Jump to content
Dogomania

Zjadał psy!!!!!


Elizusiek

Recommended Posts

[quote name='asia_pie']Ja nie muszę czekac do śmierci, żeby się dowiedziec, że różne rasy psów/kotów/krów/świń stworzyli/wyhodowali właśnie ludzie. [/quote]
To się nazywa zabawa w Boga. Człowiek nie powinien takich rzeczy robić.

[quote name='asia_pie'] Znalazłam taką Twoją wypowiedź: "Jajko, mleko to nie czesc zwierzecia, a jego produkt... Ja jem jajka i produkty mleczne.... To nie odbiera zwierzakom zycia i w zaden sposob ich nie krzywdzi..."
Życia może i nie odbiera, ale czy uważasz, że te ciasne klatki, w których przebywają kury nioski to dla nich luksusowe apartamenty i kury te nie cierpią w takich warunkach? :cool3: Tak to sobie tłumaczysz?

:lol:[/quote]
Weganizm :) Ot rozwiazanie. Albo swoje kury :) Albo kupowanie z pewnych źródeł. Mnóstwo jest rozwiązań.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina02']Tak stworzyli rasy, ale nie same zwierzeta...[/quote]
Ja nigdzie nie pisałam, że stworzyli zwierzęta, tylko że wyhodowali różne rasy.
[quote name='Sabina02']Oj, jest calkiem na miejscu...[/quote]
Jak dla mnie jest jednak nie na miejscu, bo robisz ze mnie jakiegoś potwora, tak jakbym to ja trzymała swoje psy na krótkich łańcuchach, bez budy, bez wody, bez jedzenia, biła i zabijała je siekierą lub w jakiś inny makabryczny sposób. A moje psy mają wszystko co im potrzeba do szczęścia. :loveu:
[quote name='Sabina02']bo w niektorych rzezniach w Polsce wlasnie w takich warunkach sa trzymane zwierzeta, ktore Ty potem kupujesz i jesz. W ten sposob przyczyniasz sie posrednio do ich meki...[/quote]
Wiem, że tak jest niestety. Ale nawet jeśli jesteś wege, a karmisz swoje zwierzęta właśnie takim mięsem, to czym się różnisz? Niczym, też przyczyniasz się pośrednio do męki zwierząt rzeźnych, bo kupujesz to mięso i zwiększasz popyt na nie. Sama niby nie jesz, ale co z tego jeśli i tak je kupujesz i napędzasz dalej ten interes?
[quote name='Sabina02']Czy slyszalas ze w niektorych rzezniach w Polsce zabijaja swinki wrzucajac je ZYWE do wrzatku??? Ale co Cie obchodza losy tej smacznej wieprzowinki na Twoim talerzu? Przeciez Ty nic nie zrobilas... Niewiniatko... :shake: A co Cie to obchodzi to ze ktos to robi wlasnie dla Ciebie?[/quote]
A może za Ciebie, żebyś mogła nakarmic tym mięsem swoje zwierzęta?
I nie zabija ich się w ten sposób, tylko właśnie jeszcze żywe wrzuca do wrzątku po uprzednim, że tak powiem "ciosie śmiertelnym", który nie zawsze nim jest. Widziałam to niestety w tv, to straszne, że śmierc tych zwierząt jest taka makabryczna i powolna. :shake: I żebyś wiedziała, że obchodzą mnie losy tej wieprzowinki, bo jak już wcześniej pisałam kilka razy jestem za humanitarnym chowem i humanitarnym ubojem zwierząt rzeźnych. I wcale mi się nie podoba, że te zwierzęta są ubijane w taki okrutny sposób. Może i przyczyniam się do śmierci tych zwierząt, ale przecież nie mam wpływu na to w jakich warunkach są one hodowane, trzymane i w jaki sposób są zabijane.
[quote name='Sabina02']Nie chodzilo mi o ta wypowiedz.... Szukaj dalej...:razz:[/quote]
Nie szukam dalej, bo Twoje wypowiedzi zazwyczaj nie zawierają odpowiedzi na żadne pytania, tylko jakieś inne stwierdzenia. :roll:
I w związku z tym nadal nie odpowiedziałaś na pytanie z poprzedniego postu:
"Życia może i nie odbiera, ale czy uważasz, że te ciasne klatki, w których przebywają kury nioski to dla nich luksusowe apartamenty i kury te nie cierpią w takich warunkach? :cool3: Tak to sobie tłumaczysz?"
Mam rozumiec, że skoro kury nie padają podczas znoszenia jajek, to wszystko jest ok? Nie obchodzą Cię obchodzą losy tej smacznej jajeczniczki Twoim talerzu? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Czyli to źle, że dzięki ludziom powstało tyle różnorodnych ras np. psów czy kotów? :cool3:[/quote]
To zależy, dla kogo. Dla tych psów/kotów, które uczestniczyły w tworzeniu nowej rasy na pewno źle. Dla tych, które żyją teraz: dla jednych ras lepiej, dla innych b. źle. Dla człowiek oczywiście genialnie, ma w czym wybierać, jest szczęśliwy... Ale każdy ma inną definicję "miłośnika psów/kotów/zwierząt.

Jeżeli ktoś uważa, że zjadanie zwierząt jest ok, to dlaczego świnkę można zjeść, a pieska nie. Przecież świnia inteligentniejsza od psa, czyli bardziej przeżywa sytuację w kolejce do zabicia. Nie każę takiej osobie pieska zjadać, ale jeśli ona ma prawo zjeść świnkę, bo lubi, to inni mają zjeść psa, bo lubią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Ja nigdzie nie pisałam, że stworzyli zwierzęta, tylko że wyhodowali różne rasy.[/quote]

Nie napisalas "wyhodowali" tylko "stworzyli/wyhodowali"...

[quote name='asia_pie']Jak dla mnie jest jednak nie na miejscu, bo robisz ze mnie jakiegoś potwora, tak jakbym to ja trzymała swoje psy na krótkich łańcuchach, bez budy, bez wody, bez jedzenia, biła i zabijała je siekierą lub w jakiś inny makabryczny sposób. A moje psy mają wszystko co im potrzeba do szczęścia. :loveu: [/quote]

Ja przeciez nie pisalam o psach, lecz o innych zwierzetach (krowach, swiniach), ktore czuja taki sam bol jak psy czy Ty i ja...

( Z Toba to az rece opdaja...:shake: )

[quote name='asia_pie']Wiem, że tak jest niestety. Ale nawet jeśli jesteś wege, a karmisz swoje zwierzęta właśnie takim mięsem, to czym się różnisz? Niczym, też przyczyniasz się pośrednio do męki zwierząt rzeźnych, bo kupujesz to mięso i zwiększasz popyt na nie. Sama niby nie jesz, ale co z tego jeśli i tak je kupujesz i napędzasz dalej ten interes?

A może za Ciebie, żebyś mogła nakarmic tym mięsem swoje zwierzęta?
I nie zabija ich się w ten sposób, tylko właśnie jeszcze żywe wrzuca do wrzątku po uprzednim, że tak powiem "ciosie śmiertelnym", który nie zawsze nim jest. Widziałam to niestety w tv, to straszne, że śmierc tych zwierząt jest taka makabryczna i powolna. :shake: I żebyś wiedziała, że obchodzą mnie losy tej wieprzowinki, bo jak już wcześniej pisałam kilka razy jestem za humanitarnym chowem i humanitarnym ubojem zwierząt rzeźnych. I wcale mi się nie podoba, że te zwierzęta są ubijane w taki okrutny sposób. [/quote]

To Ty o tym wszystkim wiesz? :crazyeye: No to jestes jeszcze gorsza niz myslalam!

PS. Ja karmie moje pieski formula wege (istnieja takie jakbys nie wiedziala) :eviltong:

[quote name='asia_pie']
Może i przyczyniam się do śmierci tych zwierząt, ale przecież nie mam wpływu na to w jakich warunkach są one hodowane, trzymane i w jaki sposób są zabijane.[/quote]

Masz wplyw.... Jesli Ty i cala reszta byscie tych zwierzat nie konsumowali, to do tego by nie dochdzilo...[/quote]

[quote name='asia_pie']Nie szukam dalej, bo Twoje wypowiedzi zazwyczaj nie zawierają odpowiedzi na żadne pytania, tylko jakieś inne stwierdzenia. :roll:
I w związku z tym nadal nie odpowiedziałaś na pytanie z poprzedniego postu:
"Życia może i nie odbiera, ale czy uważasz, że te ciasne klatki, w których przebywają kury nioski to dla nich luksusowe apartamenty i kury te nie cierpią w takich warunkach? :cool3: Tak to sobie tłumaczysz?"
Mam rozumiec, że skoro kury nie padają podczas znoszenia jajek, to wszystko jest ok? Nie obchodzą Cię obchodzą losy tej smacznej jajeczniczki Twoim talerzu? :cool3:[/quote]

"W zwiazku z tym" na to pytanie odpowiedzialam, ale jesli jestes zbyt leniwa zeby tego poszukac i myslisz ze bede to specjalnie pisac drugi raz dla Ciebie, to sie mylisz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']To zależy, dla kogo. Dla tych psów/kotów, które uczestniczyły w tworzeniu nowej rasy na pewno źle. Dla tych, które żyją teraz: dla jednych ras lepiej, dla innych b. źle. Dla człowiek oczywiście genialnie, ma w czym wybierać, jest szczęśliwy... Ale każdy ma inną definicję "miłośnika psów/kotów/zwierząt.

Jeżeli ktoś uważa, że zjadanie zwierząt jest ok, to dlaczego świnkę można zjeść, a pieska nie. Przecież świnia inteligentniejsza od psa, czyli bardziej przeżywa sytuację w kolejce do zabicia. Nie każę takiej osobie pieska zjadać, ale jeśli ona ma prawo zjeść świnkę, bo lubi, to inni mają zjeść psa, bo lubią.[/quote]


No wreszcie ktos przyszedl mi na ratunek i pisze z sensem! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']No wreszcie ktos przyszedl mi na ratunek i pisze z sensem! :lol:[/quote]

zalozcie sobie nowy temat pod tytulem - jeden lubi jesc swinki a inny lubi jesc pieski...i tam ciagnijcie ta ``niekonczaca sie ``opowiesc jak to swinka nie rozni sie od pieska bo....to a tamto to...i jajko jest kwadratowe...:mad: itp...

Widzialam oczy tego psychola i uwierzcie mi, nie sprawilo by mu trudnosci zabic i zjesc nawet kogos z naszej rodziny.... To byly oczy psychicznego , oblakanego czlowieka ktory jednak doskonale wiedzial co robil, i nie robil tego bo... lubil psie mieso... robil to bo jest psycholem i jest niebezpieczny dla otoczenia:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Dawno mnie tu nie było, i widzę same gorszące rzeczy.
[B]Saba, Vella- [/B]myślę, że wy jesteście zdolne do zjedzenia psa, kota czy czegokolwiek. Piszecie bzdury- takie jak, ze człowiek jest bardziej przystosowany do jedzenia mięsa niż roślin. Mięso zalega w waszych jelitach bardzo długo. Nawet dochodzi do rozkładu jeszcze w organiźmie. Poza tymi szczegółami jeszcze jedna ważna sprawa- Świat na tyle zwariował, że na forum miłośników psów mówi się o humanitarnym zabijaniu psów dla mięsa!!! To jest już choroba społeczna!!! Niedługo psy będą na sklepowych półkach, a potem to czekam już tylko na zlegalizowanie kanibalizmu. Szczerze to jak ludzie chcą [B]MIĘSA to niech właśnie siebie wpier....ją.[/B] W takim świecie to faktycznie chyba nie ma już miejsca dla nas Sabina, a należy on do tych drapieżników LUDZI. To już my nie jesteśmy ludźmi droga Sabino i my powinnyśmy byc wyeliminowane ze społeczeństwa...:-(

Szkoda tylu uczuc, tylu łez, tylu rzek przelanej krwi. Uczuc, łez i krwi zwierząt, które tak bardzo czują na własnej skórze ludzką zachłannośc i okrucieństwo. To nie jest normalne. Podczas gdy czasy jaskiniowców minęły i mamy tyle różniastego pożywienia niesety człowiek nadal powraca do czasów ludzi prymitywnych i zabija zwierzynę. Mamy tyle możliwości, tyle sposobów aby nie krzywdzic ŻYWYCH ISTOT Saba!Roślina też żyje ale nie ma wspomnień, uczuc, nie tęskni, nie kocha!!! To nie jest istota tylko roślina posiadające określone, ograniczone funkcje życiowe.

Sabina nie mamy szans! Człowiek od tylu lat hoduje sobie czujące istoty żeby je zjeśc. Każda nowo narodzona świnka jeszcze nie wie co ją czeka ale wie już pewnie w momencie kiedy jej mama trafia pod ostrze człowieka...Wtedy czeka na swój wyrok...To jest okrutne. Sprowadzają je na świat żeby zabic. Tylko po to żeby je wysrac...STRASZNE!

A popatrz tylko jak na forum [B]MIŁOŚNIKÓW PSÓW[/B] rozmawia się o humanitarnym ich zabiajniu...Albo ja jestem dziwna albo tutaj coś jest nie tak.

Wiem, że w innych krajach zjada się właśnie psy, w innych koty ale ja nie popieram zjadania ani krów, ani świń, ani psów, ani kotów!!!ONE CHOLERA JASNA CZUJĄ BÓL!!! ONE SĄ PO TO BY NAS KOCHAC! A MY PO TO BY JE ZJESC???

Czasem nie wierzę że to się dzieje na prawdę, mam nadzieję, że to jakiś koszmar...Ale to jest sen na jawie... A ja nie mogę nic zrobic...

Każde słowo Saby czy Velli pokazuje jacy są ludzie, jak to się dzieje, że takie rzeczy się "zdarzają".

Karmię moje psy suchą karmą z mięsem- mam wyrzuty sumienia ale ludzie nie mają wyrzutów sumienia po zjedzeniu schabowego czy karczku jak oni to nazywają. Jeśli ludzie nie jedliby mięsa to świat niebyłby jedną wielką rzeźnią, którą obecnie jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']
Gdzie w kodeksie prawnym jest napisane ze np. krowy mozna do tych celow hodowac, a psy nie? Oczywiscie ja jestem przeciwna hodowaniu na mieso jakichkolwiek zwierzat, ale chce Ci uswiadomic (powtornie) ze miedzy Toba a tym facetem nie ma wiekszej roznicy... Sorry...[/quote]
[quote name='asia_pie']
Czy ja napisałam, że gdzieś jest napisane, że psów nie można hodowac na mięso? Nie! Ale znów zgadzam się z Elizusiek: "U nas psów się nie je bo to niemoralne, gdzie indziej nie je się krów itd. Taka jest kultura, to tak jakby sie kłócić o religie."
[/quote]
[B] Polecam zapoznanie sie z tekstem Ustawy o Ochronie Zwierzat a w szczególności z pojęciami: "zwierzęta domowe" oraz "zwierzeta gospodarskie". [/B]Dobrze byłoby wiedziec o czym sie pisze.....


[quote name='Saba']
Taka kura nie ma prawie mięsa, najczęściej (albo i zawsze) sprzedaje się je do gospodarstw na targu. Sama kupowałam takie kury dla siebie, najpierw na jajka a na zimę się je ubijało. [B]Te kury nie nadają sie na mięso do sprzedaży w sklepie, tam kupisz tylko mięso z ras mięsnych.[/B][/quote]
Nieprawda. Do sprzedazy w sklepie nadają sie jak najbardziej i właśnie moje psy bedą dzis jadły taka kurę. W lodówce czeka na swoja kolej jeszcze 6.
Jak dla mnie to one rzeczywiscie są mało jadalne ale psy sobie chwalą.

Link to comment
Share on other sites

A dzikie plemiona tez maja jeść tylko korzonki?
A nie wydaje sie Wam że psy mają prawo jeść mięso i nie możecie im tego zabronić wciskając im karme warzywną? Ograniczacie ich nature.

Puli ma racje,zapoznajcie sie z kodeksem.Ja w szkole miałam taki przedmiot "Produkcja zwierzęca" i są takie terminy jak "zwierzęta domowe" i "zwierzęta gospodarskie".

Tak został stworzony świat.Jak teraz wszyscy rzucili by sie na rośliny to by nam ich brakło.
Zachowajmy równowage i zabijajmy (humanitarnie) po to aby zjeść.Nie dla sportu,nie na futra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Widzialam oczy tego psychola i uwierzcie mi, nie sprawilo by mu trudnosci zabic i zjesc nawet kogos z naszej rodziny.... To byly oczy psychicznego , oblakanego czlowieka ktory jednak doskonale wiedzial co robil, i nie robil tego bo... lubil psie mieso... robil to bo jest psycholem i jest niebezpieczny dla otoczenia:angryy:[/quote]
Jak ja widzę, jak niektórym się świecą oczy i "cieknie" ślinka nad kotletem, to też się zastanawiam czy ta osoba jest zdrowa psychicznie.
[quote name='Elizusiek']A dzikie plemiona tez maja jeść tylko korzonki?[/quote]
Oni w większości jedzą "korzonki". Nie jedzą codziennie mięsa. Na zachodzie spożywa się go stanowczo za dużo. Niemądre jest porównywanie możliwości żywieniowych na zachodzi i w krajach 3świata. My mamy alternatywę, ale z niej nie korzystamy.
[quote name='Elizusiek'] A nie wydaje sie Wam że psy mają prawo jeść mięso i nie możecie im tego zabronić wciskając im karme warzywną? Ograniczacie ich nature.[/quote]
A człowiek ogranicza swą naturę jedząc mięso i pijąc mleko poza okresem laktacji. :p
I to czy pies je mięso czy nie, nie ma nic do rzeczy, czy ludzie to maja robić. Pies to mięsożerca, a człowiek nie. Wystarczy przeanalizować nasz i psa układ pokarmowy. No i pies nie ma świadomości, tym się ludzie od zwierząt różnią, że ją mają.
[quote name='Elizusiek'] Tak został stworzony świat.[/quote]
Nieprawda człowiek na początku nie jadł miesa. Według naukowców, to zlodowacenia zmusiły człowieka do ponizenia się do zabijania. Teraz chyba jest jedzenia pod dostatkiem.
[quote name='Elizusiek']Jak teraz wszyscy rzucili by sie na rośliny to by nam ich brakło.[/quote]
Mylisz sie i to bardzo. Wiesz ile roslin zjadają zwierzęta?? Po zaprzestaniu hodowli zwierząt, które ludzie zjadali starczyło by i nam i na ograniczenie głodu w biednych krajach.
[quote name='Elizusiek'] Zachowajmy równowage i zabijajmy (humanitarnie) po to aby zjeść.[/quote]
Prosiłabym o zapozananie się ze znaczeniem słowa humanitarny ([B]1.[/B] ‘poświęcający się [B]człowiekowi[/B], wykazujący troskę o jego warunki życia, potrzeby, mający na uwadze jego dobro i godność; ludzki’ [B]2.[/B] ‘polegający na dobrym traktowaniu, [B]oszczędzaniu zbytecznych cierpień’[/B]).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Jak ja widzę, jak niektórym się świecą oczy i "cieknie" ślinka nad kotletem, to też się zastanawiam czy ta osoba jest zdrowa psychicznie.

[/quote]

no teraz to sorki, ale piszac takie rzeczy dajesz wielu ludziom duzo do myslenia :shake:
piszac ``niektorym `` masz na mysli rzecz jasna ludzi z tokiem myslenia jak Twoj....czyli `innym``i nie mam bron Boze na mysli ludzi,ktorzy przeszli na wegetarianizm

i zastanow sie porzadnie nastepnym razem zanim cos napiszesz, czy ludzie jedzacy mieso (jak wiekszosc zreszta) nazywaja Cie psychiczna?

Link to comment
Share on other sites

czy uważacie, że jest o czym dyskutować? czy wy, drogie koleżanki wegetarianki, naprawdę myślicie, że kogoś teraz przekonacie? bo ja mam wrażenie, że nie... wasze twierdzenia zaczynają zakrawać o fanatyzm, więc już nikt się nad niczym nie zastanowi, a jedynie zacznie kłócić się nie wiadomo o co...
a teraz pytanie do reszty - czy macie prawo zarzucać hipokryzję wegusom, że "jecie jaja a kurki w klatkach to niby nie cierpią, cielaczki zabierane od mamy też nie cierpią?". proszę się zastanowić... i polecam zapoznać się z terminem "weganizm", jak ktoś już wcześniej wspomniał.

a wszystkim polecam pomyśleć nad różnicą w traktowaniu zwierząt domowych i gospodarskich - niesłuszną zresztą... i nad tym, czy w ogóle istnieje "humanitarne zabijanie" na taką skalę, na jaką 'produkuje' się mięso.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']no teraz to sorki, ale piszac takie rzeczy dajesz wielu ludziom duzo do myslenia :shake:
piszac ``niektorym `` masz na mysli rzecz jasna ludzi z tokiem myslenia jak Twoj....czyli `innym``i nie mam bron Boze na mysli ludzi,ktorzy przeszli na wegetarianizm

i zastanow sie porzadnie nastepnym razem zanim cos napiszesz, czy ludzie jedzacy mieso (jak wiekszosc zreszta) nazywaja Cie psychiczna?[/quote]
Wcale nie chciałam nazwać wszystkich ludzi jedzących mięso psychicznymi. Wtedy napisałabym większości, bo większość je mięso :p Są ludzie i ludziska. Każdy ma do kwesti jedzenia mięsa inne podejscie, ale niektórzy mnie w te materii przerażają po prostu.

Jeżeli ktoś poczuł się tym stwierdzeniem zaatakowany, to przepraszam. Nie rozumiem tylko dlaczego zakładasz, że chciałam to czy tamto: jakbym chciała, to bym napisała wprost.

Ps. Ktoś tu wspomniał o ustawie, ale mi sie wydaje, że tam nie jest napisane, że zjadać można tylko zwierzęta gospodarskie - faktycznie taki podział istnieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']
Oni w większości jedzą "korzonki". Nie jedzą codziennie mięsa. Na zachodzie spożywa się go stanowczo za dużo. Niemądre jest porównywanie możliwości żywieniowych na zachodzi i w krajach 3świata. My mamy alternatywę, ale z niej nie korzystamy.[/quote]

nie jedzą codziennie ale jedzą,więc my mamy alternatywe to mamy nie jeść mięsa a oni są usprawiedliwieni?

[quote name='zerduszko']
Pies to mięsożerca, a człowiek nie. Wystarczy przeanalizować nasz i psa układ pokarmowy. No i pies nie ma świadomości, tym się ludzie od zwierząt różnią, że ją mają.[/quote]

no własnie pies to mięsożerca to dlaczego jedna z koleżanek pisze że żywi psy karmą wega? narzuca im wegetarianizm choć to mięsożercy.
Nie ma świadomości więc zachowuje sie tak jak go natura stworzyła,zabija

[quote name='zerduszko']
Mylisz sie i to bardzo. Wiesz ile roslin zjadają zwierzęta?? Po zaprzestaniu hodowli zwierząt, które ludzie zjadali starczyło by i nam i na ograniczenie głodu w biednych krajach.[/quote]

i to jest równowaga,jak będzie za dużo tych co zjadają rosliny i my też będziemy je jeść to co? dobrze wiemy co sie dzieje z gatunkami w których została zachwiany łańcuch pokarmowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']
Ps. Ktoś tu wspomniał o ustawie, ale [B][SIZE=4]mi sie wydaje,[/SIZE][/B] że tam nie jest napisane, że zjadać można tylko zwierzęta gospodarskie - faktycznie taki podział istnieje.[/quote]
Proponuję przeczytac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elizusiek']nie jedzą codziennie ale jedzą,więc my mamy alternatywe to mamy nie jeść mięsa a oni są usprawiedliwieni?[/quote]
Nie rozpatruj tego w kwesti "mamy". Chcesz, to jesz, nie chcesz to nie jesz. [Tak samo ten facet chce jeść psy] Masz wybór, a oni go nie mają. Dla nich to jest żyć albo nie żyć. Jest jednak pewna różnica.
Dlaczego potrzebujesz usprawiedliwienia?? Bo cel uświęca środki??
[quote name='Elizusiek'] no własnie pies to mięsożerca to dlaczego jedna z koleżanek pisze że żywi psy karmą wega? narzuca im wegetarianizm choć to mięsożercy.
Nie ma świadomości więc zachowuje sie tak jak go natura stworzyła,zabija [/quote]
To już musisz spytać tej koleżanki :p W sumie to jest jej wybór. Tak jak Ty masz swój, czy jesz mięso.
[quote name='Elizusiek'] i to jest równowaga,jak będzie za dużo tych co zjadają rosliny i my też będziemy je jeść to co? dobrze wiemy co sie dzieje z gatunkami w których została zachwiany łańcuch pokarmowy.[/quote]
Zrozum: jak ludzie ptrzesatliby jeść zwierzęta, to cała masa roślin, którą one pochłaniają, mogłaby być zedzona przez nas, dana biednym i eszcze dużo by zostało. Pamiętaj, że człowiek nie jest mięsożerny z natury. Od czasu kiedy zaczął jeść mięso wiele gatunków przestało istnieć.

Ustawę przeczytała i nigdzie nie pisze tam: "Nie wolno zabijać zwierząt domowych". Inna kwestia, że jeżeli tak nawet jest napisane w ustawie, to niekoniecznie jest to dobre. [SIZE=1][ Np. nasze prawo pozwala również na aborcję, a są miliony osób, które uważają to za morderstwo jak każde inne.][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']
Ustawę przeczytała i nigdzie nie pisze tam: "Nie wolno zabijać zwierząt domowych". [/quote]
To moze niech przeczyta jeszcze raz

[SIZE=4][B]Rozdział 10

Ubój, uśmiercanie i ograniczenie populacji zwierząt[/B] [/SIZE]

A[SIZE=4][COLOR=Red]rt. 33. 1. Uśmiercanie zwierząt może być uzasadnione wyłącznie:
1) potrzebą gospodarczą;
2) względami humanitarnymi;
3) koniecznością sanitarną;
4) nadmierną agresywnością, powodującą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego, a także dla zwierząt hodowlanych lub dziko żyjących;
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']To moze niech przeczyta jeszcze raz

[SIZE=4][B]Rozdział 10 [/B][/SIZE]

[B][SIZE=4]Ubój, uśmiercanie i ograniczenie populacji zwierząt[/SIZE][/B]

A[SIZE=4][COLOR=red]rt. 33. 1. Uśmiercanie zwierząt może być uzasadnione wyłącznie: [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]1) potrzebą gospodarczą; [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]2) względami humanitarnymi; [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]3) koniecznością sanitarną; [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]4) nadmierną agresywnością, powodującą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego, a także dla zwierząt hodowlanych lub dziko żyjących; [/COLOR][/SIZE]
[/quote]

Tak, jak zacytowala puli. Poczytaj sobie tez inne ustawy,weterynaryjne. Do zwierzat gospodarskich nie sa zaliczane koty czy tez psy, dlatego tez nie mozna je usmiercac dla potrzeb gospodarczych. Skoro dla potrzeb gospodarczych nie mozna, niemozna tez wiec spozywac ich. Wiecej, zwloki zwierząt usmierconych z przyczyn; koniecznosc sanitarna i humanitarna, agresywnosc nalezy(inne przepisy, sanitarne) zutylizowac! A o rodzaju usmiercania decyzduje lek.wet. Psy i koty itd-zwierzęta domowe sa usmiercane tylko w jeden sposob-podanie odpowiedniego srodka wstepnego usypiającego a pozniej smiertelnego-morbitalu. W wyjatkowych tylko przypadkach, kiedy pies stanowi bezposrednie zagrozenie dla zycia czlowieka dozwolone jest zastrzelenie przez osoby upowaznione oraz kiedy zagraza zwierzynie dzikiej i jest psem zdziczalym i znajduje sie 200 m od zabudowan(mysliwi). Zwloki musza byc dostarczona do zbadania w kierunku wscieklizny (przepisy weterynaryjne) i pozniej poddane utylizacji. NIE MOZNA SPOZYWAC psiego miesa. Co to za dyskusje jałowe???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Ale nawet jeśli jesteś wege, a karmisz swoje zwierzęta właśnie takim mięsem, to czym się różnisz? Niczym, też przyczyniasz się pośrednio do męki zwierząt rzeźnych, bo kupujesz to mięso i zwiększasz popyt na nie. Sama niby nie jesz, ale co z tego jeśli i tak je kupujesz i napędzasz dalej ten interes?[/quote]

[quote name='Elizusiek']no własnie pies to mięsożerca to dlaczego jedna z koleżanek pisze że żywi psy karmą wega? narzuca im wegetarianizm choć to mięsożercy.
Nie ma świadomości więc zachowuje sie tak jak go natura stworzyła,zabija.[/quote]

Czyli... [B]i tak zle i tak niedobrze...[/B]:shake: A swoja droga to uzyjecie kazdego argumentu do swojej (bezsensownej) obrony...Nawet jesli te argumenty same siebie zaprzeczaja... Zalosne!

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do lektury:

[I][B]"Zaprzeczanie podstawowym prawdom z dziedziny biologii i medycyny, takim jak to, że żuchwa ludzka i ślina to oznaka typowego roślinożercy, a długość przewodu pokarmowego predestynuje Człowieka do jedzenia pokarmu roślinnego plasując nas wśród OWOCOŻERCÓW, podobnie i stężenie kwasów żołądkowych to pewnie główna przyczyna współczesnego masowego zwłokożerstwa tzw. „cywilizacji śmierci” na Zachodzie"[/B][/I]
[B][/B]
Wiecej tutaj: [URL]http://www.himavanti.org/ezoteryka_serca_hridaja_091.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

17 ) zwierzętach domowych - rozumie się przez to zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza,
18 ) zwierzętach gospodarskich - rozumie się przez to zwierzęta [COLOR=Red]utrzymywane w celach hodowlanych i produkcyjnych[/COLOR],


Czyli jednak nie jest napisane, że psów nie można utrzymywać w celach hodowlanych i produkcyjnych. Drugą ważna sprawą jest nie wyjaśnienie zwrotu "potrzeba gospodarcza". Bo równie dobrze taką potrzebą może być jedzenie właśnie psiego mięsa.
Moim zdaniem, ta ustawa jest po prostu źle napisana. Wielu ludzi zwracało już uwagę na ten fakt. To samo jest ze stosunkiem do rybołówstwa i łowiectwa (nie chodzi mi tutaj o odławianie czy zabijanie przez osoby uprawnione w celu zmniejszenia populacji): sport. Z ustawy wynikałoby, że nie wolno. A zabijanie zwierząt uznawanych za domowe na karmę na np. węży. Czy, to można podciągnąć pod potrzebę gospodarczą??
I nie rozumiem czemu się tak denerwujecie albo uważacie: "po co ta jałowa dyskusja". Moim zdanie jest to bardzo ważna dyskusja, bo ustawa jest ewidentnie do poprawki. Jeżeli facet miałby dobrego adwokata, to dostałby wyrok tylko za złe warunki hodowlane i zabijania. A nie za samo zabijanie. Od tego są adwokaci, żeby z takich błędów w ustawach korzystać.
Przepisy weterynaryjne itd. - wszystko ok, tylko ustawa jest nadrzędna do tych przepisów i jeżeli w jednym z tych dokumentów jest inaczej niż w drugim, to jest obowiązek stosowania się do ustawy.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu ludzie w tak odległych czasach od jaskiniowców;) nadal wierzą, że mięso im w czymś pomoże, że jest potrzebne w diecie...Z tego oto powodu żyjemy w jednej wielkiej rzeźni, którą mamy dosłownie za ścianą. Nie pokazują nam tego na ulicach jak to się robi- znaczy jak się masowo zabija zwierzęta, bo wtedy może by im klientów ubyło...

To jest okropne, że ludzie są tak zacofani, bo nie wiem jakiego słowa tu użyc.

Sabinko bardzo fajna lektura. Z przyjemnością przeczytałam, zwłaszcza to, że kiedyś mięsożerców nie uważało się za ludzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

wszystko rozumię ,ale ta dyskusja do niczego nie prowadzi zawsze będzie podział na ludzi którzy jedzą mięso i na ludzi którzy go jeść nie będą,nie mamy na to wpływu,ja osobiście jem większość potraw warzywnych +ryby moim psom kupuję porcje rosołowe i podaję z marchwią i makaronem więc jeśli nawet, sama tego nie jem, to jedzą mięso moje psy,od roku mieszkamy na wsi ludzie tu faktycznie są troszkę "inni"ale są tacy co dbają o zwierzaki(niewielka ilość)zabijanie i jedzenie psów jest dla mnie rzeczą nie normalną i powinno być karalne.we wsi chodzą często legendy na temat magicznego uzdrawiania psim tłuszczem,i słyszałam nawet że są tacy co potrafią to robić:angryy: psychiczni ci którzy się tego dopuszczają ,ale też ci którzy to kupują:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']17 ) zwierzętach domowych - rozumie się przez to zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza,
18 ) zwierzętach gospodarskich - rozumie się przez to zwierzęta [COLOR=red]utrzymywane w celach hodowlanych i produkcyjnych[/COLOR],


[/quote]
Wiesz co? Badz łaskawa zapoznac sie z ustawami weterynaryjnymi. To co cytujesz to ustawa o ochronie zwierząt. TYLKO.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...