Jump to content
Dogomania

Hodowla kennelowa...


Recommended Posts

[quote name='puli']Oczywiście. Jak chcesz zostawić sobie szczeniaka to musisz pozbyć sie któregoś ze starych psów. Bilans sie musi zgadzać.[/quote]:roflt: :roflt: :roflt: puli...aaaa....padlam.....:megagrin: .bposzsz moja ilosc przekracza wszelkie pojecie bo 15stke przekroczylam-adopcyjne i babcie-czas was zakopac.muszeee sie zalapac na okreslenie "domowa"muuuusze:knuje: .bo tak to ani szkolic,ani kochac...przerabane:splat: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']:roflt: :roflt: :roflt: puli...aaaa....padlam.....:megagrin: .bposzsz moja ilosc przekracza wszelkie pojecie bo 15stke przekroczylam-adopcyjne i babcie-czas was zakopac.muszeee sie zalapac na okreslenie "domowa"muuuusze:knuje: .bo tak to ani szkolic,ani kochac...przerabane:splat: :drinking:[/quote]
Ło....bo jak nie to za kratki za maltretowanie zwierząt! :diabloti: przekraczasz norme i dlatego te biedne zwierzęta u ciebie umierają w samotności we własnych bobkach...jak tak można :placz:



:roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']na pasztet je :diabloti:
albo wypchać i postawić jako ozdoba do salonu :cool3: :cool3:[/quote]jako te ktore kochalam wczesniej ale norma musi byc zebym jako rozmnazacz nie skonczyla:cool3: :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jako te ktore kochalam wczesniej ale norma musi byc zebym jako rozmnazacz nie skonczyla:cool3: :diabloti: .[/quote]
słuchaj to zacznuj hodowac ONki z ładnym futerkiem :diabloti: takie na wypchane ozdoby salonowe :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hannia-Dziewczyno ,to ty sie opanuj!jezeli ta polska milosc do psow tak wyglada?:placz: ,i psy trzymanie sa jak lisy w klatkach itd,to nie dziwota ,ze tragedia polskich zwierzat trwa nie widze na horyzoncie iskierki nadziei.Widze to jako, tylko pseudo milosc do zwierzat.Dopoki ludzie nie zaczna traktowac psy ,koty jak czlonkow rodzin to horor trwac bedzie(schroniska przepelnione,handel nadprodukcja rasowych kwitnie)
Wielu hodowcow widzi milosc do zwierzat przez pryzmat banknotow:mad: :mad: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

nooo nareszcie faaajnie...znaczy sie wycofuje sie rakiem z tematu a juz zaczelam typowac suki do selekcji:razz: ....bo ja ani nie mam polskiej hodowli ani nei naleze do zadnej polskiej organizacji kynologicznej...:diabloti:
ostatnie zdanie w temacie:niezaleznie od ilosci suk hodowlanych i ilosci miotow i tego czy kojce czy domek liczy sie w hodowli psow:
-socjal szczeniat
-czystosc i higiena hodowli
-praca hodowlana prowadzona w hodowli
-w rasach uzytkowych -praca z psami,jakosc kontaktow hodowcy z psami anie ilosc li tylko tego kontaktu.co mi z tego ze onek na kanapie lezy i miziany jest w uszko skoro tylko lezy i lazi na spacerki?ilosc kontaktu nei rowna sie jakosci jak we wszystkim zreszta.nie rowna sie obligatoryjnie.
milej rozmowy zycze.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
niezaleznie od ilosci suk hodowlanych i ilosci miotow i tego czy kojce czy domek liczy sie w hodowli psow:
-socjal szczeniat
-czystosc i higiena hodowli
-praca hodowlana prowadzona w hodowli
-w rasach uzytkowych -praca z psami,jakosc kontaktow hodowcy z psami anie ilosc li tylko tego kontaktu.[/quote]

Zgadzam się.
Jednak im więcej zwierząt ktoś posiada tym trudniej spełnić wszystkie te warunki. Niektórzy nie mierzą chęci na możliwości i wychodzi kiszka.
Łatwiej jest spełnic w/w warunki mając do 4-5 psów niż naście, no chyba, że zjmuje się tym więcej osób ;)

Link to comment
Share on other sites

tak zajmuje sie nimi wiecej osob to przeciez normalne.jedna osoba niej est w stanie fizycznie zajac sie wiecej niz3 nooo4 onami np.bo przeciez praca na cwiczaku wymaga nie tylko pracy fizycznej ale i psychicznej.do tego jak sa szczenieta to socjal zajmuje mnostwo czasu,praca ze szczenietami-tak w kazdej duzej hodowli profesjonalnej sa ludzie ktorzy maja swoje psy i pracuja z nimi wiec i te psy maja swoich przewodnikow.wlascicielem jest hodowca .i to nie jest tak jak hodowla np trzody chlewnej-luuudzie.:shake: .cale zycie kreci sie dookola psow.wszystkich ludzi w hodowli.to jest super.wszystko obraca sie dookola onow. i jestem z ludzmi,rodzina,przyjaciolmi ktorzy maja tak samo jak ja-pasje i milosc do onow.czego chciec wiecej?:loveu:.samej to ja nie iwem cyz mialabym tyle sil-zawszec fajniej z ludzmi ktorzy maja takiego samego swira jak ja nie?;)

Link to comment
Share on other sites

Ayshe, zgadzam się z Tobą.

Tylko...

niestety jest jeszcze jeden aspekt - czasem "czystość i higiena" startcza hodowcom za wszystko inne.

:-(
Wiesz, ja mam styczność z hodowcami ras malych, nazwijmy to ozdobnych.
Tu jest jeszcze jedna pułapka - mikry wzrost tych psów ktory powoduje że ludziska łatwiej podejmują decyzję o dokupieniu jeszcze jednego psa... i jeszcze jednego...
Hodowca takich mastifów angielskich pewnie jednak więcej się zastanawia, czy jego stado zniesie kolejnego imporcika... i czy jego kieszeń to zniesie... :evil_lol:

Wielu znanych mi hodowców zaczynało od szczerze kochanej suczki yorki czy chihuahua, czy papillonki - potem była nastepna... i nastepna... i skończylo się na kenellikach stojacych jedna na drugich jak w hodowli kanarków.

O, ci hodowcy wiedza że sa na świecie "rozmnażalnie" i oczywiscie nie doprowadzą się do tego stanu, skąd - są wszak "świadomi" i myślą o "dobru rasy".

Więc te psy są nawet wyczesane a klatki są systematycznie odkażane, dużo kasy idzie na wystawy i zagraniczne krycia...
Ale...

... z ich hodowli wychodzą cyborgi z ciężką kennelozą... bo na zajęcie się tymi psami, na poświęcenie im czegoś najcenniejszego - właściwie spożytkowanego CZASU - już tych ludzi nie stać.

Na rozmaitych forach mikropieskow pokazywane są zdjęcia pomieszczeń wyłożonych obowiązkowo biała teraktoą, lśniących (BTW takie wyczyszczenie napawa mnie obawą o układ immunologiczny szczeniąt... :razz: - to jak z dziecmi, czasem należy je wytaplać w błotku moim zdaniem :lol: ), na rzędach klatek stoją rozliczne wypolerowane na blysk puchary z wystaw...
Szczeniątka pachnące i czyste...

... a jak potem się zajmuję ich głowami to mnie przerażenie ogarnia.
Ludzie kupują kaleki z doskonałym pochodzeniem i fizycznie zdrowe...

:-( :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
:loveu:.samej to ja nie iwem cyz mialabym tyle sil-zawszec fajniej z ludzmi ktorzy maja takiego samego swira jak ja nie?;)[/quote]

Samej to na pewno nie ;)
Na jednego psa przypadłoby nie więcej niż 30 min dziennie :lol: .

Miłej pracy życzę ;)

Link to comment
Share on other sites

Berek-czystosc i higiena-chodzilo mi oto zeby psy byly czyste-nie sterylne bo sie tak chyba nie da:diabloti: ,jak sa sterylne to znaczy ze nie biegaja na spacerach[nie wychodza wogole z hodowli:crazyeye: ].higiena i czystosc lacznie z matami jest bezwzglednie konieczna bo mozna cos przywlec na kojce a jak sa szczenieta to nie ma zartow.szczeniaki przeca tez sie szwendaja na spacery bo muszap oznac zycie wielkiego miasta:evil_lol: ale jak sa starsze a zawleczennie czegos do hodowli to katastrofa.
wiesz ze pies biegajacy to pies o takim ze tak powiem zabrudzeniu zwyklym:evil_lol: .oczywiscie sterylne warunki odpadaja bo niby jak mialoby sie je utryzmac?czysciutkie szczneieta?no tak ale dopoki nie zaczna mordowac jakiego krzaka i okopywac sie albo brac spa w kaluzy:mad: .
opisywany przez ciebie wychow szczeniat jest niedopuszczalny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Błagam, nie rozśmieszaj mnie. W niemczech idealnie, za darmo i ostre kontrole. Tere fere.
Ciekawe, ze po szczeniaki które mam w domu zgłasza mi kupa niemców, i wszyscy najchetniej by je kupowali hurtem, najchetniej wszystkie suki. Sa tak bezczelni ze pytaja nawet ile dam im rabatu.
Niemcy jak kazdy inny narod usypiaja slepe szczeniaki z byle powodu, i powtarzaja krycia z ktorych juz im wczesniej rodziły sie wadliwe szczenieta. Tak samo pozbywaja sie z hodowli psów po których maja małe mioty.
Moze czas przemyc oczy i przestac gloryfikowac na slepo ?[/quote]Nic dodać,nic ująć!:klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Zarazh-nie uwazam ,ze w Niemczech jest idealnie:shake: ale sa na pewno ostrzejsze kontrole,mniej ogloszen w gazetach.Wiem ,ze reproduktorow do krycia ,szuka sie po przez rozne kluby psow rasowych.Sama naleze do klubu sznaucerow, moja suczka dotrwala staropanienstwa i nigdy nie miala szczeniakow,bo po co .chec posiadania potomstwa od mojej slicznej suczki, hamowaly informacje ze stron internetowych i gazet,,ze gdzie idzie produkuje sie szczeniaki:angryy: W Polsce uwazam ,ze jest obecnie nadprodukcja szczeniakow rasowych i rasowopodobnych tzn.bez papierow.
Nie modnych ,nie chodliwych ceny spadaja ,modnych ras ceny sa wysokie.Za dwa lata bedzie przesyt obecnie modnej rasy i ludziom bedzie sie proponowac nowe rasy.Tak jest z labradorami,goldenami,a bylo ze dobermanami,bokserami,jamnikami,staffordami,pinczerami,spanielami.[/quote]

xxxx52....po raz kolejny twoje argumenty zwalaja mnie z nog:shake: ..ty kup sobie moze piatkowe a lepiej sobotnie wydanie jakiej gazety i powiedz mi ze nie ma tam ogloszen o sprzedazy psow, albo wpisz sobie w wyszukiwarce ''welpen''..zareczam ci znajdziesz takie kwiatki ze reszte zycia spedzisz na zglaszaniu sprzedajacych do niemieckich wladz:diabloti:
ooo..wlasnie chce ktos kupic mix bullteriera i doga canario?? prosto z Niemiec:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

na calym swiecie ludzie sprzedaja psy,sa osoby produkujace zwierzeta w koszmarnych warunkach itd.rowniez o dziwo w skandynawii:roll: :evil_lol: .ale rzeczywistosc polska jest bardziej jaskrawa.ale to juz nie jest tematem tego watku-u nas jest zle ale u innych tez.;).i jeszcze jedno-baaardzo szybko wylatuje sie z sv za przekrety,nie ma kolesi i tyle.idealnie nie jest ale jak pies np.pusci rekaw czy boi sie strzalu to testow ani ipo nie zda.a u nas-jak najbardziej.nie trymuje sie onkow-bo sedzia nie jest slepy na psy kolegi z LG.itd itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Hannia-Dziewczyno ,to ty sie opanuj!jezeli ta polska milosc do psow tak wyglada?:placz: ,i psy trzymanie sa jak lisy w klatkach itd,to nie dziwota ,ze tragedia polskich zwierzat trwa nie widze na horyzoncie iskierki nadziei.Widze to jako, tylko pseudo milosc do zwierzat.Dopoki ludzie nie zaczna traktowac psy ,koty jak czlonkow rodzin to horor trwac bedzie(schroniska przepelnione,handel nadprodukcja rasowych kwitnie)
Wielu hodowcow widzi milosc do zwierzat przez pryzmat banknotow:mad: :mad: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:[/quote]

Czy uważasz, że "miłość" do psów to tylko polska specjalność? Psy za naszą (bliższą i daszą) granicą mają lepiej? Wszędzie są kochane, rozpieszczane - broń boże rozmnażane - i w ogóle mają ach i och. Jeżeli tak uważasz to znaczy, że niewiele widziałaś w życiu.
Myslisz, że wypisując takie bzdury na forum zmienisz ludzi - jakiś hodowca się przestraszy i zamknie swoją hodowlę.
Moge Cię zapewnić, że nie.
Skutek będzie odwrotny do zamierzonego - pseudohodowcy będą mieli koronny argument - "ja mam najlepsze bo z domowej hodowli!!!"
Gratuluję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']na calym swiecie ludzie sprzedaja psy,sa osoby produkujace zwierzeta w koszmarnych warunkach itd.rowniez o dziwo w skandynawii:roll: :evil_lol: .ale rzeczywistosc polska jest bardziej jaskrawa.ale to juz nie jest tematem tego watku-[B]u nas jest zle ale u innych tez.[/B];).i jeszcze jedno-baaardzo szybko wylatuje sie z sv za przekrety,nie ma kolesi i tyle.idealnie nie jest ale jak pies np.pusci rekaw czy boi sie strzalu to testow ani ipo nie zda.a u nas-jak najbardziej.nie trymuje sie onkow-bo sedzia nie jest slepy na psy kolegi z LG.itd itp.[/quote]

bardzo dobrze to ujelas ayshe...i zgadzam sie z toba takze co do SV:p
sorki za offa ale czasem jak czytam takie bzdety jak to w Niemczech jest idealnie i pieknie to mi cisnienie skacze....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dealer']bardzo dobrze to ujelas ayshe...i zgadzam sie z toba takze co do SV:p
sorki za offa ale czasem jak czytam takie bzdety jak to w Niemczech jest idealnie i pieknie to mi cisnienie skacze....:evil_lol:[/quote]nie ma swietych ludzi -w kazdym razie zyjacych:evil_lol: .niemcy tez czasem rodza sie z defektem niemieckosci-potrafia zlamac przepis albo kombinowac.aczkolwiek daleko im do nas:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']nie ma swietych ludzi -w kazdym razie zyjacych:evil_lol: .niemcy tez czasem rodza sie z defektem niemieckosci-potrafia zlamac przepis albo kombinowac.aczkolwiek daleko im do nas:diabloti:[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: kombinowanie to nasza polska specjalnosc hihihi.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dealer']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: kombinowanie to nasza polska specjalnosc hihihi.....[/quote]no nie da sie ukryc ze jestesmy najbesciaccy jesli chodzi o to jak cos zrobic zeby nei zrobic tego co mowi tam jakis przepis.:haha: :cooldevi: .ja tego nieznosze dlatego wynioslam swoja hodowle do sv 1o lat temu.
ale wszedzie:shithappens: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no nie da sie ukryc ze jestesmy najbesciaccy jesli chodzi o to jak cos zrobic zeby nei zrobic tego co mowi tam jakis przepis.:haha: :cooldevi: .ja tego nieznosze dlatego wynioslam swoja hodowle do sv 1o lat temu.
ale wszedzie:shithappens: .[/quote]
yyyy..juz calkiem nie na temat:oops: moge gdzies zobaczyc te twoje zniemczone owczarki?:oops: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

na onkach w temacie czy mozecie mi pomoc czy jakos tak wrzucilam ze 2 zdjatka.a wnusie moja czyli 3 pokolenie-uial mam na avatarku:loveu: .uial jest wnuczka suki z w/w watku.
dooobra.to rzeczywiscie juz off.sooooorkiiii:oops: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...