Jump to content
Dogomania

Zarazah

Members
 • Content Count

  366
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

1 Follower

About Zarazah

 • Rank
  Advanced Member
 1. Po dwóch latach bracia wrócili z adopcji, są teraz w hotelu. Koszt miesięczny za dwa psy to 800 złotych miesięcznie, który spadł na jedną osobę prywatną. Dotychczasowa pomoc w sumie – 188 złotych jednorazówki. Dorzucisz złotówkę dla Paka i Astora?

  http://www.dogomania.pl/threads/134003-Po-dwóch-latach-zwrot-bracia-wrócili-są-w-hotelu..potrzeba-800-zł.-proszę-o-pomoc

 2. [quote name='[email protected]_255']hmm...hovawart brzmi atrakcyjnie :razz: A prosze powiedzcie mi...Czy Hovawarty zaakceptuja psa kota itp.? Oraz czy sa pojetne , latwo przyswajaja komendy oraz czy aportuja lub maja predyspozycje do innych sportow?;)[/quote]Zdecydowanie nie polecałabym hovawarta jako psa-kompana dla drugiego psa. Szczególnie jeśli kumplami mają być dwa samce. Dwa samce, z czego co najmniej jeden jest hovkiem, kumplami raczej nie będą. Chyba, że ten drugi jest mały, uległy i najlepiej we wczesnej młodości wykastronwany. Łatwiej zaprzyjaźnić hovka z suką, albo sukę z suką. Natomiast jeśli chodzi o koty - jeśli kot przeżyje szaleńcze pomysły młodego hovka, to potem powinno być już tylko z górki ;)
 3. Nie zważę ci szklanki (250 ml), bo nie mam wagi, ale podam ci, ile waży kubeczek 200ml płatków (wg ulotki): Auslese = 100g 23M = 100g Supermix GJ = 80g Light = 50g Bez problemu przeliczysz to sobie na "szklanki". Jedna próbka (taki mały woreczek) zawiera 1 kubeczek karmy (200ml).
 4. [quote name='hekate811']zarazah polecam zapisać się do klubu wtedy Auslesse masz po 159, fajne jest to że nie trzeba być hodowcą aby należeć do klubu, przyjmują również pasjonatów[/quote]Hmmm... myślę, że ta koncepcja godna jest przemyślenia :lol:
 5. Dla mnie to spora oszczędność. 1 worek Auslesse (tym będę karmić od listopada) wystarczy na utrzymanie 2 psów przez 28 dni. Jeśli dodam do tego, że niektóre posiłki "wypadną" ze względu na podawanie smaczków, wyjdzie mi, że na miesiąc wydam na 2 psy 179zł. Dla mnie to spora różnica, zważywszy na to, że karmą którą wcześniej podawałam za tę samą kwotę mogłam wyżywić jednego psa :p
 6. [quote name='Juliusz(ka)']I 'czepnąć' się muszę:diabloti: - tania ta karma... W porównaniu z komercyjnymi z 'najwyższej' półki... Dlaczego tak? Czy powodem może być to, że to 'bytówki' są i suplementować trzeba pod kątem konkretnego psa?[/quote]Ja bym podeszła do tego z drugiej strony i 'czepła' się - dlaczego komercyjne karmy z 'najwyższej' półki są takie drogie... Dlaczego tak? Ale nie czepnę się. Każda firma ma swoj marketing i swoją cenę. Kober's jest firmą niemiecką, zatem koszty choćby takiego transportu są o wiele niższe niż przy karmach sprowadzanych na przykład zza oceanu. Brak jest pośredników sprzedaży - towar bezpośrednio od producenta trafia do polskiego dystrybutora, który też nie posiadając sieci sprzedaży hurtowo-sklepowej jest jej bezpośrednim sprzedawcą; czyli oszczędzamy na pośrednikach (i na magazynowaniu) - nie trzeba wielkich hal, magazynów - karma jest niszowa, że tak powiem, wielkość produkcji ograniczona, a sama karma ma dosyć krótki okres przechowywania (brak konserwantów) - oszczędność na magazynowaniu, zatrudnieniu itp. To zapewne sprawia, że marża bezpośredniego dystrybutora (i jednocześnie jedynego sprzedawcy) może być sporo niższa niż w innych firmach. Dla mnie cena nie jest mankamentem lecz dużym plusem, szczególnie wtedy, gdy ma się na utrzymaniu więcej niż jednego psa sporych rozmiarów.
 7. Ja nie stosuję termoobiegu, choć takowy mój piec ma, a watróbka wychodzi cacy, pazury lizać :)
 8. I nie będzie wiadomo. Firmy raczej nie podają (z nielicznymi wyjątkami) dokładnego składu jakościowego i ilościowego (ile % mięsa z kurczaka, ile % tłuszczu z kurczaka, ile % mięska z udka, a ile z szyji, ile z nereczek). Dokładny skład każdej z karm można potraktować jako "tajną" recepturę producenta.
 9. Zarazah

  23M

  2 tygodnie na 23M. Po takim czasie coś można już powiedzieć. Smakowitość karmy nie spadła ani o pół punkta procentowego. Micha każdorazowo wylizywana do czysta. Niepokojących objawów skórnych nie odnotowano. Kupki ustabilizowały się już na początku i takie pozostały. Nie są to piłeczki pinpongowe, ale kupy w kształcie... kupy, a nie w kształcie kupy błota :evil_lol:. Waga, przy nie zmienionej aktywności utrzymuje się na stałym poziomie. Generalnie dodając do tego korzystną cenę - jestem na tak.
 10. Zarazah

  Karma Kober's

  Astor jest w postaci chrupek do podawania na sucho ;). Formę płatkową ma Auslese. Extra ma formę dużych chrupek (miałam próbkę) do karmienia na sucho. My od soboty testujemy 23M. Na razie, po 2 dniach, mogę powiedzieć tylko tyle, że zjadany jest ze smakiem.
 11. Może spróbuj poszukać tutaj: [URL]http://www.petsitter.pl/szukasz_opiekuna.php[/URL]
 12. Zarazah

  Karma Kober's

  23M, powiadasz? Właśnie mam zamiar ten rodzaj zamówić w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że moje żyjątka też będą kręcić młynka z radości. Do tej pory wypróbowałam Astora i jest OK, ale chcę też spróbować "płatków". Zatem - zobaczymy.
 13. Zarazah

  Karma Kober's

  A możecie powiedzieć, jakiej konkretnie karmy używacie? I jak dawkujecie - tak jak na opakowaniu, czy jakieś modyfikacje czynicie?
 14. A próbowałaś karmić jednocześnie z miski i z ręki? Wiesz - miska w ręce a ty z miski drugą ręką podajesz jedzonko, tak by pyszczek psa znajdował się nad, albo prawie w misce.
 15. Strona już działa. Można zamiawiać i faktycznie -zamówinie realizowane jest błyskawicznie. Sympatyczny i szybki kontakt z obsługą, zatem mam nadzieję, że tym razem dystrybucja będzie OK. Ja w tej chwili (dosłownie) czekam na drugi worek. Karma jest fajna, bo ma 2 wersje: płatkową (do namaczania - moczy się ok. 3 minut i jest gotowa do podania, czyli jest bardzo praktyczna i szybka w przygotowaniu, a dodatkowo zimą zapewni psu ciepły posiłek) i oraz granulki. Mamy tę karmę od miesiąca i na razie jesteśmy z niej zadowoleni.
×
×
 • Create New...