Jump to content
Dogomania

Bez szansy na dom... ale z maleńką szansą na lepsze jutro...


Mortes

Recommended Posts

0heart.gifslicznosci 

slicznosci wszystkie i najunia z gizmuniem 

i Twoje dzikuseczki 

oa matuniu jakie kruszynki delikatne 

i jakie cudne 

porywajaj kradna serca odrazu0heart.gif0heart.gif

 bedzie dobrze

 musi sie wszystko ulozyc  

Izun a bedzie watus tych dzikuseczek przecudnych krusztyneczek?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie - faktycznie, zapłaciłabym jeszcze raz, z adnotacją, że ostatni...

No proszę, jaki urodzaj zdjęć! Czyżbyśmy tu były... inwigilowane? ;)

 

Szukajmy miejsca dla tych psiaków, choć ja obstawiam, że jak przyjdzie co do czego, psiaków nie uda się złapać (jak to było w przypadku Maksia) :(

Link to comment
Share on other sites

Też jestem zdania że trzeba szukać miejsca dla tych psiaków. W hotelikach dla Gizmo, Naj i Kaśki i jakiegoś miejsca np. na kojec dla 4-ki dzikusków. Może macie jakiś pomysł? Sądzę, ze wspólnymi siłami na kojec byśmy nazbierali tylko żeby było miejsce do postawienia go... A jakby były zabrane to później, nawet pojedyńczo, można próbować je oswajać. Bo u Hałabajówki to one nigdy nie wyjdą na prostą...  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja... no niestety mojego Maksia nie udało sie przenieść, moze i dla niego lepiej, ale ja czuje sie nie fair w stosunku do Murków którzy sie też w to zaangażowali i pojechali po psa, któego nie odebrali. 

Sama płacę na jednego psa ( w innym hotelu) juz chyba 4 lata i informacje są baaardzo rzadko ale płacę bo jest nas tam chyba 3 osoby i dziewczyna odpowiedzialna za psa zostanie z długami. 

Ode mnie pójdzie cos jednorazowego - prosze o konto, Mortes sama zdecydujesz na co to pojdzie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja... no niestety mojego Maksia nie udało sie przenieść, moze i dla niego lepiej, ale ja czuje sie nie fair w stosunku do Murków którzy sie też w to zaangażowali i pojechali po psa, któego nie odebrali. 
Sama płacę na jednego psa ( w innym hotelu) juz chyba 4 lata i informacje są baaardzo rzadko ale płacę bo jest nas tam chyba 3 osoby i dziewczyna odpowiedzialna za psa zostanie z długami. 
Ode mnie pójdzie cos jednorazowego - prosze o konto, Mortes sama zdecydujesz na co to pojdzie.


Olena ale przecież nawet na najbardziej dzikiego psa są sposoby tym bardziej jak jest na terenie zamkniętym..Naprawdę coś o tym wiem, bo nieraz takie psy łapałyśmy. Przecież w najgorszym przypadku angażuje się wtedy odpowiedni lek. Sedalin był takim specyfikiem do niedawna. Teraz już zdaje się wycofany, ale na pewno jest odpowiednik..
Pies po sedolinie daje się wziac na ręce i przewieźć. osobiście wiozłam psy w takim stanie kilka razy. czemu nic takiego hotel (wet z którym wsplpracuje) nie podał psu?
Link to comment
Share on other sites

Aby szukać innych miejsc dla psów, należałoby mieć zapewnienie, że psy zostaną bezproblemowo wydane. A do tego pewności nie ma, bo ani kontaktów cywilizowanych, ani możliwości odwiedzin, ani pół postu od Hałabajówki. Do tanga trzeba dwojga...

No niby tak ale nie wyślemy nikogo żeby odebrał 7 psów jak nie będą zabezpieczone miejsca dla nich bo co z nimi zrobimy? Tak źle i tak niedobrze...

Link to comment
Share on other sites

Dlatego normalnie się to powinno odbyć tak, że Mortes dzwoni do Hałabajówki i dostaje bezwzględne zapewnienie, że psy odda i problemów nie będzie robić. Jednocześnie możemy odwiedzać psy - ktokolwiek wskazany przez Mortes. Wtedy można przyjmować, że postawa ze strony fundacji jest na tyle rozsądna, że możemy działać. W tej chwili mam wrażenie, że stoimy na froncie przwciw fochom nie wiadomo o co. Tupanie nogą i tyle :/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wszysttko co piszesz to prawda  :( .

Tylko co teraz?

1. Płacimy dalej na psiaki, Mortes prosi uniżenie o każdą wiadomość i fotkę. Hałabajówka jak ma kaprys to nawet odpowie na sms-a. Bo telefonów nie odbiera. Psów się nie da odwiedzić ani przez Mortes, ani przez Krzysia ani przez inną osobę,

2. próbujemy psy zabrać. To problem bo to jednak 7 psów z czego 4 dzikie. I o ile na Gizmo, Naj i Kasję pewnie udałoby się nawet dozbierać deklaracje na inne hoteliki to z czwórką dzikusków jest naprawdę problem. A Hałabajówka na pewno nie odda tej trójki za które dostaje kasę zostawiając sobie dziskuski. Powiedziała Izie że może zabierać całą siódemkę / czy ma zabierać siódemkę - nie pamiętam dosłownie jej słów choć Iza pisała.../

3. może jest jakieś trzecie wyjście ale ja na nie nie wpadłam

 

Bo na to że nastawienie Hałabajówki do nas do dogo, do Mortes czy tych psiaków się zmieni to ja nie liczę... 

Link to comment
Share on other sites

1. Kwestia pierwsza trwa już trochę... Sama byłam na tyle oślepiona, że nie zdawałam sobie sprawy z tego jak to wygląda:/ Może już za długo tej tolerancji?

 

A może jednak Hałabajówka ugnie się, gdy nie dostanie 485zł miesięcznie? Według mnie kwota jest niewielka na utrzymanie 7 psów, ale jednak niemała w skali comiesięcznego dodatkowego zasilenia. Skoro nie przemawia kwestia odpowiedzialności i uczciwości wobec ludzi i zwierząt, to może podziała odcięcie kasy? :( Nie wiem, też widzę bezsens sytuacji. Ale coś trzeba zrobić, bo nie wyobrażam sobie zostawienia tego tak jak jest: "Psy mamy, ale nikogo nie wpuścimy, a kasę weźmiemy, a jak przyjdzie chęć i łaska, to wyślemy smsa albo maila"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie bezsens sytuacji jest najgorszy... I ta absolutna niechęć do współpracy z tamtej strony. W innej sytuacji możnaby rozważać np. zabranie jednego psiaka z tej trójki i np. jednego dzikuska. Później kolejnej pary czy trójeczki. Wtedy łatwiej byłoby coś wykombinować, Ale tu jest albo albo. 

 

Może wspólnymi siłami coś wymyślimy bo naprawdę szkoda tyh psiaków ...

Link to comment
Share on other sites

Dlatego normalnie się to powinno odbyć tak, że Mortes dzwoni do Hałabajówki i dostaje bezwzględne zapewnienie, że psy odda i problemów nie będzie robić. Jednocześnie możemy odwiedzać psy - ktokolwiek wskazany przez Mortes. Wtedy można przyjmować, że postawa ze strony fundacji jest na tyle rozsądna, że możemy działać. W tej chwili mam wrażenie, że stoimy na froncie przwciw fochom nie wiadomo o co. Tupanie nogą i tyle :/

 

tak by było idealnie :(

Link to comment
Share on other sites

Dlatego normalnie się to powinno odbyć tak, że Mortes dzwoni do Hałabajówki i dostaje bezwzględne zapewnienie, że psy odda i problemów nie będzie robić. Jednocześnie możemy odwiedzać psy - ktokolwiek wskazany przez Mortes. Wtedy można przyjmować, że postawa ze strony fundacji jest na tyle rozsądna, że możemy działać. W tej chwili mam wrażenie, że stoimy na froncie przwciw fochom nie wiadomo o co. Tupanie nogą i tyle :/

Zapewnienia Hałabajówki nie są nic warte!

Zapewniała, że odda Maksia, wiedziała kto i kiedy po niego przyjedzie i ... Maksiu nie dał się wsadzić do samochodu.

Zakpiła sobie z wszystkich, również z tych, którzy wpłacali na bazarku transportowym, bo kilkaset złotych za transport - z Maksiem czy bez - trzeba było zapłacić.

Sytuacja była tym dziwniejsza, że między Hałabajówką a Olena84 nigdy nie było konfliktów.

Były problemy z kontaktem i z wiadomościami o Maksiu (tak jak na wszystkich wątkach psów u Hałabajówki),ale Olenie od czasu do czasu udawało się zdobyć jakieś zdjęcia i wiadomości.

Więc o co tutaj chodzi nie wiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

A może jednak Hałabajówka ugnie się, gdy nie dostanie 485zł miesięcznie? Według mnie kwota jest niewielka na utrzymanie 7 psów

 

Prawda wygląda tak, że u Hałabajówki przebywa 7 psów, miesięczna opłata to niecałe 70zł za jednego.

Tylko z nazwy opłacane są dwa psy z tego wątku i Kasja, po prostu one mają deklaracje, a te ich pieniądze utrzymują całą siódemkę.

Logiczne jest więc, że nie można odebrać wyłącznie tych psów, które są źródłem dochodu, logiczne też, że wstrzymanie przelewów to brak środków utrzymania dla siedmiu.

 

Moim zdaniem jeżeli opłata za hotelowanie psa wynosi 70zł miesięcznie, to trudno domagać się dobrych warunków i komfortowego kontaktu.

Tak naprawdę powinien być jeden wspólny wątek dla tych 7 psów, wtedy byłoby to wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Rozi, ale Hałabajówka brała dzikuski z pełną świadomością, wiedząc, że one nie mają kasy. Ona się zgodziła na to żeby były na wyłącznym utrzymaniu fundacji. Teraz o nich wspomina bo chce dokuczyć Mortes. Przecież nie o psy tu chodzi, skoro one dalej są dzikie i dalej nie nadają się do adopcji. Gdyby jej choć trochę na tych psiakah zależało już dawno by napisała, że np. nie daje sobie rady i prosi o zabranie ich, wszystkich lub jednego czy dwóch. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozi, ale Hałabajówka brała dzikuski z pełną świadomością, wiedząc, że one nie mają kasy. Ona się zgodziła na to żeby były na wyłącznym utrzymaniu fundacji. Teraz o nich wspomina bo chce dokuczyć Mortes

 

Wiem.

Ale bezinteresowna chęć niesienia pomocy z czasów "przyjaźni" rzadko kiedy pozostaje niezmienna, kiedy stosunki się diametralnie zmieniają.

W tej chwili oficjalnie ma od Mortes 7 psów, za opiekę nad nimi bierze 485zł miesięcznie, czyli 70zł za jednego.

Link to comment
Share on other sites

Prawda wygląda tak, że u Hałabajówki przebywa 7 psów, miesięczna opłata to niecałe 70zł za jednego.

Tylko z nazwy opłacane są dwa psy z tego wątku i Kasja, po prostu one mają deklaracje, a te ich pieniądze utrzymują całą siódemkę.

Logiczne jest więc, że nie można odebrać wyłącznie tych psów, które są źródłem dochodu, logiczne też, że wstrzymanie przelewów to brak środków utrzymania dla siedmiu.

 

Moim zdaniem jeżeli opłata za hotelowanie psa wynosi 70zł miesięcznie, to trudno domagać się dobrych warunków i komfortowego kontaktu.

Tak naprawdę powinien być jeden wspólny wątek dla tych 7 psów, wtedy byłoby to wszystko jasne.

 

 

 

 

 

jakoś nie mogę się z tym zgodzić

Link to comment
Share on other sites

Ja wstrzymalam sie w sierpniu z placeniem. Pies ma miec w platnym hoteliku kontakty z ludzmi, ma byc trenowany do wyjscia z niego. Przetrzymywanie psa tylko dla pieniedzy w boksie, to nie ze mna. Te same warunki maja w schronie. Nikt nie moze sprawdzic, czy lepiej jedza niz w schronie, czy maja wieksza obsluge przy sprzataniu odchodow i czy miski z swieza woda stale sa do dyspozycji.. Jak wygladaja ich spacery, czy wogole maja spacery na ulice czy do lasu.

Czy uczestnicza w akcjach adopcyjnych? Pewnie nie, no bo przeciez dzikie. Nikt nie pracuje z nimi. Moze wymadzam sie, ale moje psy maja dobrze, to chce tez innym psom pomoc. Ale nie chce placic organizacjom, ktore zbieraja psy z calej Polski i potem wyplacaja sobie miesieczne pensje(no bo przeciez pracownicy tez musza byc oplaceni).

Link to comment
Share on other sites

jakoś nie mogę się z tym zgodzić

ja tez sie z tym zgadzam, placa czy nie placa, wzielam psy i karmie, szkole i udzielam informacji, jak mnie nie stac na utrzymanie psow, to nie biore albo zaczynam glosno domagac sie o srodki na utrzymanie tych psow. A nie robic laske, wzielam twoje psy za darmo, to tancz, jak ci zagram.

Link to comment
Share on other sites

ja tez sie z tym zgadzam, placa czy nie placa, wzielam psy i karmie, szkole i udzielam informacji, jak mnie nie stac na utrzymanie psow, to nie biore albo zaczynam glosno domagac sie o srodki na utrzymanie tych psow. A nie robic laske, wzielam twoje psy za darmo, to tancz, jak ci zagram.

 

Ale czy rozumiesz, że nie ma możliwości wyegzekwowania tego, co byś chciała?

W żaden sposób.

Zaniechanie płacenia powoduje tylko to, że 7 psów (SIEDEM) nie ma za co jeść i z tym problemem zostanie Mortes.

Jedyne, co można zrobić, to spróbować jakoś się jednak dogadać, biorąc pod uwagę racje obu stron.

Link to comment
Share on other sites

Izun 

sciskam kciuki 

za wszystko 1110.gif

 napewno sie razem z Halabajowka dogadacie 

napewno 

trzeba  spokojniutko  raz jeszcze probowac 

a psie serduszka 

niechaj zostana tam gdzie sa 

wyjscia  i domku zadnego 

narazie przeciez nie mamy 

zadna z nas 

dla calej siodemki 

ani nawet dla jednego czy dwoch  serduszek

pozdrawiam i wierze ze sie spokojnie ulozy 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...