Jump to content
Dogomania

Franka szczeniak z przetrąconym kręgosłupem HELP potrzebna każda pomoc!!!!!


paros

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie ma glupich pytan - wszystko o tym co mam i jak przeczytasz na stronie - nigdy ni eukrywalam tego co mam i co robie

[URL]http://www.facebook.com/ChataZwierzaka?ref=hl[/URL]
lub na moim profilu na FB

nie chodzi tylko o ilosc psow ale o warunki na takie wlasnie przypadki oraz doswiadczenie w tym co sie ma pod opieka

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

zapytalam o ilość zwierzyńca bo ona też ma przeciez znaczenie - warunki jak najbardziej ale jesli ilośc mimo warunków jest ogromna to same wiecie... :) dzięki za odpowiedż - lecę się zapoznać bo nie miałam okazji zrobić tego wcześniej :)

Edited by kejciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Przecież jest wyraźnie napisane że [SIZE=3][B][COLOR=#FF0000]JEDYNĄ OSOBĄ DECYZYJNĄ JEST p. JOLA[/COLOR][/B][/SIZE] - w tej chwili nie ma dostępu do internetu więc nie jest to ignorancja - brak dostępu do internetu - dziwi mnie fakt żeosoby które wypowiadają się że chcą przeprowadzić rehabilitację itp mają problem z czytaniem ze zrozumieniem....
telefon ma czynny więc zawsze mozna zadzwonić i spokojnie porozmawiac tudzież podjechać do Przytuliska


nie jestem lekarzem i nie wypowiadam się gdzie sunia ma lepiej, nie bylamn w klinice, nie rozmawialam z lekarzem, więc sę poprostu NIE WYPOWIADAM - nie jest to nasza ignorancja lecz nie wypowiadamy się na temat o którym niewiele wiemy - to chyba normalne u doroslych normalnych ludzi prawda?
nie podważam niczyich kompetencji, nie stwierdzam że ktoś umie to a nie umie tego, poprostu nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie i nie wstydzę się do tego przyznać - więc nie możecie od nas wolontariuszy wymagać zmiany decyzji, wpłynięcia na nią itp. - jesli same macie z tym problem to my w tym nie możemy pomóc - będziemy pomagac p. Joli ze wszystkich sił i wspierać ją niezależnie od tego jaką decyzję podejmie - ale nie macie prawa od nas wymagać czegoś zupełnie innego

Wrzuciłam tylko zdjęcia Franki i opisalam co widziałam - Szkoda mi Franki że jest sparaliżowana - więc dla mnie jest ona kochaną sunieczką bo ją rownież poznałam - i to że jest KOCHANA jest moje zdanie - ale nie widze w nim entuzjazmu jaki [B][COLOR=#FF0000]CHCIELI ZOBACZYĆ ( i najwyraźniej zobaczyli go inni ) W TYM ZDANIU INNI.....[/COLOR][/B]tekst że serwujemy sobie informacje ze kochana sunieczka jest brakiem wiedzy - tak jest to brakwiedzy bo nie rozmawiałam dzisiaj z p. Jolą więc jak moge napisać coś więcej???????????soro nie mam żadych informacji to co mam napisać????mam klamać?ściemniać?wymyślać?sorry ale jestem zbyt poważną osobą żeby bawić się w takie zagrania....



to będziemoja ostatnia wypowiedź bo jak napisalam nie wdaję się w dyskusję - a jeśli ktoś chce nas wolontariuszy obrażać, wyzywać od najgorszych i ubliżać ( bo widze ku temu to zmierza ) zapraszam na spotkanie przy kawie i spokojną rozmowę - bo wylewanie na kogoś brudów o kim NIC KOMPLETNIE SIĘ NIE WIE chyba normalnym nie jest - bynajmniej nie tylko w mojej ocenie.......chciałabym aby moja wypowiedź została bez komentarza ale o to moge tylko poprosić - a czy zostanie wysłuchane zobaczymy - nie chcę kontunuować tematu więc jeśli ktoś to szanuje to będzie potrafił sie do mojej prośby ustosunkować - mialam na celu przekazanie mojego punktu widzenia który nie wymaga komentowania od osób zainteresowanych i dyskutujących na wątku - ot tak informacyjny post - żeby z kimś dyskutować trzeba wyrazić taką chęć - ja jej nie posiadam więc wiedząc z gory że każdy komentarz pozostanie bez odpowiedzi - proszę poprostu o jego nie pisanie...to chyba niewiele[/QUOTE]

Kejciu w zadnym moim poscie nie ma obrazanai kogokolwiek - nie pisalam rowniez niczego o tym ze chce poprowadzic cokolwiek - zadalam pytania - dosc konkreten i merytoryczne bo taka jestem na codzien i w sytuacji merytorycznej nie wdaje sie w emocjonalne pogadanki
Nie oczekuje od ciebei odpowiedzi - oczekuje informacji - jesli ich nie masz to oczywiscie post nie jest skierowany do Ciebie
Pytanai moje wynikaja z wiedzy w tym konkretnym temacie nie z uszczypliwosci tudziez zrobienia komus przykrosci
tu pies jest podmiotem nie przedmiotem a tak zostal niesiety potraktowany - dla mnie jak punkt honoru nie majacy nic wspolnego z jego dobrem
Zdjecia ktore zostaly wklejone tylko wskazuja na brak wiedzy tych ktorzy si enim zajmuja i stad wyniknely moje pytanai bo oczywiscie moge sie mylic i dzialanai ktore sa podejmowane maja jakis cel z punktu widzenia psa - jestem dosc dociekliwa osoba - o tym wiedza zarowno weterynarze ze mna wspolpracujacy jak i ludzi ektoryz mnie znaja - jesli interesuje mnei dany temat zglebiam go dosc mocno a jesli zabieram glos znaczy ze w tym temacie akurat mam wiedze ktora mi na to pozwala
Nie zabieram glosu na temat szczeniat, adopcji bo to nie moj cel ani zainteresowanie - zostawiam to tym ktorzy wiedza lepiej - jesli zas pytam w zakresi epsa sparalizowanego to nie pytam aby zaistniec bo mam to centralnie gleboko ale zeby uzyskac info o celowosci dzialan podejmowanych dla dobra psa - jesli ktos mni eprzekona ze pampersy oraz ubranka oraz sadzanai psa w pozycji siedzacej n alozku ze spastycznoscia konczyn lub o robieniu kilkanascie razy dziennie cwiczen rehabilitacyjnych - oczywiscie podziekuej za info i zweryfikuje swoja wiedze

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Nie wiem co napisać. Nie znam nikogo na tym wątku, nie wiem co mysleć...

Dzisiaj konczy się pierwszy bazarek dla Franki, wplata na konto podane w pierwszym poście?[/QUOTE]

tak, na to konto z dopiskiem "dla Franki" - Jasza dziękujemy :Rose:

[quote name='b-b']Tak jak obiecałam zrobiłam bazarek dla małej - sygnatura . Obojętnie kto będzie się małą zajmował pieniądze i tak będą potrzebne więc zapraszam i proszę o pomoc w podnoszeniu.[/QUOTE]

b-b :Rose: bardzo dziękujemy w imieniu Franki

[quote name='Jasza']Z bazarku "telefonicznego" mamy 100 PLN.
Dziękuję [U][B]ania_tu_ania[/B][/U]!!!:loveu:[/QUOTE]

bardzo dziękujemy :buzi:

[quote name='mimiś']a ja z przyjemnością donoszę,że zakończyły sie bazarki dla Frani .
[SIZE=3][COLOR=#000000]Serdecznie dziekuje wszystkim licytującym i podnoszącym[/COLOR][/SIZE]:buzi:
[COLOR=#000000]Pomogli Frani:

[/COLOR][B]Magdalena600-[/B] Encyklopedia Gutenberga za 50zł+ lisia kita[brelok] za 24zł+ koszt przesyłki 25zł=[B]99zł[/B]

[B]Tymuś -[/B]2 ksiązeczki za 8 i 10zł+ 7 pp=[B]25zł[/B]
[B]
Amarina-[/B]książeczka za 15zł + 5zł pp=[B]20zł[B]
razem: 144zł dla Frani!!:klacz: i Wielkie brawa dla Pomagających[/B][/B]:klacz:

po wpłatach na konto przytuliska bardzo proszę o potwierdzenie:)[/QUOTE]

Mimiś :Rose: od Franeczki

Link to comment
Share on other sites

Prosze, prosze, prosze - dla dobra pieska - po to tu jestesmy - skupmy sie na tym, by jej pomoc. Tylko to jest wazne.
Ze lzami w oczach prosze- bez klotni, niepotrzebnej szarpaniny. Frania czeka na nasza pomoc. Trzeba sluchac rad doswiadczonych, madrych osob - tylko tak sie France pomoze.
Moj Franio odszedl w atmosferze klotni, podejrzen, oskarzen. Jeszcze wciaz przezywam Jego smierc...ale nie ma sensu tutaj pisac o tym.
Wierze jednak, ze gdyby WSZYSCY TAK SAMO mieli na uwadze Jego dobro, moglby zyc.
To tylko zbieznosc imion i Frani nie grozi usmiercenie, ale z klotni nic dobrego dla psa nie wynika.
Zatem jeszcze raz prosze - niech kazda Osoba zaangazowana w pomoc dla tej suni, pomysli uczciwie, rzetelnie i rozwazy w sercu - co tak naprawde bedzie dla niej najlepsze. Zeby zyla w mozliwie najlepszych warunkach i byla odpowiednio leczona.

Link to comment
Share on other sites

Przypomnial mi się wątek Leona - ze zlamanym kręgoslupem.....

gdyby ktoś chciał poczytać : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228040-Złamany-kręgosłup-Leon-z-Sosnowca-Pomóż-w-weekend-DT-daj-szukaj-DS[/URL]

to strasznie przykre :( jest też Toluś z Fundacji Bracia Mniejsi - również na wózeczku....oby Franka nie musiała podzielić losu wózka :(

Nie pamiętam kiedy miała zacząć rehabilitację - ale z niecierpliwością czekamy na jakieś informacje. czy ktoś wybiera się może w niedługim czasie do przytuliska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Przypomnial mi się wątek Leona - ze zlamanym kręgoslupem.....

gdyby ktoś chciał poczytać : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228040-Złamany-kręgosłup-Leon-z-Sosnowca-Pomóż-w-weekend-DT-daj-szukaj-DS[/URL]

to strasznie przykre :( jest też Toluś z Fundacji Bracia Mniejsi - również na wózeczku....oby Franka nie musiała podzielić losu wózka :(

Nie pamiętam kiedy miała zacząć rehabilitację - ale z niecierpliwością czekamy na jakieś informacje. czy ktoś wybiera się może w niedługim czasie do przytuliska?[/QUOTE]
Z tego co pisze Babi Leonek śmiga w wózeszku jak mały wyścigowiec. Większym problemem jest niestety znalezienie DS dla takiego pieska graniczy z cudem. Niestety opieka nad takim pieskiem wymaga wiedzy, więcej czasu i poświęcenia niż opieka nad zdrowym pieskiem.

Link to comment
Share on other sites

Iwona, nie mam ani czasu, ani ochoty komentować Twoich wpisów krytykujących każde słowo napisane przez którąś z nas. Wiem, że w tym jesteś najlepsza.
Dziwię się tylko, że mając kilkanaście psów i kilkadziesiąt kotów, przesiadując godzinami w lecznicy, znajdujesz czas na czepianie się każdego słowa tutaj napisanego................
Iwona, proszę nie rób tu zadymy, bo Jola ma naprawdę wystarczająco duzo problemów i nie musi tracić nerwów na forum. Proszę.
[B]Jest to moja ostatnia wypowiedź tutaj. Szkoda mi na to zdrowia.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']napewno - ale zarówno Leon jak i Leoś są cały czas w pampersach - czytałam właśnie ich wątki...to tak apropos tego że pies jest w pampersach...o DS napewno będzie ciężko :([/QUOTE]
Tak. Leoś vel Luzik dopiero od niedawna je nosi a właściwie od czas jak zrobiło się zimniej i pieski w czasie nieobecności Babi są cały czas w domu. Po powrocie z pracy...no miała dużo dodatkowego sprzątania.
Z domkiem niestety będzie ciężko...bardzo ciężko:(

Link to comment
Share on other sites

Oby te przepychanki i udowadnianie sobie racji wyszły psu na dobre...
Smutno tu i nerwowo...

A co do pieluch na psim tyłku; ten oto psiak ([B] Loluś[/B]) nosi je non-stop blisko 4 lata i zapewne ponosi jeszcze długo, bo młodziak z niego ...I nie ma ani odparzeń, ani infekcji pecherza .

.[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/121/sam1750z.jpg[/IMG]

Edited by togaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cassi_']hmmmm prześledziłam wątek od początku i mam jedno pytanko: dlaczego właściwie p.Jola nie chce przekazać suni pod opiekę p.Iwony?[/QUOTE]

Ja się w tej kwestii nie wypowiadam, bo nie znam ani p.Joli, ani p.Iwony, ale w sumie też się nad tym zastanawiałam.

Link to comment
Share on other sites

myśle, że dlatego, że ma wiele lat doświadczenia z różnymi psami, również powypadkowymi i cieżko chorymi, zależy jej na dobru psa, a nie pozbyciu sie "kłopotu". Jak do tej pory czy coś zaniedbała? czy nie jeździ na rehabilitacje do specjalistów? Jeśli jej zdaniem da sobie rade ja wierze, że tak właśnie bedzie. Nie wiem dlaczego kilka nie przychylnych osób za wszelką cene chce ją za to zlinczowac? Podobnie było z Iwanem (teraz lekarze gratulują i sami sie dziwią jak ten pies ładnie wygląda). Znam p. Jole osobiście i naprawde niewiele jest osób, które tak bardzo potrafią sie dla psa poświecic. Ja za p. Jolą murem stoje bo wiem, że wszystko co robi, robi dla dobra Frani. Przypadek Frani jest bardzo cieżki, ale wiem, że p. Jola zrobi wszytko co możliwe, aby mała miała jeszcze godne życie.

Link to comment
Share on other sites

Przypominam się z bazarkiem dla Franki

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/234576-Ameryka%C5%84skie-pancakes-i-losowanie-hand-made-czekoladownika-dla-Franki-do-11-11g-23-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234576-Amerykańskie-pancakes-i-losowanie-hand-made-czekoladownika-dla-Franki-do-11-11g-23-00[/URL]

można wygrać taki czekoladownik

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-v6RUXvqxHeI/UJg4E6hUftI/AAAAAAAALww/Wk4h26Gmq94/s512/P1480028.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...