Jump to content
Dogomania

Myjecie psom zęby???


Marek W.

Recommended Posts

[quote name='Czarna_Owieczka']Ja mojemu nie myje ząbków, bo ma bialutkie jak świeżo spadnięty śnieżek. I myślę że nie ma potrzeby. Kamień sie nie pojawia-jest dobrze.[/quote]
:loveu: Najlepiej przyzwyczaić już szczeniaka do mycia zębów , wtedy nie ma problemu.Nalot a póżniej kamień zbiera się najczęściej u psiaków małych ras , ale i te duże rasy też mają kamiń.Częściej zbiera się u psiaków które jedzą tylko gotowane jedzonko.Myśle że powinno się myć ząbki psiakowi wtedy ma świeży zapach z mordki i nie ma skłonności do chorób.Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Mnie sumienie ruszyło i zaczęłam dbać o ząbki Kenzika-kupiłam spray do zębów Dog-a-dent i pryskam ząbki 2 razy w tygodniu. Kenzo tego nie znosi-musi pomagac mi mój mąż ale dajemy radę. Poza tym pies dostaje raz-2 razy w tygodniu sucha na kamień bułkę i raz na jakis czas kość do czyszczenia ząbków. Narazie działa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Mnie sumienie ruszyło i zaczęłam dbać o ząbki Kenzika-kupiłam spray do zębów Dog-a-dent i pryskam ząbki 2 razy w tygodniu. Kenzo tego nie znosi-musi pomagac mi mój mąż ale dajemy radę. Poza tym pies dostaje raz-2 razy w tygodniu sucha na kamień bułkę i raz na jakis czas kość do czyszczenia ząbków. Narazie działa:)[/quote]
:loveu: :loveu: Super!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Mnie sumienie ruszyło i zaczęłam dbać o ząbki Kenzika-kupiłam spray do zębów Dog-a-dent i pryskam ząbki 2 razy w tygodniu. Kenzo tego nie znosi-musi pomagac mi mój mąż ale dajemy radę. Poza tym pies dostaje raz-2 razy w tygodniu sucha na kamień bułkę i raz na jakis czas kość do czyszczenia ząbków. Narazie działa:)[/QUOTE]

A moglibyscie cos wiecej napisac na temat tego pryskania zabkow? Czy nawet zwyklego mycia szczoteczka?
Szczerze mowiac, niedlugo spodziewam sie pieska i chcialabym byc "obeznana" w tych sprawach :oops: . Po spryskaniu spray'em trzeba to jakos rozprowadzic po zebach, czy wystarczy prysnac z obydwu stron mordki i na tym zabieg sie konczy?
No i kolejne pytanie, czy latwiej dla "poczatkujacej" dogomaniaczki skoncentrowac sie na uzywaniu szczoteczki, czy moze lepiej spray?
Z gory dziekuje za wszelkie porady :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']A moglibyscie cos wiecej napisac na temat tego pryskania zabkow? Czy nawet zwyklego mycia szczoteczka?
Szczerze mowiac, niedlugo spodziewam sie pieska i chcialabym byc "obeznana" w tych sprawach :oops: . Po spryskaniu spray'em trzeba to jakos rozprowadzic po zebach, czy wystarczy prysnac z obydwu stron mordki i na tym zabieg sie konczy?
No i kolejne pytanie, czy latwiej dla "poczatkujacej" dogomaniaczki skoncentrowac sie na uzywaniu szczoteczki, czy moze lepiej spray?
Z gory dziekuje za wszelkie porady :cool3:[/quote]


Wiesz, jak psiaka sie uczy pewnych zabiegów od małego to nie ma problemu-możesz wybierać-spray, szczoteczka i pasta...ja nie myłam mu od zawsze więc teraz ciężko było go nauczyc tak z dnia na dzień. Wybrałam spray-spryskanie zebów trwa chwilkę (pies i tak sie wyrywa, no ale trudno)a szczotkowanie zajmuje wiecej czasu, więc wybrałam mniejsze zło. Sprayem spryskuje zęby od zewnetrznej strony i jak sie uda to w srodku. Pies sam językiem rozprowadza sobie płyn i już. On ma bardzo szybkie działanie na osad więc nie ma sie co martwić. Od razu wchodzi w reakcję z osadem i ewentualnym kamieniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']A moglibyscie cos wiecej napisac na temat tego pryskania zabkow? Czy nawet zwyklego mycia szczoteczka?
Szczerze mowiac, niedlugo spodziewam sie pieska i chcialabym byc "obeznana" w tych sprawach :oops: . Po spryskaniu spray'em trzeba to jakos rozprowadzic po zebach, czy wystarczy prysnac z obydwu stron mordki i na tym zabieg sie konczy?
No i kolejne pytanie, czy latwiej dla "poczatkujacej" dogomaniaczki skoncentrowac sie na uzywaniu szczoteczki, czy moze lepiej spray?
Z gory dziekuje za wszelkie porady :cool3:[/quote]


aaaa i stosujemy spray 2 razy w tygodniu-u nas jest to środa i sobota:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A my w końcu kupiliśmy Dr.Claudersa spray,psikamy codzienie czasem wa razy, Sikrze powoli się zmniejsza osad a z kłów łatwiej było mi zczyścić, Vic na razie ma czyściutkie (po ultradzwiękach) więc u niego to profilaktyka:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ja nigdy psicy zębów nie myłam, sporadycznie zdarzało mi się przetrzeć je watką zwilżoną np. w soku z cytryny. Z wiekiem jednak osad miejscami zaczął zamieniać się w kamień, i już zaczęłam się przygotowywać na jego usuwanie i późniejsze mycie zębów, ale... przeszłam na BARF. Kamień i osad zniknął bez śladu :)

Link to comment
Share on other sites

Cos mi sie wydaje, ze bede musiala zaczac myc psu zeby. Czasem co jakis czas czyscilam gazikiem nasaczonym roztworem sody czy soku z cytryny, efekty bylo nawet widac. Ale zastanawiam sie, czy nie lepiej kupic spray czy paste i myc zeby? Tym bardziej, ze ostatnio widac zolty nalot...
Ale nie wiem, czy lepszy bedzie spray czy szczoteczka i pasta. Pies niby spokojnie siedzi przy czyszczeniu zebow, ale nie wiem, jak by to wygladalo, gdybym chciala mu szczoteczka myc i tu jest wlasnie problem. Boje sie, ze jak kupie to sie okaze, ze pies nie chce tak zebow miec czyszczonych ... i kasa wyrzucona w przysłowiowe bloto :shake:

Link to comment
Share on other sites

Mój 2 - letni York kocha mieć myte ząbki. Dobrze wie, że po wizycie u weterynarza na usuwanie kamienia nazębnego, trzeba po każdym posiłku myć ząbki. :loveu:
Myję mu zęby jakieś 3 lub 4 razy dziennie. Ale on to lubi. Poza tym miał wyrywane 4 kły. Biedaczek. Bo jeszcze mu mleczne nie wypadły, a stałe zaczęły podrastać pod mleczne. Ale ważne, że się ich pozbył!
Mycie zębów psu jest potrzebne i zawsze będzie! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Airon4']Ja myję dwa razy w tygodni szczoteczką i pastą dla dzieci.[/quote]

o ile szczoteczka dla dzieci jest dobra o tyle pasta zdecydowanie nie - pies nie wypluje pasty podczas mycia...i sa tez inne chyba powody dla ktorych nie powinno sie uzywac ludzkich past do mycia psich zebow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...