Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

To prawda. Rokus czuje się doskonale. O 6 rano podałam mu tabletkę przeciwbólową i widać, że bardzo pomogła. Ja mało spalam w nocy, bo Rokuś za nic nie chciał być w kołnierzu. Zdejmował go w minutę opierając część o posłanko i podnosząc łepek w górę. Kołnierz się otwierał. Pilnowałam więc Zbója, żeby się nie lizał. Usnęłam nad ranem, kiedy wstał Jacek.

Chciałam mu kupić taki dmuchany kołnierz, ale w sklepie były rozmiary L i XXL. On potrzebuje XL. Trudno, musi przyzwyczaić sie do tego plastikowego kolnierza. Podcięłam mu go troszkę i 2 godziny w nim chodził. Teraz śpi obok mnie bez kołnierza, a ja pilnuję go jak oka w głowie. 

Byłam dzisiaj z psami na spacerze na Kabatach w lasku, z dala od wody i słońca. Miałam bardzo niemiłe spotkanie z agresywnym człowiekiem. Dałabym może spokój, ale gość opluł mojego Semika. Zaczęła się ostra awantura, on był coraz agresywniejszy i ruszył do mnie z łapami. Ja złapałam Semika i Rokusia i krzyknęłam do gościa, że jak dotknie któreś z nas, to zostaną z niego fragmenty. Odpuścił, ale bluzgał strasznie. Spotkałam potem ludzi na rowerze i powiedzieli, że on traktuje kobiety z psami w ten sposób. Nie miałam możliwości czekania na policję, bo Rokuś jednak nie da rady tak długo spacerować, dlatego odpuściłam, ale mam nadzieję, że ktoś wezwie policję.

Potem śmiałam się, że moje dwa staruszeczki wyglądają jednak groźnie i budzą respekt!

Link to comment
Share on other sites

Palant!  to prawda, tylko że takich jest coraz ,chyba więcej?! ... ja przed urlopem miałam bardzo podobną sytuację( na szczęście przechodziło dwoje młodych chłopców, którzy stanęli w naszej obronie, bo ... z moją Taksunią :(   ... tylko co robić w takich sytuacjach?? agresja tego człowieka ,była ogromna!  i nawet nie był pijany :(

.... co sobie przypomnę... to zamierzam kupić , jakiś gaz?... piprzowy?....

Link to comment
Share on other sites

No niestety. Za długo by opowiadać cała sytuację, ale w sumie ja mu nie byłam dłużna. Gość nie wiedział, że przeżyłabym, gdyby splunął w moją stronę, ale w stronę mojego Semika? Musiałam go bronić. A facet chyba psychiczny. bo nikt normalny tak nie postępuje. 

A tymczasem Rokuś ma różne stany,. Od obrazy, kiedy nakładam kołnierz, po radość kiedy go z niego na jakiś czas uwalniam:) 

A mówiła, że kocha i nic złego mnie przy niej nie spotka:(

R201.jpg

 

R202.jpg

 

Tak wygląda szew po kastracji:

R203.jpg

A tak wracam ze spaceru:)

R204.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

I Rokuś, również się uśmiecha! a jak pięknie się błyszczyok2.gif

Ewuniu,  wszystkie ogonki po prostu są  u Ciebie szczęśliwe!... nic nie trzeba pisać!... wystarczy spojrzeć! :D

No nie wiem jak z Barsiczką:) Ona stale ma spojrzenie "spode łba" jak nie mam nic w ręku do jedzenia:) 

Wczoraj udało mi się zrobić jej fotkę, na której się uśmiecha, bo pędziła do smaczka:) Śmieszne jest, że jak biegnie, zawsze ma lewe uszko zwinięte, a prawe do góry:)

 

 

B01.jpg

B02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam w tym całym operacyjnym zamieszaniu napisać, że kupiłam Kulce worek karmy. Ponieważ nie mamy żadnych zasobów finansowych, koszt tego zakupu wezmę na siebie. Kiedy przesypywałam dzisiaj część karmy do pojemników (bo nigdy nie daję im od razu całego worka, tylko dzielę na 3 części) przyleciały psiaki i Rokuś z apetytem zjadł kilkanaście groszków. Tą samą karmę jadł kiedy mieszkał na skarpie. Wyraźnie mu smakowała. Odsypie troszkę dla niego i sprawdzę bo może zacznie jeść bez dosmaczania puszką? I tak planowałyśmy z Elunią zakup innej karmy, bo gastrointestinala jeść już nie musi. Może powoli zacznę mieszać mu jego karmę z tą Kuleczkową, żeby przejść tylko na nią. 

Rokuniek koniecznie chce się dobrać do ranki, bo wczoraj wychodząc z samochodu potknął się i poleciał na ziemię. Leciuteńko naderwał szew w jednym miejscu, w którym pokazała się kropelka krwi. Od razu wszystko zdezynfekowałam, zasypałam Dermatolem i ładnie wszystko wyschło, ale Rokuś koniecznie chce sobie to wylizać. Ma więc prawie cały czas kołnierz z wyjątkiem spacerów, posiłków i przerw żeby napić się wody. Muszę go wtedy bardzo pilnować. Mam nadzieję że za 3 dni będzie po wszystkim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niepokoją mnie tylne łapki Rokusia. Są bardzo słabe, a od wczoraj ma duży problem ze wstaniem. Musimy mu pomagać. Dzisiaj podczas wsiadania do samochodu usiadł na pupie, bo mu łapki odmówiły posłuszeństwa. Zastanawiamy się na zrobieniem RTG stawów biodrowych. Nie wygląda to dobrze:(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Niepokoją mnie tylne łapki Rokusia. Są bardzo słabe, a od wczoraj ma duży problem ze wstaniem. Musimy mu pomagać. Dzisiaj podczas wsiadania do samochodu usiadł na pupie, bo mu łapki odmówiły posłuszeństwa. Zastanawiamy się na zrobieniem RTG stawów biodrowych. Nie wygląda to dobrze:(

Oj, kiepska wiadomość :( Trzymam kciuki, by nie było kłopotu, by się okazało to chwilową niedyspozycją

Link to comment
Share on other sites

Podjęłyśmy z Elą decyzję, że trzeba zrobić RTG. Dzisiaj o 6 rano nie mogłam naszego Czarnuszka podnieść. Kiedy położy się na boku ma problem z podniesieniem się do pionu:( Od razu dostał tramal, ale to pomoc doraźna. Trzeba zobaczyć co z jego stawami i wdrożyć leczenie:( Przeraziłam się dzisiaj naprawdę. Chciałam go wieźć do weta na badanie krwi, bo w pierwszej chwili pomyślałam, że to może babeszjoza albo serduszko. Ale jak już wstał, to chodził i merdal ogonkiem, tyle, że dużo wolniej niż zazwyczaj. 

Połączymy to ze zdjęciem szwów z oczka. Jutro albo w poniedziałek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...