Jump to content
Dogomania

Tilia

Members
 • Posts

  2390
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.deerhound.pl

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tilia's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

12

Reputation

 1. Dzień dobry. Obroże charcie (34) mierzyłaś po zaciśnięciu, czy w obwód wliczałaś długość zacisku?
 2. Kupię kilka/ kilkanaście rolek bandaży samoprzylepnych dla psa, najchętniej 10cm, ale mogą być węższe. Może są gdzieś na bazarku?
 3. Jako pierwsze szelki dobrze wybrać model z dużą możliwością regulacji, zwrócić uwagę na jakość taśm i okuć. Nie muszą być drogie, pies rośnie więc pewnie i tak docelowo będzie nosił inny rozmiar. Dobre by były np. najprostsze taśmowe guardy Trixie. Szczeniak może nosić szelki od początku jeśli są dobrze wyregulowane i dopasowywane do jego wzrostu. Jeśli chodzi o szelki docelowe to zależy od budowy psa i od tego do czego będą wykorzystywane (no i od tego co się komu podoba).
 4. Jak któryś z moich psów dorastał i konsultowałam się w sprawie jego tylnych kończyn, to poradzono mi szelki. Młody pies potrafi szarpnąć, ciągle go coś interesuje i nie panuje nad emocjami, a kręgosłup działa jak dźwignia - gdy pies pociągnie na smyczy, a jest na obroży, to siłą rzeczy przeciąża tylną część kręgosłupa i biodra. Dlatego wolę na smyczowe spacery właśnie szelki. W nich obciążenie rozkłada się bardziej równomiernie.
 5. Ja również :) Mam nadzieję, że upoluję coś dla moich tymczasików.
 6. To pleksa, mają ją już od dłuższego czasu, ale nie wiem czemu nie dodają do szablonu na Allegro. Trzeba po prostu pisać w zamówieniu. Kurcze, może ja też zamówię?..
 7. Dziwne. Moje psy mają sporo akcesoriów od Kozy, nigdy nie było problemów, wręcz przeciwnie - moje dziwne pomysły realizowała chętnie i sama podpowiadała rozwiązania. Popularna "marka" wśród charciarzy, ale nie tylko, ratowane psie bidy chodzą w kozowych obróżkach... Nie wiem, co się między Wami zadziało, ale nasze wrażenia są dokładnie odwrotne. Szczerze polecam.
 8. Illusion, te środkowe to wiśnia? Ciekawy odcień, taki cieplejszy.
 9. .Agata. Zookarmy - sklep.zookarmy.pl Byłam ich w sklepie stacjonarnym, w e-sklepie nie mają, ale jakby zadzwonić? Jak potrzebujesz jakiegoś konkretnego wzoru, to może by wysłali.
 10. .Agata. Zookarmy - sklep.zookarmy.pl Byłam ich w sklepie stacjonarnym, w e-sklepie nie mają, ale jakby zadzwonić? Jak potrzebujesz jakiegoś konkretnego wzoru, to może by wysłali.
 11. Muszą gdzieś być. Parę dni temu poszukując czegoś zupełnie innego natrafiłam na niezły wybór lupinków w sklepie stacjonarnym (Zookarmy). Pepper - oni, super zbiór. Żałuję że nie robią obroży z szerszych taśm.
 12. My też czekamy, bo nasz dzikus zużywa obroże w zadziwiającym tempie
 13. O, Hunter ma więcej kolorów. Szkoda, że bez nitki odblaskowej. Ciekawa jestem jakie są te linki w dotyku, Rogza i Huntera.
 14. Czy ktoś ma smycz Rogza z linki? Jestem ciekawa jak leży w ręku i czy dobrze widoczne są nitki odblaskowe.
 15. Na niektórych psach step - iny układają się dużo lepiej niż guardy, przynajmniej te nie szyte na miarę. Ja na moich chartach i chartowatych zdecydowanie wolę tę pierwszą opcję, guardów sklepowych na nie nie dopasuję, zawsze wiszą z przodu (a co za tym idzie włażą pod pachy), przekręcają się na boki i przeszkadzają psu w biegu. Chyba, że guardy trójobręczowe, ale to już inna bajka.
×
×
 • Create New...