Jump to content
Dogomania

Hodowla kennelowa...


Recommended Posts

do tego offa dodam że
jesteśmy najbardziej marudnym i narzekającym narodem i wszędzie widzimy schody ........ porównujemy , narzekamy ,ale sami tyłka nie ruszymy by coś zmienić .......

tu na dogo poruszane było wiele razy "co zrobić z rozmnażaczami" i jaki kolwiek padł pomysł by od czegoś zacząć zawsze ,ale to zawsze znajdowane były 'przeszkody" czepianie się szczegółów , jeden wielki pesymizm
widać lepiej sobie pogadać , popłakać , pobluzgać na tych złych iii nic nie robić - faktycznie tak jest najprościej ........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']do tego offa dodam że
jesteśmy najbardziej marudnym i narzekającym narodem i wszędzie widzimy schody ........ porównujemy , narzekamy ,ale sami tyłka nie ruszymy by coś zmienić .......

tu na dogo poruszane było wiele razy "co zrobić z rozmnażaczami" i jaki kolwiek padł pomysł by od czegoś zacząć zawsze ,ale to zawsze znajdowane były 'przeszkody" czepianie się szczegółów , jeden wielki pesymizm
widać lepiej sobie pogadać , popłakać , pobluzgać na tych złych iii nic nie robić - faktycznie tak jest najprościej ........[/quote]

swiete slowa.....:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hm,

czasem zwykłe marudzenie też może pomóc. Na przykład stworzyć atmosferę niekorzystną dla takich ludzi, a nie - kolesiowate mruganie oczkiem, wszyscyśmy koledzy z ZK to każdy udaje że wszystko jest git... :-( :cool1:
NIestety pierwsza postawa nie jest powszechna, za to druga - tak.

Ilu rozmnażaczy wywalono ze Zwiazku w ostatnim czasie...?
Było parę afer z psami w tragicznych warunkach, nie wierzę że ludzie - hodowcy - ściskający się na wystawach i na sekcjach z tymi osobami nie mieli pojęcia jak wyglądają naprawdę te hodowle.
:angryy: :mad:

Panuje jakaś paranoja - wszyscy pięknie najeżdżają na psie fermy (i słusznie) i udają że to sprawa wyłącznie osób rozmnażających poza związkiem.

A mnie coraz trudniej polecać ludziom stronkę rasowy= rodowodowy bo sytuacja tam opisana to ideał nie mający niestety często pokrycia w rzeczywistości.

Oczywiście ze wina jest po stronie ZK - sami sobie wbijamy gole, nie piętnując rozmaitych patologii w związku i udając, że wszystko co złe to poza organizacją, a w organizacji sami idealiści ktorzy pieski na rękach noszą...
:cool1:

Link to comment
Share on other sites

dlatego uwazam ze zamiast marudzic kazdy powinien robic to co do niego nalezy.wiecej jest natomiast gadania o tym jak zle..to sie samonakreca[samonagradza:cool3: :roll: :evil_lol: ]na kazdym tego typu watku.nie tylko pies z pochodzeniem udokumentowanym ale rowniez hodowla stosujaca zalecenia hodowlane.nie tylko wygrana na wystawach tworzy hodowle.wygrana jest drugorzedna.sa hodowle ktore daja fundament innym swoja praca a same trzymaja sie w cieniu.w onkach jest ich pare;) .same nie w czubie ale jakzajrzec od czego ci w czubie zacyznali to sie ciaglep owtarzaja te same przydomki.boszsz ja ja bym chciala miec taka "iskre boza":cool1: .no coz ktos musi robic za tlo:roll: .

Link to comment
Share on other sites

no to ja zacznę :evil_lol:
wczoraj na wystawie (gorąco straszliwie) duża większość biednych psów siedziała w klatkach , zasłonięta kocami , mokrymi ręcznikami - męczyły się straszliwie , tyle godzin w ciasnym pomieszczeniu :evil_lol:

były też te szczęśliwe które na wolności w pełnym słońcu oczekiwały na swoją kolej wejścia na ring -
temperatura w słońcu nie do wytrzymania ..... ale pieski były nie zamknięte w karcerze - opalały się :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no to ja zacznę :evil_lol:
wczoraj na wystawie (gorąco straszliwie) duża większość biednych psów siedziała w klatkach , zasłonięta kocami , mokrymi ręcznikami - męczyły się straszliwie , tyle godzin w ciasnym pomieszczeniu :evil_lol:

były też te szczęśliwe które na wolności w pełnym słońcu oczekiwały na swoją kolej wejścia na ring -
temperatura w słońcu nie do wytrzymania ..... ale pieski były nie zamknięte w karcerze - opalały się :evil_lol:[/quote]
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: -mialy darmowe solarium i....wolnosc!byly szczesliwe....:loveu: :loveu: :multi:

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ja...widziałam jak ktoś woził psa (to było bodajże w lutym) w samochodzie w [B]klatce transportowej [/B]:-o już miałam go zatrzymać i sie na niego wydrzeć, że tak sie psy nie przewozi...pies ma przecie prawo jazdy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']No to teraz ja...widziałam jak ktoś woził psa (to było bodajże w lutym) w samochodzie w [B]klatce transportowej [/B]:-o już miałam go zatrzymać i sie na niego wydrzeć, że tak sie psy nie przewozi...pies ma przecie prawo jazdy :evil_lol:[/quote]

oczywiście że wielki błąd - przewożenia psa w klatce :shake:
bo w razie wypadku (tfu tfu) nie wyleci przez przednią szybe i nie będzie widowiska :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']a propos klatek... jak dobrac rozmiar do psa? i czy mozna je wozic w bagażniku? ( z psem)[/quote]
taką by pies mógł swobodnie w niej stanąć i się obrócić ;)
w bagażniku ? ale rozumiem samochód typu kombi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Kiedyś kierowca taryfy, którą zamówiłam, żeby pojechać z Sonią do weta, chciał, żeby jechała w bagażniku - takim zwykłym :roll:[/quote]
super kierowca :diabloti: :diabloti:
jeśli korporacyjny , nie omieszkała bym porozmawiać z szefem :cool3: :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Kiedyś kierowca taryfy, którą zamówiłam, żeby pojechać z Sonią do weta, chciał, żeby jechała w bagażniku - takim zwykłym :roll:[/quote]

chyba bym go tez przewiozla....w bagazniku oczywiscie....

Link to comment
Share on other sites

[quote]a te czarne co ganiały po słońcu to co ? chciały być czarniejsze niż czarne ? [/quote]to bardzo nieodpowiedzialni hodowcy byli...

[quote]Kiedyś kierowca taryfy, którą zamówiłam, żeby pojechać z Sonią do weta, chciał, żeby jechała w bagażniku - takim zwykłym[/quote]a jaki to niezwykły? Moje jeżdżą w bagażniku i nie widzę w tym nic złego. Ofkors w kombi lub hatchback'u. Nie w sedanie :evil_lol:

[quote]i czy mozna je wozic w bagażniku? <b>(z psem)</b>[/quote]no byle nie w sedanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']
a jaki to niezwykły? Moje jeżdżą w bagażniku i nie widzę w tym nic złego. Ofkors to kombi lub hatchback'u. Nie w sedanie :evil_lol:

[/quote]

Ja tam się nie samochodach nie wyznaję :cool3: ale to nie był kombi tylko samochód z takim zwykłym bagażnikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Ja tam się nie samochodach nie wyznaję :cool3: ale to nie był kombi tylko samochód z takim zwykłym bagażnikiem.[/QUOTE]
A ten w kombi jest niezwykły? :evil_lol: ja mam taki i jakoś nie widze nic nadzwyczajnego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']A ten w kombi jest niezwykły? :evil_lol: ja mam taki i jakoś nie widze nic nadzwyczajnego :evil_lol:[/quote]

Chyba się nie rozumiemy :evil_lol: W bagażniku kombi można wozić psa, bo nie jest to bagażnik zamykany, a poza tym znajduje się we wnętrzu samochodu, za tylnym siedzeniem.
Mówiłam o bagażniku w samochodzie typu sedan - to chyba pewna różnica :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...