Jump to content
Dogomania

Bez szansy na dom... ale z maleńką szansą na lepsze jutro...


Mortes

Recommended Posts

3773145_ozdobna_ozdoba_do_tekstu.jpg


Kilka dni walczyłam ze sobą... czy zakładać kolejny wątek?
Rozsądek mówi: NIE RÓB TEGO! Nie angażuj się w "kolejne psiaki" bez przyszłości...
Bo łatwiej jest o decyzję "na tak", gdy psiak jest śliczny, miły i młody. Wtedy ma się pewność, że kiedyś przyjdzie taka chwila, gdy napiszę, że psiak znalazł wspaniały dom i jest szczęśliwy.
Ale ja mam już kilka wątków, gdzie coraz częściej dociera do mnie myśl, że nigdy nie napiszę tych wyczekiwanych przez wszystkich przyjaciół "moich" podopiecznych słów...
No więc... rozsądek mówi: NIE RÓB TEGO- TO BEZ SENSU. WPAKUJESZ SIĘ W KŁOPOTY!
A co mówi serce... serce kraje mi się w plasterki, bo wiem, że choć odpycham jak tylko mogę od siebie myśli o tym psiaku, to on gdzieś tam jest... w ohydnym schronisku, nie zauważany przez nikogo, omijany przez pracowników i przez coraz mniejszą garstkę wolontariuszy...
Gizmo to... Białogonek... osoby, które mnie znają, chyba nie są tym zdziwione. Uwielbiam te psiaki... drugiej kategorii z przerażającą przeszłością...

http://www.dogomania.pl/forum/threads/235546-BIAŁOGONY-psy-bez-przyszłości-OGŁOSZENIA-NA-CITO-!!!

Gizmo to kolejny psiak z tej grupy "gorszych", brzydszych, z po skręcaną psychiką.
Gizmuś, tak jak jego współtowarzysze niedoli żyje w schronisku od trzech lat. Gdy schroniskiem kierowała organizacja pro zwierzęca Gizmuś jakoś sobie radził.

giezmo.jpg

Zauważyliśmy, że ten przerażony staruszek bezpiecznie czuje się tylko na budzie wciśnięty w kąt między dach a kraty. Zawsze mościliśmy mu tam legowisko, żeby biedak mógł wygodniej ułożyć stare kości.

Gizmoo.jpg

Wiedzieliśmy, że Gizmuś najprawdopodobniej nie znajdzie domu i dlatego staraliśmy się stworzyć mu w boksie schroniskowym namiastkę domu.
Od trzech lat ma też przyjaciółkę, dużo młodszą od niego- Naj- suczkę też bardzo trudną. Para ta pokochała się i zamieszkała razem w ostatnim boksie w schronisku, koło kontenera na śmieci. To ich cały świat... mają tylko siebie, nie potrzebują człowieka...
Od zeszłego roku schroniskiem zarządza człowiek, dla którego psy nie znaczą nic. Pozbył się dawnych pracowników, którzy kochali te psiaki... pozbył się wolontariuszy, którzy umieli sobie radzić z Gizmusiem i Naj. Teraz opiekunami są bezdomni ludzie, którzy krzyczą na psy i używają w stosunku do nich wulgarnych słów. Gizmuś w ogóle nie wychodzi teraz na spacery. Zostały też wprowadzone nowe zakazy i nakazy w schronisku. Od kilku tygodni Gizmuś nie może mieć już żadnego legowiska na budzie... nawet najmniejszej szmatki. Pewnie powściekała bym się trochę i ponarzekała na nowego zarządcę, ale zobaczyłam zdjęcie Gizmusia jak próbuje ułożyć się na śliskim, mokrym dachu, wbijając się kręgosłupem w kraty.

4yu8.jpg

Wiem, że ten staruszek w tej pozycji spędza 24 godziny na dobę... on schodzi z budy tylko jeść i to jak nikt nie widzi... i po to, żeby się załatwić...w budzie.

Wnętrze budy Gizmusia:
P1210299.jpg

Gizmuś właśnie taki jest trudny, dziwny, nie akceptuje wnętrza budy jako miejsca do spania. Wszelkie próby, aby Gizmuś dostał choć kawałek jakiejś derki są ignorowane...
A ja oczami wyobraźni widzę jak ten staruszek pozbawiony namiastki domu - kawałka koca- odgniata i kaleczy swoje ciało próbując żyć na tym skrawku zimnego, mokrego dachu.

Gizmuś i jego przyjaciółka Naj:
P1210290.jpg

Rozmawiałam już z wieloma osobami i nikt nie chce przyjąć do siebie Gizmusia... i to jeszcze ze swoją przyjaciółką Naj (bo nie wyobrażam sobie ich rozdzielić.) Ludzie Ci boją się odpowiedzialności za psy, które wiadomo, że nigdy nie znajdą domu. Zgodziła się tylko jedna osoba, Hałabajówka u której mieszka już kilka Białogonków, które udało nam się wyciągnąć ze schroniska.
Wiadomo... potrzebne są pieniążki, choć na jedzenie. Ustaliłyśmy już stawkę- 150zł za psiaka, niby nie dużo, ale... to 300zł za dwa. Ja już mam tyle "psich zobowiązań", że nie mogę wyciągnąć Gizmusia i Naj bez stałych deklaracji. To by była dla mnie przysłowiowa "pętla na szyję". I choć już wstyd mi pisać... bo ciągle ktoś z Was mi pomaga, to muszę prosić... nie dla siebie przecież...
Proszę o stałe deklaracje na tę parę Białogońskich dzikusków...
a jeżeli już zdecydujecie się pomóc to proszę przemyślcie to jeszcze raz...
Gizmuś i Naj nigdy nie znajdą domu...
Kopia_3773145_ozdobna_ozdoba_do_tekstu.j
Link to comment
Share on other sites

3773145_ozdobna_ozdoba_do_tekstu.jpg
Stałe deklaracje:
Gizmuś i Naj trafili do Hałabajówki 19.01 , do 19 lutego zapłaciła anonimowa osoba , czyli liczymy od 19 lutego...
 

ewab- 30zł- wpłacone 210zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII 2014
mdk8- 10zł-
wpłacone 10zł za II, 2014 deklaracje pzepisane na babcię Kasję ( od marca)
konfirm13- 20zł- wpłacone 340 zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI 2015
bric-a-brac - 10 zł- wpłacone 250zł za II, III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014, I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2015 , I,II,III,IV,V,VI 2016
ewa gonzales- 20zł- wpłacone 380zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII 2015
Aimez_moi- 20zł- wpłacone 420zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X 2015
Natie- 15zł- wpłacone 300zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX 2015

Ania75- 10zł- wpłacone 240 zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2015, I,II,III,IV 2016
Ajula- 10zł- wpłacone 260zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2015, I,II,III,IV,V,VI,VI 2016
Teresaa118 - 100 zł - wpłacone 1800 zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII 2014
Karokaro - 20 zł - wpłacone 440 zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI 2015, I,II,III,IV,V,VI 2016
Amiga - 20 zł- wpłacone 540 zł za II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2015, I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X 2016
Yolanovi - 25 zł
- wpłacone 475 zł za II, III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII 2014, I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII 2015
Omi - 10 zł wpłacone 10 zł II 2014


Mamy 310 zł deklaracji !!! Ślicznie wszystkim dziękuję . Jesteście WIELKIE!!!! Nie wierzyłam że się uda ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzięki Wam Kochani zapłaciłam dzisiaj ( za luty czyli od 19.02)  300 zł za następny miesiąc pobytu naszej parki u Hałabajówki . Czyli mamy uregulowane do 19 marca . Nadwyżkę 20 zł wrzucam do Gizmusiowej skarbonki  na czarną godzinę (oby nie nadeszła...)

20.03 2014 - zapłaciłam za kolejny miesiąc czyli Gizmuś i Naj maja uregulowane płatności do 19.04. Jeśli dojdą wszystkie deklaracje za marzec to nadwyżkę wpłacę do skarbonki Gizmusiowej . Dziękuję

19. 04 2014 - zapłaciłam za kolejny miesiąc czyli mamy spokój do 19 maja . Nadwyżki za marzec nie było ...

20. 05 2014 - zapłaciłam za kolejny miesiąc czyli mamy spokój do 19 czerwca . Brak jest deklaracji od dwóch osób . Musze więc wziąc brakujące 20 zł z Gizmusiowej skarbonki

19.06.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc, czyli do 19 lipca . Niestety deklaracji na czerwiec było tylko 240 zł . Resztę czyli 60 zl musiałam wyjac ze skarbonki psiaków ) :(

19.07.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 sierpnia . Niestety deklaracji za lipiec było tylko 280 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 20 zł

21.08.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .09 . Niestety deklaracji za sierpień było tylko 280 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 20 zł

 

22.09.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .10 . Niestety deklaracji za wrzesień  było tylko 260 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 40 zł

22.10.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .11 . Niestety deklaracji za pazdziernik było tylko 270 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 30 zł

 

21.11.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .12 . Niestety deklaracji za listopad było tylko 250 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 50 zł

 

 

22.12.2014 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .01 . Niestety deklaracji za grudzień było tylko 240 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 60 zł

 

23.01.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .02 . Niestety deklaracji za styczeń było tylko 270 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 30 zł

 

22.02.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .03 . Niestety deklaracji za luty było tylko 250 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 50 zł

 

 

24.03.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .04 . Niestety deklaracji za marzec  było tylko 270 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 30 zł

 

 

25.04.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .05 . Niestety deklaracji za kwiecień  było tylko 250 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 50 zł

 

27.05.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .06 . Niestety deklaracji za maj było tylko 260 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 40 zł

 

26.06.2015 zapłaciłam za kolejny miesiąc ( 300zł) , czyli do 19 .07 . Niestety deklaracji za czerwiec było tylko 250 zł , czyli ze skarbonki musze "dobrać" 50 zł

 

12.08.2015 r wkładam do skarbonki Gizmusia 380 zł  ( na razie nie robię żadnych przelewów do Hałabajówki )

 

24.10.2015 r wkładam do skarbonki Gizmusia 185 zł 

03.03.2016r wkładam do skarbonki Gizmusia 290 zł

08.10.16 r wkładam 330 zł a wyjmuje 750 zł

 

Deklaracje jednorazowe:

Anonimowa osoba opłaciła pierwszy miesiąc psiaków u Hałabajówki- 300zł


Gizmusiowa skarbonka

Aimez_moi- 20zł
Atulek- 50zł
Alla Chrzanowska- 15zł (z bazarku transportowego Ewy Gonzales)
Joanka40 - 10 zł( z bazarku transportowego Ewy Gonzales)
Karokaro - 30 zł
AtaO - 50 zl
Dorcia2 - 20 zł ( z bazarku transportowego Ewy Gonzales )
Amiga - 40 zł
Milagros - 6 zł ( z bazarku Ewy Gonzales)
Yolanovi - 25 zł
Natie - 15 zł
Mazowszanka - 50 zł
Konfirm13 - 20 zł

Haw5 - 50 zł - transport
Ewu - 50 zl - transport
Cancer43 - 50 zl transport
Dulska - 200 zł transport
EwaB - 30 zł na potrzeby psiaków
Ania75- 10zł transport
Ajula - 10 zł
Kabaja - 50 zł
Bric-a-brac - 10 zł
Omi - 30 zł
Krysia B z Kielc - 100 zł
Mazowszanka - 10 zł ( z bazarku Ewy Gonzales)
_Aga_ - 3 zł ( z bazarku Ewy Gonzales)
Unixena- 40 zł ( z Bazarku Ewy Gonzales)
Grzenka - 10 zł ( z bazarku Ewy Gonzales)
Teresa118 - 50 zł
Mdk8- 10zł
Gusiaczek ( bazarek ) - 50.70zł
Z comiesięcznych deklaracji - 20 zł
Cancer bazarek - 190 zł
Z mojego bazarku- 85 zł
Aimez moi - 20 zł - oddaję do skarbonki
Ewa Gonzales - 60zł- oddaję do skarbonki 

Bric-a-brac - 20 zł oddaję do skarbonki 
EwaGonzales - 20 zł oddaję do skarbonki
Bric-a-brac - 10 zł oddaję do skarbonki

EwaGonzales - 20 zł oddaję do skarbonki

EwaGonzales - 20 zł oddaję do skarbonki

EwaGonzales - 20 zł oddaję do skarbonki

Bric-a-brac - 10 zł oddaję do skarbonki

Z rozliczenia w dniu 12.08.2015 wkładam do skarbonki 380 zł

Z rozliczenia w dniu 24.10.2015 wkładam do skarbonki 185 zł

Z rozliczenia w dniu 03.03 2016 wkładam do skarbonki 290 zł

Z rozliczenia w dniu 08.10 2016 wkładam do skarbonki 330 zł

Z rozliczenia w dniu 06.11 2016 wkładam do skarbonki 20 zł

Razem wpływy : 3094.70 zł


Koszty:

90 zł - Wizyta i badania Gizmusia i Naj w dniu zabrania ze schronu
430 zł -transport do Hałabajówki
300 zł - jedzonko Gizmusia i Naj od 19.01.2014 do 19.02.2014

20 zł - dopłata do majowej opłaty
60 zł - dopłata do czerwcowej opłaty
20 zł - dopłata do lipcowej opłaty

20 zł - dopłata do sierpniowej opłaty

40 zł - dopłata do wrześniowej opłaty

30 zł - dopłata do pażdziernikowej opłaty

50 zł - dopłata do listopadowej opłaty

60 zł - dopłata do grudniowej opłaty

30 zł - dopłata do styczniowej opłaty

50 zł - dopłata do lutowej opłaty 

30 zł - dopłata do marcowej opłaty

50 zł - dopłata do kwietniowej opłaty

40 zł - dopłata do majowej opłaty

50 zł - dopłata do czerwcowej opłaty

750 zł - połowa kosztów działań P. Grzegorza Bielawskiego
Razem wydatki : 2120 zł 

------------------------------------------------
Z końcowego rozliczenia na dzien  06.11.2016 mamy  974 zł 70 gr. Pieniązki te przekazuję Białogonkom z tego wątku : 

 

Zatem skarbonka Gizmusiowa wynosi 0 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olena84']Po raz kolejny trafia mnie jak czytam, ze schronisko przejmuje osoba, ktorej los podobiecznych jest warty tyle ile nic - czemu tak sie dzieje?? Czemu zmienili zarządce? Kto zrobił te zdjecia? Możecie tam wchodzić do psiakow? Nie można nikogo naslać na tych ludzi?[/QUOTE]

Na układy nie ma rady. Do konkursu przystąpiły dwie organizacje pro zwierzece,niestety ,ale nasz UM wybrał firmę "budowlaną" do prowadzenia schronu. Dla tych psiaków to kolejny rok dramatu :(.

W imieniu Gizmo i Naj proszę o pomoc. Ja niestety,ale finansowo poóm nie jestem w stanie :(

Link to comment
Share on other sites

Olena zarządcę wybrali urzędnicy miejscy ... i choć do konkursu przystępowały też dwie organizacje pro zwierzęce mające doświadczenie w opiece nad zwierzętami to wygrał budowlaniec z niechlubna przeszłością...przecież wiesz jak to się w Polsce odbywa ...:angryy:
Ja nie mogę przekraczać "progu" schroniska juz rok ...Dostałam zakaz " na zawsze" wcześniej spędzałam w schronisku każdą wolna chwilę , kochałam te psiaki i dbałam o nie jak mogłam ...było nam łatwiej bo schroniskiem zarządzało Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami,,,a tam trudno znależc kogoś kto nie lubi zwierząt
Trudno mi więc prowadzić wątek białogonków skoro nie mogę do nich wchodzić ... Cięzko o jakąkolwiek informację o nich ...
Pierwsze dwa zdjęcia które tu umiesciłam na początku wątku Gizmuś miał robione właśnie za czasów Śtoz-u w schronisku ...kolejne 3 robione były zaraz na początku stycznia tego roku kiedy to pewnej wolontariuszce udało się jeszcze wślizgnąć niepostrzeżenie na teren boksów ... Teraz wszystko jest pozagradzane i już żadnych zdjęć nie da się zrobić ...a nawet jakby sie udało to przy wyjściu aparat jest przeszukiwany przez bezdomnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']Atulek , Tianku , Mimiś ...odwiedzajcie tą parę ... może pomożecie rozsyłać wątek ? :) Im więcej Cioteczek przybędzie tym wieksza szansa na pomoc dla Gizmusia i jego przyjaciolki ...[/QUOTE]
Rozsyłać nie umiem jestem jeszcze nie obeznana z dogo, :shake: ale jak ktoś chce zrobić bazarek na pieski to mogę fanty wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Kabaja:) Odwiedzaj Gizmusia i Naj :)

mdk8 ślicznie dziękuję za Twoją deklarację :) Wiem jak się czujesz ...ja też zawsze mam konflikt miedzy sercem a rozumem ... niestety często rozum przegrywa ;)

Atulek ja fanty zbieram zawsze chętnie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...