Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Psiaki po wycieczce na łąkę,zmoknięte,teraz się grzeją.

 

d00b5466fc2204c4med.jpg

 

W piątek Sawana miała badanie krwi na mocznik.Wynik jest podniesiony ale nie zagraża to jej życiu.Wet określił,że taki wynik może się utrzymywać.Zalecił odstawienie Furosemidu,uznał to za bezsensowne odwadnianie organizmu.Sawana nie zatrzymuje w sobie wody,nie jest opuchnięta.Dalej pozostajemy na Ipakitinie i na karmie Renal.Za miesiąc badanie krwi.Kupiłam Ipakitine,ponieważ opakowanie się kończy.Ipakitine zdrożała o 7,00zł.

 

faf7dbb90d8d9a5dmed.jpg

 

Na koniec wiadomość nie wiem czy dobra,czy zła.Samotna Pani z zawodu lekarz chce zaadoptować Sawanę.Miała zawsze psiaki i piesek podobny do Sawany odszedł.Pani nie przeszkadza to,że Sawana jest chora i musi łykać leki.Jest dla niej oczywiste,że w tym wieku psiak może chorować i powinien być poddany leczeniu.Pani mieszka w domu z ogrodem w Katowicach na ul.Stellera.W kontakcie bardzo rzeczowa,konkretna osoba.Jest jeden szkopuł w tym,że Pani Basia wyjeżdża raz w miesiącu za granicę w weekend na 4 dni i potrzebuje na ten czas opieki dla Sawany.Pytała się w tym temacie czy są w Katowicach,osoby,wolontariusze,którzy by mogli zaopiekować się Sawaną oczywiście za odpłatnością.Pani zgadza się na wszystkie formalności związane z adopcją.

Nie wiem czy mam szukać kogoś do przeprowadzenia wizyty bo od tego raczej trzeba zacząć no i w dalszym etapie kogoś do opieki przez te 4 dni.Pani sądziła,że Sawana przebywa blisko Katowic i myślała,że będzie mogła dowieźć i skorzystać u mnie z opieki nad Sawaną.Co o tym sądzicie? Mam sporo zapytań ale te wszystkie zapytania są od pełnych rodzin.

Link to comment
Share on other sites

Anulko,domek zapowiada się bardzo dobrze,więc szukaj kogoś na wizytę p/a :)

Jestem tego samego zdania. 

Jest dużo dziewczyn na forum z tego miejsca i okolic i możliwe, że któraś z nich by odpłatnie zajmowała się w czasie wyjazdu Pani Sawanką :)

Link to comment
Share on other sites

anecik przeprowadzi wizytę p/a i wyraziła zgodę na przechowanie Sawany przez ten czas jak Pani będzie za granicą ale jest ale,Pani nie chce stresować psiaka obcym miejscem i chce aby ktoś przez te 4 dni zamieszkał u niej i opiekował się psem 24h. Ja nie jestem w stanie takiego kogoś załatwić na odległość,nawet nie mam tam rodziny i znajomych.W każdym razie jutro anecik zadzwoni do Pani i nie wiem jaki będzie wynik tj.czy pojedzie na wizytę.W Pani przypadku,Pani musi sama sobie poradzić z opieką psa na czas wyjazdu.Ma jeszcze dzwonić do kuzynki,czy nie przyjedzie na ten czas.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie uczucia ambiwalentne.

Jeżeli Anulo nosisz się  z myślą o wydaniu Sawanki do DS, to ten domek może być właśnie TYM.

Z jednej strony dobrze,że pani chce zadbać o komfort Sawanki ,a drugiej trudno zaspokoić jej wymagania. Czy mówiła jak długo te wyjazdy będą trwały? Czy są tylko chwilowe? Czy pani jeszcze pracuje ?

A jak TY oceniasz sytuację , gdyby Sawanka te 4 dni spędzała u anecik.Da sunia radę?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie uczucia ambiwalentne.

Jeżeli Anulo nosisz się  z myślą o wydaniu Sawanki do DS, to ten domek może być właśnie TYM.

Z jednej strony dobrze,że pani chce zadbać o komfort Sawanki ,a drugiej trudno zaspokoić jej wymagania. Czy mówiła jak długo te wyjazdy będą trwały? Czy są tylko chwilowe? Czy pani jeszcze pracuje ?

A jak TY oceniasz sytuację , gdyby Sawanka te 4 dni spędzała u anecik.Da sunia radę?

 

Pani pracuje, a raz w miesiącu wylatuje na 4 dni za granicę - też do pracy -  ta praca taka na dłużej, trwająca już kilka lat. Pani mieszka sama, mąż na stałe pracujący za granicą. Ma dzwonić do kuzynki spod Poznania na ile ta mogłaby zająć się Sawaną. Oferowałam swoją pomoc - nie wiem na jakich zasadach - ale Pani chciałaby aby ktoś zamieszkał u niej w domu na czas jej nieobecności.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, też jestem zdania, że to może być szansa dla Sawanki na Wspaniały DS.

 

Myślę kto by mógł spośród moich znajomych zaopiekować się Sawanką podczas nieobecności Pani, ale nikt nie przychodzi mi do głowy.

 

 

Edycja:

Rozmawiałam z Myszą2 pomyśli i popyta czy ktoś by się nie zaopiekował Sawanką te 4 dni w miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, też jestem zdania, że to może być szansa dla Sawanki na Wspaniały DS.

 

Myślę kto by mógł spośród moich znajomych zaopiekować się Sawanką podczas nieobecności Pani, ale nikt nie przychodzi mi do głowy.

 

 

Edycja:

Rozmawiałam z Myszą2 pomyśli i popyta czy ktoś by się nie zaopiekował Sawanką te 4 dni w miesiącu.

Tylko trzeba pamiętać,że Pani szuka kogoś kto by mógł na te 4 dni zamieszkać u Pani i opiekować się Sawaną przez 24h.Zabranie Sawany do siebie,czy wyprowadzanie nie wchodzi w grę.Pani absolutnie nie chce Sawany stresować nowym miejscem,a w przypadku wyprowadzania,zostawiać jej samej..Ja tak myślałam o jakiejś Pani na emeryturze,która ma więcej czasu i może na 4 dni zamieszkać u Pani,a tym samym sobie troszeczkę dorobić ale Katowice są dla mnie  obcym terenem.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko czy Pani będzie chciała aby obca osoba zamieszkała w jej domu.

 

"Obca" a "Obca" to też różnica.

Pani przesympatyczna, rzeczowa, konkretna. Wysłała dziś mężowi ( który też pracuje za granicą) zdjęcie Sawanki i nadal się zastanawia. Polkowice też troszkę daleko - Pani obawia się jak Sawana zniosłaby podróż - no i kwestia zamieszkania u niej na te 4 dni. Mam dzwonić do Pani jutro :) Fajnie nam się rozmawia :D

Link to comment
Share on other sites

Anecik na spokojnie napiszesz pw jak będziesz miała czas.Rozumiem,że dzięki Twojej namowie Pani chce Sawanę zaadoptować.Tak przynajmniej zrozumiałam z Twojego postu.

Pani musi przemyśleć decyzję adopcji i to dobrze przemyśleć,ponieważ Sawana jest chorym psiakiem,który do końca życia wymaga leczenia.Druga sprawa to raz była już zaadoptowana przez nieodpowiedzialnych ludzi,być może był też źle oceniony dom przez nas i wróciła z adopcji do mnie.Całe szczęście,że dzięki Dogo dostałam wiadomość,że Sawania ma trafić lada dzień do Schroniska,Państwo nie powiadomili nas o tej decyzji.Dlatego jestem bardzo teraz ostrożna jeżeli chodzi o adopcję Sawany.Sawana już nie może drugi raz wrócić z adopcji,ponieważ to by była dla Sawany a także dla nas wielka porażka.

Link to comment
Share on other sites

O Matulu, ależ tu się dzieje...

Pierwsza moja myśl: jaka szkoda, że nie mieszkam w Katowicach...nawet nie pomyślałam o tym, że wyjeżdżam...

Byłabym skłonna pomagać nawet i bez zapłaty...

Trzymam kciuki, by sprawy potoczyły się z dobrym, nawet najlepszym kierunku. Dla Sawanki i Anulki oczywiście!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...