Jump to content
Dogomania

Plutowa

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Plutowa

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Goleniów, FastDogs

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tych warsztatach można jak najbardziej uczestniczyć jako obserwator, koszt wynosi 50 zł za jeden dzień.
 2. Witam. Opiszę pokrótce sytuację. Mamy suczkę, kundelek 8kg, która w wieku 5 lat przeszła operację usunięcia guza (około 2 cm średnicy). Najprawdopodobniej był on wynikiem podania 3 zastrzyków antykoncepcyjnych, oczywiście po zabiegu zastrzyki zostały odstawione na zawsze. Rana ładnie się wygoiła i sunia hasa wesoło aż do teraz. Aktualnie ma lat 12, i niestety nawrót guzów, widnieją po 2,3 przy jednym sutku. Są wielkości ziarna grochu przy 3 sutkach, do tego przestrzeń między sutkami w linii prostej jest "wybrzuszona". Guzy zaczynają rosnąć, ja studiuję i wracam do domu 'rodzinnego' co 2 tyg, różnica jest wyczuwalna. Jest jeszcze jedna sprawa, weci w naszym miasteczku to synonim rzeźników, wcześniej miałam o tym nikłe pojęcie, myślałam skoro człowiek jest wetem to musi się znać (miałam te 12-13 lat) i poddaliśmy sukę zabiegowi i udało się 'fartem' że wszystko poszło ok (zwykłych badań krwi nawet nie wykonują). Moje pytanie jest następujące: Czy był ktoś w podobnej sytuacji i może doradzić: Lepiej sukę poddać operacji czy już nie ruszać? Wiadomo, że powikłania operacji mogą być duże w tym wieku, łącznie z niewybudzeniem z narkozy. Studiuję w Poznaniu i w razie czego, zabrałabym tam sukę na zabieg, bo szczerze obawiam się o jej życie oddając ją pod 'opiekę' miejscowym wetom. Wszelkie porady mile widziane.
 3. Goleniów jest to dziura, z 30 tys mieszkańców, 5 wetami (rzeźnikami) na zasadzie: Zaszczepię/uśpię/ przytnę pazurki. Miałam wcześniej nagły przypadek ze znalezionym kociątkiem, jak się okazało W całym Goleniowie NIE MA choćby starej aparatury roentgenowskiej dla zwierząt! Z kociaka po 2 dniach (kroplówek i ściągania kasy) zaczęły się wysypywać larwy much, jak już przeżarły powłoki brzuszne, 2 dni potwornej męki. Tłumaczenie? "No jednak musiało go coś potrącić, miał uraz w środku..." Także gwarantuję że 90 % psów w Goleniowie prześwietlone nie jest na pewno "kto by sobie głowę zawracał wykluczaniem dysplazji". Więc podejrzewam, że "twardych dowodów" nie ma za wiele jeśli w ogóle jakiekolwiek są zgłoszone. Edit: Po rozmowie z rodziną okazało się, że dziadek słyszał jak najstarszy gościu z ich rodziny "chwali się" odstraszaniem psów tzn "strzela w górę z wiatrówki". Nie wiem czy słyszeliście ale huk z wiatrówki nie odstraszył by przeciętnego psa. Coś jak brzdęk sztućca o plastik.
 4. Szczerze też mnie zastanawiały ceny tych pomeranianów oscylujące w okolicach 5 tys. Ale chyba nie jest to rasa ultra-rzadka w Polsce. Może jakiś hodowca się wypowie?
 5. Sukóru czyżby zootechnika? :D Ja szukam Anatomii Zwierząt Krysiaka i Kobrynia.
 6. Witam! Stajemy przed dylematem kupna flexi. Studia= pożegnanie z wielkimi lasami i łąkami na rzecz betonu :( W związku zapewnienia jak największej ilości ruchu, staje przed wyborem flexi. Pies 18,5 kg. Czasem lubi pociągnąć ale też nie jest 'pociągowy'. Czy M wystarczy? W zasadzie jest na 'styk'...
 7. Dziewczyny, ktoś napisał, że gdzieś tam jest tyle zgłoszeń a tyle miejsc. Jak to sprawdzić np w Poznaniu? Czy to się pokazuje dopiero po wpłacie? I czy może ktoś podsunąć przelicznik punktowy do Poznania jeśli chodzi o progi? Wakacyjne lenistwo się załączyło... ;p
 8. Ola, generalnie ma to być pies użytkowy, do sportu. Border, belg, whippet, kepie, kundel... i tak mi się kółeczko kręci sama nie wiem czego chcę. Każda rasa ma coś czego brakuje innej. Przeczytałam ten wątek co wstawiła Karoola... I mam mieszane uczucia. Już sama nie wiem co dobre. Wychodzi na to, że lepiej siedzieć w domu...
 9. [quote name='[email protected]'] Możesz mieć średnią poniżej 3.00 a maturę zdać cacy, znam takie przypadki :P[/QUOTE] Oby to było o mnie, na oceny wywalone :D Pineska, w entalpii musisz sobie rozrysować trójkąt, albo kwadrat zależnie od złożoności reakcji, co z czego powstaje strzałeczki itd. Poczytaj w podręczniku powinien być taki sposób, ja za cholerę nie mogłam poprawnie rozwiązać zadań maturalnych wzorem "Eprod-Esubstr." Trochę offtop: Squ widzę whpippecika na awatarze, zbieram pomalutku info od właścicieli interesujących mnie ras, (odczucia głównie) Jakie masz odczucia co do "łatwości" szkolenia? ćwiczycie sporty?
 10. Witam, czy prążkowane szczenięta, się 'wybarwiają' lub 'klarują'? W większości szczenięce ubarwienie ulega choćby małym zmianom. Ale jak jest z 'rozlanymi' prążkami?
 11. Ogólnie to dziękujemy za te zawody;) pierwsze nasze frisbowe, ale juz wiem po nich jak układać freestyl'e i na co sędziowie zwracają uwagę. Zacieramy łapy na Sopot:diabloti: a i przy okazji mój psiór nauczył się już stać na jednej mojej nodze:multi:
 12. No to trudno:PP Oby maje ugotowanie było odwrotnie proporcjonalne do wyniku:diabloti:
 13. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie nasz debiut we frisbee:PP
 14. Czy mógłby ktoś napisać, gdzie można dostać takie szelki: [URL=http://img145.imageshack.us/i/szelkix.jpg/][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/6143/szelkix.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img80.imageshack.us/i/szelki2.jpg/][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/1944/szelki2.jpg[/IMG][/URL]
×
×
 • Create New...