Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

51 minut temu, UlaFeta napisał:

Dobry Wieczor:)

Po calym tygodniu ciezkiej pracy,jade jutro do Rokusia:)na rekax:)

Bardzo jestem ciekawa, czy zauważysz różnicę:) Moim zdaniem Rokuś wygląda fantastycznie:)

 

Rozliczyłam właśnie bazarek i w rozliczenia Kulkowo-Rokusiowe wpisuję bazarkowe 678,40 zł:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 8.07.2016 o 11:48, Ewa Marta napisał:

 

 

A my dostałyśmy z Elunią kolejne 100 zł od Doroty - od naszej malej Wikuni:) Dorotka i jej siostra Małgosia nie zapominają o nas i kolejny raz dostajemy wsparcie. Przeznaczamy tę wpłatę na konto Rokusia i Kulki. Niedługo mamy szczepienia psiaków:) Przydałoby sie też zrobić badania krwi Kulce.

rocky dziekuje.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Rokuś miał odwiedziny Cioci Inki33 z córką:) Poza głaskami dostał też pyszne smaczki, wołowinę w proszku  i puszkę Convalescent. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i prezenty:)

Chłopak pokazał co potrafi i musiałam gnać przez pół górki za nim, bo mu się coś spodobało na samej górze:)

Link to comment
Share on other sites

Chłopak-potrafik pokazał też, jak się pięknie błyszczy, jak wspaniale jest postawiony przez Ewę Martę, Jacka i lekarzy na nogi, jak przybrał na wadze. Dzielny jest i dzielna jego "przybrana" Rodzina! Całuski! :)

PS. Jeżeli jeszcze raz tu usłyszę o wątpliwościach, czy Rokusiowi jest u Was dobrze, to na Ciebie naskarżę...!

...i wypaplam, że Rokuś (wraz z resztą stada) jest chyba najlepiej wyspacerowanym psem w mieście! O! :]]]

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, inka33 napisał:

Chłopak-potrafik pokazał też, jak się pięknie błyszczy, jak wspaniale jest postawiony przez Ewę Martę, Jacka i lekarzy na nogi, jak przybrał na wadze. Dzielny jest i dzielna jego "przybrana" Rodzina! Całuski! :)

PS. Jeżeli jeszcze raz tu usłyszę o wątpliwościach, czy Rokusiowi jest u Was dobrze, to na Ciebie naskarżę...!

...i wypaplam, że Rokuś (wraz z resztą stada) jest chyba najlepiej wyspacerowanym psem w mieście! O! :]]]

Zapomniałaś dodać, że ja za to jestem najbardziej wybieganą opiekunką:) Co ja się za tym czarmym potworem nabiegam, to nie opowiem nawet! Coraz częściej Rokuś gania na 5metrowej lince trzymanej przeze mnie, bo jak nabrał siły, to mu się wypraw dalekich zachciewa...

A dzisiaj rano zwymiotował po raz pierwszy od ponad miesiąca:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Równo 5 miesięcy temu tak pisałam o Rokusiu: "Roki jest w bardzo ciężkim stanie. Ma babeszjozę:( " 

A dziś ten czarny , wielki łobuz gania jak szalony, domaga się gotowanego jedzonka, bo puszeczka mu jednak nie pasuje:) Od kilku dni usiłowałam przestawić go na Intestinal, bo po pierwsze miał jeść wysokobiałkowe jedzenie miesiąc, a je już prawie dwa miesiące. Po drugie wściekłam się, bo w ostatnim tygodniu zepsuły mi się 4 litrowe słoiki pełne Rokusiowego mięsa i warzyw. Możliwe, że to z powodu burzy, podczas której gotowałam i studziłam zawekowane jedzenie.  No, ale dzisiaj Chłopak odmówił zjedzenia puszki, wyjęłam więc ostatni słoik gotowany i to zjadł w minutę. Nie było za bardzo wyjścia - Jacek pojechał do sklepu po mięso i warzywa, a ja właśnie przed chwila skończyłam wekować kolejne słoiki. Teraz zaczne dawać mu więcej karmy suchej i tylko po pół słoika na posiłek gotowanego.   Zobaczymy jak na to zareaguje:)

Niebawem chciałybyśmy z Elunia porobić mu badania - krew i USG, żeby sprawdzić, czy podleczył się troszkę.

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dzisiaj psiakom, w tym oczywiście Rokusiowi dzisiaj ich ulubione smaczki w zooplusie. Nie podaję cen, bo to prezent od nas. 

 

 

525822_pla_hansepet_cookies_delikatess_h
Cookie´s Delikatess Pałeczki do żucia z kurczakiem i ryżem
- 200 g
 
 
 
 
 

 

 

25360_cookieskaurollen_5.jpg
Cookie´s Delikatess Rurki z kurczakiem
- 4 x 200 g

 

 

157977_przysmak_rocco_bar_b_q_36_sztuk_1
Przysmak Rocco Bar-B-Q, 36 sztuk
 
- Kaczka

 

 

157977_przysmak_rocco_bar_b_q_36_sztuk_1
Przysmak Rocco Bar-B-Q, 36 sztuk
- Wołowina

 

 

 

Pan Rokuś obudził mnie dzisiaj o szóstej rano! Dla mnie to noc, bo chodzę późno spać Dodam, że pół godziny wcześniej był na spacerze z Jackiem i dostał śniadanie. Rokuś najpierw zaczął popiskiwać a potem usiłował wdrapac się na moje wysokie łóżko, żeby mnie obudzić. Co się stało? Pan Rokuś miał ochotę pobiegać na polach:) Im lepiej się czuje, tym bardziej chce być stale na powietrzu. To jednak lata przyzwyczajenia do tego, że w każdej chwili mógl być na dworze. Znowu mam myśłi, czy na pewno jest mu dobrze z nami. Może powinien mieć dom z ogrodem, w którym mógłby buszować ile ma ochotę. Tylko skąd taki dom wyczarować? 

Gdyby znalazla się Rodzina , która pokochałaby go tak jak my i miałaby ogród, a dodatkowo Rokuś miałby stały dostęp do domu, to pewnie jemu byłoby tam lepiej. Ja musiałabym jakoś przeżyć rozstanie, bo to dla dobra Rokusia, ale skąd taki dom wytrzasnąć?

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Mattilu napisał:

Zakladam, ze to jednak pytanie retoryczne...nie wyobrazam sobie, gdzie mogloby mu byc lepiej niz u Was i tylko zastanawiam sie, jak Wy dajecie rade tak rano tak czesto wstawac, jesli nie nalezycie do skowronkow zrywajacych sie skoro swit...

Mattilu, jakoś musimy, choć łatwo nie jest. Dodatkowo walczymy ze wspólnotą, bo oskarżają moje psy o siusianie w windzie, co jest bzdurą, ale trudno to im wytłumaczyć. Jest niefajnie, administratorka też mi wysyła maile, że Roki jest rasą groźną i mam go mieć na smyczy i w kagańcu:(  W czwartek 2 godziny rozmawiałam w tej sprawie na spotkaniu z Zarządem i jak kulą w płot. ja mówię że psy mam pod opieką i widzę co robią w windzie, że wychodzą na 4 dlugie spacery, a gość mi na to  "a ja i tak wiem, że to psi mocz, a Pani ma chyba z 5 psów":( Powiedziałam, żeby mi nie liczył psów tak jak ja mu nie liczę dzieci:( Ogólnie nie jest za fajnie, bo sąsiedzi ponoć wysyłają skargi:(

 

Na szczęście Rokuś czuje się znakomicie, choć trzeba go teraz pilnować, bo najchętniej leciałby przed siebie. 

Do jedzonka gotowanego dodałam dzisiaj buraczki i stopniowo zwiększam ilość warzyw. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 21.07.2016 o 12:10, Ewa Marta napisał:

 

 
 
 
 
 

 

 

 

Pan Rokuś obudził mnie dzisiaj o szóstej rano! Dla mnie to noc, bo chodzę późno spać Dodam, że pół godziny wcześniej był na spacerze z Jackiem i dostał śniadanie. Rokuś najpierw zaczął popiskiwać a potem usiłował wdrapac się na moje wysokie łóżko, żeby mnie obudzić. Co się stało? Pan Rokuś miał ochotę pobiegać na polach:) Im lepiej się czuje, tym bardziej chce być stale na powietrzu. To jednak lata przyzwyczajenia do tego, że w każdej chwili mógl być na dworze. Znowu mam myśłi, czy na pewno jest mu dobrze z nami. Może powinien mieć dom z ogrodem, w którym mógłby buszować ile ma ochotę. Tylko skąd taki dom wyczarować? 

Gdyby znalazla się Rodzina , która pokochałaby go tak jak my i miałaby ogród, a dodatkowo Rokuś miałby stały dostęp do domu, to pewnie jemu byłoby tam lepiej. Ja musiałabym jakoś przeżyć rozstanie, bo to dla dobra Rokusia, ale skąd taki dom wytrzasnąć?

 

Jakos bys pewnie takie rozstanie przezyla,ale jak by przezyl Roki?

5 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Mattilu, jakoś musimy, choć łatwo nie jest. Dodatkowo walczymy ze wspólnotą, bo oskarżają moje psy o siusianie w windzie, co jest bzdurą, ale trudno to im wytłumaczyć. Jest niefajnie, administratorka też mi wysyła maile, że Roki jest rasą groźną i mam go mieć na smyczy i w kagańcu:(  W czwartek 2 godziny rozmawiałam w tej sprawie na spotkaniu z Zarządem i jak kulą w płot. ja mówię że psy mam pod opieką i widzę co robią w windzie, że wychodzą na 4 dlugie spacery, a gość mi na to  "a ja i tak wiem, że to psi mocz, a Pani ma chyba z 5 psów":( Powiedziałam, żeby mi nie liczył psów tak jak ja mu nie liczę dzieci:( Ogólnie nie jest za fajnie, bo sąsiedzi ponoć wysyłają skargi:(

*****************************************************************************************************************************************************************

Ewciu na Ciebie ponoc wysylaja skargi,ja bylam na komendzie:)Jakas "madra" inaczej napisala skarge do ZGN-U,ze mam groznego psa i ze sie boi,bo pies bez kaganca chodzi.To co sobie myslala,ze ja psa oddam:(Rozpowiedzialam takim "zyczliwym" sasiadkom,ze jak jeszcze raz wyladuje na komendzie to nasle na nia Fundacje.I cisza:) Feta wprawdzie bez kaganca chodzi,ale zawsze na smyczy.

Pana dzielnicowego zapytalam,czy jest zakaz posiadania psow w miescie i czy zna ustawe o ochronie zwierzat?A  ja ustawe dobrze przestudiowalam zanim poszlam na spotkanie,zeby mnie niczym nie zaskoczyl. Mam rottki od 25 lat to wiem co moge a co nie:)

 

Cytuj

Ewa nastepnym razem jak bede Ci gadac,ze Twoje psy sikaja w windzie,to powiedz,ze schodami schodzisz:)

Moze taki argument do nich przemowi:)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ula,ale ja jeżdżę winda i nie zamierzam tego ukrywać. Mam 100% pewności, że to nie moje psy tam sikają. Na marginesie ekipy sprzątające twierdzą to co ja, że to ludzki mocz:( 

Powiedziałam, żeby założyli kamery i szybko się wyda kto to robi i żeby od razu myśleli jak mnie przeprosić, jak się okaże, że to nie zwierzęta.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ach i dodam jeszcze, że z nas trojga to Rokuś chyba najłatwiej przeżyłby zmianę, bo on kocha świat. Myślę jednak, że to teoretyczne rozważania, bo nikt nie zechce starego, chorego psa i czy mu u nas dobrze, czy nie aż tak jak mogłoby być u innych, to czarny łobuziak nie ma wyjścia i musi lubić co ma:)

Objada się tym gotowanym jedzeniem i wygląda coraz lepiej, choć pewnie potężny to on już nie będzie. Ostatnio ciągle się nadstawia do czesania:) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...