Jump to content
Dogomania

Hodowla kennelowa...


Recommended Posts

i napisze jeszcze cos-wiecie co jest pierwszym krokiem do eliminacji badz aprobaty hodowcy?jak po dowolnym psie z hodowli rece nie cuchna:cool1: . i jak dorosle psy nie wymuszaja kontaktu z czlowiekiem lepiac sie do neigo tylko zachowuja sie..normalnie.tj:"ok czesc faaajnie ze jestes ,rzucisz cos?:diabloti: "ja mma taka zasade ze moje psy maja byc takie ze zawsze moglabym zaprosic je do spania w lozku z moim dzieckiem i dzieci zawsze moga sie w nie wtulac a rece sa czyste po drapaniu po brzuszkach.i rzeczywiscie-kojce sa otwarte:evil_lol: .zamykam je jak chce cos zrobic na terenie bo mam namolne psy:roll: i zaczyna sie wtykanie wszystkiego w rece -takei sepy ....zeby miec swiety spokoj musze zamknac biedaki;) w kojcach bo np.nie zamierzam walczyc z nimi o grabki:roll: :evil_lol: .albo nie zamierzam byc stratowana jak lataja jak gooopki dookola domu i co na drodze to nieprzyjaciel :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ayshe,Czarne Gwiazdy-jedynym pocieszeniem dla mnie jest fakt ,ze w waszych hodowlach lub waszych znajomych,jest innaczej,ze psy maja godziwe zycie,maja ciagly kontakt z wlascicielem,psy sa socjalne i nie sa sprzedawane w wieku ponizej 9 tygodnia,zdrowe zaszczepione ,sprzedawane do odpowiedzialnych osob,po uprzedniej kontroli przyszlego domu.:lol: Ciesze sie ,ze nalezycie do malutkiej grupy dobrych hodowcow.Niestety 3/4 hodowli w Polsce jest zlych!
Odpowiadam (ayshe czarnej gwiezdzie)wrogiem klatek drucianych nie jestem,gdyz sama kupuje i mam w domu w wielkosci L i wieksze.Przeznaczam -na kwarantanny dla szczeniakow lub kotow schroniskowych,lub psow i kotow po kastracjach.(mysle o schronisku)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać o tym, że są różne rasy psów. Jedne mogą razem mieszkać inne niestety nie. Nie wyobrażam sobie aby "wielopokoleniowa rodzina" akit biegała razem po podworku. Raczej niewiele by z tej rodziny zostało ;) Akity są jakie są i nie jest to kwestia wychowania. Psy może trochę mniej ale suki walczą do upadłego o przywodztwo w stadzie.
Uważam, że nie można generalizować i trąbić wokoło, że tylko domowe hodowle są cacy a psy trzymane w kenelach be. Dla mnie barbazynstwem jest trzymanie np. akit w ciasnym mieszkaniu - w klatkach - bo inaczej się nie da :shake:

Mojego psa kupiłam kiedy miał 8 miesięcy i mieszkał w kenelu. Jest normalnym psem. Nigdy nie miałam z nim problemów w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

xxxx52-w razie co....;) ...odpowiadam ze nie mam nic przeciwko temu ze ktos po prostu nie akceptuje klatek i juz.kazdy ma prawo do swojego zdania.natomiast czasem po prostu trzeba glosno mowic ze czesto hodowla duza jest hdowla kennelowa z paru powodow i nie jest nim zamykanie psow w klatkach bo kojce nie sluza do tego zeby w nich przetrzymywac zwierzeta.konie np.sa trzymane w boksach[no stanowiska to juz inna inszosc].tak wiec boksy ...i wiecie co?jak sie otwiera padok i wracaja do stajni to ida sobie spokojnie[noo albo wpadaja galopem:roll: ]kazdy do swojego boksu.bo to ich miejsce-ich azyl,sa przyzwyczajone do niego,czuja sie w nim bezpiecznie.z psami jest tak samo.po prostu tez chca miec troche spokoju w miejscu -gniezdzie gdzie nikt ich nie bedzie niepokoil.moje psy np.niechetnie wchodza do domu.generalnie im nie owlno ale czasem zapraszamy je na "wieczorek obzarstwa pizzowego"-uwielbiaja pizze serowa-ja iwem,niezdrowe...:roll: :evil_lol: ].jet tyle ciekawych rzeczy na dworzu ze siedzenie w domu to jest fajne przez nooo pol godziny[tj.wpakowanie dooopsk na wszystko co jest powyzej podlogi-kanape i fotele-a my na podlodze:roll: ].potem sie kreca i trzeba je wypuscic.

Link to comment
Share on other sites

ayshe-mam szczescie,ze mieszkam na wsi ktora otoczona jest hodowlami koni do ujerzdzania.Przyznam sie szczerze ,ze i konie latem przebywaja cale dnie na dworze,noce rowniez.Tylko zima wchodza do pomieszczen ogrzewanaych w ktorym sa boksy.

Link to comment
Share on other sites

właśnie , właśnie trzeba mówić dużo i głośno jak ma wyglądać prawdziwa hodowla psów bo niestety tam gdzie sprzedają pieski rasowe nie zawsze jest ślicznie i różowo dlatego też akcje rasowy = rodowodowy powinno się troszkę ulepszyć ;)Że nie sam papierek daje gwarancje że pieski mają cudowny start w życiu ;)

Link to comment
Share on other sites

Widze, że juz doszliście do porozumienia...:evil_lol: i zgadzam się jak najbardziej z tym:

[quote name='Vectra']trzeba mówić dużo i głośno jak ma wyglądać prawdziwa hodowla psów bo niestety tam gdzie sprzedają pieski rasowe nie zawsze jest ślicznie i różowo dlatego też akcje rasowy = rodowodowy powinno się troszkę ulepszyć ;-)Że nie sam papierek daje gwarancje że pieski mają cudowny start w życiu ;-)[/quote]

No a według mnie hodowle kennelowe to takie które hodują dużo ras psów i zarabiają na tym...właściciel ma pomocników którym płaci, bo sam nie mógł bym się tymi wszystkimi psami opiekować ;)
A hodowla domowa to taka w której właściciel psów czasem musi wyłożyć kase z własnej kieszeni...hoduje najwyżej 2-3 różne rasy psów...
to czy psy są w klatce czy nie, nie zalezy od tego...i w tej i w tej mogą być hodowcy i/lub pseudohodowcy/rozmnażacze psów...a psy mogą mieszkać w kojcach w domowej jak i kennelowej hodowli...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stary herman']justys
ty chyba nie wiesz co to jest hodowla ,po co ona jest i jak funkcjonuje
pewnie naczyrałaś się postów i tak to sobie wyobrażasz
a rzeczywistośc jest zupełnie inna
wsadz sobie tą wiedzę miedzy ksiązki i.......
pozdro[/quote]
A no widzisz...bo ja nigdy nie hodowałam psów i jak na razie nie mam zamiaru :roll: czy więc może mi ktoś wytłumaczyć (kulturalnie, legalnie proszę) co ja przekręciłam w poprzednim poście? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']A no widzisz...bo ja nigdy nie hodowałam psów i jak na razie nie mam zamiaru :roll: czy więc może mi ktoś wytłumaczyć (kulturalnie, legalnie proszę) co ja przekręciłam w poprzednim poście? :hmmmm:[/quote]

O tutaj:

"No a według mnie hodowle kennelowe to [B]takie które hodują dużo ras psów i zarabiają na tym...właściciel ma pomocników którym płaci, bo sam nie mógł bym się tymi wszystkimi psami opiekować[/B]"

To jest nieprawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']O tutaj:

"No a według mnie hodowle kennelowe to [B]takie które hodują dużo ras psów i zarabiają na tym...właściciel ma pomocników którym płaci, bo sam nie mógł bym się tymi wszystkimi psami opiekować[/B]"

To jest nieprawda.[/QUOTE]
Dziękuje za wyjaśnienie...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

jestem jak najbardziej przeciwna hodowlom kennelowym
nikt nie powinien brac do domu psow w takiej ilosci, z ktora nie potrafi sobie poradzic, zapewnic jej odpowiedniej ilosci czasu. hodowle w ktorych czesc psow/suk sluzy tylko do rozplodu a inna czesc jest 'fajna i super' sa w moim odczuciu malo profesjonalne..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']czy masz na myśli mój post ?? o tym że rozmowa idzie w dobrym kierunku ?
jesli tak to się mylisz , pominęłam Twoj post o labradorze ;)

Cieszę się że w końcu są pisane różnice między hodowlami , hodowlami i hodowlami .............[/QUOTE]
to fajnie bo już się przestraszyłam,że znowu mnie ktoś nie lubi bo mówie za dużo-mówię co myślę :loveu: co do tematu....to już mi się nie chce gadać;)to co miało zostać powiedziane,powiedziane zostało.pozostaje tylko mieć nadzieję,że inne osoby wyłuskają z tych przepychanek odpowiednie-trafne opinie:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']jestem jak najbardziej przeciwna hodowlom kennelowym
nikt nie powinien brac do domu psow w takiej ilosci, z ktora nie potrafi sobie poradzic, zapewnic jej odpowiedniej ilosci czasu. hodowle w ktorych czesc psow/suk sluzy tylko do rozplodu a inna czesc jest 'fajna i super' sa w moim odczuciu malo profesjonalne..[/quote]
A gdzie powinny mieszkać np komondory, mastify tybetańskie itp?

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie powinny mieszkac w domu!a gdzie mieszkaja?,komu sa sprzedawane?.Czy do kojca,do budy?:shake:
oczywiscie nie sa to psy do malych blokowych mieszkan,ale jezeli ktos ma domek ,i lubi te rasy to przeciez maga nocowac w domu.
Moja sasiadka ma malamuta,caly dzien biega na dworze,chodzi na spacery,ale w kazdej chwili pies moze wejsc i wyjsc z domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']oczywiscie powinny mieszkac w domu!a gdzie mieszkaja?,komu sa sprzedawane?.Czy do kojca,do budy?:shake:
oczywiscie nie sa to psy do malych blokowych mieszkan,ale jezeli ktos ma domek ,i lubi te rasy to przeciez maga nocowac w domu.
Moja sasiadka ma malamuta,caly dzien biega na dworze,chodzi na spacery,ale w kazdej chwili pies moze wejsc i wyjsc z domu.[/quote]

a czy Ty nie możesz zrozumieć że na każdy pies jest mega szczęśliwy w domu na podusi :razz: :razz:

Link to comment
Share on other sites

nie no jasne, nie chodzilo mi tu o samo uzywanie kenneli, tylko o hodowle kennelowa jako duza, przepelniona hodowle gdzie produkuje sie psy, a suki i psy rozplodowe trzyma calymi dniami w klatkach. nie mam nic przeciwko temu zeby np psy typu alaskan mieszkaly na stale w duzych kojcach na zewnatrz w swoim stadzie, o ile maja zapewnione codzienne spacery i zajecia i odpowiednia pielegnacje.
aczkolwiek znam hodowle owczarkow kaukaskich w 100% domowa i charaktery maja te psiska moim zdaniem swietne. przygotowywalam sie z jednym z tamtejszych psow do wystawy- wpuscily mnie (suka i 2 psy bodajze, albo odwrotnie) na posesje bez problemu, oczywiscie po 'zgodzie' wlasciciela, do domu tez, z kaukazem biegalam i go ustawialam, ogladalam mu zeby i przechodzilam na smyczy przez osiedle- zero problemow. czyli jednak sie da :)

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=3][SIZE=2]Trochę odbiegnę od tematu[/SIZE][U];)[/U] [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Bold][FONT=CentSchbookPL-Bold][U][B]STATUT ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE[/B][/U][/FONT][/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Bold]Rozdział I[/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Bold]Postanowienia ogólne[/FONT][/SIZE][/FONT]
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2]§ 5[/SIZE][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman]Związek jako stowarzyszenie osób zainteresowanych w [B]amatorskiej [/B]hodowli psów rasowych oraz w amatorskim[/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman]szkoleniu psów w celach użytkowych lub sportowych opiera swoją działalność na pracy społecznej[/FONT][/LEFT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman]ogółu członków.[/FONT]

[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Bold][FONT=CentSchbookPL-Bold]Rozdział III[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman]Członkowie Związku - ich prawa i obowiązki[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Bold]§ 8[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman]1. Członkami Związku mogą być osoby fizyczne i prawne zainteresowane [B]amatorską [/B]hodowlą i szkoleniem psów rasowych.[/FONT][/FONT][/FONT][/LEFT]



[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman]Myśle, że jest trochę hodowli w PL, które nastawione są na zyski i z regóły są to hodowle klatkowe. Nie mają one nic wspólnego z założeniemi ZK. [/FONT][/FONT][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Roman]Amatorski oznacza nie zarobkowy :czytaj:![/FONT][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman]
[FONT=CentSchbookPL-Roman]Tylko kto jest w stanie udowodnić rozmnażaczom, że się z tego nie utrzymują, przecież nie wystawiają rachunków :shake: [/FONT][/LEFT]


[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman]Gdyby ZK był w stanie egzekwować swoje prawa to tego rodzaju hodowli (klatkowych) byłoby mniej ;) [/FONT][/LEFT]

[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

hania -tak jest!
Nie znajac statutu ZK tak sobie hodowle wyobrazam tzn.bez trzymania psow w klatkach,gdyz ma to byc HODOWLA AMATORSKA.Ci co trzymaja w klatkach to rozmnazacze ,a nie milosnicy zwierzat,robia to dla pieniedzy ,kosztem zyjacych istot.Pies jest zwierzeciem stadnym,a nie celem zarobkowym.Ten co kocha swojego psa -psy nie wsadzi go do klatki:shake: Hodowcow,ktorych psy hodowlane mieszkaja z rodzina,sa nie izolowane to zawsze taka hodowle polecilabym.W innych ZK na zachodzie uwaza sie ,ze tylko ten jest dobrym hodowcom,i od takiego nalezy tylko psy kupowac ,ktory ma TYLKO 3 SUCZKI HODOWLANE jednej rasy.Oczywiscie ,ze w tym przypadku o zarobek nie chodzi!!!!,mam nadzieje ,ze doczekam czasow,ze psy beda zaliczane do czlonkow rodzin,nie beda hodowane,albo trzymane w budach,na lancuchach,kojcach,klatkach drucianych jak norki czy lisy,w piwnicach,szopach itd,nie beda sprzedawane raz na wystawach,drugi raz na bazarach niedzielnych,stadionach,przed wystawami psow rasowych,wysylane masowo(przemycane w bagaznikach aut)na zachod Europy,sprzedawane na bazarach przygranicznych,sprzedawane na parkingach europejskich,dowozone do domow na zamowienie (jak pary butow)suczki hodowlane-6 letnie dalej sprzedawane na bazarach do psudohodowcow,albo usypiane itd.Powinny odbywac sie ciagle kontrole bez zapowiedzi,i powinno
sie konsekwentnie przestrzegac statutu ZK i PRAW OCHRINY ZWIERZAT.Wszystkim nieuczciwym hodowcom,ktorzy nie przestrzegaja praw zwierzat zawartych w statutach nalezaloby ZABRONIC trzymac i hodowac zwierzat.Mysle ,ze w tym przypadku o 1/2 hodowli ,pseudohodowli by sie zmniejszylo!!!Jestem pesymista ,gdyz w Polsce w kraju prawie tylko hodowcow i nieporadnosci ZK panuje anarchia.W tej sytuacji przestrzeganie praw staje sie utopia!!!! Biedne polskie umeczone zwierzeta hodowlane ,schroniskowe:placz: Respekt i uznanie mam przed dobrymi hodowcami ktorzy hoduja tj.wyzej napisalam (znam i takich) mam kontakt . Moje rasowe pieski z metrykami i rodowodem sa 6 i 9 pannami.

Link to comment
Share on other sites

Mysle ,ze hodowcy w PL znaja statut ZK,ale nie chca o nim slyszec:shake: ,najwazniejsze ,ze sprzedaja masowo szczeniaki!!!,szukaja ciagle za pieniadze np".mam psa blaaa. ktory moze za...zl..pokryc,albo mam suczke blaaaa do pokrycia.."oczywiscie wszystko za pieniadze!albo czytam mam trzy rasy,jestem wspanialym hodowcom,wystawiam,pracuje nad polepszeniem rasy ,a moze ras:crazyeye: jakie to polepszanie to poprostu masowe krycia i czekanie na szczeniaki ,ktore wklada sie do kennelu na okres max 8 tyg i szybko sprzedaje.Kto pomysli ,ze szczeniaki nalezy z matka trzymac do 12 tyg,nikt ,albo paru ?Znam hodowle,w ktorej w przypadku pojawiania sie tylko jednego szczeniaka,matke od razu sie likwiduje,albo sprzedaje na jarmaru dla pseudohodowcow ,za polowe ceny.Znam hodowle co szczeniaki,przychodzace na swiat z drobna wada usypia (jedno jaderko)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Znam hodowle,w ktorej w przypadku pojawiania sie tylko jednego szczeniaka,matke od razu sie likwiduje,albo sprzedaje na jarmaru dla pseudohodowcow ,za polowe ceny.Znam hodowle co szczeniaki,przychodzace na swiat z drobna wada usypia (jedno jaderko)[/quote]

No to jeszcze jeden przepis ;)

[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][U]Regulamin Hodowli Psów Rasowych[/U][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Bold]X. Postanowienia końcowe[/FONT][/FONT][/SIZE]
[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=CentSchbookPL-Bold][SIZE=2]§ 27[/SIZE][/FONT]
[LEFT][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]5. Hodowcom zabrania się:[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]a) sprzedaży szczeniąt poprzez pośredników oraz osobom nabywającym je do dalszej odsprzedaży lub[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman]w innych celach nie mieszczących się w granicach etyki kynologicznej,[/FONT][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']szukaja ciagle za pieniadze np".mam psa blaaa. ktory moze za...zl..pokryc,albo mam suczke blaaaa do pokrycia.."oczywiscie wszystko za pieniadze![/quote]
Pewnie w Niemczech właściciel reproduktora nie bierze kasy za krycie. Jeśli tak, to jeśli będę kiedyś mieć sukę hodowlaną, kryć będę tylko tam. U nas niestety trzeba płacić:placz: Normalnie - skandal :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Pewnie w Niemczech właściciel reproduktora nie bierze kasy za krycie. Jeśli tak, to jeśli będę kiedyś mieć sukę hodowlaną, kryć będę tylko tam. U nas niestety trzeba płacić:placz: Normalnie - skandal :mad:[/quote]

To miała być prowokacja :roll: ?

Link to comment
Share on other sites

Zarazh-nie uwazam ,ze w Niemczech jest idealnie:shake: ale sa na pewno ostrzejsze kontrole,mniej ogloszen w gazetach.Wiem ,ze reproduktorow do krycia ,szuka sie po przez rozne kluby psow rasowych.Sama naleze do klubu sznaucerow, moja suczka dotrwala staropanienstwa i nigdy nie miala szczeniakow,bo po co .chec posiadania potomstwa od mojej slicznej suczki, hamowaly informacje ze stron internetowych i gazet,,ze gdzie idzie produkuje sie szczeniaki:angryy: W Polsce uwazam ,ze jest obecnie nadprodukcja szczeniakow rasowych i rasowopodobnych tzn.bez papierow.
Nie modnych ,nie chodliwych ceny spadaja ,modnych ras ceny sa wysokie.Za dwa lata bedzie przesyt obecnie modnej rasy i ludziom bedzie sie proponowac nowe rasy.Tak jest z labradorami,goldenami,a bylo ze dobermanami,bokserami,jamnikami,staffordami,pinczerami,spanielami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...