Jump to content
Dogomania

W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania


LALUNA

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']Nie muszą tego robić. Wystarczy ze nałoża na Organizatora Imprezy karę finansowa za przyjęcie takiego psa. I sam Organizator bedzie pilnowął i wypraszał z ringu o ile kto zgłosi kopiowanego mimo iz było info ze nie przyjmuja. I reczę Ci ze w przypadku kiedy beda ustalone kary Organizatora, on sam bedzie pilnował i to skutecznie bo na kazdym ringu, bedzie powiadomiony sedzia i asystent.[/quote]
Może tak, a może nie. Jeśli tak miałoby być, to w zgłoszeniu na wystawę powinna być rubryka - ogon cięty/nie cięty; uszy cięte/nie cięte, a najlepiej jeszcze dołączyć zdjęcie odpowiedniej części ciała psa. Inaczej nie będzie możliwości wyeliminowania psów kopiowanych. To Związek musiałby zmienić własne przepisy, dostosowując je do wymogów ustawy. Jeśli pies został zgłoszony, przyjęty, opłacony, to przy obecnym stanowisku Związku, nie ma chyba powodu, by go do oceny w ringu nie dopuścić . Inna sprawa jaką powinien otrzymać ocenę. I jeszcze jedna sprawa: czy Pow.Lek.Wet. ma prawo nakładać na organizatora wystawy karę pieniężną? Przypominam, że karalne jest obcinanie a nie posiadanie/wystawianie psa ciętego. Przynajmniej na razie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zarazah']... A co z wysterylizowanymi sukami? Też nie będą wpuszczane? Bo kto wie, czy suka była sterylizowana w celach zdrowotnych, czy też w celach "estetycznych". Poza tym, kto będzie ze sobą nosił sprzęt do USG, by namierzać sterylizowane suki?...
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To o czym tu piszesz może przypominać kiepski eksperyment logiczny, coś w takim stylu gdzie eksperymentator zakłada łyżwy, maskę i fajkę do nurkowania, wsiada na deskorolkę i udaje się na pustynie puszczać latawce :lol: [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Może tak, a może nie. Jeśli tak miałoby być, to w zgłoszeniu na wystawę powinna być rubryka - ogon cięty/nie cięty; uszy cięte/nie cięte, a najlepiej jeszcze dołączyć zdjęcie odpowiedniej części ciała psa.[/QUOTE]
Jeżdze dosc czesto na zawody do Czech. Tam w info na zawody jest uwaga ze nie przyjmuja psów z kopiownaymi uszami. I wierz mi, Klub który te zawody robił, bardzo przestrzegał poniewaz weterynarz robił im naloty i sprawdzał czy nie przyjeli psa kopiowanego. Bo zabraniała im tego Ustawa. CZy wterynarz im wystawiał mandat. Nie sądze. Pewnie sporządzał notatke, przesyłał dalej a uprawnione do tego Organa wyznaczone przez Państwo wysyłały wezwanie do zapłaty kary.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]To o czym tu piszesz może przypominać kiepski eksperyment logiczny, coś w takim stylu gdzie eksperymentator zakłada łyżwy, maskę i fajkę do nurkowania, wsiada na deskorolkę i udaje się na pustynie puszczać latawce :lol: [/FONT][/COLOR][/quote]
Jeśli ma takie hobby, to czemu nie...? Pod warunkiem, że nie zapomni zabrać latawca.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jeżdze dosc czesto na zawody do Czech. Tam w info na zawody jest uwaga ze nie przyjmuja psów z kopiownaymi uszami. I wierz mi, Klub który te zawody robił, bardzo przestrzegał poniewaz weterynarz robił im naloty i sprawdzał czy nie przyjeli psa kopiowanego. Bo zabraniała im tego Ustawa. CZy wterynarz im wystawiał mandat. Nie sądze. Pewnie sporządzał notatke, przesyłał dalej a uprawnione do tego Organa wyznaczone przez Państwo wysyłały wezwanie do zapłaty kary.[/quote]No i takie rozwiązanie to ja rozumiem, kiedy wszyscy są zgodni (ustawa, wet, organizator), wszyscy kierują się tym samym przepisem, a kto nie chce się nim kierować ma jasno określone konsekwencje (np. nie przyjęcie na zawody, kara pieniężna etc)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No i takie rozwiązanie to ja rozumiem, kiedy wszyscy są zgodni (ustawa, wet, organizator), wszyscy kierują się tym samym przepisem, a kto nie chce się nim kierować ma jasno określone konsekwencje (np. nie przyjęcie na zawody, kara pieniężna etc)[/QUOTE]
To teraz ja nie rozumiem. Mamy Ustawe, mamy opnię Insperktoartu Weterynatyjnego. Czy w tej ciągłosci, brakuje Ci okreslonej kary pienieżnej na Organizatora?
Moze i do tego dojdzie, tylko trzeba podpowiedziec własciwym Organom, jak to rozwiązali w innych krajach;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']bylas kiedykolwiek na jakiejs wystawie na ktorej wymagali zaswiadczenie od weta ? bo ja 10 lat juz psy wystawiam i jeszcze na taka wystawe nie trafilam[/quote]

[CENTER]Brawo Elitesse. Ale czego to dowodzi? Tego o czym piszemy od dawna![/CENTER]

[CENTER][B][I][COLOR=#ff0000]INSPEKCJA WETERYNARYJNA[/COLOR][/I][/B]
[COLOR=red][FONT=Verdana][B][I]PODLEGŁA MINISTERSTWU ROLNICTWA I ROZWOJU WSI,[/I][/B][/FONT][/COLOR]
[B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]NIE WYKONUJE SWOICH USTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW.[/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana]Na podstawie art. 34 a. pkt.1 i 2 Inspekcja Weterynaryjna w osobach jej pracowników[/FONT][/COLOR][/CENTER]

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana]oraz osób wyznaczonych przez organy tej Inspekcji sprawują bezpośredni nadzór[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.[/FONT][/COLOR]
[B][FONT=Verdana][I]Jeżeli w sprawie obcinania psom ogonów i uszu ten nadzór jest nieskuteczny,[/I][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][I]wręcz żaden, postanowienia ustawy są łamane wskutek tego, [/I][/FONT][/B]
[B][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3][I]że Inspekcja przez 10 lat nie robi absolutnie nic,[/I][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][FONT=Verdana][I]niezależnie od powodu, czy nie potrafi czy nie chce,[/I][/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana][I]moim zdaniem należy dokonać takich zmian, [/I][/FONT][/B]
[B][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3][I]GŁÓWNIE PERSONALNYCH [/I][/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][FONT=Verdana][I]aby ten nadzór Inspekcja Weterynaryjna chciała i mogła skutecznie wykonać.[/I][/FONT][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To jest organ administracji podległy Ministerstwu Rolnictwa [/FONT][/COLOR]
[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana]i utrzymywany z pieniędzy podatników.[/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana]Jeżeli Głównemu Inspektorowi Weterynarii oraz jego ekspertom nie wystarczyło [/FONT]
[FONT=Verdana]wiedzy czy intelektu aby przez 10 lat ten problem rozwiązać, [/FONT]
[FONT=Verdana]trzeba zatrudnić normalnego prawnika, który rozwiąże tę kwestie w ciągu miesiąca.[/FONT][/CENTER]





[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Laluna, ale jak na razie w info o wystawach/zawodach nie masz informacji o nieprzyjmowaniu kopiowanych;)ani zakazu posiadania takowych. Wic jakim prawem ktoś ma mnie w tej chwili na taką imprezę nie wpuścić?[/quote]

Zarazah rozwazała jak mieliby egzekwowac takie wskazania. Wiec sa to rozwazania jak mogą skutecznie wyegzekwowac taki przepis.
A jak widzisz skoro juz zaczyna sie oficjalnie o tym mówic, to być moze będzie on nie tylko sugerowany, ale takze wejdzie jako rozporządzenie
[QUOTE][SIZE=3]W zwi[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]zku z powy[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]szym Rada Okr[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]gowa w swoim stanowisku przypomina Powiatowym Lekarzom Weterynarii na terenie kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rych odbywaj[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] wystawy ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w rasowych o konieczno[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ci przestrzegania przepis[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w cytowanej Ustawy podczas tego rodzaju imprez.
Rada Okr[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]gowa sugeruje:
1) Niedopuszczenie do wystawiania ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w poddanych zabiegowi kopiowania uszu i skracania ogon[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w po wej[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ciu w [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]ycie przepis[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w Ustawy o Ochronie Zwierz[FONT=Times New Roman]a[/FONT]t.[/SIZE]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To teraz ja nie rozumiem. Mamy Ustawe, mamy opnię Insperktoartu Weterynatyjnego. Czy w tej ciągłosci, brakuje Ci okreslonej kary pienieżnej na Organizatora?
Moze i do tego dojdzie, tylko trzeba podpowiedziec własciwym Organom, jak to rozwiązali w innych krajach;)[/quote]
Nie, nie brakuje mi kary pieniężnej (choć może by się przydała) dla organizatora. Brakuje mi przepisów wewnętrznych u organizatora, spójnych z ustawą i opinią Inspektoratu. Przy takiej potrójnej zgodności nie będzie możliwości odwołania się do opinii jeszcze kogoś innego. Przepis to przepis, im mniej możliwości interpretacji tym jest klarowniejszy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Brakuje mi przepisów wewnętrznych u organizatora, spójnych z ustawą i opinią Inspektoratu.[/QUOTE]

Mi tez i bardzo sie ciesze ze ZK otrzymał tak oficjalne pismo. Byc moze zaowocuje to w końcu przepisami takze u Organizatora czyli ZKWP

Link to comment
Share on other sites

Niby tak, ale przypominam, że mamy zakaz KOPIOWANIA a nie posiadania psa kopiowanego. Zakaz ten dotyczy weterynarzy, bo to oni dokonują zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, a pośrednio też właścicieli, którzy takim zabiegom poddają swoje psy. Poza tym ja bym nie była aż tak rygorystyczna i nie trzymała się tak kurczowo tego roku 1997. Co prawda weszła wtedy w życie ustawa, ale nie było opinii Izby, za to była opinia ZK, według której w psim świecie nic się nie zmieniło. W ten sposób ZK mógł wprowadzić swoich członków w błąd, i na to mogą się powoływać właściciele ciętych psów. Ponieważ w tej chwili mamy jakiś dualizm interpretacyjny należałoby najpierw doprowadzić do jednolitej interpretacji a potem jej się trzymać. Nie ważne, czy to będzie interpretacja ogoniasta czy bezogonowa.

Edit: spóźniłam się. Ten wpis to odpowiedź dla Quelthalas

Link to comment
Share on other sites

przecież tu nie chodzi o to czy ktoś ma kopiowanego czy nie bo przecież teraz już mu się tych uszu i ogona z powrotem nie przyklei :shake:. tu chodzi o to żeby już nie kopiować :shake: więc spory o to czy posiadanie ileś lat temu ciętego psa jest zabronione jest trochę bez sensu jak dla mnie... przecież jak już się ma takiego to przecież się go nie wywali na ulicę- teraz już trudno ale trzeba coś zrobić żeby więcej psiaków nie było kopiowanych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Quelthalas, pokaż mi proszę jakikolwiek zapis zabraniający [B]posiadania[/B] kopiowanego psa:eviltong:[/quote]
Ara, a pokaż mi,gdzie ja coś takiego napisałam??:eviltong:
Zapytałaś o importy z Rosji..A piszemy w tej chwili chyba o [B]wystawianiu[/B],nieprawdaż?No to moze w ten sposób:
Znajac ustawę o ochronie zwierząt i wiedząc,że mamy zakaz kopiowania [B]należało się liczyć,ze pies może nie być w końcu dopuszczany do wystaw[/B], i dlatego trzeba było zastrzec niekopiowanie.
No,ale jeśli chciałaś psa na kanapę, a uwielbiasz kopiowane, no to cóż...to tylko sprawa Twojego sumienia i przekonań,iż wlasnie takiego [B]importowałaś (nie piszę,że łamałaś zakaz, bo to nie Ty w tym wypadku cięłaś)[/B]:eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Niby tak, ale przypominam, że mamy zakaz KOPIOWANIA a nie posiadania psa kopiowanego. Zakaz ten dotyczy weterynarzy, bo to oni dokonują zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, a pośrednio też właścicieli, którzy takim zabiegom poddają swoje psy. Poza tym ja bym nie była aż tak rygorystyczna i nie trzymała się tak kurczowo tego roku 1997. Co prawda weszła wtedy w życie ustawa, ale nie było opinii Izby, za to była opinia ZK, według której w psim świecie nic się nie zmieniło. W ten sposób ZK mógł wprowadzić swoich członków w błąd, i na to mogą się powoływać właściciele ciętych psów. Ponieważ w tej chwili mamy jakiś dualizm interpretacyjny należałoby najpierw doprowadzić do jednolitej interpretacji a potem jej się trzymać. Nie ważne, czy to będzie interpretacja ogoniasta czy bezogonowa.

Edit: spóźniłam się. Ten wpis to odpowiedź dla Quelthalas[/quote]

Zakaz dotytyczy każdego, nie można zrobić ze zwierzęciem wszystkiego co nam się podoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']
Znajac ustawę o ochronie zwierząt i wiedząc,że mamy zakaz kopiowania [B]należało się liczyć,ze pies może nie być w końcu dopuszczany do wystaw[/B], i dlatego trzeba było zastrzec niekopiowanie.[/quote]

To nie tak:eviltong:wiedząc, że jest zakaz kopiowania, ale nie ma zakazu wystawiania, sprowadzam legalnie kopiowane zwierzę:cool3:są kraje w których od lat zakaz się respektuje, a jednak wystawiać można:eviltong:więc dlaczego mam zakładać, że u nas będzie inaczej? A jeżeli już ma być inaczej, to oczekuję, że prawo nie będzie działać wstecz.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co prawda weszła wtedy w życie ustawa, ale nie było opinii Izby, za to była opinia ZK, według której w psim świecie nic się nie zmieniło. W ten sposób ZK mógł wprowadzić swoich członków w błąd, i na to mogą się powoływać właściciele ciętych psów.[/QUOTE]
Ci co jeżdza po psim świecie, wiedza ze sie zmienia, wiec nie sa nieświadomi.
Ci co nie jezdza nie mogę sie na to też powowływac bo kazdy wie ze Prawo w Państwie jest nadrzedne.

[QUOTE]Niby tak, ale przypominam, że mamy zakaz KOPIOWANIA a nie posiadania psa kopiowanego.[/QUOTE]
I nikt Ci nie bedzie zabraniac miec takiego psa.
Ale skoro Państwo uzna ze jedyny sposób walki z nielegalnym procederem jest zakaz uczestnictwa w impreach tych psów wzorem innych krajów to takie prawo bedzie. Tak samo jak w Anglgia ma prawo ustalic ze nie zyczy sobie aby wworzono niektóre rasy i nic nie pomoze nawet setka zaswiadczeń ze jakis osobnik jest łagodny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']To nie tak:eviltong:wiedząc, że jest zakaz kopiowania, ale nie ma zakazu wystawiania, sprowadzam legalnie kopiowane zwierzę:cool3:są kraje w których od lat zakaz się respektuje, a jednak wystawiać można:eviltong:więc dlaczego mam zakładać, że u nas będzie inaczej? A jeżeli już ma być inaczej, to oczekuję, że prawo nie będzie działać wstecz.[/quote]
To po co się pytasz skoro wiesz :shake: ?

Słuchajcie!
Dostałam właśnie info ze źródeł dobrze poinformowanych, że w końcowej fazie są prace w naszej sprawie, idą duże zmiany, ZK zostanie postawiony pod ścianą i najdalej od października NIKT Z OBCIĘTYM BURKIEM NA RING JUŻ NIE WEJDZIE!
Czy aż 10 lat musiało to trwać?
W ZG panika!!!
:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Quelthalas, pokaż mi proszę jakikolwiek zapis zabraniający [B]posiadania[/B] kopiowanego psa:eviltong:[/quote]
ara, ty zadajesz tyle pytań a moim zdaniem taki kierownik - Moderator powinien wiedzieć więcej od przeciętnej szarej forumowiczki np. ode mnie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W ZG panika!!!
:multi:[/QUOTE]
No to zaraz ogranie panika tych co nielegalnie kopiowali. A jak jeszcze szczesliwi włascicele dowiedza sie ze hodowca ich ni uswiadomił ze jest to nielegalne w naszym kraju i nie beda mogli wystawiac psa, to jeszcze zaczna zwracac szczeniaki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']ara, ty zadajesz tyle pytań a moim zdaniem taki kierownik - Moderator powinien wiedzieć więcej od przeciętnej szarej forumowiczki np. ode mnie :eviltong:[/quote]

No wiesz... Mod też człowiek i uczy się przez całe życie:eviltong:a akurat "Kopiowanie" to dział Laluny:eviltong:a Ty nie cfaniakuj;)i pokaż mi, proszę, ten zakaz:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']No wiesz... Mod też człowiek i uczy się przez całe życie:eviltong:a akurat "Kopiowanie" to dział Laluny:eviltong:a Ty nie cfaniakuj;)i pokaż mi, proszę, ten zakaz:eviltong:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zgadzam się, skoro Mod też człowiek to uczy się całe życie, zwłaszcza w „nie swoim dziale”. W przeszłości np. w bolszewickiej Rosji tuż po rewolucji, kiedy nowa elita dysponowała kadrą „silną ideologicznie” a brakowało kadry „po szkole”, często tak bywało, że stawiali swojego człowieka, komisarza, na eksponowane stanowisko w Komitecie Partii, a składać literki i podstaw rachunków taki „nominat” uczył się na nocnych kompletach bo za dnia musiał... szkolić innych, przesłuchiwać, torturować, rozstrzeliwać, walczyć z kontrrewolucją. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tylko że ja prosta dziewczyna, pokazywać Tobie niczego nie będę bo na nauczycielkę „komisarzy ludowych” zupełnie się nie nadaje :lol: [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chyba, że mnie awansują.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] To się zastanowię :lol: [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...