Jump to content
Dogomania

Kubuś - psie dziecko bestialsko traktowane przez dzieci - szczęśliwy w cudownym domku


mari23

Recommended Posts

aktualna sytuacja Kubusia:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images62.fotosik.pl/135/ca22e80a92abad2amed.jpg[/IMG][/URL]
Po ciężkiej, trwającej 3,5 godziny operacji Kubuś niestety został trójłapkiem.
Poruszony widokiem Kubusia i moich łez pracownik przychodni wyraził chęć adopcji, jednak opiekująca się pani wet miała dla Kubusia inny domek, do którego piesek już trafił.
Pani obawia się tylko, czy poradzi sobie z opieka nad Kubusiem, bo to pies specjalnej troski, szczególnie pod względem psychiki ( bardzo szybko wpada w panikę, boi się wszystkiego, zwłaszcza dotyku).
Przychodnia wystawiła fakturę jedynie na poniesione koszty, nie licząc sobie nic za operację.
Jednak Kubuś będzie potrzebował długiej rehabilitacji, głównie psychicznej, gdyż na 3 łapkach doskonale sobie radzi ( przecież na 3 łapkach to on chodził od połamania, a więc conajmniej 3 tygodnie przed operacją)
________________________________________________________________
:angryy: niech ten mały emotikon wyrazi to, co w tym miejscu chciałabym napisać......

Kubuś - psi dzieciak, który już na starcie miał pecha, trafił do wielodzietnej, patologicznej rodziny.
Rodzice sprawili dzieciom żywą zabawkę w postaci szczeniaczka, a dzieci ( jeśli to słowo jest właściwe dla tych małych potworów) biły psiaka, kopały, a nawet rzucały nim ścianę.
Kurator tej rodziny zadzwonił do lecznicy weterynaryjnej prosząc o odebranie psa, co pani doktor wraz z policja i wolontariuszką SHA uczyniła niezwłocznie, być może ratując pieskowi życie.
Po wstępnym badaniu stwierdzono połamanie przedniej łapki, konieczne jest RTG i operacja - potrzebne będą środki, konto SHA jest nie tylko puste, jest zadłużone :(

link do wydarzenia na Fb:
[URL]https://www.facebook.com/events/167276950127679/[/URL]

[SIZE=3][B]konto do wpłat dla Kubusia:

Stowarzyszenie Help Animals
ul.Sienkiewicza 10A
55-320 Malczyce
BS Środa Śląska 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010[/B][/SIZE]

[COLOR=#ff0000]rozliczenie wpłat - post nr 4[/COLOR]


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images62.fotosik.pl/115/10f9272539bc88e1med.jpg[/IMG][/URL]


Kubuś nie jest zagłodzony, jednak karmili go tylko tym, co sami jedli, psiak nie zna ani suchej karmy, ani pachnącego jedzonka z puszki.

Edited by mari23
nr konta
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images63.fotosik.pl/115/8de4729ae0182dc8med.jpg[/IMG][/URL]

piesek jest przerazony, zapewne latwiej będzie wyleczyć obrażenia fizyczne, niż jego psychikę :(

wczoraj na widok mojej Kasi z piskiem uciekł do kąta...... szok! szok!
nie do uwierzenia, żeby w taki sposób "bawiły się" z psem dzieci.......

Kasia cofnęła się, jak zobaczyła jego reakcję, cichuteńko stała z boku i piesek po długiej chwili ( wyciągnięty spod biurka) uspokoił się, patrzył już na dziecko spokojniej

Kubuś nocował w lecznicy, szukamy dla niego DT, w najgorszym przypadku trafo do mnie

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

wpłaty:
100,- Ingrid44 (03.09.)
30,- Joanna K. ze Środy Śl. (02.09.)
50,- Poker (02.09.)
100,- Katarzyna K. ze Środy Śląskiej (02.09.)
35,- Anna M.-A. z Wrocławia (04.-09.)
20,- cisowianka (04.09.)
30,- Betaczl (04.09.)
30,- Anna B. (05.09.)
50,- Joanna B. ze Środy Śl. (05.09.)
20,- Jakub Ł. z Łodzi (06.09.)
50,- Ewa A. z Wrocławia (06.09.)
20,-Gusiaczek (10.09.)
10,- Funia (10.09.)
10,- Rajmund N. zBoguszowa (12.09.)
10,- Beata Cz. z Wroclawia (17.09.)
189,- Nutusia ( bazarek)
[B]754,- suma wpłat[/B]

wydatki:
229,78 - faktura 79/01/2013 za operację i leczenie Kubusia ( zaplacona przelewem 24.09.2013r.)

Edited by mari23
aktualizacja wpłat
Link to comment
Share on other sites

Melduje się tutaj... myślę że takich przypadków jak Kubuś jest mnóstwo :-(
W tym roku byłam nad morzem z moją małą sunią to kilka razy doznałam tego że
rodzice nie uczą dzieci jak obchodzić się ze zwierzętami... Urocze dzieciątko idzie z rodzicami
plażą woła do Nas o jaki śliczny piesek później bierze do rękii kupe piachu i bach w moją sunię czy rodzicie
zareagowali? Porażka... :shake:

Oby Kubuś szybko wróciła do zdrowia i doświadczył że nie każde dziecko jest złe, mocno trzymam kciuki :kciuki::kciuki::kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Melduje się tutaj... myślę że takich przypadków jak Kubuś jest mnóstwo :-(
W tym roku byłam nad morzem z moją małą sunią to kilka razy doznałam tego że
rodzice nie uczą dzieci jak obchodzić się ze zwierzętami... Urocze dzieciątko idzie z rodzicami
plażą woła do Nas o jaki śliczny piesek później bierze do rękii kupe piachu i bach w moją sunię czy rodzicie
zareagowali? Porażka... :shake:

Oby Kubuś szybko wróciła do zdrowia i doświadczył że nie każde dziecko jest złe, mocno trzymam kciuki :kciuki::kciuki::kciuki:[/QUOTE]

już moja Ksiunia zadba o to, żeby Kubuś dowiedział się, że są dzieci kochające zwierzęta !
zawsze wydawało mi się, że u dzieci to oczywiste i naturalne - miłość do zwierząt, zwłaszcza malutkich szczeniąt.....

dziękuje za przybycie do Kubusia!

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam takie rzeczy,to nóż mi się otwiera.

My też mamy małe dziecko i 2 psy. Nigdy nasza Karola nie szarpneła,nie uderzyła żadnego z nich. Ma od małego wpajane,że zwierzęta należy kochać i szanować.

Kochaniutki ten Kubulek,takie biedne,skrzywdzone psie dziecko:-(

Link to comment
Share on other sites

Podstawa to wychowanie, nauka empatii, ale kto ma wychować jak rodzice eech nie chce się pisać. Ja natomiast spotkałam się z pozytywnym zachowaniem dzieci romskich , i ich zainteresowanienie moją Blue (trójłapka), być może pierwszy odruch to zdziwienie że chodzi, żyje, potem pytanie czy "mogę pogłaskać ?" (blue ma ok. 3 - 4 lat), potem pytania i jak na razie ok.. choć oczywiście nie wiem jak by się zachowały gdyby mnie nie było.
Tutaj przynajmniej kurator zachował się tak jak trzeba.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję, że jesteście!!!!

przed chwilką widziałam Kubusia, bo byłam w lecznicy ( zawoziłam innego psiaka za zastrzyk)
wcześniej "wujek" czyli mój mąż zawiózł go na prześwietlenie do średzkiej przychodni
złamanie Kubusia nie jest "świeże", wręcz przeciwnie - dość "stare", stąd trudniejszy zabieg i rehabilitacja ( łapka jest wyraźnie cieńsza)
zabieg w poniedziałek o 11.00
trzymajcie kciuki i pomóżcie w zbiórce funduszy, bo nie wiem, jak to będzie....
ale wszystko mi jedno - trzeba mu pomóc, boli go ta lapkas

ale dzisiaj już nie piszczał ze strachu na widok Kasi, oczywiście Kasia nie podchodziła blisko, wytłumaczyłam jej, że Kubuś bardzo boi się dzieci....
szkoda, że nie nagrałam, jak ona słodko mu tłumaczyła, że dzieci kochają pieski ;) z daleka oczywiście do niego mówiła a on się przyglądał i chyba słuchał
słodki jest bardzo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']
ale dzisiaj już nie piszczał ze strachu na widok Kasi, oczywiście Kasia nie podchodziła blisko, wytłumaczyłam jej, że Kubuś bardzo boi się dzieci....
szkoda, że nie nagrałam, jak ona słodko mu tłumaczyła, że dzieci kochają pieski ;) z daleka oczywiście do niego mówiła a on się przyglądał i chyba słuchał
[/QUOTE]Niesamowita ta twoja wnusia :):loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kado']Kochana prześlij mi nr konta,w miarę możliwości wspomożemy Was grosikiem:)[/QUOTE]

ojej, myslałam, że napisałam w pierwszym poście....zaraz dopiszę
konto do wpłat dla Kubusia:
Stowarzyszenie Help Animals
ul.Sienkiewicza 10A
55-320 Malczyce
BS Środa Śląska 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010

bardzo, bardzo dziękuję za każdą wpłatę - tu naprawdę każda złotówka się przyda, na koncie pustki, a w księgowosci.....ech... :( rachunki do zaplaty :(

Link to comment
Share on other sites

Bylam juz wczesniej ale po przeczytaniu co te potwory( nazywanie niewinnie dziecmi) zrobily temy biednemu szczeniorkowi, misialam odejac od komputera . Tyle mialam zlosci na takie ludzkie potwory ze musialam sie uspokoic.
Splakalam sie okropnie myslac jakie cudowne zycie maja pieski u dogomaniakow a tu dzieci usilowaly zabic malego pieska. Jeszcze psie dziecko. :( :( :( Jaki on strasznie smutny. Zamiast zabawy I radosci mail cierpienie I ciagly bol :( Te dzieci wyrosna na prawdziwych psychopatow I bedza zabijac I gwalcic dzieci I doroslych. Juz dawno udowodniono ze zawsze zaczyna sie od zwierzat. Jedyna nadzieja jest, ze ktos sie nimi zajmie I nauczy zycia w spoleczenstwie I traktowania ludzi I zwerzat. To jest jeszcze bardziej straszne bo robily to dzieci ! Cala ta rodzina potrzebuje pomocy kuratora ,psychologa itd. Chyba dobrze ze mieszkam tak daleko bo nauczylam rozumu tych gowniarzy :angryy:

Marysiu prosze napisz ile miesiecy moze miec Kubus bo nie dojrzalam nigdzie.

Jesli macie mozliwosc zrobic mu przeswietlenie brzuszka to dla swietego spokoju lepiej mu to zrobic. Kto wie czym karmily Kubusia te potwory ku wlasnej uciesze. Moze dawaly mu jakies gwozdzie albo szmaty. Tez widzialam to na dogomani od psow z patologii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']jestem i ja dzięki Nutusi :) narazie zapisuję ale już " knujemy " jakby tu pomóc finansowo :)[/QUOTE]

Dzięki Kasiu, że zajrzałaś. Knucie może się chwilę zejść, bo doba za krótka, ale mamy nadzieję, że damy radę jak najszybciej.
Trzymaj się, Kubusiu! Mam sentyment do tego imienia, bo tak się wabił mój pierwszy w życiu "świadomy" pies ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...