Jump to content
Dogomania

Tilia

Members
 • Content Count

  2390
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tilia

 1. Dzień dobry. Obroże charcie (34) mierzyłaś po zaciśnięciu, czy w obwód wliczałaś długość zacisku?
 2. Kupię kilka/ kilkanaście rolek bandaży samoprzylepnych dla psa, najchętniej 10cm, ale mogą być węższe. Może są gdzieś na bazarku?
 3. Jako pierwsze szelki dobrze wybrać model z dużą możliwością regulacji, zwrócić uwagę na jakość taśm i okuć. Nie muszą być drogie, pies rośnie więc pewnie i tak docelowo będzie nosił inny rozmiar. Dobre by były np. najprostsze taśmowe guardy Trixie. Szczeniak może nosić szelki od początku jeśli są dobrze wyregulowane i dopasowywane do jego wzrostu. Jeśli chodzi o szelki docelowe to zależy od budowy psa i od tego do czego będą wykorzystywane (no i od tego co się komu podoba).
 4. Jak któryś z moich psów dorastał i konsultowałam się w sprawie jego tylnych kończyn, to poradzono mi szelki. Młody pies potrafi szarpnąć, ciągle go coś interesuje i nie panuje nad emocjami, a kręgosłup działa jak dźwignia - gdy pies pociągnie na smyczy, a jest na obroży, to siłą rzeczy przeciąża tylną część kręgosłupa i biodra. Dlatego wolę na smyczowe spacery właśnie szelki. W nich obciążenie rozkłada się bardziej równomiernie.
 5. Ja również :) Mam nadzieję, że upoluję coś dla moich tymczasików.
 6. To pleksa, mają ją już od dłuższego czasu, ale nie wiem czemu nie dodają do szablonu na Allegro. Trzeba po prostu pisać w zamówieniu. Kurcze, może ja też zamówię?..
 7. Dziwne. Moje psy mają sporo akcesoriów od Kozy, nigdy nie było problemów, wręcz przeciwnie - moje dziwne pomysły realizowała chętnie i sama podpowiadała rozwiązania. Popularna "marka" wśród charciarzy, ale nie tylko, ratowane psie bidy chodzą w kozowych obróżkach... Nie wiem, co się między Wami zadziało, ale nasze wrażenia są dokładnie odwrotne. Szczerze polecam.
 8. Illusion, te środkowe to wiśnia? Ciekawy odcień, taki cieplejszy.
 9. .Agata. Zookarmy - sklep.zookarmy.pl Byłam ich w sklepie stacjonarnym, w e-sklepie nie mają, ale jakby zadzwonić? Jak potrzebujesz jakiegoś konkretnego wzoru, to może by wysłali.
 10. .Agata. Zookarmy - sklep.zookarmy.pl Byłam ich w sklepie stacjonarnym, w e-sklepie nie mają, ale jakby zadzwonić? Jak potrzebujesz jakiegoś konkretnego wzoru, to może by wysłali.
 11. Muszą gdzieś być. Parę dni temu poszukując czegoś zupełnie innego natrafiłam na niezły wybór lupinków w sklepie stacjonarnym (Zookarmy). Pepper - oni, super zbiór. Żałuję że nie robią obroży z szerszych taśm.
 12. My też czekamy, bo nasz dzikus zużywa obroże w zadziwiającym tempie
 13. O, Hunter ma więcej kolorów. Szkoda, że bez nitki odblaskowej. Ciekawa jestem jakie są te linki w dotyku, Rogza i Huntera.
 14. Czy ktoś ma smycz Rogza z linki? Jestem ciekawa jak leży w ręku i czy dobrze widoczne są nitki odblaskowe.
 15. Na niektórych psach step - iny układają się dużo lepiej niż guardy, przynajmniej te nie szyte na miarę. Ja na moich chartach i chartowatych zdecydowanie wolę tę pierwszą opcję, guardów sklepowych na nie nie dopasuję, zawsze wiszą z przodu (a co za tym idzie włażą pod pachy), przekręcają się na boki i przeszkadzają psu w biegu. Chyba, że guardy trójobręczowe, ale to już inna bajka.
 16. tak a'propos doboru rozmiaru legowiska ;) z przymrużeniem oka nasza była tymczasowa zwana u nas roboczo Chomikiem Tasmańskim na legowisku naszych charcic (legowisko Meduza)
 17. Amber, orientujesz się może jak wyglądają kwestie zdrowotne u pinczerów średnich? Czy też mają aż takie problemy jak dobki?
 18. Zezwolenie dostaje właściciel charta na utrzymanie/ hodowlę chartów w konkretnym miejscu zamieszkania, a nie na konkretnego psa (choć urzędy najczęściej wymagają, by podawać dane psa - co jest jedynie ich wymysłem). Trzymając się przepisów powinniśmy wystąpić o zezwolenie ZANIM nabędziemy charta.
 19. Moja ma klatę od dołu gołą, więc mi to ocieplenie akurat pasuje. Gdyby ktoś miał zbędny w rozmiarze 65 (w tym roku nie było w polskim Zooplusie) to chętnie odkupię.
 20. hahaha, na mojej wygląda nieco inaczej (i na brzuchu jej zaszyłam)
 21. Ja mam dla charcicy 60. Wzięłam mniejszy, bo się bałam, że będzie zbyt obszerny i żałuję, bo jej brakuje te kilka cm jak się rozciąga w biegu i trochę ją ciągnie od dołu. 60 jak na moją (bardzo lekką) lekką charcicę nie jest zbyt obszerna, daje się ładnie dopasować. Żałuję, że nie ma teraz 65.
 22. Kama202, a może zamiast wózka kombinezon i buty? Ja mam zmarźlucha, pierwsza zima po adopcji to była tortura dla psa - trząsł się, nie chciał biegać, łapy krwawiły od ostrego śniegu, pies się przeziębiał. Ciepły kombinezon i buty rozwiązały problem - teraz nawet w najgorsze mrozy pies biega na spacerach, polubił zimę. No i nie choruje.
 23. Oglądam te wszystkie wzorki... i im więcej oglądam tym trudniej mi się zdecydować na jedną sztukę. A będę potrzebowała coś specjalnego z okazji piątej rocznicy adopcji naszej białej chudej. Trudna sprawa ;) A wracając do zooplusowych derek - ma ktoś neonową? Jak się sprawdza? Czy faktycznie jest solidnie wodoodporna?
 24. Dogha, Agata, no właśnie coś takiego by mi się przydało, tylko nijak mi ten pomarańcz do blondyny nie pasuje :/ Żałuję bardzo, że przegapiłam poprzednią wersję kolorystyczną (brąz + turkus w kratkę). Może znów zmienią kolory? Mam niebieski softshell, ale nie ma osłony na podwozie, a to w przypadku gołego od dołu psa poważny mankament.
 25. Zooplusowy ma warstwę polaru na korpusie, nogawki są podszyte jedynie siateczką. Poprzednia wersja nie miała wcale ocieplenia, ale już jest chyba nie do dostania.
×
×
 • Create New...