Jump to content
Dogomania

W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania


LALUNA

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Azawakh']Ale bokser z nieciętym uchem też wygląda znakomicie i niczego mu nie brak a wręcz przeciwnie jest słodki. To niecięte ucho dodaje jakby masy całej głowie i jakby... szlachetności i elegancji.[/quote]

post wczesniej pisales,ze to ucho ciete nadaje te cechy:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']slodki kojarzy mi sie z rozpieszczeniem,a to juz problem[/quote]

Hmmmm... Twoje skojarzenia są tylko Twoim prywatnym problemem;)

Pierwszy niekopiowany pies do którego dojrzałam i czekam na jego narodziny już pół roku, to użytek, z najlepszej znanej mi hodowli... będzie miała słodkie uszka, ogonek i drobną, niebudzącą respektu budowę:loveu:do tego driva i jak wzorzec przykazał będzie psem rodzinnym w szczególnym wymiarze:evil_lol: I mam nadzieję, ze będzie pierwszą dobermanką w Polsce, która coś osiągnie w sporcie...A jak mi w Polsce znajdziesz lepszego dobka, może być kopiowany całkiem, częściowo lub wcale;) to dam ogłoszenie w wybranych przez Ciebie gazetach, że się ciężko pomyliłam:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Dla mnie np. cały doberman wygląda jak jamnik na długich nogach i nie ma w sobie nic dumnego i eleganckiego gdy cienki ogonek obija mu się o grzbiet, a uszy fruwają jak latawce. Wygląda jak zwykły boorek - tak zdeformować jedną z [B]najpiękniejszych i najszlachetniejszych[/B] ras... Żal...[/quote]
[B][COLOR=green]Wrrrrrrrrrrr :mad:. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Co za bzdury!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Szlachetność zwierzaka uzyskiwana w wyniku operacji chirurgicznych, TO SIĘ NAZYWA OSZUSTWO :mad:!!!!!!!!!!!![/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Żal nic tu nie pomoże. Potrzebna jest empatia, wyobraźnia i WIEDZA :p.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Takich emocji szukaj.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Co potwierdzają w całej okazałości moje dwa niekopiowane boksery-oba Młodzieżowe i dorosłe Championy Polski :multi:
Dla mnie,z uszami i ogonem są one kwintesencją piękna i dynamiki boksera :loveu:[/quote]

Beaucerony z uszami też świetnie radzą sobie na ringach w Polsce i nie tylko w Polsce. Mówienie, ze brak kopiowania przeszkadza w wygrywaniu to tworzenie kolejnego mitu. Z resztą zgadzam się w 100% dodam, ze beaucerony z uchami równiez wyglądają pięknie i dynamicznie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']To w końcu jest słodki, czy szlachetny i elegancki? :lol: Co do twoich odczuć, to pragnę zaznaczyć, iż są to twoje prywatne opinie. Dla mnie np. cały doberman wygląda jak jamnik na długich nogach i nie ma w sobie nic dumnego i eleganckiego gdy cienki ogonek obija mu się o grzbiet, a uszy fruwają jak latawce. Wygląda jak zwykły boorek - tak zdeformować jedną z najpiękniejszych i najszlachetniejszych ras... Żal...[/quote]

Zdeformować???:crazyeye: Pozostawienie psa w stanie naturalnym, darowanie sobie ingerencji veta z narzędziami to pozbawienie psa piękna i szlachectwa :angryy:

Żal? Rzeczywiście żal ... to czytać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jeśli już o tym mowa, to co z psami obronnymi, jak stają się słodkie? Już nie wystarcza wtedy sam wygląd, aby czuć przed nim respekt - muszą ugryźć?

A jak ugryzą, to sami wiemy co dalej... zazwyczaj kończy sie to uśpieniem....
...takiego słodkiego pieska![/quote]

Tiiiiak.Pomyśleć do czego ludzim potrzebne są psy :cool3: A ja myślłam, ze chłopaki do tego celu używają samochodów :lol:
Taka gadka jest dobra dla ,,chłopca z osiedla", który kupuje sobie psa ,,agresywnej" rasy tylko po to, żeby zrobić wrażenie na otoczeniu. Gwiazko Ty też masz takie poglądy?
Powiedz, że nie!!! Napewno miałeś na myśli obronę sportową tylko i wyłącznie :razz:. Wtedy jednak wygląd nie ma nic do rzeczy. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Taka gadka jest dobra dla ,,chłopca z osiedla", który kupuje sobie psa ,,agresywnej" rasy tylko po to, żeby zrobić wrażenie na otoczeniu. Gwiazko Ty też masz takie poglądy?
Powiedz, że nie!!! Napewno miałeś na myśli obronę sportową tylko i wyłącznie :razz:. Wtedy jednak wygląd nie ma nic do rzeczy. :diabloti:[/QUOTE]
No faktycznie, jakos od tej strony nie brałam pod uwage :evil_lol:
No ale własciwie to i w uzytkowej, wyglad nie ma nic do rzeczy a jedynie umijetnosci. A to wymaga olbrzymiego czasu na wyszkolenie i to czy sie pies bedzie nadawac psychicznie i fizycznie ( pomijam te sprawy ze uzycie takiego psa jaki i przydatnosc w cywilnych mozliowsciach jest dyskusyjna). Obciecie mu ogona, czy uszy nie wpływa na mozliwosci użytkowe psa. Tylko jego predyspozyjce psychiczne i fizyczne a takze w dalszej fazie szkolenie w tym kierunku.
Natoamist zawsze moze sie zdazyc tak ze pies nie bedzie nadawac sie do obrony. I kopiowanie tego nie zmieni. Wiec pies kopiowany a nie nadajacy sie do obrony jest w tym samym punkcie. Zdany na łaske własciciela.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='LALUNA']
Natoamist zawsze moze sie zdazyc tak ze pies nie bedzie nadawac sie do obrony. I kopiowanie tego nie zmieni. Wiec pies kopiowany a nie nadajacy sie do obrony jest w tym samym punkcie. Zdany na łaske własciciela.
[/QUOTE]

..no,ale chociaz grozny wyglad zostanie:lol:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co jak ja się tak fest wkurzę to też groźne wyglądam a jakoś mi to nie pomaga jak mnie jakieś buraki zaczepiają na ulicy :eviltong: sorry ale tłumaczenie kopiowania tym że pies poobcinany groźnie wygląda jest co najmniej śmieszne :eviltong: jak się nie czujesz bezpiecznie na ulicy to załatw se ochronę albo kup sobie np. pistolet czy gaz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sara_rokitnica']wiesz co jak ja się tak fest wkurzę to też groźne wyglądam a jakoś mi to nie pomaga jak mnie jakieś buraki zaczepiają na ulicy :eviltong: sorry ale tłumaczenie kopiowania tym że pies poobcinany groźnie wygląda jest co najmniej śmieszne :eviltong: jak się nie czujesz bezpiecznie na ulicy to załatw se ochronę albo kup sobie np. pistolet czy gaz :eviltong:[/quote]

Dziewczyno zdystansuj sie,to byla zgrywa:lol:.Nie bardzo wiesz chyba o co chodzi:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A czy słodki piesek nie może być szlachetny i piękny a do tego o znakomitych cechach użytkowych? Jeden z najlepszych dobermanów w Europie Graf Hajo Ninjo v. Neerlandstatmm, będący w swoim czasie (jakieś 3 - 4 lata temu) najlepiej wyszkolonym dobermanem w Holandii ma niecięte uszy i co? Przeszkadza mu to w czymś? chyba raczej nie bo nie uszy decydują o tym jaki jest pies a jego charakter i wychowanie oraz szkolenie. Tak samo jest w beauceronach, zwycięzca rankingu Klubu Braiarda i beaucerona Viator Optima Fide też ma nie cięte uszy i jakoś jest zwycięzcą a do tego bardzo dobrze wyszkolonym i zwycięzcą wielu wystaw? Tym samym, niecięte uszy też mają swój urok i warto się do nich przyzwyczaić. A co do wyglądu dobermanów z nieciętym uchem to dla mnie hipokryzja, że niszczy się tą rasę bo w rękach prawdziwych miłośników tych psów ona nigdy nie wyginie. O zniszczeniu dobermanów mogą mówić tylko i wyłącznie dyletanci i laicy, dla których jest ważny tylko wygląd i nic poza tym. Ja osobiście wolę beaucerona czy dobermana z nieciętym uchem i ogonem ale świetnie wyszkolonego i twardego niż śicznotkę z pięknie kopiowanym ogonkiem i uszkami, która w razie zagrożenia życia zamiast bronić ucieknie gdzie pieprz rośnie. Poza tym, dzisiejsze cięcie uszu dobermanów "na doga niemieckiego" czyli ucho długie i wąskie, cięte na całej długości nie sprawia, że ten pies ładniej wygląda ale wręcz przeciwnie - szpeci go niestety... Tym samym pozostanę przy uszkach oklapniętych ale dobrze wyszkolonym beauceronie czy dobermanie niż ślicznej laleczce ale bezużytecznej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Tym samym pozostanę przy uszkach oklapniętych ale dobrze wyszkolonym beauceronie czy dobermanie niż ślicznej laleczce ale bezużytecznej.
[/QUOTE]

No wiesz nie kazdy musi skakac z psem,wystarczy jak go poprawnie wychowa.

[QUOTE]Poza tym, psy z nieciętym uchem wyglądają słodko i zdecydowanie sympatyczniej co mogłoby się przyczynić do zmiany niezbyt chlubnego zdania o co poniektórych rasach. Poza tym, kłapouchy ze względu na swój sympatyczniejszy wygląd lepiej mogłyby się nadawać do roli dogoterapeutów gdzie wymagana jest sympatia bijąca niejako z uroku pyska psiska. Do tego dochodzi jeszcze czynnik finansowy, za kwotę zabiegu cięcia uszu można kupić swojemu czworonogowi worek dobrej karmy albo jakieś akcesoria czy zabawki. [/QUOTE]

Tzn,ze np potencjalnym amatorom dobermana,olbrzyma,bulli etc..bedzie sie wmawiac ich dobrotliwy charakter bo na takie wygladaja.Chodzi o swiadomosc,ze ten slodki piechu maze sprawic nam sporo klopotu przy nieodpowiednim do niego podejsciu.Jeszcze ta dogoterapia:crazyeye:
Jezeli chodzi o finanse to z takim podejsciem chyba niema co startowac do kupna psa;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'], niecięte uszy też mają swój urok i warto się do nich przyzwyczaić. A co do wyglądu dobermanów z nieciętym uchem to dla mnie hipokryzja, że niszczy się tą rasę bo w rękach prawdziwych miłośników tych psów ona nigdy nie wyginie. O zniszczeniu dobermanów mogą mówić tylko i wyłącznie dyletanci i laicy, dla których jest ważny tylko wygląd i nic poza tym. [/quote]

Bravo ! Nic dodac nic ujac :thumbs:


:tree1:[IMG]http://www.flw.com/christmas/banners/2.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Znaczy, że pracowac psy już też nie mogą? Tylko sport?[/quote]
W poprzednim poście pisałeś o wpływie uciachanego ucha na wygląd, który Twoim zdaniem musi budzić respekt. Potem wzdychasz, ze jak nie respekt to pogryzienie a co za tym idzie uśpienie. Co z tych rzeczy dla Ciebie jest pracą psa? Budzenie respektu? Gryzienie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']No wiesz nie kazdy musi skakac z psem,wystarczy jak go poprawnie wychowa.

Tzn,ze np potencjalnym amatorom dobermana,olbrzyma,bulli etc..bedzie sie wmawiac ich dobrotliwy charakter bo na takie wygladaja.Chodzi o swiadomosc,ze ten slodki piechu maze sprawic nam sporo klopotu przy nieodpowiednim do niego podejsciu.Jeszcze ta dogoterapia:crazyeye:
Jezeli chodzi o finanse to z takim podejsciem chyba niema co startowac do kupna psa;)[/quote]
A gdzie Azawakh napisał, ze będzie się wmawiało, ze dobek czy bulek itp to miodzio. Mówił o odbiorze ras, które dziś cieszą sie złą sławą. Zmiana wizerunku z ,,psa mordercy" na ... psa to chyba coś pozytywnego. No może z wyjątkiem roczarowania osób, które rzeczywiście takiego psa chcąc mieć :cool3:
Daj spokój cudzym finansom. Azawakh powiniem nie mieć psa bo nie chce wydawać kasy na kopiowanie? Bo woli za te pieniądze coś swojemu psiukowi kupić? :shake: Słów brakuje....
,,Jeszcze ta dogoterapia" Co wiesz o dogoterapi? Zamiast się dziwić przyjmij do wiadomości, że od Azawakh mógłbyś się w tym temacie sporo nauczyć. ;) Nie wiesz to nie krytykuj :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Poza tym, dzisiejsze cięcie uszu dobermanów "na doga niemieckiego" czyli ucho długie i wąskie, cięte na całej długości nie sprawia, że ten pies ładniej wygląda ale wręcz przeciwnie - szpeci go niestety...[/QUOTE]

Twoim zdaniem, dodaj. Niektórzy lubią różowe, farbowane pudle i co? To ich gust i ich sprawa.

[QUOTE]Tym samym pozostanę przy uszkach oklapniętych ale dobrze wyszkolonym beauceronie czy dobermanie niż ślicznej laleczce ale bezużytecznej.[/QUOTE]

A to kopiowany doberman nie może być dobrze wyszkolony? Zawsze można mieć wszystko, piękny wygląd, super charakter i wyszkolenie. Nie trzeba z niczego rezygnować.

[QUOTE]Mówił o odbiorze ras, które dziś cieszą sie złą sławą. Zmiana wizerunku z ,,psa mordercy" na ...[/QUOTE]

Ludzie widząc amstaffa z uszami czy bez i tak uciekają na drzewo - ta rasa jest tak charakterystyczna, że drobna kosmetyka nic tu nie daje. A może zacznijmy łamać uszy bullterrierom, żeby bardziej słodko wyglądały, bo to przecież tez psy mordercy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...