze betkak ma o czym mysleć, na wątek psa, którego betkak wykastrowała na podstawie własnej decyzji jeszcze przedzałożeniem wątku?
Bzdury, które opowiadaja ludzie na temat szkodliwości sterylizacji a weci potrafią ich w tym utwierdzac wołaja o pomstę do nieba. Co do tego masz rację.

Ale zestawianie owej petycji z tematem suki, która nie zaciążyła się w hotelu a jedynie oszczeniła - i to zaledwie kilka godzin po uratowaniu jej z Olkusza - i sugerowanie, że betkak ma o czym myśleć, to już manipulacja. W petycji nei ma ani słowa u konieczności usypiania zdrowych szczeniąt, które przyszły na świat. (A przyszły, bo na sterylke aborcyjną na etapie prawie rozpoczetej akcji porodowej wet sie nie zgodził, twierdząc, ze w tym momencie jest ona niebeapieczna dla suki.) W petycji wręcz znajduje się zapis [COLOR=#4b0082]"[FONT=arial] Zdajemy sobie sprawę, że mogą istnieć faktyczne medyczne przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów. Stanowią one jednak niewielki procent przypadków, które nie mają wpływy na realny wzrost bezdomności zwierząt[/FONT][/COLOR][FONT=arial]".[/FONT])
Skoro sterylka aborcyjna bła zagrożeniem dla suki, to chyba był to właśnie przypadek niemający wpływu na realnywzrost bezdomności zwierząt.

Sytuacja jest dokładnie opisana na wątku Mili, jest tam też mowa o sterylizacji maluchów, kiedy tylko będą na to gotowe.
Co do pozostawienia przy życiu szczeniąt, to niektórzy uznali, ze ich nieusypianie jest błędem, ale wiele osob na wątku Mili było wręcz przeciwnych ich uśpieniu Decyzja zapadła taka, ze psiaki zostają. Teraz sczeniaki szukaja domu i jak KAŻDY pies w hotelu Beaty będą wysterylizowane. W najbliższym czasie strylizacja czeka ich mamę. Mila została odizolowana od Maluchów, jest po niezbędnych szczepieniach. Teraz jeszcze sterylka i wydanie do DS, który jest juz zatwierdzony.

epe, napisałam co i jak. Jesli uważasz, ze szczenięta powinny zostac uśpione, to masz prawo do akiej oceny syuacji, rozumiem argumenty za taką decyzją i je uznaję. Jeśli jednak chcesz potępiać decyzję betkak w sprawie Mili, to bardzo proszę, rób o na jej wątku. Możesz go łatwo odnaleźć, choćby z mojego banerka. Ale tu piszemy o Asterze, wykastrowanym psie z problemami behawioralnymi, który potrzebuje fachowej pomocy, by znaleźć spokój i zacząć cieszyć się życiem.

A petycja... Petycja jest w 100% słuszna i właśnie ja podpisuję.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że w niektórych tematach jesteśmy zgodne;)
Jesli chodzi o wpis na FB zrobiony przez betkak, to dotyczył on Mili?? Myślałam, że to kolejna suka szczenna, która urodzi małe w hoteliku!!
Nie popatrzyłam na daty wpisów.
To mi ulżyło! I przepraszam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Bardzo się cieszę, że w niektórych tematach jesteśmy zgodne;) [/QUOTE]

Ja również :)

[quote name='epe']
Jesli chodzi o wpis na FB zrobiony przez betkak, to dotyczył on Mili?? Myślałam, że to kolejna suka szczenna, która urodzi małe w hoteliku!!
[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie wiem który wpis, ale szczennych suk więcej u Beaty nie bylo. A chyba jestem na bieżąco.
Była jedna przywieziona z chyba trzytygodniowym maluchem (Muśka z Torri). I później sunia z Olkusza, której kapało mleko, ale szczeniąt nie znaleziono. A odnaleziony właściciel twierdził, ze sunia nie miała mlodych.

[quote name='epe']Nie popatrzyłam na daty wpisów.
To mi ulżyło! I przepraszam! [/QUOTE]

Nie ma za co. Najważniejsze, że już wszystko wyjaśnione :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Ach, zaraza... przecież jak będę miała o 20 zł mniej to nie umrę od tego. Deklaruje na razie jednorazowo. Aster bardzo potrzebuje deklaracji i wpłat. A za miesiąc postaram się znów coś dorzucić.
10 mozna zapisać stałej.[/QUOTE]

Dzięki Ayame! Zapiszę dyszkę :)

[quote name='ajw']Zaglądam do Asterka, kolejne psie nieszczęście :( ale wierzę, że teraz wyjdzie na prostą.
Poproszę o numer konta na pw, wspomogę grosikiem.[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy, podeślę zaraz konto :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Przepiękny pies, smutno patrzeć na jego stan...[/QUOTE] Dzięki, że wpadłaś w odwiedziny do Asterka :) Niedługo będzie już z nim lepiej.

[quote name='ajw']Konto dostałam, dzięki ;)
Jutro zrobię przelew.[/QUOTE] Dziękujemy!!

[quote name='ania68']No i nie ma nikogo od chartów... Mimo zaproszeń... Dziewczyny chyba bardzo zapracowane. Czekamy. Może dzisiaj?[/QUOTE]
Pewnie wkrótce wpadną :)
[quote name='yolanovi']Wrzućcie może Asterka tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/91156-Charty-w-potrzebie/page40[/URL][/QUOTE]

Dzięki, wrzucimy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Wrzućcie może Asterka tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/91156-Charty-w-potrzebie/page40[/URL][/QUOTE]

Pewnie nie zaszkodzi wrzucić, ale zauważ jaka tam cisza. Od początku roku, to zaledwie kilka postów. PW właśnie do dziewczyn z tego wątku powysyłałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...