Jump to content
Dogomania

IVA. Wyrwana z psiego nieszczęścia. Prosi o pomoc.


madziakato

Recommended Posts

[quote name='AlfaLS']To chyba nie ma rady - musisz górą i to z pomocą kogoś innego, kto tam wejdzie do środka. Wtedy to nawet te bloczki może się przydadzą...

Co za durny właściciel!!!!![/QUOTE]Z wielkim żalem to piszę, ale to nie wchodzi w grę. Same wiecie- wpuścić mnie do środka, wyłączyć kamery i "udać" że się nie widzi, to co innego niż się włamać do firmy zawistnego sąsiada...Już wczoraj usłyszałam, że jak nie zrobię tego w taki sposób, żeby wyszło, że pies sam wyszedł i zginął to będzie smród i problemy, a oni się boją o swoją pracę. Przykre to, ale ja im się nie dziwię, to raczej skromni ludzie....Sytuacja jest bardzo bardzo trudna i przyznam szczerze, że ja już nie wiem co mam robić, by było dobrze....Ta bezsilność jest straszna... Żeby to było chociaż przy drodze, ale kojec jest tak zlokalizowany, że ja cię pierdz..lę, tego się nawet opisać dobrze nie da....

Link to comment
Share on other sites

Wieczorem będą zdjęcia, same zobaczycie- może coś jeszcze przyjdzie nam do głowy, ale na razie to ja mam pustkę po prostu .... I tylko te jej oczy, które ustawiłam sobie na tapecie w telefonie, by czasem nie zapomnieć w natłoku spraw codziennych, swoich schorowanych psów itd., są w realu coraz smutniejsze....:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiyoshi']ajajaj....
no to się chole...nie pokomplikowało:( :(
i co tu robić?? pamiętaj o swoim bezpieczeństwie- bo jeśli są tam kamery, to wiesz.....[/QUOTE]Niestety, ale znowu stanęliśmy... Mamy jeszcze taki pomysł z babeczką ze Stowarzyszenia, żeby prosić o pomoc SM, co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, na obiecane zdjęcia było za ciemno już...Cóż napisać- sam smutek i żal...:placz: Dziś w nocy u nas ok. 5 stopni, a ona była mokra od moczu, bo leżała na tych paletach, na które się załatwia... W budzie nawet skrawka szmatki, nic, zero...pusta micha, jedynie to woda była, ale pewnie deszczówka....Jedyne czego przybyło to dowalili jeszcze więcej tych bloczków betonowych, poj...by jedne, eh....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']Niestety, ale znowu stanęliśmy... Mamy jeszcze taki pomysł z babeczką ze Stowarzyszenia, żeby prosić o pomoc SM, co o tym myślicie?[/QUOTE]
trzeba się chwytać każdego pomysłu; coś musi wypalić;
może poprosić o pomoc pogotowie dla zwierząt? grzegorz bielawski jest dość skuteczny i nie da sie spławić; dobrze, że masz madziu te filmy na dowód, że pies jest zaniedbywany;

Link to comment
Share on other sites

patrzac na zdjecia sunia nie jest zaniedbana, zeby mozna bylo wkroczyc z Policja wetem i odebrac ja natychmiast, bo jest zagrozone jej zycie. Tego przypadku tu nie ma. Pozostaje, zrobic dobre zdjecia, kojca, budy, braki jedzenia i wody w misce, skierowac wniosek do prokuratury o podejrzeniu popelnienia przestepstwa. W wniosku nalezy podac swiadkow, dolaczyc zdjecia. Najlepiej zeby to zrobila osoba ktora ma doswiadczenie wystepowania w charakterze pokrzywdzonego, to trzeba juz zaznaczyc w wniosku a przed rozpoczeciem rozprawy glownej zlozyc wniosek w sadzie o wstapienie w prawa oskarzyciela posilkowego. Moge pomoc osobie ktora to poprowadzi. Wiadomo ze suni nie polepszycie zycia z dnia na dzien, ale moze jak zostanie zlozony wniosek do prokuratury to facet zechce rozmawiac i posluchac jakie warunki bytowania powinien zapewnic psu. Mozna tez sprobowac najpierw mu to przedstawic ze jezeli do tygodnia nie wykona tych polecen to wtedy skladacie wniosek do prokuratury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']patrzac na zdjecia sunia nie jest zaniedbana, zeby mozna bylo wkroczyc z Policja wetem i odebrac ja natychmiast, bo jest zagrozone jej zycie. Tego przypadku tu nie ma. Pozostaje, zrobic dobre zdjecia, kojca, budy, braki jedzenia i wody w misce, skierowac wniosek do prokuratury o podejrzeniu popelnienia przestepstwa. W wniosku nalezy podac swiadkow, dolaczyc zdjecia. Najlepiej zeby to zrobila osoba ktora ma doswiadczenie wystepowania w charakterze pokrzywdzonego, to trzeba juz zaznaczyc w wniosku a przed rozpoczeciem rozprawy glownej zlozyc wniosek w sadzie o wstapienie w prawa oskarzyciela posilkowego. Moge pomoc osobie ktora to poprowadzi. Wiadomo ze suni nie polepszycie zycia z dnia na dzien, ale moze jak zostanie zlozony wniosek do prokuratury to facet zechce rozmawiac i posluchac jakie warunki bytowania powinien zapewnic psu. Mozna tez sprobowac najpierw mu to przedstawic ze jezeli do tygodnia nie wykona tych polecen to wtedy skladacie wniosek do prokuratury.[/QUOTE]Dziękuję Ci, że zajrzałaś, wypowiedziałaś się. W tym problem, że tak na prawdę nie wierzę, że psem się będą interesować. Jak się uprze, może naprawić budę, kojec, to nie jest biedny chłop, ale raczej gość "przy kasie". Tak na prawdę chodzi mi o zabranie psa...Bo przede wszystkim jest tam sam- od pt do poniedziałku! To jest straszne dla każdego psa, ale dla młodej, proludzkiej suni to....koszmar psychiczny:shake:

Link to comment
Share on other sites

dzis jest piatek, idzcie tam jutro i pojutrze, zrobcie zdjecia co jest w misce, to jest znecanie sie nad zwierzetami jezeli pies nie dostaje jedzenia i wody w weekendy, zapewne i w swieta. To ze to jest koszmar psychiczny dla psa my to wiemy, ale nie ma takiego paragrafu na ktory mona by sie powolac i jestesmy bezsilne. Czy ktos tego psa czasami wypuszcza poza kojec. Mozesz tylko zbierac dowody, nie przypuszczam zeby facet chcial wyladowac w sadzie przez psa. Podaj mi na PW jego nr. tel. lub do tego warsztatu, doczytalam ze tam sa kamery wiec po co mu pies na dodatek w kojcu, ktory nie jest na noc wypuszczany jako stroz po za kojec po godzinach pracy. Gdyby sprawa wyladowala w sadzie mozna sie postarac o opinie bieglego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']dzis jest piatek, idzcie tam jutro i pojutrze, zrobcie zdjecia co jest w misce, to jest znecanie sie nad zwierzetami jezeli pies nie dostaje jedzenia i wody w weekendy, zapewne i w swieta. To ze to jest koszmar psychiczny dla psa my to wiemy, ale nie ma takiego paragrafu na ktory mona by sie powolac i jestesmy bezsilne. Czy ktos tego psa czasami wypuszcza poza kojec. Mozesz tylko zbierac dowody, nie przypuszczam zeby facet chcial wyladowac w sadzie przez psa. Podaj mi na PW jego nr. tel. lub do tego warsztatu, doczytalam ze tam sa kamery wiec po co mu pies na dodatek w kojcu, ktory nie jest na noc wypuszczany jako stroz po za kojec po godzinach pracy. Gdyby sprawa wyladowala w sadzie mozna sie postarac o opinie bieglego.[/QUOTE]Od jakiegoś czasu zbieram zdjęcia, filmiki. Mam np. filmik z lata, gdzie jest sobota czy nd , ukrop 35 stopni, a pies nie ma w misce wody- lałam jej z mężem przez rurę PCV , bo nie można się tam dostać, to wypiła 1, 5 l wody na raz!!! Wysyłam dane na priv.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie poddaję nigdy i babeczka z Koali również nie... Nie muszę z resztą chyba Wam mówić, że suczkę już zdążyłam pokochać... Nie zostawię jej tam bez pomocy, tylko to wcale nie jest takie proste i łatwe i potrzeba czasu. W przyszłym tygodniu do akcji ma wkroczyć SM, ja będąc u niej w weekend, jeśli nie będzie miała wody , również zadzwonię na Straż Miejską, by było odnotowane zgłoszenie...Zobaczymy, ale na pewno nie można się poddać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']Ja się nie poddaję nigdy i babeczka z Koali również nie... Nie muszę z resztą chyba Wam mówić, że suczkę już zdążyłam pokochać... Nie zostawię jej tam bez pomocy, tylko to wcale nie jest takie proste i łatwe i potrzeba czasu. W przyszłym tygodniu do akcji ma wkroczyć SM, ja będąc u niej w weekend, jeśli nie będzie miała wody , również zadzwonię na Straż Miejską, by było odnotowane zgłoszenie...Zobaczymy, ale na pewno nie można się poddać![/QUOTE]
jak bedziesz zglaszac za kazdym razem zanotuj sobie nazwisko osoby przyjmujacej od Ciebie zgloszenie telefonicznie, date i godzine. Czy aby napewno SM pracuje w weekendy? z tego co ja jestem zorentowana to SM pracuje tez tylko od pon-piatku. Jesli tak jest dzwon na Policje, procedura dla Ciebie ta sama. Zgloszenia i odnotowania to rowniez dowod w sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...