Jump to content
Dogomania

Kochany, energiczny SZCZENIAK NA WÓZKU SZUKA DOMU STAŁEGO!!!


Avaloth

Recommended Posts

czy jakis wet proponował zrobienie Mielografi ? to bardzo ważne badanie ,chociaż w przypadku Perełki niewiele wniosło inny typ urazu ,bez operacyjny.
tz. za późno było n a operację .
Perełka dostawała witaminy i Nivalin ,część speców ją skreśliła :mad: ,a dr. Julek ortopeda(zap. nazwiska z Powstańców Śląskich ) dał szanse i się za nią wziął .
Perełka bryka do dziś nawet po lesie i łąkach ,może troszkę nią miata ;)ale jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska']Loluś ma wspaniały dt, wraz z wyjazdami na wakacje; nie wiem czy znajdzie lepszy dom na stałe niz ma obecnie dt, poza tym ma furę dogociotek, które by go zacałowały jakby go tylko dopadły:)
[/QUOTE]

Tak jak wszyscy tutaj Rubinka ;)

[quote name='ewab']Dzwońcie i pytajcie. Zacznijcie od swojego weta. Gdyby rezonans mógł pomóc sama bym zaproponowała. Nawet kilka razy. Jak wygląda kręgosłup Rubika widać nawet na zdjęciu wklejonym na wątku. Miejsce to jest też łatwo wyczuwalne pod skórą.
Co do rajstopek - podeślij mi gdzie mogę na nie looknąć. Teraz żeby chronić doopinę (i czasem swoją podłogę:p) na szaleństwa zakładam mu zwykłego pampersa (który niestety zjeżdża mu z chudego tyłka).[/QUOTE]

Tutaj jest wątek Mironka: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232719-Miron-niedowład-tylnych-łapek-malutki-kundelek[/URL]. Wczoraj na niego weszłam, bo ktoś wrzucił link, nawet nie zdążyłam poczytać ani nic tylko zobaczyłam zdjęcie kolejnego bidoka:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorcia44']czy jakis wet proponował zrobienie Mielografi ? to bardzo ważne badanie ,chociaż w przypadku Perełki niewiele wniosło inny typ urazu ,bez operacyjny.
tz. za późno było n a operację .
Perełka dostawała witaminy i Nivalin ,część speców ją skreśliła :mad: ,a dr. Julek ortopeda(zap. nazwiska z Powstańców Śląskich ) dał szanse i się za nią wziął .
Perełka bryka do dziś nawet po lesie i łąkach ,może troszkę nią miata ;)ale jest ok.[/QUOTE]

Dzięki Dorciu że wpadłaś do Rubika :)
Nie mielografi nikt nie proponował , ale to bardzo inwazyjne badanie jak dla tekiego malucha i prawdopodobnie jak w przypadku Perełki niewiele wniesie :(
Tu też za późno na operację ...ale liczymy że za jakiś czas napiszemy to co Ty, może nim nawet trochę zamiatać na zakrętach ;)

[quote name='Justyna Lipicka']Ewab a czy to rtg jest aktualne? bo mówiłaś że mały szybko rośnie, więc może teraz ten kręgosłup już inaczej wygląda...[/QUOTE]

W zakresie uszkodzenia kręgosłupa pewnie tak ...
Miednica pewnie już inna, jak przyjdzie wózeczek Rubik będzie miał kolejne rtg żeby sprawdzić czy może na nim zacząć śmigać ...


Paula masz rację , chyba nie ma tu na wątku nikogo kto by go nie chciał wyściskać ...


Ewciu takie
[IMG]http://imageshack.us/a/img715/8994/p1360339.jpg[/IMG]

nie wiem czy to nie są normalne dzieciowe maleńkie , może poszukam na ciuchach najmnijeszych niemowlakowych i wyślę .

A i Miron też jest rehabilitowany , nie będzie operacji .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Na ile można nazwać u szczeniaka wypróżnianie świadomym to teraz tak.[/QUOTE]

Mam na myśli to, że robi sam (wie i sam decyduje kiedy się wypróżnić), a nie że leci z niego. Jeśli tak jest to nie ma bata, musi być ciągłość rdzenia, przynajmniej częściowa- przy tym miejscu złamania jakie ma, gdyby był przerwany zupełnie rdzeń, to pierwsze co by wysiadło to kontrola wypróżniania, a najpewniej byłyby porażone zwieracze.

Moim (ale to moej osobiste zdanie) w tej chwili operacja mogłaby więcej popsuć niż naprawić (mały się zaczął zrastać, każda interwencja chirurgiczna to zawsze jakieś naruszenie stanu i obrzęk, który mógłby uszkodzić to co zostało), a co zatym idzie także MR nie ma sensu (szkoda takiej kasy na to, żeby wiedzieć dokładnie co "siedzi" w kręgosłupie - i tak wszystko się okaże z czasem).

TŻ ewab na pewno sam to wie, ale teraz trzeba pamiętać o rehabilitacji nóżek - nawet jesli mały jeszcze się zrasta i nie można ćwiczyć go całego, to nóżki tak, żeby nie doszło do usztywnienia stawów i żeby zminimalizować zaniki mięśni, bo to może bardzo utrudnić, lub nawet uniemozliwić chodzenie, nawet gdyby odzyskał czucie.

Ja bym dalej podawała nivalin, wit b, a poza tym przy zwierzakach "neurologicznych" podaję wyciag z drożdży i olej lniany, jedno i drugie dobrze działa na układ nerwowy, a przy okazji przy porażeniach zapobiega zaparciom (to częsty problem paralitków). No i nawet jeśli nic więcej, to futerko jest ładne, a pies zdrowszy ;)

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź napisana rano tylko dogo nie pozwalało na wrzucenie:mad:.

W części się powielę po przedmówczyniach

[quote name='dorcia44']czy jakis wet proponował zrobienie Mielografi ? to bardzo ważne badanie ,[B]chociaż w przypadku Perełki niewiele wniosło inny typ urazu ,bez operacyjny[/B].
tz. za późno było n a operację .
Perełka dostawała witaminy i Nivalin ,część speców ją skreśliła :mad: ,a dr. Julek ortopeda(zap. nazwiska z Powstańców Śląskich ) dał szanse i się za nią wziął .
Perełka bryka do dziś nawet po lesie i łąkach ,może troszkę nią miata ;-)ale jest ok.[/QUOTE]
Nie inny, dokładnie taki sam jest przypadek Rubika.
Wet (neurolog) na podstawie rtg oraz badania fizykalnego (zanik czucia) stwierdził, że na operację Rubika jest za późno. Zasugerował rozważenie eutanazji. Zapadła decyzja, że Rubik ma dostać szanse. Jest rehabilitowany, dostaje nivalin i wit. B. Tyle na dziś możemy dla niego zrobić.

[quote name='paula_t']Tak jak wszyscy tutaj Rubinka ;-)



Tutaj jest wątek Mironka: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232719-Miron-niedow%C5%82ad-tylnych-%C5%82apek-malutki-kundelek"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232719-Miron-niedowład-tylnych-łapek-malutki-kundelek[/URL]. Wczoraj na niego weszłam, bo ktoś wrzucił link, nawet nie zdążyłam poczytać ani nic tylko zobaczyłam zdjęcie kolejnego bidoka:-([/QUOTE]
Dzięki, poczytam w wolnej chwili.

[quote name='Justyna Lipicka']Ewab a czy to rtg jest aktualne? bo mówiłaś że mały szybko rośnie, więc może teraz ten kręgosłup już inaczej wygląda...[/QUOTE]
Nie tyle szybko rośnie, co następuje szybki zrost kości. Oczywiście, że kręgosłup inaczej wygląda. Tylko dla Rubika nie jest problemem zrost kości, a uszkodzenie istoty szarej w rdzeniu kręgowym. To ona jest odpowiedzialna za przesyłanie informacji do nerwów. A ona tak ma, że jak się raz uszkodzi, to się nie naprawi. W wersji optymistycznej wytworzy się nerw połączony ze zdrową częścią rdzenia, i dzięki odruchom rdzeniowym pies zacznie chodzić. Nie jest to takie samo chodzenie (bo np. zarzuca łapami) ale podpiera się i chodzi.
Jest też wersja pesymistyczna, ale nie będę o niej pisać.
Kolejne rtg planujemy zrobić pod koniec tygodnia, zanim wsadzimy Rubika na wózek.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale nie miałam dostępu do netu.
Jeślo Rubik ma problem z utrzymaniem pieluszki, to może takie rozwiązanie będzie dobre.
[URL="http://handicappedpets.com/index.php/walkin-wheels-drag-bag.html"][IMG]http://www.handicappedpets.com/images/stories/categories/dragbag.png[/IMG][/URL]Może sobie tam "siurać" do woli.

Link to comment
Share on other sites

No to wydaje mi się że temat rezonansu i operacji możemy zamknąć ...
Na chwilę obecną potrzeba nam cudu na który wszyscy liczymy ...

Wszystko inne póki co Rubik ma :) troskliwą opiekę fachowców , rehabilitację i dużo miłości :)
No może kasa by się przydała na koncie większa dla bezpieczeństwa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Moim zdaniem,jeśli tylko są środki na zrobienie mielografii, to trzeba to koniecznie zrobić.Nie doczytałam,czy dr Wrzosek we Wrocławiu wypowiedział się na ten temat?
Ewab dostałam na pw "coś",ale jakoś nie widzę adresu do wysyłki:crazyeye: wózeczka.[/QUOTE]


Dr Wrzosek właściwie skreślił Rubika , zasugerował eutanazję ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Przepraszam, ale nie miałam dostępu do netu.
Jeślo Rubik ma problem z utrzymaniem pieluszki, to może takie rozwiązanie będzie dobre.
[URL="http://handicappedpets.com/index.php/walkin-wheels-drag-bag.html"][IMG]http://www.handicappedpets.com/images/stories/categories/dragbag.png[/IMG][/URL]Może sobie tam "siurać" do woli.[/QUOTE]
Takie coś raczej nie jest najlepsze. To utrudnia ruch psiakowi.


[quote name='Felka z Bagien']To doczytałam, ale może powiedział więcej?[/QUOTE]

Powiedział, że nie daje szans powodzenia operacji.
Dobrze, że wyświetliła się wreszcie całe moje pw:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Moim zdaniem,jeśli tylko są środki na zrobienie mielografii, to trzeba to koniecznie zrobić.[/QUOTE]

To akurat ostatnie badanie, które w przypadku potrzeby dalszej diagnostyki trzeba zrobić, bo jest bardzo inwazyjne i wcale nie najlepsze. Z tego co wiem jest po prostu najtańsze i bardziej dostępne.

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię to myślę, że do leczenia zachowawczego robienie dalszej diagnostyki mija się z celem, bo i tak nic to nie da.

Bardzo się cieszę, że Rubik ma dt i szanse na życie:)

[quote name='Rudzia-Bianca']No to wydaje mi się że temat rezonansu i operacji możemy zamknąć ...
Na chwilę obecną potrzeba nam cudu na który wszyscy liczymy ...

Wszystko inne póki co Rubik ma :) troskliwą opiekę fachowców , rehabilitację i dużo miłości :)
No może kasa by się przydała na koncie większa dla bezpieczeństwa ;)[/QUOTE]

też tak myślę:)

Edited by Energy
Link to comment
Share on other sites

Przytupciał [B]Lolcio [/B]:loveu: do kumpla [B]Rubika[/B] :loveu:, a nikt mu też nie dawał szans na chodzenie, mam nadzieję, że organizm malucha pokona "choróbsko ". W tej chwili najważniejsza jest porządna diagnoza u weta co zna się na kręgosłupach, dla mnie takim wetem jest dr. Szczypka z Wrocławia, może warto nawiązać kontakt, nawet na razie telefoniczny, przedstawić sytuację, może coś zaproponuje.
Trzymamy z Lolciem kciuki za maluszka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona03']Przytupciał [B]Lolcio [/B]:loveu: do kumpla [B]Rubika[/B] :loveu:, a nikt mu też nie dawał szans na chodzenie, mam nadzieję, że organizm malucha pokona "choróbsko ". W tej chwili najważniejsza jest porządna diagnoza u weta co zna się na kręgosłupach, dla mnie takim wetem jest dr. Szczypka z Wrocławia, może warto nawiązać kontakt, nawet na razie telefoniczny, przedstawić sytuację, może coś zaproponuje.
Trzymamy z Lolciem kciuki za maluszka.[/QUOTE]

Witamy u Rubika :)
No dr Szczypka miałam wczoraj na myśli pisząc że pisały dziewczyny na Lolusiowym watku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona03']Przytupciał [B]Lolcio [/B]:loveu: do kumpla [B]Rubika[/B] :loveu:, a nikt mu też nie dawał szans na chodzenie, mam nadzieję, że organizm malucha pokona "choróbsko ". W tej chwili najważniejsza jest porządna diagnoza u weta co zna się na kręgosłupach, dla mnie takim wetem jest dr. Szczypka z Wrocławia, może warto nawiązać kontakt, nawet na razie telefoniczny, przedstawić sytuację, może coś zaproponuje.
Trzymamy z Lolciem kciuki za maluszka.[/QUOTE]
Witamy pięknie u Rubika :loveu:
[quote name='Rudzia-Bianca']Witamy u Rubika :)
No dr Szczypka miałam wczoraj na myśli pisząc że pisały dziewczyny na Lolusiowym watku ;)[/QUOTE]
To chyba ta Klinika:
[URL]http://www.chiros.pl/index.html[/URL]

Zadzwonię, zapytam :)

Myślę jeszcze, ale i Was słucham uważnie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...