Jump to content
Dogomania

Luna zosała porzucona pod hotelem. Prosimy o pomoc!


Jara

Recommended Posts

[quote name='Gabi79']Cudna maleńka, a teraz jest na dworze?????????
Ja prawdopodobnie od dzisiejszego do jutrzejszego popołudnia będę bez netu.
Mam nadzieję, że w razie potrzeby AgusiaP do mnie zadzwoni[/QUOTE]

Dam znać Gabrysiu, gdyby dziewczynki chciały skorzystać z Twojej pomocy;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postaram się zrobić więcej zdjęć, aktualnie sunia gdzieś powędrowała, ale cały czas kręci się w pobliżu. Dostała jeść, obrożę i zostanie odpchlona/kleszczona. Na 100% ma teraz cieczkę, bo dookoła kręci się co najmniej kilka psów. Czekam na info odnośnie sterylizacji. Po 16 jedzie do stajnia, a wszyscy moi znajomi, próbują znaleźć jej dom tu, na miejscu. Może nie będzie trzeba jej nigdzie dalej odwozić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru777']Postaram się zrobić więcej zdjęć, aktualnie sunia gdzieś powędrowała, ale cały czas kręci się w pobliżu. Dostała jeść, obrożę i zostanie odpchlona/kleszczona. Na 100% ma teraz cieczkę, bo dookoła kręci się co najmniej kilka psów. Czekam na info odnośnie sterylizacji. Po 16 jedzie do stajnia, a wszyscy moi znajomi, próbują znaleźć jej dom tu, na miejscu. Może nie będzie trzeba jej nigdzie dalej odwozić.[/QUOTE]

Jeśli faktycznie ma cieczkę, to ze sterylizacją trzeba będzie poczekać - około miesiąc po jej zakończeniu. Jednak dobrze byłoby zrobić zabieg najszybciej jak tylko będzie to możliwe (decyzja weta) bo pewnie będzie w ciąży biedaczka. Szkoda, że nie da się jej uchronić przed ew. atakami psów. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie :)

Właśnie wysłałam na adres Gru777 informację co potrzeba do zapłacenia za zabieg przez Fundację KASTOR.

Po zabiegu sunia musi być kilka dni w warunkach higienicznych - nie w stajni.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru777']Myślę że niestety ciąży nie da się uniknąć :/ dlatego liczę że strylizację uda się zrobić jak najszybciej i do tego czasu znajdzie się dom :)[/QUOTE]

To byłoby najlepsze dla niej wyjście :) Żeby to było możliwe musi być intensywnie ogłaszana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']W marcu w całej Polsce jest akcja sterylizacja, suka do 25kg 200zł. Akurat by się załapała po cieczce.[/QUOTE]
Jeśli to początek cieczki, mozena jeszcze podać zastrzyk hormonalny na jej zatrzymanie. A sterylizacja za miesiąc, i tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Dam znać Gabrysiu, gdyby dziewczynki chciały skorzystać z Twojej pomocy;)[/QUOTE]
Ok. Aguś, z góry dzięki. Teraz jestem u rodziców i oczywiście zaraz po obiadku weszłam na Dogo
[quote name='Gru777']Postaram się zrobić więcej zdjęć, aktualnie sunia gdzieś powędrowała, ale cały czas kręci się w pobliżu. Dostała jeść, obrożę i zostanie odpchlona/kleszczona. Na 100% ma teraz cieczkę, bo dookoła kręci się co najmniej kilka psów. Czekam na info odnośnie sterylizacji. Po 16 jedzie do stajnia, a wszyscy moi znajomi, próbują znaleźć jej dom tu, na miejscu. Może nie będzie trzeba jej nigdzie dalej odwozić.[/QUOTE]

Oczywiście, że było by najlepiej, gdyby sunia znalazła domek blisko miejsca pobytu. Jeśli nie stały to chociaż tymczasowy.
Czasem to graniczy z cudem, a czasem szybciutko się udaje.
Biedna maleńka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Wiadomo schron, to schron...
U nas jednak są ludzie z sercem , masa wolontariuszy. Dzisiaj w Tesco dziewczyny zbierały dary dla schroniska, akcja trwa kilka dni...
M. innymi Pani Teres Borcz i inne dogomaniaczki.[/QUOTE]

Tak samo Psitul mnie w Zabrzu, gdzie działają wolontariusze, do tego byli wolontariusze są pracownikami schronu - wszyscy dbają o to żeby psiakom było jak najlepiej.

Ja też trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Tak samo Psitul mnie w Zabrzu, gdzie działają wolontariusze, do tego byli wolontariusze są pracownikami schronu - wszyscy dbają o to żeby psiakom było jak najlepiej.

Ja też trzymam kciuki.[/QUOTE]
O tak , od lat znam Panią Anielę, mam z psitula Tonię. Fajna , prężna ekipa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru777']Postaram się zrobić więcej zdjęć, [B]aktualnie sunia gdzieś powędrowała, [/B]ale cały czas kręci się w pobliżu. Dostała jeść, obrożę i zostanie odpchlona/kleszczona. Na 100% ma teraz cieczkę, bo dookoła kręci się co najmniej kilka psów. Czekam na info odnośnie sterylizacji. [B]Po 16 jedzie do stajnia,[/B] a wszyscy moi znajomi, próbują znaleźć jej dom tu, na miejscu. Może nie będzie trzeba jej nigdzie dalej odwozić.[/QUOTE]
Z psami to moze pójśc gdzieś dalej, niestety...... Mam nadzieję,z ę dała sie złapać?
Już pojechała do stajni?

Link to comment
Share on other sites

Transport do stajni przełożony na jutro na 9, sunia dziś też będzie spała u mnie. W dzień poza krótkimi spacerkami, trzymała się pod domem :) Psy na razie raczej przegania, nigdzie się raczej nie oddala. Niestety nie mam możliwości pilnowania jej cały dzień, nie mogę też jej zostawić w domu, pod moją nieobecność.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa pytania: jedno do dziewczyn, drugie do Gru.
Czy w razie pojawienia się DT zrobicie wizytę?
Gru: czy w razie znalezienia się DT jesteś w stanie dowieźć tam sunię i dopilnować steryliki i mieć na tym oko? Tzn sprawdzać czy wszystko z nią ok?

Sa dwa zapytania o DT. Jedno takie niepewne, bo babka ma małe dziecko i się boi. A drugie takie bardziej obiecujące, jednak wymagałoby pomocy w szukaniu DS.


edit:
Nie do Gabi, chodzi o dom tymczasowy w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...