Jump to content
Dogomania

W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania


LALUNA

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='ara']No wiesz... Mod też człowiek i uczy się przez całe życie:eviltong:a akurat "Kopiowanie" to dział Laluny:eviltong:a Ty nie cfaniakuj;) [I]i[/I] [I]pokaż [/I]mi, proszę, ten zakaz:eviltong:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Widzisz ara, oni w tej wawie chyba nie wszystko ci mówią, może też nie lubią każdego detalu pokazywać palcem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale ja nie będę taka, w końcu kumpela jesteś, prawda? I Mod. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dlatego przekażę ci taką wiadomość: 20.10.11.15.hnWCm.94.98.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Wszystko już wiesz?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Proste, prawda?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Buziaczki i miłego dzionka :lol: [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[B]Europejska konwencja ochrony zwierząt towarzyszących[/B]

14.08.2007

Strasbourg, 13 listopada 1987 r.
Preambuła:

Niżej podpisane państwa członkowskie Rady Europy;

Zdając sobie sprawę, że celem Rady Europy jest osiągniecie większej jedności wśród państw członkowskich;

Rozpoznając moralny obowiązek człowieka do respektowania wszystkich żywych stworzeń i pamiętając, że zwierzęta towarzyszące pozostają w szczególnej więzi z człowiekiem;

Biorąc pod uwagę znaczenia zwierząt towarzyszących i ich wpływ na wartość ludzkiej egzystencji oraz ich istotną rolę w społeczeństwie;

Biorąc pod uwagę problemy wynikające z ogromnej różnorodności zwierząt, które są hodowane przez człowieka;
Biorąc pod uwagę ryzyko dla higieny, zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz innych zwierząt, które są immanentnie związane z nadpopulacją zwierząt towarzyszących;

Zdając sobie sprawę, iż hodowla dzikich gatunków zwierząt jako zwierząt towarzyszących nie powinna mieć miejsca;

Świadomi, iż istnieją różne warunki mające wpływ na nabywanie, utrzymywanie, komercyjną lub niekomercyjną hodowlę, pozbywanie się i handel zwierzętami towarzyszącymi; Świadomi, iż zwierzęta towarzyszące nie zawsze są trzymane w warunkach umożliwiających im utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia;

Zaznaczając, że stosunek wobec zwierząt towarzyszących może ulegać znaczącej zmianie w zależności od posiadanej wiedzy;

Biorąc pod uwagę, iż podstawowy przeciętny stosunek do zwierzęcia i praktyka dnia codziennego, której rezultatem jest odpowiedzialne posiadanie zwierzęcia towarzyszącego, jest nie tylko pożądanym, ale i realistycznym celem;

Postanowiliśmy jak następuje;
...........

Artykuł 10 - Operacje chirurgiczne

Operacje chirurgiczna mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia w celu innym niż lecznicze powinno być zabronione, a zwłaszcza:

a. przycinanie ogonów,

b. przycinanie uszu,

c. usuwanie pazurów

d. usuwanie kłów

Wyjątki od tych zakazów dopuszczalne są jedynie wtedy, jeśli:

a. weterynarz uważa procedury nie mające na celu leczenia za niezbędne z weterynaryjnego medycznego punktu widzenia lub mające na celu dobro zwierzęcia;

b. zapobiegają reprodukcji.

1. Operacje, podczas których zwierzę może odczuwać poważny ból powinny być wykonywane pod znieczuleniem aplikowanym tylko przez weterynarza lub pod jego kontrolą.

2. Operacje, podczas których znieczulenie nie jest konieczne mogą być przeprowadzane przez osoby uprawnione do tego w świetle państwowej legislacji.

[/QUOTE]
Całość do przeczytania
[URL]http://pies.onet.pl/1452,19,23,europejska_konwencja_ochrony_zwierzat_towarzyszacych,2,artykul.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][SIZE=2][COLOR=#0000ff][COLOR=black]Coś istotnego co wydarzyło się ostanio w sprawie wystawiania okaleczych psów.W dniu 6.09.2007r. na 47 posiedzeniu Sejmu została ogłoszona interpelacja posła M. Aszkiełowicza nr 9362 , której adresatem jest minister rolnictwa i rozwoju wsi :[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/LEFT]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff][B][SIZE=3][COLOR=red]Interpelacja w sprawie nieprzestrzegania ustawy o ochronie zwierząt, a w szczególności art. 27, przez Związek Kynologiczny oraz lekarzy weterynarii biorących udział w pokazie psów rasowych[/COLOR][/SIZE] [/B][/COLOR][/SIZE]


Oto link: [URL="http://ks.sejm.gov.pl:8009/search97cgi/vtopic?QueryZip=ID+%3Ccontains%3E+007&ResultTemplate=intrslt%2Ehts&QueryText=ID+%3Ccontains%3E+007&action=Search&Collection=iz5i%2Dop&SortSpec=NUMER+Asc&ResultStart=51&ResultCount=25&ServerKey=Sejm&Nazwa=Mieczys%B3aw+Aszkie%B3owicz&Plec=M&K"]http://ks.sejm.gov.pl:8009/search97cgi/vtopic?QueryZip=ID+%3Ccontains%3E+007&ResultTemplate=intrslt%2Ehts&QueryText=ID+%3Ccontains%3E+007&action=Search&Collection=iz5i%2Dop&SortSpec=NUMER+Asc&ResultStart=51&ResultCount=25&ServerKey=Sejm&Nazwa=Mieczys%B3aw+Aszkie%B3owicz&Plec=M&K[/URL]=

Teraz czekamy na odpowiedź, która powinna nadejśc w terminie 21 dni.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam z Kancelarii Sejmu treść interpelacji posła Aszkiełowicza.

[FONT=Arial][COLOR=blue]Warszawa, 11 września 2007 r.[/COLOR][/FONT]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=Arial][B]Kancelaria Sejmu[/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]Biuro Korespondencji i Informacji[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]ul. Wiejska 4/6/8[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]00-902 Warszawa[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

[SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]BKI-151-18156/07[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]Szanowna Pani,[/FONT] [/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]w odpowiedzi na pismo z dnia 9 września 2007 r., wysłane z formularza wniosku o udostępnienie informacji publicznej, umieszczonego na stronie [URL="http://www.sejm.gov.pl"]www.sejm.gov.pl[/URL], przesyłam w załączeniu skan interpelacji nr 9362.[/FONT] [/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]Z poważaniem[/FONT] [/COLOR][/SIZE]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images24.fotosik.pl/79/22b1de28f589e74b.gif[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images29.fotosik.pl/79/3da61a7ee92596ef.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Dodam dwie pozycje literaturowe:[/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana]1. [B]Kidyba Andrzej, [I]Komentarz do ustaw o fundacjach i o stowarzyszeniach[/I][/B], Warszawa 1997 [/FONT]
[FONT=Verdana]Wydawnictwa Prawnicze PWN,[/FONT]
[FONT=Verdana]2. [B]Suski Paweł, [I]Stowarzyszenia i fundacje[/I][/B], Warszawa 2005[/FONT]
[FONT=Verdana]Wydawnictwo Prawnicze LexisNexi[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote]
KASZUBSKO-POMORSKA
IZBA LEKARSKO-WETERYNARYJNA
80-125 GDAŃSK ul. Kartuska 249 tel. (0-58 305-21-70 fax (0-58 302-00-01


L.dz. 181/02/07 Gdańsk, dnia 27.06.2007 r.



Stanowisko
Rady Okręgowej Kaszubsko- Pomorskiej
Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku



Na posiedzeniu dnia 25.06.2007 r. Rada Okręgowa Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku przyjęła stanowisko dotyczące przestrzegania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 maja 2003 r. (Dz. Ustaw 106 z dnia 18.06.2003 r. z późniejszymi zmianami). W związku z licznymi faktami stwierdzonych przypadków kopiowania uszu i skracania ogonów u psów młodszychg niż 10 letnie tj. wykonanych po wejściu cytowanej ustawy w życie, zwracamy uwagę iż w oparciu o artykuł 34 a. pkt.1 i 2 Inspekcja Weterynaryjna w osobach jej pracowników oraz osób wyznaczonych przez organy tej Inspekcji sprawują bezpośredni nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.
Ustawa ta w art.27 pkt 1 mówi, że zabiegi lekarsko- weterynaryjne na zwierzętach dopuszczalne są jedynie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.
W związku z powyższym Rada Okręgowa w swoim stanowisku przypomina Powiatowym Lekarzom Weterynarii na terenie których odbywają się wystawy psów rasowych o konieczności przestrzegania przepisów cytowanej Ustawy podczas tego rodzaju imprez.
Rada Okręgowa sugeruje:
1) Niedopuszczenie do wystawiania psów poddanych zabiegowi kopiowania uszu i skracania ogonów po wejściu w życie przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt.
2) Zgłaszanie do organów Prokuratury każdego przypadku naruszenia przepisów wymienionej Ustawy.
3) Zamieszczenie na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej podjętego stanowiska Rady Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej.

Do wiadomości:
1) Powiatowi Lekarze Weterynarii woj. pomorskiego – wszyscy
2) Związek Kynologiczny w Polsce- oddział Gdańsk
3) Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce – Warszawa
4) Krajowa Izba Lekarsko- Weterynaryjna w Warszawie

Prezes
lek wet. Andrzej Juchniewicz


[/quote]


[URL]http://www.izba.pomorskie.pl/?strona=pokaz_artykul&id=126[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że w końcu coś się ruszyło w kwestii kopiowania psom ogonów i uszu. :p
Mam sunię spanielkę z kopiowanym ogonkiem i jak obejrzałam ten filmik z pierwszej strony, to się po prostu popłakałam. :placz: :placz: :placz:
Nie wiedziałam, że to się tak odbywa. :shake:
To bezsens żeby psy (szczeniaczki) tak cierpiały przez czyjeś widzimisię.
Wiem, że przynajmniej w jednej hodowli cockerów niestety nadal tnie się psiakom ogony. :shake: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Maxxel napisał:
[QUOTE]Wiec moze skupmy sie na wilku calkowicie,jako protoplascie.Ten jak wiadomo mial uszy sterczace ,moze to jest odpowiedz dlaczego kopiowano uszy wszelkim jego potomkom.[/QUOTE]

[COLOR=black]Wszelkim potomkom nie obcinano, raczej niektórym z nich.[/COLOR]
[COLOR=black]Ale najpierw może cofnijmy się do tego dlaczego niektórym oklapły uszy.[/COLOR]
[COLOR=black]I tutaj mogą posłużyć badania Beleaeva nad zmianami w zachowaniu i wyglądzie lisów selekcji na cechy zachowania pożądane podczas udomowiania zwierząt. Czyli dobierano zwierzęta które były bardzo łagodne i nie wykazywały lękliwość do człowieka. Po 20 latach doczekano się grupy psów podobnych wyglądem do border collie. Biało czarne futro, mogły się rozmnażać przez caly rok, zmiana w pozycji ogona i kształtu uszu. Te najbardziej przypominające psy miały zakręcone ogony i zwisające uszy.[/COLOR]
[COLOR=black]Jak widać człowiek nie potrzebuje cech wilczych u psa który ma być u jego boku. Wiec jeżeli juz mamy nawiązywac do naturalnych cech wilka, to musielibysmy zawalczyć tez o inne cechy wilka. A tego jakoś nie chcemy.[/COLOR]
[COLOR=black]Cos za coś. Albo mamy dzikie zwierzę albo udomowione. I kopiujac uszy nie wracamy do natury.[/COLOR]
[COLOR=black]Teraz co do powodów kopiowania uszu. Otóż ptarzac na naturę widzimy jak uszy pomagają zwierzetom w przystosowaniu się nie tylko do warunków klimatycznych, środowiskowych ale i do polowania jak i do tego aby ustrzec się drapieżnika. I tak zwierzeta drapieżne koty, maja małe zaokrąglone uszy, zwierzeta roslinozerne dość duże tak aby mogły łapać najlżejsze dzwieki zblizającego się drapieznika. Ludzie obserwując te zależność zaczeli kopiowac na zasadzie podobieństwa do drapieżników dzikich kotów. To jedna z prawdopodobnych hipotez.[/COLOR]
[COLOR=black]Jednak było to bardziej na zasadzie wierzeń i dotyczyło to pewnych rejonów sąsiadujących ze sobą. [/COLOR]
[COLOR=black]Wcześniej pytałeś jakie rasy zaliczamy do pasterskich czyli wywodzących się od od Doga tybetańskiego to: owczarki podhalańskie, czuwacz, Czeski górski, kuvasz, sarplaniec, sar tip, szwajcarskie, włoskie marammano, abruzesse, pasterski z Kampani, pirenejski, ze trzy portugalskie, dwa niemieckie, kakuaski, środkowowazjatycki, anatolijski i azjatycki dog tybetański.[/COLOR]
[COLOR=black]To tak w skrócie. Wszystkie te psy maja zwisające uszy, włos o róznej długosci, jednak sierść na głowie i dolnej partii kończyn zawsze krótka.[/COLOR]
[COLOR=black]Teraz możesz sprawdzić które z tych psów miały skracane uszy.[/COLOR]
[COLOR=black]Grupa II psy owczarskie wywodzące od teriera tybetańskiego były psami mniejszymi o wiszących uszach, które mogą być postawione przez kopiowanie) charakteryzowały się długa szata o obficie owłosionej głowie i kończynach.[/COLOR]
[COLOR=black]III grupa od staroniemieckiego uszy stojące, lub przygiete jak u collie, sheltie. Siersć rózna krótka, długa szorstka, głowa i kończyny zawsze krótki włos.[/COLOR]

[COLOR=black]Wymienić ich nie bede bo jest ich dosć sporo. Sa jeszcze rasy nie kwalifikujace sie do tych grup, efekt krzyzowania pinczerów z owczarkami poch. europejskiego i pasterskiego [/COLOR]

[COLOR=black]No i różnica miedzy psami owczarskimi a pasterskimi.[/COLOR]
[COLOR=black]Pasterskie do pilnowania stad przed drapieznikami, złodziejami i pędzenia stad zwierzat ( bydła, owiec) na targowisko do rzeźni[/COLOR]
[COLOR=black]Owczarskie - pomocnicy owczarzy, pilnowały pół przed świniami, czy owcami, przeganiały stada z miejsca do miejsca, stróżami obejscia, pilnowały stada indyków, kur wiec i musiały ochraniac przed lisami, wilkami, kunami, ptactwem drapieznym szczególnie te wieksze rasy.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jakos koniec listopada i nic sie ie zmienilo w regulaminie wystaw ani przy odbiorze miotu nikt nie pyta czy ogon naturalny czy ciety. I tez przy pkazji mam pytanie- moje dwie suki rodza mi duzo szczeniakow z naturalnie krotkim ogonem. Teraz mam suczke malutka ( 5 miesiecy) z naturalnie krotkim ogonkiem. Jako dowod ze jest naturalny- nie ciety sa zdjecia nowonarodzonych szczeniakow na mojej stronie. Ale jak bedzie zaraz wystawiania z cietymi to co ja mam zrobic? Zamknac hodowle bo mam suczke z naturalnie krotkim ogonkiem? Warto sie tu zastanowic jak to rozwiazac. Tych ras ktore maja geny krotkoogoniastosci nie jest za wiele. Jak mamy dokumentowac ze szczeniak na naturalnie krotki ogonek? To mozna wymacac wiec moze sedzia bedzie mial obowiazek macania ogonka? Macie jakies pomysly? Dodam ze do Finlandii kupiony byl jeden z moich szczeniakow i jako wazna ceche przy wyborze tego wlasnie pieska z miotu zainteresowana nim osoba wlasnie wskazywala na naturalnie krotki ogonek u szczeniaczka.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Macie jakies pomysly?[/QUOTE]
Owszem, sama piszesz ze tych ras jest naprawde malo. Wystarczy że w ciagu tygodnia po urodzeniu ktos z sekcji odwiedzi hodowce i sprawdzi ile psów jest z długim ogonkiem, a ile ze szczatkowym. Kiedy będzie odbierac miot nie wyda metryk, jezeli ilosć ogonów szczatkowym raptownie się powiekszy. W metryce powinen być tez zapis jaki ma ogon a potem uwzglednione w rodowodzie. Ten zapis i tak powinien być już uwzględniony w rodowodzie ze względu na mozliowsci hodowlane w doborze rodziców

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']jakos koniec listopada i [B]nic sie nie zmienilo[/B] w regulaminie wystaw ani przy odbiorze miotu nikt nie pyta czy ogon naturalny czy ciety. u szczeniaczka.[/quote]
[B][COLOR=green]Liczyłaś, że "SAMO SIĘ" zmieni? [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Robić coś trzeba :mad:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Każdy.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Nie tylko raz na pół roku[/COLOR][/B] :crazyeye:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']I tez przy pkazji mam pytanie- moje dwie suki rodza mi duzo szczeniakow z naturalnie krotkim ogonem. Teraz mam suczke malutka ( 5 miesiecy) z naturalnie krotkim ogonkiem. Jako dowod ze jest naturalny- nie ciety sa zdjecia nowonarodzonych szczeniakow na mojej stronie. Ale jak bedzie zaraz wystawiania z cietymi to co ja mam zrobic? Zamknac hodowle bo mam suczke z naturalnie krotkim ogonkiem? Warto sie tu zastanowic jak to rozwiazac. Tych ras ktore maja geny krotkoogoniastosci nie jest za wiele. Jak mamy dokumentowac ze szczeniak na naturalnie krotki ogonek? To mozna wymacac wiec moze sedzia bedzie mial obowiazek macania ogonka? Macie jakies pomysly? Dodam ze do Finlandii kupiony byl jeden z moich szczeniakow i jako wazna ceche przy wyborze tego wlasnie pieska z miotu zainteresowana nim osoba wlasnie wskazywala na naturalnie krotki ogonek u szczeniaczka.[/quote]
Ja myślę miła [B]ma[/B], że nie powinnaś rozmnażać swoich suk, bo rodzą się po nich szczenięta z [B]nienaturalnie[/B] krótkim (jak tu dowiedziono) ogonem. Bo w czymże gorszym jest ingerencja chirurgiczna od selekcji genetycznej faworyzującej psie mutanty? A jeśli Ty nie przestaniesz, to my się postaramy, żeby zakazano tego odgórnie. Podobnie jak hodowli ras wielkogłowych itd. Jesteśmy na "dobrej" drodze. Przecież w końcu tu nie chodzi tylko o kopiowanie ogonów, nie?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jesteśmy na "dobrej" drodze. Przecież w końcu tu nie chodzi tylko o kopiowanie ogonów, nie?[/QUOTE]
Chodzi przede wszystkim o nie okaleczanie zwierzat przez człowieka.
A przy okazji w naturze tez są krótkie ogonki wiec krótkie naturalne nie oznacza złe.
I zaznaczenie w rodowodzie w tych rasach powinno byc standardem, aby hodowcy mogli prowadzić przemyslana selekcję.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie.Jak sie ma teoria niektorych tu piszacych formuowiczów do problemu komunikacji psów z przedstawicielami tego samego gatunku przy szczątkowym ogonie a ogonie kopiowanym.Czy jest jakaś róznica machania kikutem powiedzmy naturalnym a ogonem kopiowanym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Chodzi przede wszystkim o nie okaleczanie zwierzat przez człowieka.
A przy okazji w naturze tez są krótkie ogonki wiec krótkie naturalne nie oznacza złe.
I zaznaczenie w rodowodzie w tych rasach powinno byc standardem, aby hodowcy mogli prowadzić przemyslana selekcję.[/quote]


...,ale czy taki krotki naturalny ogonek pozwoli psu na prawidlawe "porozumiewanie"sie?Niektorzy przeciwnicy kopiowania przedstawiaja teorie,ze krotki ogon ogranicza psi kontakt,zaburza rownowage etc..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Jesteśmy na "dobrej" drodze. Przecież w końcu tu nie chodzi tylko o kopiowanie ogonów, nie?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Oczywiście, jest kilka spraw, a mianowicie:[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]1. przestrzeganie prawa, [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]2. nieposługiwanie się wbrew elementarnym zasadom logiki, zmanipulowanym kwitem ministerialnego urzędnika na wylocie, jako jedynym argumentem.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]:lol:[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Ja myślę miła [B]ma[/B], że nie powinnaś rozmnażać swoich suk, bo rodzą się po nich szczenięta z [B]nienaturalnie[/B] krótkim (jak tu dowiedziono) ogonem. Bo w czymże gorszym jest ingerencja chirurgiczna od selekcji genetycznej faworyzującej psie mutanty? A jeśli Ty nie przestaniesz, to my się postaramy, żeby zakazano tego odgórnie. Podobnie jak hodowli ras wielkogłowych itd. Jesteśmy na "dobrej" drodze. Przecież w końcu tu nie chodzi tylko o kopiowanie ogonów, nie?[/QUOTE]

Powaznie pomysle w takim razie nad eutanazja moich wynaturzonych suk.

I chyba definitywnie pozegnam ten temat bo mam dos zlosliwosci i wrednosci na codzin i nie musze ich miec w soim kompie takze.
Bawcie sie dobrze w tej dzungli. ( chociaz chyba obrazam dzungle teraz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']Powaznie pomysle w takim razie nad eutanazja moich wynaturzonych suk.

I chyba definitywnie porzegnam ten temat bo mam dos zlosliwosci i wrednosci na codzin i nie musze ich miec w soim kompie takze.
Bawcie sie dobrze w tej dzungli. ( chociaz chyba obrazam dzungle teraz)[/quote]
Nie przesadzaj. Jesteś Autorką i Założycielką ważnego wątku :loveu:.
TuathaDea to wielki uczony, ale czasem żartuje.
Weź np. to: MARS zaczął leczyć lisy. Lisy podleczone, zaczęły się rozmnażać ponad wszelką miarę. No to teraz MARS musi hodować diabelnie cięte norowce, bo dbając o ekosystem, musi te lisy sprowadzić do poprzedniego wymiaru. I tak w koło.
To sie nazywa, kompensacyjne sprzężenie zwrotne. Lisy też mu podlegają, chociaż nie sądzę, aby miały blade pojęcie o teorii regulacji czegokolwiek :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Dopuszczajac do kopiowania nie mamy wglądu po jakie metody beda siegac hodowcy.
Oto kilka dośc hmm wyrafinowanych metod stawiania uszu
link jak sie stawia ucho dobkowi
[URL]http://spear-barkennels.com/Ear_Cropping.php[/URL]

inna technika, jaki szczesliwy pies
[URL="http://www.altobellodobermann.com/ears/Fw_%20eartreatment.htm"]http://www.altobellodobermann.com/ea...rtreatment.htm[/URL]

Bokser
[URL]http://www.petplace.com/articles/images/225506569.jpg[/URL]
[URL]http://www.petplace.com/dogs/ear-cropping/page1.aspx[/URL]

Obcina sie miedzy 8 a 12 tygodniem, ale wielu weterynarzy na zachodzie uwaza ze lepiej około 5- 7 tygodnia bo wtedy jest najwieszka szansa na najlepsze efekty tylko wtedy szczenie jest osłabione bo na ten czas przypadaja szczepienia

i na koniec polecam to

[URL]http://www.keymasterdanes.com/crop.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...