Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

Guest monia3a

Ja również poszukam fanty i dołoże się do tego celu. Ważne jest aby kupić kojec taki, który będzie można za jakiś czas przewieść do innego miejsca. Porządny i dobry kojec to właśnie jak wspomniała Ania to koszt 3 tysięcy. Sprawa jest pilna, ponieważ już są psy, które czekają na odebranie, a wstrzymujemy się tylko ze względu na miejsce. Do Radys ich nie oddam!
Pomyślałam sobie, że po zabraniu będzie można zrobić aukcje cegiełkowe na ten cel?? A może już teraz zrobić ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Pojechałyśmy dziś do Drohiczyna odwiedzić Jadźkę i zobaczyć co się dzieje ewentualnie coś zabrać ze sobą do Białegostoku.
Wjechałyśmy w miare bezpiecznie ale wyjeżdzając wpadliśmy w rów :evil_lol:
[/QUOTE]
Was to nie można między ludzi wpuścić :evil_lol: tylko między psy :diabloti: Dzisiejszej nocy doszłam do wniosku,że z psem po sterylce to gorzej niż z małym dzieckiem. Średnia spania 1,2 godz. :razz: nad ranem zamknęłam "małpę" w łazience , dałam poduszkę i kołdrę ,żeby myślała,że jest w łóżku ale nie dała sie nabrac i godzinę stukała kołnierzem w drzwi aż z powrotem trafiła do łóżka z pościelą. A teraz śpi!:mad:
Dziewczyny a na ten bazarek to co może się nadać? Może i ja coś znajdę?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

3 tysie to górna granica. Kojec ma być wielkości 2x3m
Nie musimy takiej kasy nazbierać w ciągu tygodnia, kojec się kupi a co się nazbiera to się nazbiera.
Psy są do zabrania na już i nie ma gdzie ich zabrać tak więc kupujemy kojec, odbieramy psy i zbieramy kasę!

Kojec w takim stylu: [URL]http://www.kojce.aldaz.pl/of.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ok. - bo ja sie tak zastanawiam czy nie udało by się za mniejszą kasę - może samemu spróbować go wykonać - bo równie dobrze nie musi mieć on tej podstawy z desek - a jedynie budę postawiłoby się na podwyższeniu a pies wychodziłby na ziemię. Słuchajcie ja mam znajomego który w stali robi - może zadam mu takie zapytanie za ile by samą klatkę wykonał ?
blacha na dach tego kojca to mogłaby być z odpadów z Trafic-u - po 5-10 zł/m2 (odpad to znaczy pojedyncze kolory blach - a nie ubytku na arkuszach - aby nikt nie myślał, że proponuję dziurawy dach wykonać ;)

A gdzie ten kojec by stał? U kogo?

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]kaszanka[/B] kojec ma wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciu, ma mieć ścianę tylnią z desek i podłogę, a przede wszyskim ma być przenośny.
Sama klatka kosztuje w granicach 600-700 zł

[quote name='gawronka']No 3 tyś to kupa kasy. Na Allegro znalazłam takie : [url]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-miski-obrotowe-gratis-i1446319160.html[/url] , [url]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-2x2m-montaz-polska-gratis-producent-i1440384530.html[/url] , no ale to wg uznania :roll:[/QUOTE]

Do firmy Matt w poniedziałek będę dzwonić i pytać o koszty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Ok. - bo ja sie tak zastanawiam czy nie udało by się za mniejszą kasę - może samemu spróbować go wykonać - bo równie dobrze nie musi mieć on tej podstawy z desek - a jedynie budę postawiłoby się na podwyższeniu a pies wychodziłby na ziemię. Słuchajcie ja mam znajomego który w stali robi - może zadam mu takie zapytanie za ile by samą klatkę wykonał ?
blacha na dach tego kojca to mogłaby być z odpadów z Trafic-u - po 5-10 zł/m2 (odpad to znaczy pojedyncze kolory blach - a nie ubytku na arkuszach - aby nikt nie myślał, że proponuję dziurawy dach wykonać ;)

A gdzie ten kojec by stał? U kogo?[/QUOTE]

Samemu a i owszem, można go wykonać, tylko jak to z budowami bywa, pan dzis ma przyjechać, przyjedzie za tydzień, czegoś nie skończy bo zapomni, dojedzie za dwa tygodnie itd, itd.

Poza tym porządny kojec robiony samemu niewiele mniej kosztuje od gotowca, bo to materiały kosztują i robocizna - nikt za darmo szybko tego nie zrobi (Biafra robiła sama i wyszło prawie to samo). A tu przyjadą, zamontują, dadzą gwarancję.

I musi być z podłogą, bo różne psy mogą być i mogą się przekopać. Tak samo ścianki - nie siatka, bo przegryzą i rozprują, tylko normalne pręty.
Nie wspomnę, że dobrze, żeby było obrotowe karmienie, bo nie wiadomo co się trafi.

No i poza tym, to ma stać u kogoś na podwórku, co nie oznacza, że to ma być kompletny straszak - nie może psuć swoim widokiem okolicy. Skoro ktoś się zgodził na postawienie kojca na swoim podwórku, to nie mamy prawa tam stawiać byle czego. Taka jest moja opinia.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ma być dokładnie taki jak pokazałaś?

Każdy taki kojec może być przenośny - wystarczy kilku chłopa i pochylnia i już mammy go na pace i wieziemy gdzie trzeba - albo wersja z 2 hakami przyspawanymi na górze i każdy podnośnik to podniesie - tylko koszt przewozu droższy.

A poza tym jest znaczna różnica ściany i podłogi drewnianej - a np. z płyty OSB albo sklejki. No chyba, że TOZ zaczyna się kierować estetyką ;)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Dlaczego ma być dokładnie taki jak pokazałaś?

Każdy taki kojec może być przenośny - wystarczy kilku chłopa i pochylnia i już mammy go na pace i wieziemy gdzie trzeba - albo wersja z 2 hakami przyspawanymi na górze i każdy podnośnik to podniesie - tylko koszt przewozu droższy.

A poza tym jest znaczna różnica ściany i podłogi drewnianej - a np. z płyty OSB lub MDF albo sklejki. No chyba, że TOZ zaczyna się kierować estetyką ;)?[/QUOTE]

Wiesz co kaszanka, nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Moim zdaniem, jest to najlepsze rozwiązanie. Po kilku latach doświadczeń na różnych typach kojców - wydaje się, że taki się sprawdzi. Nie siatka, tylko pręty, bo przegryzają, nie ziemia na dole ale z podłogą bo się podkopują, i obrotowe karmidło - ba czasami nawet nie ma jak podać jedzenia bez obawy. Taki bym sobie postawiła.

A czy to będzie deska, czy płyta MDF, to moim zdaniem nie ma znaczenia, choć jakbym dawał swoje podwórko, to w życiu bym nie pozwoliła postawić kojca, który wyglądać ma jak dyskoteka. Nie wiem co to jest ta płyta OSB, ale wiórowe płyty zostaną rozdrapane po tygodniu.

Ale jak tak dalej pójdzie, to coś czuję, że osoba która chce dać kawałek działki powie: a spierniczajcie sobie z tym kojcem. Sami sobie postawcie na balkonie, jak wam to wszystko nie pasuje.

A psy pojadą na śmierć do Radys....

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze na ten czas to jedyne co wiadomo to to, zę ktoś rzucił hasło :"zbieramy 3000 na kojec" nie ma u kogo, co dla jakiego psa i co z tym dalej i na jak długo i do kiedy. Więc kiedy pytam czy musi to byc włąsnie ten kojec - to co w moim pytaniu jest niezrozumiałego? to, że próbuję znaleźć inne rozwiązanie może tańsze? Jak macie doświadczenie to napisałąś, że czekacie na gotowy i wszystko bo kiedyś robiliście własnymi siłami i się nie opłaciło. A nie zaraz: " jak tak dalej pójdzie...." Co to niby pretensje mają być? o co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Po pierwsze na ten czas to jedyne co wiadomo to to, zę ktoś rzucił hasło :"zbieramy 3000 na kojec" nie ma u kogo, co dla jakiego psa i co z tym dalej i na jak długo i do kiedy. Więc kiedy pytam czy musi to byc włąsnie ten kojec - to co w moim pytaniu jest niezrozumiałego? to, że próbuję znaleźć inne rozwiązanie może tańsze? Jak macie doświadczenie to napisałąś, że czekacie na gotowy i wszystko bo kiedyś robiliście własnymi siłami i się nie opłaciło. A nie zaraz: " jak tak dalej pójdzie...." Co to niby pretensje mają być? o co?[/QUOTE]
Z tego co zrozumiałam, to ten kojec był podany jako przykład a nie ,że już zamówiony. Co do zrobienia kojca tzw. "wspólnymi siłami" z autopsji wiem,że oferuje się 20 osób a przychodzi 10 z czego 5 chętnych do pracy,niestety. Monia napisała,że będzie dzwonić po firmach to będzie i wtedy się przekonamy jaki jest koszt. mało kiedy wychodzi taniej własnymi siłami bo firmy taniej kupuja materiały. A dolicz jeszcze własną pracę i tp przez pare dni bo to trzeba pospawać, skręcić, deski zaimpregnować(gdzie? trzeba 2 razy i mają schnąć w zamkniętym pomieszczeniu).

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='kaszanka']Po pierwsze na ten czas to jedyne co wiadomo to to, zę ktoś rzucił hasło :"zbieramy 3000 na kojec" nie ma u kogo, co dla jakiego psa i co z tym dalej i na jak długo i do kiedy. Więc kiedy pytam czy musi to byc włąsnie ten kojec - to co w moim pytaniu jest niezrozumiałego? to, że próbuję znaleźć inne rozwiązanie może tańsze? Jak macie doświadczenie to napisałąś, że czekacie na gotowy i wszystko bo kiedyś robiliście własnymi siłami i się nie opłaciło. A nie zaraz: " jak tak dalej pójdzie...." Co to niby pretensje mają być? o co?[/QUOTE]

Co to za różnica u kogo??

Kojec ma być taki jak podałam przykład i nigdzie nie napisałam, że jest już zamówiony. W poniedziałek będę szukać gdzieś gdzie będzie najtaniej.
Ja jakbym stawiała sobie kojec to również chciałabym aby nie straszył swoim wyglądem.
Nie chcę kojca do zrobienia na miejscu, wiem jak to jest z pracownikami, wiem jak to jest z materiałem. Dobrze napisała gawronka - tu mamy gotowy do złożenia a ten trzeba robić od podstaw, samo impregnowanie w tę pogodę nie może mieć miejsca.

Jeśli chodzi o psy to wiadomo jakie tam będą, interwencyjne - odebrane dla właściciela z powodu nie dbania o nie. Ten kojec właśnie dla takich psow będzie służył. Zdaża się tak, że trzeba na cito odebrać psy a niema gdzie ich umieścić. Dobrze jeśli jest jakieś przyzwoite schronisko, bo do Radys nie oddam żadnego psa, a tym bardziej w takim stanie jak te, które przyjadą.

Nie mogę ich jeszcze Wam pokazać ze względu na to, że jeszcze nie zostały zabrane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Po pierwsze na ten czas to jedyne co wiadomo to to, zę ktoś rzucił hasło :"zbieramy 3000 na kojec" nie ma u kogo, co dla jakiego psa i co z tym dalej i na jak długo i do kiedy. Więc kiedy pytam czy musi to byc włąsnie ten kojec - to co w moim pytaniu jest niezrozumiałego? to, że próbuję znaleźć inne rozwiązanie może tańsze? Jak macie doświadczenie to napisałąś, że czekacie na gotowy i wszystko bo kiedyś robiliście własnymi siłami i się nie opłaciło. A nie zaraz: " jak tak dalej pójdzie...." Co to niby pretensje mają być? o co?[/QUOTE]

Zlituj się i przeczytaj pierwszy post Joanny dot. kojca.

Z tego co Joanna napisała to szukamy rozwiązania problemu: są do zabrania interwencyjnego dwa duże psy. [B]Na wczoraj[/B]. Jak pojadą tam dziewczyny z policją, psy pojadą do Radys.

Pytasz dla jakiego psa? Z tego co ja zrozumiałam ma być kojec na psy interwencyjne. [B]Teraz[/B] [B]na cito do zabrania dwa duże psy[/B],jakie będą później - nikt tego nie wie.

Pytasz: na jak długo?: A TY jestes w stanie na to odpowiedzieć???? Bo ja nie. Jeżeli właściciele podpiszą glejty na zrzeczenie się praw do psa, to na okres adopcji, a jak nie podpiszą, to póki w sądzie sprawa się nie zakończy, pies jest dowodem w sprawie, który nie może zninkąć. Więc teraz ja się pytam: [B]jesteś w stanie odpowiedzieć na swoje pytanie????[/B]

Pytasz: u kogo?: Szczerze mówiąć, mnie to w ogóle nie interesuje. Bo gdybym ja się zgodziła na postawienie na swojej działce kojca TOZ-owego, nie chciałabym żeby o tym wiedział cały świat. I rozumiem osobę, że tego nie chce powiedzieć. Dla mnie to nie jest ważne. Czy jakby kojec stał przy bloku siedziby TOZ-u czułabyś sie lepiej? Wystarczy, że będzie monitoring TOZ-u, jakie psy sa w kojcu, bo chyba boisz się tego, że w kojcu bedą prywatne psy tej osoby.[B] Chyba o to Ci chodzi?[/B] Tylko jak masz jakieś pytania, pytaj otwarcie.

Nikt nie napisał, że to ma być równo 3 tys, ale patrząc na ceny, do tej kwoty ceny dochodzą. TOZ nie ma swojej działki, na której można go postawić. Jest osoba, która może udzielić kawałek swojej działki - jako pomysł na rozwiązanie problemu.

Monika [B]napisała[/B], że w poniedziałek zrobi rozeznanie w internetowych firmach. Oczywiście, że można poszukać kogoś kto taki kojec wykona. Pytanie brzmi: [B]za ile i na kiedy? Bo czas nagli.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']


Pytasz: na jak długo?: A TY jestes w stanie na to odpowiedzieć???? Bo ja nie. Jeżeli właściciele podpiszą glejty na zrzeczenie się praw do psa, to na okres adopcji, a jak nie podpiszą, to póki w sądzie sprawa się nie zakończy, pies jest dowodem w sprawie, który nie może zninkąć. Więc teraz ja się pytam: [B]jesteś w stanie odpowiedzieć na swoje pytanie????[/B]

Pytasz: u kogo?: Szczerze mówiąć, mnie to w ogóle nie interesuje. Bo gdybym ja się zgodziła na postawienie na swojej działce kojca TOZ-owego, nie chciałabym żeby o tym wiedział cały świat. I rozumiem osobę, że tego nie chce powiedzieć. Dla mnie to nie jest ważne. Czy jakby kojec stał przy bloku siedziby TOZ-u czułabyś sie lepiej? Wystarczy, że będzie monitoring TOZ-u, jakie psy sa w kojcu, bo chyba boisz się tego, że w kojcu bedą prywatne psy tej osoby.[B] Chyba o to Ci chodzi?[/B] Tylko jak masz jakieś pytania, pytaj otwarcie.[/B][/QUOTE]

Jeżeli pytałam na jak długo - to chodzi mi o to - czy z ludźmi podpisana jest jakaś umowa - bo jak powiedzą po miesiącu, że nie chcą psa i tego kojca (nawet najpiękniejszego) to du..a zimna i trzeba będzie się z tym bujać .

A z tymi prywatnymi psami też masz rację - jak można mieć pewność gdzie będą wydane takie pieniądze - jak k.. wa wszyscy tutaj jakieś brąchy mają jak tylko o coś zapytasz??? Wy to chyba czasem myślicie - że te forum całe to do kilku "najważniejszych osób należy" Przecież jak pytam u kogo - to nie musicie danych osobowych ujawniać - ale podać informację - " starsze małżeństwo w pobliżu Białegostoku, albo spod Warszawy, które już dawno zgłaszało chęć pomocy takim psom" - po prostu konkrety. kojec kojcem - a później też po 300 zł miesięcznie trzeba będzie im płacić? Czy to też jest pytanie nie na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gawronka']No 3 tyś to kupa kasy. Na Allegro znalazłam takie : [url]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-miski-obrotowe-gratis-i1446319160.html[/url] , [url]http://allegro.pl/kojec-dla-psa-2x2m-montaz-polska-gratis-producent-i1440384530.html[/url] , no ale to wg uznania :roll:[/QUOTE]

Ten drugi to fajne mają, ale 1290,00 to za same metalowe 4 scianki, bez podłogi i bez dachu.

Gdyby zmontować 2 x 2 z elementów:
445,00 - przód z karmidłem metalowy
300,00 - bok metalowy
300,00 - drugi bok metalowy
370,00 - tył drewniany

[B]razem 1745,00 bez podłóg i dachu[/B] - nie piszą ile by to kosztowało.

plus transport z poznania 1/km czyli 500,00

Nie ma czegoś bliżej ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...