Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[quote name='kaszanka'][B]Jeżeli pytałam na jak długo[/B] -[B] to chodzi mi o to - czy z ludźmi podpisana jest jakaś umowa[/B] - bo jak powiedzą po miesiącu, że nie chcą psa i tego kojca (nawet najpiękniejszego) to du..a zimna i trzeba będzie się z tym bujać .
[/QUOTE]

No sorry kaszanka, ale ja wróżką nie jestem, i:

Skąd ja mam wiedzieć, że jak zadajesz pytanie:[B] Na jak długo i do kiedy?,[/B] to to oznacza : [B]Czy jest/będzie podpisana umowa z ludźmi, do których te psy pojadą?[/B]

Jeżeli chcesz zapytać, czy będzie umowa podpisana na opiekę, to pytaj: Czy będzie podpisana umowa...?

Jeżeli chcesz zapytać, co to za rodzina, to pytaj: Skąd ta rodzina jest, skąd macie namiary, Czy mieszkają na wsi, Czy mieszkają w mieście, Czy gdzieś w okolicy Białegostoku? A nie: A gdzie ten kojec by stał? [B]U kogo? "U kogo" sugeruje pytanie o Imię i Nazwisko.[/B]

Forum ma to do siebie, że trzeba tak pisać, żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi a nie się domyslać. Bo słowo pisane każdy sobie interpretuje indywidualnie. Więc zadawaj pytania konkretne, jak najbardziej szczegółowe. Nie będzie wtedy żadnych niedomówień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Do firmy Matt w poniedziałek będę dzwonić i pytać o koszty.[/QUOTE]

Monia, z okolic Białegostoku coś takliego znalazłam:
[URL]http://www.ogrodzeniabialystok.pl/kojce-dla-zwierzt/item/38-kojce-dla-zwierząt.html[/URL]

ale bez podłóg i dachu, chyba, że robią, ale nie napisali

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']W takim razie nie odpowiadaj na zadane przeze mnie pytania.[/QUOTE]

Kochaniutka, [B]nie tym tonem[/B].

Jak nie umiesz dyskutować, nie zaczynaj. Jak zaczynasz dyskusję, to ją kończ, chyba że napiszesz na początku dokładnego adresata: [B]tylko do wróżek[/B].

I na tym kończę dyskusję z Tobą bo żem wróżką nie byłam, nie jestem i ... raczej nie będę.:p

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny spokojnie.
Psy są bardzo duże. Coś około 50 kg, a docelowo z 60+ kg. Naprawdę nie ma gdzie ich zabrać, bo DT dla dużych psów jest teraz zajęte (zresztą i tak nie wiadomo czy dwa mogłyby tam iść).
Kaszanko rozumiem Twoje obawy, bo 3000 zł to bardzo dużo. Z niektórych elementów myślę, że można śmiało zrezygnować. Nie widzę potrzeby montowania obrotowych misek. W końcu i tak nie bierzemy dzikusów na DT.
Ja proponuję coś takiego:
[url]http://allegro.pl/kojce-dla-psow-kojec-dla-psa-klatka-super-cena-i1443596375.html[/url]

Ściany z desek można zrobić już we własnym zakresie. Metalowy będzie łatwiej rozkręcić chyba, żeby przewieść?

Kojec ma wyglądać estetycznie i być funkcjonalny. Inaczej nikt nie zgodzi się na postawienie go na swoim podwórku. To chyba jasne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83'][url]http://allegro.pl/kojce-dla-psow-kojec-dla-psa-klatka-super-cena-i1443596375.html[/url]

[/QUOTE]

Ale on trochę za niski. 1,50-1,70 to tak wiesz, zęby wybijesz idąc z miską zahaczając o dach :)

Ja bym obrotowe miski jednak montowała. A jak się trafi dzikus???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Proszę się tu nie bulwersować, wszystko opiszę i odpowiem na pytania ale najpierw wyprowadzę psy. a wy w tym czasie przekalkulujcie czy te tańsze kojce są tańsze np. ten który proponuje Asia wydaje mi się za mały, za niski i trzeba go transportować na swój koszt ;)[/QUOTE]

Ten Asi jest strasznie tani. I ciekawe, gdzie jest haczyk :). Bo gabaryty są jakby dobre, tylko za niski - mi się tak wydaje przynajmniej.

Transportu nie doczytałam, ale przy takiej cenie, to inaczej raczej nie będzie :)

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się, że w każdym przypadku da się dogadać z producentem co do małych zmian (wysokość czy inne rzeczy). To Centrum Ogrodzeń z naszych rejonów ma chyba tylko same boki, ale trzeba zapytać jak z dachem i podłogą. Może też zrobią. Zawsze to koszty transportu dużo mniejsze.

[B]Ania[/B] pisałaś do nich jak z transportem? Tam jest info, że mają transport i montują na miejscu. Tylko ile to kosztuje?

Link to comment
Share on other sites

Idźcie kupcie sobie na uspokojenie jakiś psi paseczek od Taks :razz:
Uwielbiam jej rzeczy i jak zwykle nie mogę sie zdecydować co chcę :shake:
Tutaj bazarek na bezdomniaczki
[url]http://www.dogomania.pl/threads/201275-do%C5%82o%C5%BCy%C5%82am-nowe-quot-taksowe-quot-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-2-cele-do-10.02[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

A ja na zakończenie powiem Wam tak:
ludzie, a szczególnie część męska domku w którym miał stać kojec ( póki co bezterminowo i tylko dla psów z interwencji ) czytają dogo i już mowili mi, że jeśli ma tak to wyglądać to oni rezygnują. Zastanówcie się teraz dokogo pojedzie ten kojec, do Ciebie kaszanka??

Czas nagli i jutro dzwonię po firmach. Z tego co się już dowiedziałam to na kojec trzeba czekać od tygodnia do dwóch chyba, że zamówię z firmy, która robi kojce i tylko kojce. Gotowe elementy już mają i tylko przewieść.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Bo tak łatwiej ;) oddam psa i po problemie :D
A tak na poważnie. Dzwoniłam do dwóch firm, u których był podany numer kom.

1.
[URL]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-3x2x1-8-montaz-gratis-i1439787330.html[/URL]
Kojec - koszt 2400 plus transport, 0,50 za km z Częstochowy 413 zł więc jak nie liczyć 2800, czas oczekiwania 3 tygodnie :o

2.
[URL]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-rk-bramy-i1430508861.html[/URL]
Kojec 1900 ale ten z niby siatki, drut 4 mm i kątowniki 2 na 3 cm. Czas oczekiwania tylko tydzień ale koszt to prawie 1000 zł ( podpowiadają mi tu, że drut słaby i przy większych psach może się wyginać )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag'] Czy ktoś zna okolice Plosek, tam są bloki?[/QUOTE]
Jeśli chodzi o te Ploski pod Bielskiem, to przecież moja wioseczka ;)
Tak jak pisałam ci w smsie jest blok. Jeden, mały, rozpadający się blok zamieszkały przez 2 rodziny.

[quote name='joanna83']Idźcie kupcie sobie na uspokojenie jakiś psi paseczek od Taks :razz:
Uwielbiam jej rzeczy i jak zwykle nie mogę sie zdecydować co chcę :shake:
Tutaj bazarek na bezdomniaczki
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201275-do%C5%82o%C5%BCy%C5%82am-nowe-quot-taksowe-quot-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-2-cele-do-10.02[/URL][/QUOTE]
dzięki za linka, daaawno już nie zaglądałam do taks, a więc zrobiłam zakupki i dreag też wzięła przykład :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']A ja na zakończenie powiem Wam tak:
ludzie, a szczególnie część męska domku w którym miał stać kojec ( póki co bezterminowo i tylko dla psów z interwencji ) czytają dogo i już mowili mi, że jeśli ma tak to wyglądać to oni rezygnują. Zastanówcie się teraz dokogo pojedzie ten kojec, do Ciebie kaszanka??[/QUOTE]

A czemu do mnie - może do karinki ??

Ja poprostu chciałam znać więcej szczegółów samej akcji z kojcem - też poszperam i przekaże cześć rzeczy jak będzie trzeba, ale nie rozumiem dlaczego od razu są jakieś wielkie pretensje - że ktoś o coś pyta? I odpowiedzi to tylko są "ja nie wróżka " " a co za różnica?" Jeżeli Ania uruchomiła akcję kojec - to ona powinna mi odpowiadać (chyba, że nie będzie miała ochoty) a nie karina od razu zarzuca mi jakieś winy - jest to dla mnie nie pojęte - ja na te odpowiedzi i do jutra bym poczekała, ale konkretnie - a tak - bezsensowna polemika i odpowiedzi niezorientowanej osoby - czyli jednym słowem - kołomuja

A z drugiej strony Monika - dlaczego ludzie raptem mieli by zrezygnować z akcji? Zależy im na pomocy tym psom czy nie - bo jak dla mnie wasze czynne interwencje - a te forum i dyskusje na nim - to dwie odrębne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Chcą zrezygnować a prostej przyczyny - nie chcą nie wiadomo jakiego kojca na podwórku!

Skoro jak to piszesz Ania uruchomiła akcję kojec to nikt inny nie może się odezwać ?? Akurat akcja kojec to był mój pomysł ( nasz wspólny ) a napisała o nim Ania. Więcnie mow mi czy mogę czy nie mogę pisać, poza tytm miejsce gdzie będzie stał ten kojec jest ode mnie więc też nie widzę nic dziwnego w tym, że coś tu piszę, psy mieszkające w nim również będą pośrednio pod moją opieką.

Karina również udziela się na tym wątku od dawien dawna i nie widzę nic złego w tym, że powiedziała swoje zdanie. Zgadzam się z nią w 100%

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ ja zaczęłam akcję "Kojec" to i ja zakończę (tu miał być zły diabełek ale mi emoty nie wchodzą) Jestem już dużą dziewczynką i jak coś piszę to raczej wiem co i dlaczego, ale ponieważ są tu jakieś wątpliwości to tłumaczę: 1. na razie to był pomysł/zapytanie 2. co do tego, że taki kojec jest niezbędny psom nie ma nikt wątpliwości 3. chcemy być profesjonalni więc kojec też niech taki będzie, skoro zabieramy psy z byle jakich warunków to nie fundujmy im tego co miały a standard ciut lepszy 4. kojec musi być wytrzymały, dość spory, wygodny w użytkowaniu, trwały i musi niezbędnie mieć możliwość łatwego i szybkiego przestawienia/przewiezienia 5. kojec potrzebny jest na wczoraj, nie ma czasu bo psy cierpią! 6. dla stworzenia jak najlepszych warunków psom oraz osobom, które bezpłatnie się będą nimi opiekowały musi to być taki kojec jak wskazałam (podłoga drewniana, miniumum 1 ściana drewniana, pręty nie siatka, zadaszony) Moim zdaniem trzeba szukać na miejscu z gotowych elementów i targować cenę, może ze względu na przeznaczenie kojca i TOZ producent będzie skłonny opuścić z ceny. Niestety dla dobra psów miejsce ich pobytu czyli ustawienia kojca zostanie tajemnicą, chyba nie chcemy żeby jakiś nawiedzony sadysta szturmem odbijał odebrane sobie psy? Powiem tylko tyle, że będzie to jeszcze w obszarze Białegostoku, choć nieco na uboczu, państwo mają normalną rodzinę, oboje pracują, mają swoje zwierzaki i chętnie pomagają tym w potrzebie, nie wywalą naszych psów, psy będą mogły tam być praktycznie bezterminowo i uwierzcie mi, że gdyby ich było stać na taki wydatek to kupili by za swoje i też trzymali nasze psy. Jakie pytania są jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

I to jest konkretna odpowiedz - ale jeżeli kojec na wczoraj - to jakie szanse są szybciutko uzbierać na niego tę kwotą (nawet jak będzie ciut niższa) ?

[quote name='monia3a']Chcą zrezygnować a prostej przyczyny - nie chcą nie wiadomo jakiego kojca na podwórku![/QUOTE]


A kto powiedział, że będzie byle jaki?

[quote name='monia3a']Skoro jak to piszesz Ania uruchomiła akcję kojec to nikt inny nie może się odezwać ?? [/QUOTE]


źle zinterpretowałaś moje słowa - odpowiadać może każdy - ale rzeczowo, żeby odpowiedź coś wnosiła.

[quote name='monia3a']Karina również udziela się na tym wątku od dawien dawna i nie widzę nic złego w tym, że powiedziała swoje zdanie. Zgadzam się z nią w 100%[/QUOTE]

a jakie było jej te zdanie ??? Skoro tylko pretensje widać ??? Tak prawdę powiedziawszy - od Ani pierwszego wpisu od kojca do tej odpowiedzi na górze - wszystko co jest pomiędzy nadaje się do wyrzucenia do kosza. Bo jak jest temat - kojec potrzebny - to teraz wyjaśnione - do czego, komu (bez ujawniania danych osobowych) jakim psom i na ile czasu. I tak powinno być.

Link to comment
Share on other sites

Kochani można robić bazarki na ten cel, ale najpierw muszę założyć odpowiedni do akcji wątek, założę i podeślę linka. Kojec kupimy za kasę "pożyczoną" jak się uzbiera to oddamy, po prostu dobra dusza nam założy ;) ale zwrot będzie potrzebny. Bazarki może robić ten kto umie i jest chętny, mogę robić ja, możesz ty zachary, może robić więcej osób. Jak chcemy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...