Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Można powiedzieć, że w połowie jestem z Warszawy :eviltong: Mój tata jest z Wawy, mam też tu całą rodzinę, którą bardzo często odwiedzamy, a my sami mieszkamy w Sosnowcu, bo stąd jest mama. Ale się śmiałam, jak na nonsensopedii było napisane "Sosnowiec - najbardziej na południe wysunięta dzielnica Warszawy" :eviltong:
I uwaga uwaga, moja siostra jest geniuszem, ściągnęła jakiś lepszy program i zmniejszyła mi rozmiar zdjęcia do 80 kB :multi:
A jakość jest na prawdę okej :) Jakby co, to to jest photofiltre [URL]http://www.programosy.pl/program,photofiltre.html[/URL]
Lecę kończyć się logować.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Karola za program, pewnie się przyda :)
wiesz, Dominika - to ma być i tak tylko na czas dopóki nie dostane się na wete, bo będę próbować do skutku :) a przy okazji będzie powtórka chemii i biologii ;)
my też na którejś uczelni chyba mamy bioinżynierię... muszę spojrzeć...

Link to comment
Share on other sites

Chciałam teraz zrobić przelewy, ale tak się zastanawiam, mam podane te "indywidualne" konta, ale co mam wpisać w tytule (pewnie nazwisko :evil_lol:) i odbiorcy? Jak wy robicie?
Na razie się wstrzymuję i lecę szukać w internetach.
Jezuu, ile jest z tym roboty :shake: A tak się boję, że gdzieś durny błąd zrobię, wszystko skasuję, zablokuję i nigdzie się nie dostanę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

W tytule wpisywałam w zeszłym roku: imię,nazwisko,datę urodzenia,pesel;
tam gdzie odbiorca-nazwa uczelni,nazwa wydziału(pewnie Medycyna Weterynaryjna) i kierunek Weterynaria
I u mnie było wszystko ok :)
Nie przejmuj się :) Nie da się tak zablokować żeby się od razu nie dostać.Wiem,bo sama się bałam i sprawdzałam wszystko po 10 razy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też już się zalogowałam do Wrocławia, na razie tylko tam i tylko wetę zaznaczyłam, nie mam zielonego pojęcia co jeszcze wybrać i gdzie, liczę że za jakiś czas mnie oświeci ;)
Ktoś wie, czy jak zaznaczę na jednej uczelni kilka kierunków, np. 3 i jak dostanę się na drugi to (zakładając że punktów bym miała wystarczająco dużo) dostanę się też na ten trzeci i potem będę mogła wybrać? Czy tylko na ten "ważniejszy" dla mnie?

A co do zdjęcia to najpierw je przycięłam do proporcji 300x375 a potem odpowiednio zmniejszyłam, w photoscape, jakby co :razz:

Link to comment
Share on other sites

Gdzie się rejestrowałam nie bawiłam się jeszcze ze zdjęciami (bo go jeszcze nie mam) ale tu u mnie nie problem, bo dużo spędzam czasu nad takmi programami.
Zdenerwował mnie na maksa Poznań, bo wygląda na to że rozszerzony polski nie może być zamienny z podstawowym (wszystkie przedmioty są na niebieskim, a rozszerzony polski na szarym i nieaktywy) - przecież mnie coś trafi, moje szanse spadły

Link to comment
Share on other sites

Trochę mnie nie było ale cóż :)
Zarejestrowałam się na UWM Olsztyn i na UP Lublin póki co. Więcej na razie nie kombinuje tylko czekam na wyniki matur.
W sumie praktycznie już zdecydowałam, że jak nie weta to pociągnę dalej zootechnikę albo pedagogikę. Bardziej się skłaniam do tego pierwszego bo nie przepadam za humanem. Jakos nie widzę dla siebie innego, ciekawego kierunku na który miałabym jakikolwiek pomysł. Chyba że hodowla i ochrona zwierząt dzikich i amatorskich.. Nie no serio, póki co nie mam pomysłu, muszę posiedziec i pomyślec co by tu awaryjnie robic jak nie wet ;)

Link to comment
Share on other sites

Micra to mnie trochę przestraszyłaś tym,że nie można brać w Poznaniu rozszerzenia z polskiego.Jakoś nie brałam Poznania pod uwagę,bo ma raczej raczkujący wydział Med.Wet ale złożyć warto i tam, bo to nie majątek ta opłata rekrutacyjna.A mi rozszerzenie poszło o 7% lepiej od podstawy,więc zawsze szanse większe .Dzwoniłaś może do nich z zapytaniem,dlaczego nie można brać rozszerzenia?Na stronie i w regulaminie nie ma o tym słowa.

Link to comment
Share on other sites

nie dzwoniłam, no ale dlaczego jest ten poziom aktywny dopiero jak wpiszę wynik w podstawie
w przypadku języka tak nie ma. Rozszerzony polski napisałam lepiej o ponad 20% od podstawy więc będę nad tym ubolewać strasznie.
Ogólnie już mam jakieś schizy, codziennie wynajduję sobie nowe błędy ( z chemii na więcej niz 67% to nawet nie liczę, oby nie mniej niż 60%)
Z lektury innrgo forum dowiedziałam się ze matura z chemii poszła gorzej niż w tamtym roku (taa a niby łatwiejsza była), mało jest wyników ponad 90%, oby tylko osoby które nie dostaną się na lekarski nie szturmowały wetę

Link to comment
Share on other sites

Dominika, przemyślałam sobie co napisałaś i teraz zrobiłam w ogóle misz masz i składam na wet do olsztyna i lublina i na te zwierzęta amatorskie :)

niebawem zaczynam się logować, brr, na pewno coś zepsuję i na koniec sfajczę komputer :)

Link to comment
Share on other sites

[B]martuchny [/B]u mnie na studiach podyplom.z analityki med.(ludzkiej)sa dziewczyny własnie po biotechnologii.fakt z kasa krucho,ale dobra robota-szpitalne laboratorium.na podyplomówke poszły żeby pare groszy wiecej zarabiać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']no właśnie rozglądałam się po forach i starałam się przeczytać co piszą absolwenci i na dodatek mam w rodzinie właśnie absolwentkę zeszłoroczną, która mówi, że nie ma zupełnie co robić, ratuje tylko podyplomówka...[/QUOTE]
Koleżanka z LO skończyła w zeszłym roku biotechnologię na PG, dość szybko znalazła pracę w labie, ale nie odpowiadały jej warunki pracy (pracowała na mykotoksynach), teraz zajmuje się analizą jakiś próbek w Wojewódzkim inspektoracie ochrony środowiska. Długo pracy nie szukała... Ale to tylko jedna osoba, więc może jej się poszczęściło. No i trzeba dodać, że jest dobra w tej całej biotechnologii ;)

Jak już iść na biotechnologię czy inny tego typu kierunek to na politechnice.

Link to comment
Share on other sites

Marta jeśli po biotechnologii można robić studia podyplomowe np.z analityki medycznej to ja bym jej chyba nie odrzucała.Praca w laboratorium może nie jest jakaś super ekscytująca,ale dla mnie byłaby ciekawym zajęciem.Ale to już wiadomo,że nie dla wszystkich. Mam teraz koleżankę na biotech. na SGGW i ona chciałaby się specjalizować w badaniach genetycznych,więc zajęcie ciekawe, aczkolwiek wymaga zrobienia studiów podyplomowych(podobno).

Plutowa,możesz się zalogować na uczelni jakiej chcesz.Będziesz musiała wpisać swoje dane i wybrać kierunek jaki Cię interesuje.To czy wpłacisz im pieniądze na opłatę rekrutacyjną zależy tylko od Ciebie.Ale pamiętaj,że jeśli nie wpłacisz pieniędzy,a nawet będziesz zarejestrowana i będziesz miała wybrany kierunek to nie bierzesz udziału w rekrutacji na ten kierunek.Tylko jeśli poprawnie się zarejestrujesz(co nie jest trudne ;)),wpiszesz swoje dane i zrobisz im przelew będziesz brała udział w rekrutacji. :)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie, obawiam się, że siedzenie w laboratorium to nie moje wymarzone zajęcie...

co do logowania - zalogowałam się na trzy, ale opłata rekrutacyjna łącznie dla mnie 235 PLN jest przerażająca niestety... muszę sobie wpierw na to zarobić. ale to generalnie trudne nie jest :-D

Link to comment
Share on other sites

Marta ja zalogowałam się na SGGW,do Lublina,Olsztyna i nowość do Poznania(ale nie wiem czy tutaj wpłacę kasę) no i na WUM na położnictwo. Mam nadzieję,że matura nas nie zawiedzie :)

Marta,Ania kiedy my zaczniemy szukać jakiegoś lokum?Tak między lipcem a sierpniem to chyba ostateczny termin,bo potem może być ciężko...I w ogóle ile +/- chcecie płacić za pokój + opłaty? Bo mnie nie będzie stać na jakiś bardzo drogi.

Ola miłego wyjazdu :buzi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...