Jump to content
Dogomania

Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.


scarletto

Recommended Posts

Przede wszystkim dziękuję Wam wszystkim kochane za obecność na wątku Ciapusia w czasie mojej nieobecności :loveu:
A Ciapuś zaczyna broić - no ładnie :mad: Młodzieniec szuka większych wrażeń.. i wciąga jeszcze w to bogu ducha winną suczynkę. :evil_lol:
Ech, gdzie ten domek dla naszego chojraka??

Link to comment
Share on other sites

Witam, Agat czy mogłabyś napisać jak wygląda aktualna sytuacja finansowa Ciapulka, bo odnosze wrażenie że pomimo bazarków i datków dosyć kiepsko... Zaraz coś przeleję i postaram się jeszcze zgromadzić co nieco na kolejny bazarek, ale mam wrażenie, ze to caly czas za mało... Pozdrawiam, Dorota

Link to comment
Share on other sites

Cześć kochana Doroto. Sytuacja Ciapusia jest taka, że jego hotelik płacę na bieżąco. Dzięki Tobie, Twoim wpłatom i bazarkom oraz comiesięcznym wpłatom od AlfyLS jest mi lżej, bo nie muszę dzięki Wam pokrywać 100% kosztów związanych z Ciapusiem. Z całego serca Wam za to dziękuję. :loveu:
Bieżące rozliczenie wszystkim wpływów i wydatków jest na pierwszej stronie wątku, w pierwszym moim poście. Widnieje tam kwota ponad 1000 zł na minusie, ale to nie znaczy, że Ciapuś ma dług - to wyłącznie stan moich wydatków na jego hotelik.
Niedługo będzie jeszcze jeden bazarek z fantów, które jeszcze mi zostały z Twoich przesyłek oraz coś dorzucę od siebie. Muszę tylko znaleźć chwilę na obfotografowanie i opisanie rzeczy. Niestety przy moim nawale zajęć taki bazarek to spore wyzwanie logistyczne :) Ale dam radę :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mogłam wydać Ciapka do DSu, ale nawet bez konsultacji z agat21 odmówiłam, bo stwierdziłam, że dla psa, który od szczeniaka jest w domu (mimo, że jest ciut upierdliwy ;) ) zamieszkanie w kojcu bez wstępu do domu byłoby trochę przykre. Zwłaszcza, że Ciapek jest krótkowłosy...
A Ciapek spodobał się baaardzo, zwłaszcza dzieciom... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Mogłam wydać Ciapka do DSu, ale nawet bez konsultacji z agat21 odmówiłam, bo stwierdziłam, że dla psa, który od szczeniaka jest w domu (mimo, że jest ciut upierdliwy ;) ) zamieszkanie w kojcu bez wstępu do domu byłoby trochę przykre. Zwłaszcza, że Ciapek jest krótkowłosy...
A Ciapek spodobał się baaardzo, zwłaszcza dzieciom... :([/QUOTE]
Murka, dobrze, że odmówiłaś... Nie o taki DS nam chodzi...

Link to comment
Share on other sites

Dorotko, Ciapuś jest niedaleko Janowa Lubelskiego. A przy okazji bardzo Ci dziękuję za wczorajszą wpłatę :loveu:

Alfie LS także bardzo dziękuję za dzisiejszą wpłatę :loveu:
Zaraz obie wpłaty wpiszę do rozliczenia.

Murko, myślę, że bardzo dobrze zrobiłaś. Ciapuś na pewno cierpiałby nie mogąc mieszkać ze swoją rodziną. Takie boksowe psy, jak właściciele już nimi nacieszą (bo coś nowego i zabawnego) często gniją samotnie w tych boksach latami i mając kontakt z człowiekiem tylko przy karmieniu przez parę sekund. Moja koleżanka takiego właśnie psa przejęła po poprzednim "właścicielu". Ten pies na początku się bał wszystkiego - schodów, zamkniętych pomieszczeń, nie znał zabawek, nie znał przysmaków, nie umiał się nawet cieszyć na widok człowieka :-( Dopiero teraz uczy się życia w rodzinie.

Link to comment
Share on other sites

Ciapuch to niezłe ziółko. Co prawda już poza posesję nie wyłazi, ale dla odmiany podkopuje się do ogródka przed domem (taki mały odgrodzony lichym płotkiem teren, na który teoretycznie psy nie mają wstępu) i przynosi stamtąd różne skarby. Przedwczoraj mamlał martwe pisklę, które udało mi się mu odebrać. Nie wiem czy znalazł martwe, czy złapał... wczoraj znów nosił w pysku pisklaka (tylko ogonek i łapki mu z pyska sterczały) i koniecznie chciał z tym skarbem wejść do domu. Był bardzo zdziwiony, że go nie chcę wpuścić i kazałam mu oddać znalezisko. Byłam pewna, że to kolejna martwa zdobycz. A tu nagle wypluty kłębek mokrych piórek zaczął podskakiwać! Pisklak był żywy. Totalnie mokry, zmamlany, posiniaczony, przerażony, ale wyglądał na całego.

[IMG]http://images61.fotosik.pl/960/ceed259287957e92.jpg[/IMG]

[IMG]http://images62.fotosik.pl/963/a7b6258dae794320.jpg[/IMG]

[IMG]http://images61.fotosik.pl/960/bb3e98207d5efeb1.jpg[/IMG]

[IMG]http://images61.fotosik.pl/960/c0a8d7c905a917de.jpg[/IMG]

Ptasiek wyglądał jak siedem nieszczęść, więc niepewni jego przyszłości ulokowaliśmy go w pudełku. Po ok. godzinie zostawienia w spokoju pisklak wysechł i zaczął podfruwywać, wyglądał na całkowicie sprawnego i zdrowego, więc za radą znajomego przyrodnika wystawiliśmy go na balkon, skąd sfrunął sobie na tuję przed domem, nawet nie zdażyłam mu fotki zrobić. I tam od razu znaleźli go rodzice :)

Tego samego dnia wieczorem Ciapuch znów nosił w pysku zdobycz... znów był to piskak - zupełnie martwy tym razem. Nie wiem czy to ten sam czy jakiś inny... Teraz zabunkrowaliśmy ogródek przed domem i póki co Ciapek nie może się tam dostać.
A dzisiaj byli Państwo z Puław w poszukiwaniu większego psiaka i Ciapek podszczypywał pana za nogawki! Łobuz jeden.

Link to comment
Share on other sites

Może jakieś gniazdo zbyt nisko uwiły sobie ptaki .. :shake:, bo nie sądzę, żeby pies był w stanie wejść gdzieś wysoko, lub złapać normalnego zdrowego ptaka. Chociaż może pisklak nie umiejący jeszcze dobrze fruwać siada sobie gdzieś na ziemi i Ciapek swoje łoweicki instynkty trenuje.. ech rozpieszczony jedynak :mad:
Dobrze, że nie ma już wstępu do ogrodu.

Link to comment
Share on other sites

Miałam dziś całkiem fajny telefon w sprawie Ciapka, obiecujący. Państwo stracili cztery dni temu pupilka i nie mogę znieść pustki w domu, w całej rodzinie koszmarna żałoba. Ciapek bardzo im się podoba tylko jeszcze jeden członek rodziny się nie przełamał do końca (ale się łamie podobno). Chcieli się póki co upewnić, że ogłoszenie aktualne. Mają się odzywać... Byłoby to mieszkanie w bloku w Radomiu.

A Ciapek nie mogąc się dostać do ogródka przed domem kontynuuje podkopy pod głównym płotem :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']Ciapek się podkopuje, bo mu nudno u Murki;) i za dużo ma ona psów do głaskania i tulenia. On chce być wielbionym jedynakiem:evil_lol::eviltong:...[/QUOTE]

Tak to już jest z jedynakami ;)
Murko, proszę o rozliczenie za zeszły miesiąc za hotel Ciaptaka

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że Ciapek ma wyjątkowego pecha, bo Państwo się nie odezwali już... :(

Rozliczenie:

[B]Stan konta na 15 kwietnia wynosił -317,90 zł
Wpłaty:[/B]
+400 zł agat21
[B]Razem: +82,10 zł[/B]

[B]Koszty:
-300 zł hotelowanie[/B]

+82,10 zł - 300 zł = -217,90 zł
[COLOR=#ff0000][B]Stan konta na 15 maj wynosi -217,90 zł.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...