Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

Byłem z piesem na szczepieniach i jak to zwykle bywa w poczekalni rozmowa zaczęła się od pytania - jaka to rasa i czy to golden? :wink:

Ale do rzeczy. Pani z którą rozmawiałem (właścicielka ONa zresztą) zapytała mniejak często myję psu zęby?

Przyznam szczerze że zgłupiałem i nie wiedziałem co jej odpowiedzieć - zapytała takim tonem jakby to było oczywiste że myję psu zęby dwa razy dziennie.

W trakcie rozmowy okazało się że jej psiak znosi taki zabieg CONAJMNIEJ raz dziennie.

Czy z nią jest coś nie tak, czy to ja jestem jakiś zacofany?

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Ja akurat nie myje ale psiakam spayem do zebow firmu beaphar nazywa sie dog-a-dent. Pomoaga w usuwaniu odkladajacego sie kamienia nazebnego. Male psy maja do tego tendencje niestety :0( Ale dajemy sobie rade. Psiakm ok 5 razy w tygodniu a powinno sie codziennie

Posted

Ja jestem chyba trochę zacofana bo jeszcze nie spotkałam się z czymś takim. Napiszcie jak wasze psy to znoszą tzn. czy stoją grzecznie podczas zabiegu (chodzi o mycie pastą, nie psikanie spreyem) i co to daje? Czy zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego , czy ma jeszcze jakieś działanie?

Posted

Ja nie myję, Kupuję za to Dental rask co niby czyści zęby. Ale efektu nie widać za bardzo więc moze faktycznie lepiej myć ???? Czekam na opinie...

  • 4 weeks later...
Posted

Ja myję psią pastą kilka razy w miesiącu.

Przyzwyczailam psa od małego, ale i tak nie bardzo to lubi.

Częstotliwość zależy od psa, jeżeli kamień szybko powstaję, to trzeba częściej.

Mój pies ma 5 lat i ani śladu kaminia.

w początkowej fazie kamien jest biały i miękki, wystarczy zdrapać go drewienkiem, wykalaczką i problem z glowy - nawet myc nie trzeba

Posted

Raz w tygodniu - u mnie jest to sobota - czyścimy zęby i uszy, sprawdzam łapy i oczywiście gruczoły odbytu. To są podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Moja 12-letnia staruszka nigdy nie miała i nie ma kamienia nazębnego, a to za sprawą sucharów i suchych bułek.

Polecam "suchy chleb dla konia" doskonale się też nadaję dla naszych czworonogów i świetnie czyści zęby zapobiegając tworzeniu się kamienia nazębnego.

Posted

Myję, myję;)

Ale z częstotliwością różną :wink:

Oczywiście używam pasty dog-a-dent i szczoteczki :wink:

Sposób przygotowania psa do tego zabiegu jest opisany w instrukcji - chodzi z grubsza o to, zeby przyzwyczajać stopniowo psa. Najpierw dać mu pastę do powąchania i zlizania z palca, szczoteczki, potem trzeba to oczywiście jak najczęściej powtarzać (niech pies sam zlizuje - zero przymusu - większość psów lubi smak tej pasty). Milva nawet sama przybiega jak widzi u mnie tubkę pasty;) Ponieważ pasty się nie spłukuje, pies musi mieć stały dostęp do świeżej wody. (Po co ja to piszę - chyba wszystkie psiaki mają stały dostęp do wody - chyba to jest już przyjęte :wink: )

Z czasem można próbować zacząć myc zęby - na początku dosłownie tylko kilka sekund, potem należy czas wydłużyć. Po tygodniu codziennego przyzwyczajania najbardziej oporny psiak przekona się do mycia zębów;)

Zasada - do niczego nie zmuszajcie siłą.

  • 2 weeks later...
Posted

czytalam kiedys ze jesli uzebienie psa pokryte jest zlotym nalotem to wina tkwi w blednym zywieniu, przy karmieniu pokarmem z puszek lub inna miekka karma, przy zbyt przyprawionym pozywieniu ktore zaczyna sie osadzac na zebiskach a potem rozkladac, jesli pies otrzymuje odpowiedni pokarm wiec takze kosci, suchary dla psow a takze suszone uszy bydlece zwykle sam sobie czysci, by spowolnic proces odkladania sie kamienia ponoc konieczne jest uzycie szczoty specjalnie zrobionej dla psow+kreda szlamowa lub specjalistyczna psta dla "czterech lap".

  • 1 year later...
Posted

ostatnio w telewizji....

PROGRAM :TVP 2(albo 1)

NAZWA AUDYCJI: Euro witaj nam (czy jakos tak)

TYUŁ: zwierze w europie

wiec sie wypowiadaja z roznych krajow co jest u nich niezwyklego(dotyczace zwierzat)

np. filandia .. ze nie spotkasz bezdomnego pieska

a powiedziec wam co pani z WLOCH POWIEDZIALA.

ze ostatnio jedna pani kupila szczoteczki dla psow do swojego sklepu... nie wiedziala czy zejda.. jakie bylo zaskoczenie jej ze wszystkie zostaly wykupione.

CHODZI O TO ZE PANI Z WLOCH CHCIALA SIE POCHWALIC ZE U NICH SIE MYJE ZEBY PSOM

  • 2 weeks later...
Posted

A ja myję zęby piesiakowi przynajmniej raz w tygodniu a najczęściej ze dwa. Pies ma własną szczoteczkę a używam normalnej ludzkiej pasty.

Piechu nie przepada za zabiegiem ale go znosi dość cierpliwie.

No i nie pachnie mu z pyska przez pewien czas.

Zdrówko

Posted

Co do tego, ze psiakom trzeba myc zeby nie mam watpliwosci. Zaniedbalam te sprawe u mojego poprzedniego ulubienca i konsekwencje byly krotko mowiac niemile, nie wiem dla kogo bardziej...

Ale do rzeczy :) Co polecacie bardziej - paste czy spray? Mozna cos w ogole poradzic, czy po prostu musze sprobowac jednego i drugiego i wtedy zdecydowac?

Magda

Posted

Ja moim psom zęby szczotkuję używając psiej pasty. Wiem, że należałoby to robić codziennie, ale sami wiecie, jak to jest z takimi twardymi postanowieniami. :oops: Dla piesków nie jest to ulubiona zabawa, ale stoją grzecznie, bo wiedzą, że tak musi być. W nagrodę dostają z tubki trochę pasty o smaku bekonowym i po sprawie. 8)

Pan wet-stomatolog powiedział, że spray ma działanie raczej kosmetyczne i nic nie zastąpi szczotkowania paszczy, więc szczotkujemy.

  • 1 month later...
Posted

My też myjemy ząbki, choć również z różną częstotliwością :D

Ale mój 16 letni pies ma dzięki temu jeszcze wszytkie zęby i całkiem lubi ich używać :lol: a i yoreczkowi, który ma dopiero rok też te zabiegi się przydają :)

  • 3 months later...
Posted

Ja używam żelu do zębów, oczywiście dla psów. Nakłada się na zęby i piesek sam już rozprowadza językiem, bo podobno smak jest dostosowany pod gusta psa :D

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Posted

Ja swoim psom myję zęby, używam spryskiwacza, karmię je sucha karmą, daje ciasteczka czyszczące zęby i pomaga to im jak umarłemu kadzidło. Przynajmniej raz w roku chodzę z nimi do lekarza na ściągnięcie kamienia. Lekarz powiedział mi, że to są predyspozycje osobnicze i szczerze mówiąc mycie i dawanie innych środków w tym przypadku niewiele pomoże. Miałam kiedyś inne psy i one nie miały kamienia nawet w sędziwym wieku. Basia :hand:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...