Jump to content
Dogomania

Przywiązana do drzewa drutem, porzucona, ale nadal ufna - HORYNKA MA DOM! :)


Murka

Recommended Posts

Tz rozmawiał wczoraj z p. Magdą i mogę przekazać trochę nowych wieści.
Wygląda na to, że niepotrzebnie baliśmy się wszyscy o Dropsa, bo zaklimatyzował się świetnie; docenił ciszę, spokój i wspaniale wgrał się w krajobraz Borów Tucholskich;).
Z Horynką są problemy, bo dziewczyna nadal urządza sobie krótkie wycieczki/ucieczki, po których wraca bardzo zadowolona.
Ostatnio [COLOR=black]p. Magda złapała ją na tym, że uciekała przez ... okienko w toalecie.[/COLOR]

Drops na początku towarzyszył Horynce w tych wypadach, teraz woli położyć się i odpoczywać.
Mam nadzieję, że Horynka przestanie być „dzieckiem kwiatem” potrzebującym nieograniczonej chwilowej wolności, nacieszy się swobodą, stanie się bardziej zdyscyplinowana i ograniczy swoje potrzeby zwiedzania tylko do 5 ha posiadłości.
Horynka - błagam o to!

Edited by Tola
Link to comment
Share on other sites

A to spryciula - okienkiem w toalecie! Aparatka!
Mam nadzieję, że jej nowa rodzina nie ma jej tego za złe, że psina wciąż musi się wyszumieć.
Moja Aza przez pierwsze trzy lata uciekała nam prawie na każdym spacerze, a potem wracała grzecznie pod drzwi cała zadowolona i mająca w nosie nasze obawy i strachy o nią.

Link to comment
Share on other sites

dzień dobry wszystkim, chciałam napisać o naszych postępach :-) Oczywiście piesy nadal próbują ucieczek. Sytuacja zmieniła się o tyle, że teraz zwiewa Drops. Z kojca. I natychmiast leci do domu przywitać się ze mną. A Horynka siedzi w boksie i krzyczy: widzisz, on ucieka, a ja jestem grzeczna!
Zaczęliśmy uczyć psów podstawowych komend. Wychodzi z tego komedia. Horynka załapała szybko, co znaczy "siad" i teraz leci od człowieka do człowieka i siada przed nim oczekując pochwał. Drops na wszelki wypadek od razu się kładzie, albo patrzy smutno, jakby mówił "O coś Ci chodzi, ale o co, nie mam pojęcia".
Spanie... Jak się chcemy wyspać, psy idą do domu. Zresztą podoba im się to. Same wchodzą i grzecznie czekają na pochwałę.
Na spacerach "luzem" psy wyluzowały do tego stopnia, że zaczynają się gonić i podgryzać. Dzisiaj po raz pierwszy Drops się zdenerwował na Horynkę i przyziemił ją łapą. Albo może był zazdrosny o Murzynka? Murzynek do koń i zakochał się w Horynce. Mizia ją po sierści, a ta mu się odszczekuje i nadstawia znowu do pieszczot.
Trochę nam piesy schudły, ale to chyba efekt świeżego powietrza i spacerów. Paweł przerzucił je na tłustą dietę. Stwierdził, że ja gotowałam im dietetycznie (ryż, warzywa, mięso) i gotuje im makaron, słonina, mięso. Plus suche cały czas dostępne.
Mam też pytanie - czy ktoś wie, czy skóra między palcami u psów to normalne? Horynka ma łapy jak płetwy. Pomiędzy palcami rośnie jej skóra. Zdrowa itd, co sprawdzałam dokładnie, ale pierwszy raz coś takiego widzę.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę z sukcesów i postępów, będzie ich na pewno coraz więcej, bo właściciele cierpliwi i wyrozumiali, a psiaki chętne do nauki:lol:
Ja wciąż mam łzy w oczach jak czytam nowe wieści, ale to łzy radości i zupełnie mi to nie przeszkadza;)
Czekaliśmy długo, ale warto było dla takiego domu i takich wiadomości:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Tolu, podeślij do mnie - ja wstawię:)


Edit: MMSa ze skupioną Horynką dostałam ;) Jak dorwę się do komputera w domu i kabelka to wrzucę na wątek :)[/QUOTE]
Dzięki.
W sms p. Magda napisała, ze tylko mizianie jest w stanie wyciszyć Horynke na jakies 5 min. czyli dziewczyna szaleje nadal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...