Jump to content
Dogomania

Psie dziecko z wyrokiem amputacji, pomóżcie


pati851

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cioteczki, prosze o pomoc w hopaniu i moze oglaszaniu, bazarek za niedlugo sie konczy, ja nie mam glowy. przepraszam
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242810-*TANIO*roznosci-dla-ludzia-i-psa*-dla-Tereski-do-12-05-godz-20-00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym się dowiedzieć co z ewentualną operacją .Czy ktoś rozmawiał z wetem na temat rozłożenia na raty kosztów ?
Czy ktoś pisał do Emira ?
Kiedy weszłam na wątek wydawało mi się że chodzi o czas.
Chciałabym pomóc,ale nie wiem na czym stoimy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cancer43']Chciałabym się dowiedzieć co z ewentualną operacją .Czy ktoś rozmawiał z wetem na temat rozłożenia na raty kosztów ?
Czy ktoś pisał do Emira ?
Kiedy weszłam na wątek wydawało mi się że chodzi o czas.
Chciałabym pomóc,ale nie wiem na czym stoimy[/QUOTE]

Podpisuję się pod tym co napisała Cancer.
Czy Tereska jest pod stałą opieką weterynarza?
Co z łapką? Można czekać?
W jakim jest hotelu? To DT czy hotel, znany na Dogomanii?
Kto się tam opiekuje Tereską i jak wygląda opieka nad nią?
Jest w domowych warunkach? Jak z innymi psami?
Jak funkcjonuje?

Czy jest konkretna osoba odpowiedzialna za małą?
Czy ta osoba mogłaby się zwrócić do EMIRA?

Przepraszam za tyle pytań...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam konta na FB.
Czy ktoś z Emira jest na Dogomanii?
Ja kojarzę jedynie Julię...
[url]http://www.dogomania.pl/forum/members/94882-J_ulia[/url]
Socurek, może spróbuj na maila podanego na Ich stronie....

Link to comment
Share on other sites

Uparcie będę się dopytywać o operację - na czym stoimy ?
Ludzie na FB dopytują się o rozliczenie wplat i jakieś scany z kosultacji weterynaryjnej.
Brak informacji i tam i na dogo zniechęca
Wydarzenia na FB nie można udostępniać - trzeba zmienić datę na jakąś odległą,np 30 grudzień

Edited by cancer43
Link to comment
Share on other sites

Teri jest po kolejnych konsultacjach. Operacja może pomóc ale może również zaszkodzić. Łapka i tak będzie krótsza, co będzie powodowało obciążenie i ból. Po drugie są to bardzo duże koszty i długa rehabilitacja. Musimy wspólnie podjąć decyzję czy narażać psiaka na takie rzeczy. Myślimy że najlepszym rozwiązaniem będzie jednak amputacja. Teri przebywa w hotelu w Dąbrówce Warszawskiej, ma wspaniałą opiekę i kontakt e zwierzętami.
Nie ma na co czekać, lekarze są za amputacją.

Link to comment
Share on other sites

cancer zawołała, więc wpadłam; gdzie jest opis defektu, w którym poście? mam na myśli dokładny, fachowy opis lekarza plus zdjęcia rtg; będę 22 maja z tusią u dra janickiego, mogłabym pokazać zdjęcia i zapytac czy by sie nie zajął tym przypadkiem;
tusi tez wszyscy chcieli obcinac nogę, a obciąć zawsze się zdąży; takie jest moje zdanie;

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam na zaproszenie Ciotki cancer.
Nie chcę się mądrzyć, ale po pobieżnym przeglądnięciu wątku mam kilka rad....


Po pierwsze: z facebooka jest ogromny odzew, ludzie bardzo chętnie pomagają, w szczególności w takich sytuacjach kiedy chodzi o życie bądź zdrowie zwierzaka. Pilnujcie facebooka, apelujcie o wpłaty, wrzucajcie na bieżąco zdjęcia i wieści oraz rozsyłajcie linki gdzie się da bo inaczej wydarzenie "nie żyje". Znamy już przypadki, że taką kwotę udało się zebrać tylko trzeba prosić, błagać, pilnować!

Po drugie: skontaktujcie się z fundacjami, nie z jedną, dwoma, tylko apelujcie o pomoc do wielu- pisząc maile, dzwoniąc.

Po trzecie: skontaktujcie się z osobą, która umożliwi Wam zrobienie allegro cegiełkowego.

Po czwarte: wydaje mi się, że amputacja łapki u tak młodego psiaka to ostateczność; powinnyście skontaktować się z kilkoma specjalistami z zakresu ortopedii i wyciągnąć z tego wnioski. Ja miałam pod opieką Mariana. Kilku weterynarzy powiedziało, że z jego wykrzywioną o 90 stopni łapką nie da się nic zrobić. W jakiś sposób padło nazwisko dr Bieżyńskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego. Skontaktowałam się z dr Bieżyńskim telefonicznie, wysłałam mailem zdjęcia RTG. Powiedział wstępnie, że Jego zdaniem można spróbować coś z tą łapką zrobić i żeby przyjechać na konsultację. I udało się! Marian jest po operacji, żyje bez bólu. Dr Bieżyński jest fachowcem w swojej dziedzinie, a w dodatku człowiekiem o wielkim sercu, który za wizyty, zmiany opatrunków, kontrole nie wziął ani grosza, a za bardzo skomplikowaną operację tak naprawdę "grosze"-800 złotych. Spróbujcie się z nim skontaktować, a być może jeszcze z jakimś weterynarzem, zanim podejmiecie ostateczną decyzję.

Link to comment
Share on other sites

ok, to ja poczekam bo z fb jestem na bakier;
dr janicki może nie robi nic za darmo, ale dojazdy do bieżyńskiego, o którym słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii, też nie będą tanie; a do wawy macie bliżej...
ale oczywiście nie namawiam;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*zaba*']Doszly wszystke wplaty z pierwszego bazarku
Wlasnie przelalam na konto Teri 168zl
Prosze o potwierdzenie tutaj i na bazarku.[/QUOTE]

Doszly wszystkie wplaty z dugiego bazarku, przelewam na konto Tereski 66zl. Rowniez prosze o potwierdzenie na bazarku i tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...