Jump to content
Dogomania

Aster - przerażony, wychudzony mlody psiak prosi o pomoc


Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Epe, jeśli znasz jakieś przepisy, które są Twoim zdaniem łamane, podaj je. Jeśli nie, przestań bezmyślnie powtarzać to, co pisze Ada-jeje. Ona też odgrażała się, że coś zacytuje, ale do tej pory nie zdołala tego zrobić. (To już standard w Jej przypadku - Pomawiając Elik na innym watku tez nie podała żadnych argumentów)...

Poza pomówieniami i insynuacjami jakboby łamane bylo prawo NIC tutaj nie wniosyłście. Czy chodzi tylko o to, by krzykiem zagłuszyc rozsądek?

Naprawdę wydaje Ci się, ze pomagasz psu w ten sposób?

Nowe zdjęcia Astera - takie naprawdę nowe:

Z biegów po podwórku

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-zjOY-86ulhs/U6SGiVRJA1I/AAAAAAAADAs/16HaPBqbmdI/w741-h556-no/CAM00884.jpg[/IMG]


[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Y9we-FCdSq0/U6SGiwa68dI/AAAAAAAADA0/jDyqD1kk2Zc/w741-h556-no/CAM00886.jpg[/IMG]


I po masażu relaksacyjnym (na podstawie ogólnych zaleceń behawiorystki z jej książki)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-g0baUZtymlY/U6SGitoBlmI/AAAAAAAADAw/1Bv-Fynf9zw/w741-h556-no/CAM00899.jpg[/IMG]

Niestety ten ostatni stan nie utrzymuje się długo :(


Z innych wieści: Wygląda na to, ze Aster wreszcie zaczął odrobinę przybierać na wadze. :)
Po 23 czerwca dowiemy się jak będzie z jego terapią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']

moje 20 zl. tym razem było naddatkiem. 10 stałej i 10 ekstra.[/QUOTE] super, zapiszę to w rozliczeniu :)

[quote name='agnilas']poproszę o nr konta dla Astera! Czy tu też Elik zbiera?[/QUOTE]
już wysłane na pw, dziękujemy!
[quote name='jolam']

Poproszę skarbnika Asterka czyli gluchypies o dane do przelewu na pw. Wpłacę grosik dla chłopaka. [/QUOTE]
Bardzo dziękujemy, zaraz wyślę pw :)

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie wątek Astera jest znowu o Asterze...
Ayame, jestem tu od początku, ale dopiero teraz się odzywam. ;)
Betkak, to już kolejny pies u Ciebie, który dochodzi do siebie i powoli, powoli odzyskuje radośc psiego życia.:iloveyou:
Te ostatnie zdjęcia mówią wszystko. Są piękne. :smile::smile:
Asterka czeka długa droga, ale potem znajdzie swój Dom. :smile:
Gluchypies, proszę o numer konta na PW. Wyślę grosik, bo bardzo potrzebny.

Edited by Elisabeta
literówka
Link to comment
Share on other sites

Chryste Panie co tu sie dzieje???
mogę tylko powiedzieć "Panie odpuść im bo nie wiedzą co czynią"

ten pies nie znajdzie domu przy pomocy dogo a juz na pewno nie poprzez ten wątek. ale nadal mam nadzieję że los będzie dla niego łaskawy

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie przytoczyć posty z wątku, do którego betkak podała link kilka postów wcześniej. Pozostawiam bez komentarza.

[quote name='Marta72']hm...tak się zastanawiam, czy istnieją jakieś normy, przepisy, które należy spełnić, by móc funkcjonować jako hotelik...[/QUOTE]

[quote name='Ada-jeje']nie ma zadnych norm, to wolna amerykanka, zwykla prywatna dzialalnosc gospodarcza jak kazda inna.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[url]https://www.facebook.com/events/451709358294483/?fref=ts[/url]

Proszę to link do wydarzenia Astera na fb:-)[quote name='agnilas']a jeszcze coś. jak znaleść Astera na FB? prosze o podpowiedź- to tak dla "słabszych" -grzebanie w internecie nie jest moja mocna stroną...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Pozwolę sobie przytoczyć posty z wątku, do którego betkak podała link kilka postów wcześniej. Pozostawiam bez komentarza.[/QUOTE]
i owszem w momencie jak pisalam te slowa nie wiedzialam jeszcze ze to nie jest wolna amerykanka ze sa normy o ktorych wowczas nie wiedzialam, ale ze niektorzy z nas sa ciagle chlonne wiedzy dzis juz wiemy ze sa przepisy ktore reguluja dzialalnosc hotelikow. i znow Ci sie nie udalo, podobnie jak Ayame. Dreczy was ze my wiemy a wy nie mozecie znalezc prostej odpowiedzi choc juz kilka razy pisala epe i Malgoska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Niektorzy sa na dogo dla kasy, dla wlasnego ego, do dowartosciowywania sie, bo brak im logicznego myslenia...[/QUOTE]
Mówisz o sobie ? Bo wypisz, wymaluj - Ada-jeje.



[quote name='betkak']Ada-jeje jeśli przyszłaś tutaj opisywać warunki hotelikowe, zresztą nie sprawdzone osobiście, to ja Ci bardzo dziękuję za pomoc Asterowi.[/QUOTE]
[quote name='Ada-jeje']w ktorym poscie obiecywalam pomoc Asterowi?...[/QUOTE]
[SIZE=3]Fundacja, jeśli nie z ludzkiej troski o dobrostan psów, na którą to troskę Ada-jeje ciągle się powołuje, to "z urzędu", bez obiecywania i nawet bez specjalnej prośby o pomoc powinna pomagać zwierzętom i tym, którym dobro zwierząt leży na sercu, bo to wynika ze statutu każdej fundacji pro-zwierzęcej. No chyba, że tej fundacji statut służy za przykrywkę do innej działalności. [/SIZE]
A tak na marginesie, to betkak nie pisze, że Ada-jeje obiecywała pomóc, tylko, że dziękuje jej za taką "pomoc". Trzeba umieć logicznie myśleć lub choćby czytać ze zrozumieniem, jeśli zarzuca się innym, że tego nie potrafią.



[quote name='Majkowska']To jak już tak obeznana jesteś to możesz podać mi adresy hoteli gdzie przygarną mi skołowanego psychincznie bezdomniaka do wysokiego standardu i jeszcze w tej cenie będzie behawiorysta?Pytam całkiem poważnie.[/QUOTE]
[quote name='epe']Owszem, podam, właśnie niedawno znalazłam! Jak wrócę z pracy to Ci na PW prześlę.[/QUOTE]
Dobre wiadomości, które mogłyby się przydać, dla psów w potrzebie, to na PW, a bezsensowne i agresywne ataki na kogoś, kto chciałby w jak najlepszy sposób pomóc bezdomnym psom, to publicznie i to nie tylko na wątkach psów z tego hoteliku. Bezsensowne, bo nic dobrego z nich nie wynika, a wręcz przeciwnie, wygania z wątku osoby, które mogłyby przynieść bezdomnym psom realną pomoc, a nie pyskówkę. A może o to właśnie i tylko o to chodzi ???
I tak wygląda tzw. troska o dobro psów w wykonaniu tych pań.



[quote name='Ada-jeje']i owszem w momencie jak pisalam te slowa nie wiedzialam jeszcze ze to nie jest wolna amerykanka ze są normy o ktorych wowczas nie wiedzialam...[/QUOTE]
Niesłychane !!!! Ta wszystko wiedząca, przemądrzała Ada-jeje czegoś nie wie i w dodatku sama się do tego przyznaje :crazyeye: Ale i tak nie przeszkadzało jej to atakować betkak już od co najmniej kilku miesięcy.


[quote name='Ada-jeje']...ale ze niektorzy z nas sa ciagle chlonne wiedzy dzis juz wiemy ze sa przepisy ktore reguluja dzialalnosc hotelikow...[/QUOTE]
I zamiast podrzucić wiadomość o tych przepisach (bo to dla dobra zwierząt, co rzekomo ma na uwadze), to woli kpić, obrażać wszystkich, którzy ośmielą się mieć inne zdanie niż ada-jejowe.



[quote name='Ada-jeje']...i znow Ci sie nie udalo, podobnie jak Ayame. Dreczy was ze my wiemy a wy nie mozecie znalezc prostej odpowiedzi choc juz kilka razy pisala epe i Malgoska.[/QUOTE]
Tere fere kuku, baba strzela z łuku :shake: tyle, że znowu niecelnie.
Moje działanie nie polega na udało się lub nie. Udawanie to nie moja specjalność.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnilas']Ayame dzięki za zdjęcia. czytam wątek i milo jak jest cos o psie
pozdrawiam. wysłałam mu grosik moze troszkę przytyje chłopak jeszcze![/QUOTE]

Dzięki, że tu jesteś z nami :)
Jak widzisz nie jest łatwo pomagać. Czasem mam wrażenie, że .... a zresztą nic nie napiszę...

Elisabeta, dla Ciebie również spokojnej i udanej niedzieli :) Dzięki :)

Edited by ania68
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']i owszem w momencie jak pisalam te slowa nie wiedzialam jeszcze ze to nie jest wolna amerykanka ze sa normy o ktorych wowczas nie wiedzialam, ale ze niektorzy z nas sa ciagle chlonne wiedzy dzis juz wiemy ze sa przepisy ktore reguluja dzialalnosc hotelikow. i znow Ci sie nie udalo, podobnie jak Ayame. Dreczy was ze my wiemy a wy nie mozecie znalezc prostej odpowiedzi choc juz kilka razy pisala epe i Malgoska.[/QUOTE]


Ada-jeje, nic nas ne dręczy. Twoje insynuacje i Twoje zachowania to Twoje i niczyje wiecej problemy.
Oskarżający musi umieć udowodnić zasadność swoich oskarżeń. Inaczej naraża się na śmieszność i nic pozatym.
W inteligentnej dyskusji jest miejsce na argumenty, a nie bezzasadne plucie jadem. Ocenę wartości Twojej retoryki pozostawiam czytającym wątek.

Link to comment
Share on other sites

Ja nadal nie doczekałam się przepisów nawet na pw, szkoda chetnie poszerzę swoją wiedzę.
Ale proszę to przepisy jakim podlegam ja i każdy posiadacz psa
[COLOR=#000000][FONT=Arial]Ustawa o ochronie zwierząt z 1997 wraz z uzupełnieniami.[/FONT][/COLOR][quote name='Ayame Nishijima']Ada-jeje, nic nas ne dręczy. Twoje insynuacje i Twoje zachowania to Twoje i niczyje wiecej problemy.
Oskarżający musi umieć udowodnić zasadność swoich oskarżeń. Inaczej naraża się na śmieszność i nic pozatym.
W inteligentnej dyskusji jest miejsce na argumenty, a nie bezzasadne plucie jadem. Ocenę wartości Twojej retoryki pozostawiam czytającym wątek.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Mówisz o sobie ? Bo wypisz, wymaluj - Ada-jeje.




[SIZE=3]Fundacja, jeśli nie z ludzkiej troski o dobrostan psów, na którą to troskę Ada-jeje ciągle się powołuje, to "z urzędu", bez obiecywania i nawet bez specjalnej prośby o pomoc[B] powinna pomagać zwierzętom i tym,[/B] [B]którym dobro zwierząt leży na sercu[/B], [B]bo to wynika ze statutu każdej fundacji pro-zwierzęcej.[/B] No chyba, że tej fundacji statut służy za przykrywkę do innej działalności. [/SIZE]
A tak na marginesie, to betkak nie pisze, że Ada-jeje obiecywała pomóc, tylko, że dziękuje jej za taką "pomoc". Trzeba umieć logicznie myśleć lub choćby czytać ze zrozumieniem, jeśli zarzuca się innym, że tego nie potrafią.





Dobre wiadomości, które mogłyby się przydać, dla psów w potrzebie, to na PW, a bezsensowne i agresywne ataki na kogoś, kto chciałby w jak najlepszy sposób pomóc bezdomnym psom, to publicznie i to nie tylko na wątkach psów z tego hoteliku. Bezsensowne, bo nic dobrego z nich nie wynika, a wręcz przeciwnie, wygania z wątku osoby, które mogłyby przynieść bezdomnym psom realną pomoc, a nie pyskówkę. A może o to właśnie i tylko o to chodzi ???
I tak wygląda tzw. troska o dobro psów w wykonaniu tych pań.




Niesłychane !!!! Ta wszystko wiedząca, przemądrzała Ada-jeje czegoś nie wie i w dodatku sama się do tego przyznaje :crazyeye: Ale i tak nie przeszkadzało jej to atakować betkak już od co najmniej kilku miesięcy.



I zamiast podrzucić wiadomość o tych przepisach (bo to dla dobra zwierząt, co rzekomo ma na uwadze), to woli kpić, obrażać wszystkich, którzy ośmielą się mieć inne zdanie niż ada-jejowe.




Tere fere kuku, baba strzela z łuku :shake: tyle, że znowu niecelnie.
Moje działanie nie polega na udało się lub nie. Udawanie to nie moja specjalność.[/QUOTE]
Nie widze siebie latajacej po watkach i chwaleniem sie czego to nie dokonalam, jak Ty chwaleniem sie najlepsza ksiegowa a teraz przy robieniu bilansu, wyszlo szydlo z worka, ze nawet nie potrafisz rozroznic wyciagu z konta od histori konta.
Nasza Fundacja pomaga tylko tam gdzie jest przestrzegany dobrostan zwierzat, u betkak tego nie ma, nawet nie zmierza do tego by poprawic ten dobrostan.
W przeciwienstwie do Ciebie potrafie sie przyznac do wlasnego bledu, nigdy swiadomie nie zwalam wlasnej pomylki na osoby drugie.
Dlatego ze dobro zwierzat lezy nam na sercu, wiec nie przylozymy palca do cierpienia zwierzat, pod przykrywka hotelowania ich na betonie w chlewie..
Statut Fundacji jest caly do przestrzegania a nie jego urywek wyciagniety z kontekstu, ktory pasuje elik.
Za jaka pomoc dziekuje mi betkak skoro niczego nie obiecywalam?
A tak na marginesie, pisalas tego posta przed pojsciem do kosciolka, czy jak juz wrocilas? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie widze siebie latajacej po watkach i chwaleniem sie czego to nie dokonalam, jak Ty chwaleniem sie najlepsza ksiegowa...[/QUOTE]
Nigdy nie chwaliłam się i nie będę, że jestem w czymś najlepsza (w przeciwieństwie do Ciebie), a zwłaszcza księgową, którą nigdy nie byłam. A chwalić się własnymi dokonaniami, nikt lepiej od Ciebie nie potrafi.

[quote name='Ada-jeje']...a teraz przy robieniu bilansu, wyszlo szydlo z worka, ze nawet nie potrafisz rozroznic wyciagu z konta od histori konta...[/QUOTE]
Czyste brednie i kalumnie. Dziwna sprawa, że przez cały rok wysyłałam do biura rachunkowego wyciągi z konta i nikt nie zakwestionował i nie protestował, że nie o wyciągi, a o historię konta chodzi. Wyciągi przysyła bank po zakończeniu m-ca, a historię konta można sobie w każdej chwili podglądnąć i wydrukować za dowolny okres. Nie wspominasz natomiast o ttym, że gdy podjęłam sie pracy w fundacji, to przyszło mi w udziale poprawienia raportów kasowych za okres półtorej roku z czego przez rok pisanych przez Ciebie. Oczywiście wszyscy byli winni pomyłek, tylko nie Ty, choć i w pisanych przez Ciebie były błędy tak merytoryczne, jak i rachunkowe.
Przez okres funkcjonowania w fundacji usłyszałam od Ciebie jakie to wszystkie moje poprzedniczki były okropne, dopuszczały się nawet i kradzieży pieniędzy fundacji. Teraz przyszła kolej na mnie ? Nie myśl, że będziesz bezkarna !
Poza tym, jak się to ma do troski o bezdomne zwierzaki ??? Pasuje, jak kwiatek do kożucha. Ale za to pasuje do Twojego wrednego charakterku.
Pomagać zwierzętom w dobrym tego słowa znaczeniu, można i nie umiejąc liczyć.

[quote name='Ada-jeje']...Nasza Fundacja pomaga tylko tam gdzie jest przestrzegany dobrostan zwierzat, u betkak tego nie ma, nawet nie zmierza do tego by poprawic ten dobrostan...[/QUOTE]
Tobie z pewnością brakuje jasności myślenia, albo raczej masz za cel świadome szkodzenie pod przykrywką troski o psy.
Betkak, jako jedyna usiłowała pomóc Benowi w konkretny sposób, sprowadzić behawiorystę. Niestety opiekunka psa zadecydowała o jego adoptowaniu w takim nieadopcyjnym stanie. Uratowała przed warunkami Olkusza i wywózka w niebyt już kilka psów, choć tak krótko funkcjonuje jako hotel. Czynnie uczestniczyła w szukaniu dla nich dobrych domów.
Już kilka razy prosiła o wskazanie przepisów, które mogłyby poprawić dobrostan znajdujących się u niej psów. A co w zamian dostaje - szyderstwa, kłamstwa, oczernianie.

[quote name='Ada-jeje']...W przeciwienstwie do Ciebie [B]potrafie sie przyznac do wlasnego bledu[/B], nigdy swiadomie nie zwalam wlasnej pomylki na osoby drugie...[/QUOTE]
Ha, ha, ha... Kabaret :roflt:
Przedstawiać siebie w jak najlepszym świetle bez względu na to, czy to prawda, czy nie, a swoje paskudztwa przypisywać innym to Twój sposób na niszczenie innych nie popierających Twojego sposobu myślenia. A może się uda, może inni uwierzą ?
Że nie tylko potrafię przyznać się do pomyłki, ale i tak postępuję, można zauważyć także i tu na dogo. Nie raz mówiłam, że nie myli się tylko ten, który nic nie robi.


[quote name='Ada-jeje']Dlatego ze dobro zwierzat lezy nam na sercu, wiec nie przylozymy palca do cierpienia zwierzat, pod przykrywka hotelowania ich na betonie w chlewie...[/QUOTE]
Przytoczę to, co napisałam kilka wersów wcześniej.
Tobie z pewnością brakuje jasności myślenia, albo raczej świadome... A co w zamian dostaje - szyderstwa, kłamstwa, oczernianie.


[quote name='Ada-jeje']...Statut Fundacji jest caly do przestrzegania a nie jego urywek wyciagniety z kontekstu, ktory pasuje elik...[/QUOTE]
Czyżby ??
Skopiowałam ze statutu Fundacji Pro Animals.... - [URL="http://www.proanimals.org/statut"]link do strony za statutem tej fundacji [/URL]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black]
Cele i zasady działania Fundacji[/COLOR][/B]
[/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER] [B][COLOR=black]§7[/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[COLOR=black]1. Fundacja realizuje swoje cele poprzez nieodpłatną działalność pożytku publicznego:[/COLOR]
[COLOR=black]a) Prowadzenia schronisk dla zwierząt domowych, sprawowania opieki nad zwierzętami, organizowanie adopcji zwierząt.
b) Opieki weterynaryjnej.
c) Prowadzenia zakładów opieki nad zwierzętami, przeciwdziałanie bezdomności zwierząt.
d) [/COLOR][COLOR=#0000cd] Organizowania akcji propagandowych i edukacyjnych, których celem jest niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym,[/COLOR][COLOR=black] .....
[/COLOR]
Czy to, co Ada-jeje uprawia na wątkach psów w hotelu betkak, można uznać za akcję edukacyjną ??? Ja nazwałabym to akcją odwetową, tylko za co i w imię czego ? Przecież wg twierdzenia Ada-jeje tam cierpią zwierzęta !!! Należy im pomóc !!!


[quote name='Ada-jeje']...Za jaka pomoc dziekuje mi betkak skoro niczego nie obiecywalam?...[/QUOTE]
Nie obiecywałaś, a powinnaś. Już wcześniej napisałam, ale jak widzę w zacietrzewieniu nie dotarło - będąc przedstawicielem organizacji pro-zwierzęcej, MASZ TAKI OBOWIĄZEK !
A betkak dziękuje Ci za taką pomoc, jaka uprawiasz, bo Twoim zdaniem to co robisz, robisz żeby psom u Niej było lepiej. Czytaj - dziękuję, nie nie potrzebuję. Ale to niuanse, które docierają do osób taktownych. Do Ciebie, jak widać, to nie dociera.


[quote name='Ada-jeje']...A tak na marginesie, pisalas tego posta przed pojsciem do kosciolka, czy jak juz wrocilas? :diabloti:[/QUOTE]
Ot i cała Ada-jeje. Zero konstruktywnej dyskusji, byle dowalić. Cały post pisany w tym celu.
Pewnie myślisz, że mi w jakis sposób dokuczyłaś, zdemaskowałaś. Ale ja się swojej wiary nie wstydzę,[SIZE=3] jestem dunma, że jestem katoliczką.[/SIZE] Moja wiara pozwala takim jak Ty wybaczać, ale nie zabrania występować w obronie prawdy, a wręcz to nakazuje.
Doceń to, że ja nie atakuję Ciebie (to jest forum pro-zwierzęce, a nie anty ludzkie), ja tylko ujawniam prawdę, gdy mnie oczerniasz.


[quote name='Elisabeta']...
Droga Ada-jeje, a co ma do tego "kościółek" (jak to ujęłaś), to ja już naprawdę nie rozumiem...:lol!:[/QUOTE]
Ani ja :shake:

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...